Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.137
Cevap
46
Favori
82.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gec yayinlaniyor yazilim ciktiktan 2 hafta icinde falan.

Ustteki mesajimda kendiniz nasil guncelleyebilirsiniz diye anlattim.

Gerci hdmi da 4k yayina gecip kapatip yine acilinca goruntu problemi devam ediyor bi guncelleme daha cikar heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bu televizyonu alalı 6 ay kadar oldu. Servis gelip kurulumunu yaptı. Uydu kanal listesi yükledi ve kurulum gerçekleşti. TV özelliklerinin pek çoğunu denedim ve bir kısmını devamlı kullanıyorum. Burada da bahsedilmiş olan bir kaç olağan eksiklik dışında sorunum yoktu.

1 ay önce kablolu TV'ye geçtim. Teledünya kutusunu kullanarak 1 aydır sorunsuz devam ettim. Ancak kutuylla izlerken yakınlaştırma kayıt vb fonksiyonlarını kullanamadığımdan ve 4K yayın(1 tane kanal var) açamadığımdan arkadaş tavsiyesiyle conax modül aldım. Kablolu TV bağlantısını takıp otomatik kanal aramayı çalıştırdım. Ancak kanal bulamadı.(1 adet analog dikey çizgili yayın yapılmıyor kanalı hariç)

Ben de arama fonksiyonunu test etmek için uydu bağlantısını yaptım ve arama yaptım. TKGS de dahil otomatik arama yöntemleri ile uyduda da birkaç tuhaf kanal hariç yayın bulamadım (flash diskte olan kayıtlı kanal listesi halen çalışıyor.)

Not: Daha önce gerek duymadığım için kanal araması yapmamıştım.

Bilgi sahipi arkadaşlara sorum, bu problemi nasıl çözerim? Sorun TV'de kanal arama fonksiyonunda mı? Yoksa ben mi yanlış şekilde arama yapıyorum?

Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılar

• doctorsa D kullanıcısına yanıt
    Kablo tv kablosunu uydu değil de normal anten girişine taktınız değil mi?

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Evet uydu girişinin yanındaki yivli vidalanabilen kablolu girişi. Dediğim gibi uydu hattını uydu girişine takıp uydu araması yaptığımda da 4-5 tane tuhaf ve bozuk kanal buluyor. Problem tv'de mi yoksa otomatik aramada kullandığım frekans vb parametrelerde mi bilemedim.

Servis istemek yerine aklıma gelen bir diğer alternatif hazır kablolu tv kanal listesi atmak. Bu model için nerden bulabilirim?

• İyi günler;

Laptop ile kablosuz görüntü aktarmasını bir türlü başaramadım. 4 laptop ile denedim ama başarılı olamadım. Sürekli olarak "Windows onaylı değil" uyarısı alıyorum. Bu sorunla karşılaşan var mı?
  • Puhu tv den bir dizi izlerken 10 dk sonra bellek hatası veriyor. bir diğer arkadaştada aynı hatayı veriyormusş

sizde Puhu tv den 1 tane dizi açıp şu olayı deneyecek 1 tane arkadaş daha yok mu ?
    Bir dizi açın 10 dk bekleyin bakalım sizdede aynısını yapacakmı?
  • dejavu4355 D kullanıcısına yanıt
    tüketici hakem heyetine git hakkini ara kardeşim

• Merhaba,
    Bende uh770v kullanıcısıyım tarayıcıda puhu tv sitesini açınca aynen kapanıp bellek hatası yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSerkanK

Merhaba,
    Bende uh770v kullanıcısıyım tarayıcıda puhu tv sitesini açınca aynen kapanıp bellek hatası yazıyor.

Ozaman benin tv de sorun yok LG tv lerde birşeyleri yine kısıtladı ozaman bu güne kadar sıkıntısız izleyebiliyordum . Artık bu hatayı diğer tvlerdede verdiğine göre yine bişeler oldu
  • Ben daha önce girmemiştim sizin mesajın üzerine açmıştım ama 2 -3 kere aynı şekilde kapandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSerkanK

Ben daha önce girmemiştim sizin mesajın üzerine açmıştım ama 2 -3 kere aynı şekilde kapandı.

LG nin attığım mail'e Verdikleri cevap aşşağıda

Bazi web sayfalari sadece PC cihazlarina göre tasarlandigindan yüksek hafiza kullanimina yol açarlar. Bu web sayfalari PC disindaki cihazlar için (TV, telefon, tablet vb.) çok yüklü sayfalardir. Bu cihazlar bilgisayar kadar büyük bir hafizaya sahip degildirler.
    TV'nin ön belleginin doldugu durumlarda zaman zaman TV filmin ön yüklemesini gerceklestirememekte ve bu sekilde hata vererek web tarayicisindan komple çikis saglamaktadir.

SmartTV’ler sahip olduklari donanima özel olarak gelistirilen uygulama mantigi ile çalismaktadir. Dolayisiyla video görüntüleri izlemek için Tarayiciyi asagidaki sekilde kullanmanizi öneririz: (bu sekilde kullanildiginda daha az bellek tüketilir.)
    • Video izlemek istediginizde tarayicida birden fazla sekme açmayin.
    • Ayni anda sadece bir video oynatin.
    • Eger bir youtube videosu izlemek istiyorsaniz bu videoyu Tarayicidan açmak yerine Ana Ekraninizda bulunan Youtube uygulamasindan açin.

Bilgilerinize sunariz.

Saygilarimizla.

İşin komiği bu tarayıcı üzerinden puhu tv yi açıp bugüne kadar sayısız dizi izledim ama hiç böyle bir sıkıntı olmazken bir anda bütün LG tv lerde aynı anda böyle bir hata veriyor. Onuda geçtim Digitürk playdada aynı hatayı veriyor. Bir şeyleri kısıtlamışlar ki bu hatayı veriyor. Tıpkı daha önce flash player'ı kısıtladıkları gibi

@focus1 @mustimiss sizde durum nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 14 Şubat 2017; 14:7:54 >

• Herkese selam cok guzel olmus paylasimlar tesekkur ederim. Ben de bugun 55uh850v aldim henuz eve gelmedi gerci. Sabirsizlikla bekliyorum fakat birsey kafama takildi!

Acaba 55" almakla hatami ettim. Tv den izledigim mesafeye uzaklik 3.30mt. Ne dersiniz. Olmadi yarin mediamarkta gidip degistireyim gelmeden diyorum

• Hocam ben açıkçası şöyle söylim televizyonlardan ve sorunlardan bıktım. Ben zamaninda 3 tane uh850v modelini alip geri iade etmistim sonra samsung aldim ju7500 model 2 tanede ondan iade ettim vestel alip onuda iade ettim telefunken philips iade ettim velhasil kelam tv yönünden şansım hic iyi gitmedi ve bu yüzden bende tv almaktan vazgectim inan şuan sony marka 82 ekran tuplu tv kullaniyorum next machine 3d ile beraber kafam cok rahat takilma donma banding bilmem ne yok bu yeni tvler yüzünden nerdeyse kafayi yiyip hastanelik olacaktım. Suan icin led tv almaktan vazgeçtim hic bir allah'in kulunada tavsiye etmiyorum bu yazımı okuyan herkesede sakin led tv almayin paraniza yazık tabiki parasi cok olana ve mecburiyeti olana birsey diyemem. Saglam oled tvler cikana kadar beklemedeyim.

• csar C kullanıcısına yanıt
    Hocam tv uhd olduğu icin 2 metreden bile izlenir buyuklugune kafanizi takmayın hayirli olsun iyi gunlerde kullanın.

• " Onuda geçtim Digitürk playdada aynı hatayı veriyor. " demişsiniz.

Digiturk Play'in kendi uygulaması üzerinden maç izlerken ne gibi hata veriyor ?
    Yani maç sırasında sürekli tekrar yükleme yapıp bekletme mi direkt kapanma mı ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

" Onuda geçtim Digitürk playdada aynı hatayı veriyor. " demişsiniz.

Digiturk Play'in kendi uygulaması üzerinden maç izlerken ne gibi hata veriyor ?
    Yani maç sırasında sürekli tekrar yükleme yapıp bekletme mi direkt kapanma mı ?

Saygılarımla...

Hocam ben dijitürk play kullanmıyorum . Diğer kullanıcı arkadaş digitürk play kullanıyormus onda vermiş hatayı.

quote:

Orijinalden alıntı: talhas41

Dostum ben digiturk play izlerken aldım. Müşteri hizmetleri ile görüştüm şimdi. Önbelleğiniz dolmuş bu normal çözümü de yok dedi adam. Artık web tarayıcınız kullanılmayacak ömrü bu kadar dedi. Ben tüketici haklarına başvuracağım.Sen naptin ?

• arkadaşlar değişim gerekirmi siz ce?
     LG UH850v Kullanıcı Klübü LG UH850v Kullanıcı Klübü LG UH850v Kullanıcı Klübü LG UH850v Kullanıcı Klübü LG UH850v Kullanıcı Klübü

• talhas41 T kullanıcısına yanıt
    Yanlış alıntılamışım, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Umarım @talhas41 de mesajı görür ve bilgilendirir.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 16 Şubat 2017; 0:38:9 >
  • LG UH850v sonunda geldi kurdk 3.30mt mesafeye cuk diye oturdu çok yakışıklı bir tv. Beyler biraz teknolojiye uzak kaldım sanırım, bluray alayım dedim neredeyse nesli tükenmiş hayvanlar gibi :) neden böyle oldu başka bir cihazmı çıktı bu 4k tv ler için filan. Aydınlatırsanız sevinirim. tv nin yanında harman kardon 161s sistemde aldım hkts16 ile birlikte. Şimdi dedim bir de bluray alayım arada bir orjinal bluray film alıp izleriz ama bu işte bir gariplik sezdim..
  • Ya arkadaskar bir sorun var bu sihirli kumanda ilk kurulumda sikinti yaratti, servis elemani abi kumandayi degistircez dedi ok dedik, iki gun sonra yeni sihirli kumandayi getirdi zorda olsa eslestirdi. Aksam eve geldim ilk basta calisiyordu kumanda simdi yine koptu ve kaydetmeye calisiyorum bir turku olmadi sizdede oldumu boyle bir sey ve nasil cozdumuz aksam aksam canim sikildi ne melanet seymis bu sihirli kumanda ya. Hayir acaba tv denmi kaynakli sorun. İnternet baglantim yok acaba onunlami alakali?

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.