Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.137
Cevap
46
Favori
82.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladim bahsettigim gibi aadece yazi boyunca bi isiklandirma var ise diger kisim karanlik simsiyahsa tv de problem yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  LG UH850v Kullanıcı Klübü LG UH850v Kullanıcı Klübü

Arkadaşlar led yerel karartmayı kapattığımda ve yüksek te durum böyle yalnız ilginç olan çıplak gözle yerel karartmayı kapattığımda bu kadar kötü görünmüyor ama kamerada durum bu tv yi değiştiren arkadaşa benziyor sanki yarın servis gelecek bakalım ne olacak yorumlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanbeyci

youtube da rtings localdimming test i uygularmısın

Buyrun hocam deneyip videoya çektim

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Benim amacım kimseyi kırmak değil. Bu konunun açılmasındaki amaç sadece belli markayı konuşmak olduğunu düşünüyorum. Diğer tv ler konuşulucaksa açılmış olan ilk ana konu var orda paylaşım yapılabilir. Herkese iyi günler dilerim.Unutmadan ben kimseden bilgili olduğumu iddia etmedim etmem de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamilkaze1 -- 20 Haziran 2016; 7:19:43 >
  • MFT85 M kullanıcısına yanıt
    İlk resim led yerel karartma yuksek olani belli oluyor boyleyse problem yok.Bende yuksekte kullaniyorum. Kapayinca alttaki gibi oluyor.Zaten bu problem olmasin diye led yerel karartma olarak koyulmus yazilima.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

İlk resim led yerel karartma yuksek olani belli oluyor boyleyse problem yok.Bende yuksekte kullaniyorum. Kapayinca alttaki gibi oluyor.Zaten bu problem olmasin diye led yerel karartma olarak koyulmus yazilima.

Sende de durum böyle mi yani dostum bazı arkadaşlarınki de hiç böyle bir durum yok. Focus da buna yakın bi fotoğraf paylaştı ona değişim verdiler mesela. Diğer arkadaşlar ne diyor herkeste durum böyleyse değişim için uğraşmayalım değişen ürün de böyle olacak sonuçta

• MFT85 M kullanıcısına yanıt
    Kardes boyle bende de.Ad bunu tasarlarken birde yazilimsal yerel karartma koymus kullaninki performansi iyi olsun diye.Sis icon zevk icin konulan bi ozellok degil
    İlk resimde led yerel karartma yuksekte boyle gayet iyi benimde pyle olmasi gereken bu.
    Tv nin tasatimi edge led yandan aydinlatma ve en iyi performans ilk resimdeki gibi hayta bikac ayarla birazdaha iyilesebilir patlallik gama ayari vs.
    Kapatinca ikinci resimdeki gibi oluyor e zaten adamlar ozellik koymus bunu kapama icin.Servis anlamiyorsa degisim yazar tabi bilinclenene kadar.
    Hepsi boyle.
    Yuksekte iken ikinci resimdeki gibi olursa problem asil.

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Ekranin alt yarisinda sizma gorunuyor ust kisimda simsiyah.
    Demekki lokal dimming de ise yarar degil oledlerin dahada gelismesi gerek.Eldeki ledlerle devam edicez.
    Cokta bi farki yok sizmanin en azindan bendeki panele gore.
    Sunuda bilmeyenler icin belirtmek gerek Uh850v alttaki Lg logosunun oldugu kisimda led isiklandirma yapiyor.Alttan aydinlatmali panel yani.Led yerel karartma yuksekte iken ekranin heryerinde led isigi var isr arizali paneldir.
    Zaten tamamen karanlik bi odada ve siyah ekranda sadece sizma testi videosu vs izlemedikce kucuk veya orta capli sizmalarda problem olacagini dusunmuyorum.

• Bakın burada bizim tv'nin testi var. Eğer bundan kötüyse çağırın servisi.
    Bu ham video:

https://youtu.be/qmL2H2WPQL8

@focus1 bu test ile ju7500 ve lg 850v aynı puanı almış.http://www.rtings.com/tv/tests/movies/dark-scene/local-dimming

Bu uh850deki görüntüsü: (karşılaştırma için)
    https://youtu.be/6pL4kWnqaaw

@kazumatr şu videoyu denesinler ondan sonra karar versinler bence belki panelleri arızalıdır.

@detayxym youtube u denemedim ama uygulamaya özel klavye olduğu için sıkıntı çıkarması normal. Ancak tarayıcıdan girersen youtube a düzgün şekilde çalışır klavye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stardustzero -- 20 Haziran 2016; 18:33:34 >

• Görüntü çok iyi bu arada Allah nazarlardan saklasın.

Videonun ham halini atarsan iyi olur. Karşılaştırma şansımız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stardustzero -- 20 Haziran 2016; 18:41:13 >
  • Yeni bir t güncelleme geldi tv ye 03.15.10
  • Kazumatr kullanıcısına yanıt
    Hocam lg deki yerel led aydinlatma olayı bunda da smart led ayari var ayni sekilde yüksek ayara getirince o asagida gördüğünüz sizmada kayboluyor ekran siyah oluyor ayrica siyah tonu ayari var. Lg de true motion var bunda da auto motin plus var lg deki gibi ayni işi görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 20 Haziran 2016; 19:24:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stardustzero

Bakın burada bizim tv'nin testi var. Eğer bundan kötüyse çağırın servisi.
    Bu ham video:

@focus1 bu test ile ju7500 ve lg 850v aynı puanı almış.http://www.rtings.com/tv/tests/movies/dark-scene/local-dimming

@kazumatr şu videoyu denesinler ondan sonra karar versinler bence belki panelleri arızalıdır.

@detayxym youtube u denemedim ama uygulamaya özel klavye olduğu için sıkıntı çıkarması normal. Ancak tarayıcıdan girersen youtube a düzgün şekilde çalışır klavye.

Evet hocam testlerde hemen hemen ayni puanlari almışlar sadece genel olarak 1 puan önde görünüyor ayni sayılır. Dedigin gibi temiz oled tvler veya telefondakiler gibi super amoled tv cikarmi bilinmez ama suan oledlere güvenilmez temiz bir led tv alacan keyfine bakacan.

• stardustzero S kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim hocam bi ay içinde bu alip iade ettigim üçüncü tv en sorunsuzu bu çıktı tamamen sans işi ışık sizmasindan rahatsiz olan arkadaslar varsa degisim veya iade talebinde bulunsunlar ısrarcı olun tuketici haklari var.

Buyrun buda videonun ham hali test için

https://youtu.be/lBNQExntf7s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 20 Haziran 2016; 19:46:51 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar hepsiburadadan aldım cihazımı nasipse cuma günü ulaşacak servis gelmeden cihazı açıp test videolarıyla test edeyimmi yoksa servis kağıdını imzaladıktan sonramı edeyim birde panel sorunlu çıkarsa hepsiburadayamı yoksa lgyemi gideceğim

• -Columbia- kullanıcısına yanıt
    Sakın açma. Garanti dışı kalabilir. İade almama hakları oluşur aman diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stardustzero

Bakın burada bizim tv'nin testi var. Eğer bundan kötüyse çağırın servisi.
    Bu ham video:

Sağol dostum kazumatr ve senin sayende içim rahatladı ışık sızması örnek videoyla aynı. Fazla mı diye düşünüp duruyordum eyvallah

• Her seyinden memnunum su tv ninde birde kanal duzenlemesi yok mu. Guncellemeden sonra fabrika ayarlarina döndüm stabil calismasina faydali olur diye sonra yeniden kanal taramasi yaptırdım. Bende hotbird de var. Yarim saat arama sürdü. Belki 2 saatte siralamaya dizmek sürdü. Kardeşim o bilgisayar gibi çalışan tarayiciyi şunu bunu bu tv ye koyuyorlarda madem o teknolojiye sahipler de neden adama akilli bir kanal düzenleme sekli yapmiyorlar anlamadim gitti yaw.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustimiss

Her seyinden memnunum su tv ninde birde kanal duzenlemesi yok mu. Guncellemeden sonra fabrika ayarlarina döndüm stabil calismasina faydali olur diye sonra yeniden kanal taramasi yaptırdım. Bende hotbird de var. Yarim saat arama sürdü. Belki 2 saatte siralamaya dizmek sürdü. Kardeşim o bilgisayar gibi çalışan tarayiciyi şunu bunu bu tv ye koyuyorlarda madem o teknolojiye sahipler de neden adama akilli bir kanal düzenleme sekli yapmiyorlar anlamadim gitti yaw.

:) dostum doğru diyorsun sıkıntılı tv de kanal düzenleme ancak Chansort diye bir program var kanal düzenleme programı yazarsan çıkar zaten. Tv den usb ye kanalları kopyala sonra bilgisayarda bu program sayesinde istediğin gibi düzenle. Çok basit bir kullanımı var taşıma var zaten. direk başına sırasını yazarak kısa bir sürede de ayarlayabilirsin. En son kaydederken tv den aldığınız isimde kaydetmeyi unutmayın yalnız yoksa görmez tv

• quote:

Orijinalden alıntı: MFT85

quote:

Orijinalden alıntı: mustimiss

Her seyinden memnunum su tv ninde birde kanal duzenlemesi yok mu. Guncellemeden sonra fabrika ayarlarina döndüm stabil calismasina faydali olur diye sonra yeniden kanal taramasi yaptırdım. Bende hotbird de var. Yarim saat arama sürdü. Belki 2 saatte siralamaya dizmek sürdü. Kardeşim o bilgisayar gibi çalışan tarayiciyi şunu bunu bu tv ye koyuyorlarda madem o teknolojiye sahipler de neden adama akilli bir kanal düzenleme sekli yapmiyorlar anlamadim gitti yaw.

:) dostum doğru diyorsun sıkıntılı tv de kanal düzenleme ancak Chansort diye bir program var kanal düzenleme programı yazarsan çıkar zaten. Tv den usb ye kanalları kopyala sonra bilgisayarda bu program sayesinde istediğin gibi düzenle. Çok basit bir kullanımı var taşıma var zaten. direk başına sırasını yazarak kısa bir sürede de ayarlayabilirsin. En son kaydederken tv den aldığınız isimde kaydetmeyi unutmayın yalnız yoksa görmez tv

Dostum o programı kullandim

O dahada beter şöyleki. Hazır liste atinca manuel ayarlama yapamiyorsun. Yeni kanal geldi diyelim ne yapicaz? Ayrica programda kaydettigin listeyi tekrar yukleyince bir bakiyorsun ki arada bosluk olusmus. Mesela 223 kanal var 224 yok. Cunki o an 224 teki kanal ya frekans değiştirmiş yada uydudan çıkmış. 223 ten 225 e geciyo tv. Bide o programla yaptigin düzenleme de hotbird ide duzenleyince birden fazla uydu olunca bu kez hata veriyo. Bazen sinyal yokmuş gibi yapiyo bazende 5 sn sonra tv yeniden acilacak kanal listesi yuklendi diyo. Tkgs cok ise yariyo ama onun sirasinda ben begenmiyorum. E mecbur tek tek ugrasiyorum o zaman.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.