Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
46
Favori
82.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun hocam. Sakınan göze çöp batar derler ya seninki o hesap oldu. Türkiye'de kaç evde ölü pixelli bandingli ışık sızması olan tv var çoğu kişi farkında bile değil. Buraya bakmasam benim de hiç bir fikrim olmayacaktı. Cahillik mutluluktur diye boşuna dememişler. Çok rahatsız etmiyorsa kullan böyle.

Ediyorsa yeni bir macera yeni bir hikaye o da olumlu. Biz de sayende tecrübe ediniyoruz.

Valla bu codec hevc yani high efficient video coding normal sıkıştırmalardan çok daha etkili yeni bir teknoloji. Özellikle 4k film dizi netten indirirseniz 40 gb iste 4 gb a kadar düşürmekte.

İnşallah güncelleme gelir bununla ilgili.

Belki lisans kullanıcı sözleşmesiyle alakalı. Ülke değiştirip deneyeceğim akşam.

6 yıllık pc açıyor. Bunun açmaması garip geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stardustzero -- 24 Haziran 2016; 18:53:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi geceler arkadaşlar ben YouTube'dan idm ile 4K mkv video klip indirdim 5 adet ama hiç birindende ses gelmiyor görüntü var ama sesi desteklemiyor sizinde YouTube'dan indirip deneme yapabilirmisiniz acaba siZdede durum aynımı.

• quote:

Orijinalden alıntı: atimar

İyi geceler arkadaşlar ben YouTube'dan idm ile 4K mkv video klip indirdim 5 adet ama hiç birindende ses gelmiyor görüntü var ama sesi desteklemiyor sizinde YouTube'dan indirip deneme yapabilirmisiniz acaba siZdede durum aynımı.

Ayarlar/ses ayarlari/DTV ses ayarlari bölümündeki seceneklerinin hepsini tek tek dene.

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Valla bu konu hakkinda bilgim yok.Olu piksel telefonlarda 4 ve uzeri degisim yapiliyor ama tv de durum nedir bilemem.
    Tv den yana pek sansiniz tutmadi.
    Bence degusim alorsaniz bidahaki tv de cok kurcalamayin yoksa hep bisey cikaccak :D
    Gorustunuzmu servisle ne dediler ?

• stardustzero S kullanıcısına yanıt
    Pc de normaldir acmasi fajat 40 gb dan 4 gb a inen bi dosya boyutunda kodek cozumleyemiyordur.Belki kullanilan programla alakalidir.Baska bi uhd videoyu hevc formatina kendiniz bi convert edip denedinizmi ?

• Kazumatr kullanıcısına yanıt
    Evet servis gelip resimlerini cekip gittiler bu sabah aradim durum nedir diye bir daha gelip bakacaz dediler neyine bakacaksiniz dedim ölü piksel var işte gördünüz bi kere evet panel hatali ama tam emin olmak için bi daha bakacaz dedi tamam gelin bakin dedim pazartesi geliriz dediler.
    Değişm olsada ne alacagimi bilmiyorum hepsine de bir sorun çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 25 Haziran 2016; 12:28:47 >
  • Bugün itibari ile bende 49UH850 nin siparişini vermiş bulunmaktayım. Umarım sorunlu bir tv gelmez. 1.5 yıldır 47LB670 modelini kullanıyorum çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım panelde de herhangi bir problem yok yada çok aşırı dikkat etmediğim için gözüme çarpmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustimiss

quote:

Orijinalden alıntı: atimar

İyi geceler arkadaşlar ben YouTube'dan idm ile 4K mkv video klip indirdim 5 adet ama hiç birindende ses gelmiyor görüntü var ama sesi desteklemiyor sizinde YouTube'dan indirip deneme yapabilirmisiniz acaba siZdede durum aynımı.

Ayarlar/ses ayarlari/DTV ses ayarlari bölümündeki seceneklerinin hepsini tek tek dene.

Bütün ayarları denedim herhalde ses formatı desteklemiyor bir ara deneyebilirseniz sevinirim ses formatına baktım ayarlardan hepsinde opus yazıyordu ve bu formatı lg dwsteklemiyor sanırım başka bir programla mp4 formatında aynı videoları indirdim onların sesini açtı

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkayemre

Bugün itibari ile bende 49UH850 nin siparişini vermiş bulunmaktayım. Umarım sorunlu bir tv gelmez. 1.5 yıldır 47LB670 modelini kullanıyorum çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım panelde de herhangi bir problem yok yada çok aşırı dikkat etmediğim için gözüme çarpmıyor.

Hayırlı olsun, çok isabetli bir karar vermişsiniz, aklınıza kötü durumlar getirmeyin, ben bir ay oldu alalı, her gün bir daha hayran oluyorum özellikle ses ve görüntüsüne.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: detayxym

quote:

Orijinalden alıntı: Türkayemre

Bugün itibari ile bende 49UH850 nin siparişini vermiş bulunmaktayım. Umarım sorunlu bir tv gelmez. 1.5 yıldır 47LB670 modelini kullanıyorum çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım panelde de herhangi bir problem yok yada çok aşırı dikkat etmediğim için gözüme çarpmıyor.

Hayırlı olsun, çok isabetli bir karar vermişsiniz, aklınıza kötü durumlar getirmeyin, ben bir ay oldu alalı, her gün bir daha hayran oluyorum özellikle ses ve görüntüsüne.

Teşekkür ederim size de hayırlı olsun.
    Sizin dediginiz kullanim amacina gore degisir. Bu isik sizmasi ve bulutlanma gibi sorunlari gormek icin Youtube'dan siyah bir video acmaya gerek yok. Ornegin kanal gecis esnasinda, oyun oynarken yuklenme ekraninda, filmlerin
    jeneriklerinde ve hatta cogunlugu siyah olan her film sahnesinde goze batar.

Zaten TV'yi izleyen duz bir kullanici bunu fark etmiyorsa en dusuk modelden alsin.

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Kullanim amaci derken ?
    Tv yi sonucta evde izlemek icin kullaniyoruz her halukarda ev kullamicisiyiz.Baska amacla kullanan zaten idarelik en ucuz tv lerden alip yeterli mantigiyla hareket amacina uygun tv yi elde ediyor.
    Kardes yandan aydinlatma ve arka aydinlatmanin ne demek oldugunu bilmiyorsun bence.
    Zaten servislerin isik sizmasi adi altindaki her problem yasafigini iddia edenlerin tv sine degisim vermemeletinin nedeni de bu kavramlara gore hakliligin olmasi.
    Bilincli tyketici malesef yok ulkemizde bu bi gercek.
    Bu tv kenar aydinlatmali ve aydinlatma ledi alt kisimda bu tv de baska markalarda yanlarda olabiliyor.
    İsik sizmasi var diyebilmen icin bu tv nin ekranda hicbir sekilde goruntu yokken siyah olmadi ama siyah ijen ekranin ne tarafinda yazi var ise oradaki ledlerin devreye girerek isiklandirma ile aydinlatmasidir.
    Daha once sorun yasayan arkadaslar resim paylasti ekranda komple bi sizma mevcut use buna isik sizmasi problemi denilir.
    Fakat ekranda kanal gevusinde sol ustte gorulen kanal ismi boyutunda sol kisimdaki ledlerin devreye girip aydinlatmasini sorun yada isik sizmasi olarak gormek dogruluktan ziyade bu tv nin uretim be ozelliklerine aykiridir.
    Ureten firma kenar aydinlatmali uretiyir arka aydinlatmali olan bi tv kadar performans beklemek dogru degil.
    Sunun icin soyluyorum yani bende uzun sure arastirdim led yerel karartma ozelligini kullamarak gayet iyi performans aloyirum isik sizmasi problemi yok ledler olagan calisiyor siyah ekranda aktif olmayan piksellerde ledlerin aydinlatmasi devreye girmiyor kullanivi profilime girerek paylastigim resimlere bakabilirsiniz.
    Sanki ben arizali tv leri savunuyormusum gibi cevap veissimiz bana.Sorunlu olan panelde tv nin yetel karartmasini kullanmaya ragmen parlaklik seviyesinide 55-60 tan yukari olmayacak duzeyde kullaninca performans ve siyah degeri normal seviyede oluyor.
    Bilincli olmak gerek bu yuzden servislerde gercekten sorun yasayan var ise onlara on yargili olup oyle kisilerin zorda kalmasina sebep oluyor.
    Simdi ben kontrast 100 ve parlaklik seviyesini 100 e ayarlasam led yerel karartma yida acsam hicbi zaman gercek siyah degerini alamam cunku parlaklikla led lere en yuksek aydinlatmayi yap komutu gonderilirse gereginden fazla gelen isik panelde siyah sahnelerde grilesmeye isik sizmalarini gormeye sebep olabilir.
    Servislerde de is yok aslinda.
    Bana gelen servis ne test yapti nede gercek resim ayarini yapmadan gitti omrumde ilkkez tv ye servis kurdurdum onun acemiligu vardi bunlari servise yaptirabilecegimi sonradan ogrendim neyse tecrube oldu Allahtan problem cikmadi.
    Ben tv ye yaptigim ayarlarimi paylassam acaba bilemedim siyah ve aydinlatma seviyesinden cok memnunum cunku :)

Bence iade isteyin 2016 model tv lere bakin baska modellerede olabilir.
    Aslinda yineliyorum 55uh850v test edip onu bi alsaydiniz yani ben mnuniyetimden oturu tavsiye ediyorum keza 49 inc kullanan mustimiss ve Brute arkadasimizda var biliyosun.Belli bu sefer saglam panel gelir sansina ne diyim yuzun gilmedi hep problem yasadin.

Ledlerin hepsinde bu durum var biliyorum ama ne kadari normal ne kadari anormal. Hepsinde isik sizmasi ya da bulutlanma oluyor bahanesi ile servisler musteriyi magdur edebiliyor.

Kullanim amaci derken de neleri izledigine gore soyledim. Mesela mac izlemeyen birisi vertical banding sorununu yillarca fark edemeyebilir. Ya da mesela bazi insanlar var ki SD HD ne onu bile ayirt edemiyor. Ya da ne bileyim sinema izlemeyen, evlilik programlari ya da yerli dizileri izleyen birisi cloudingi fark etmeyebilir. Bu tarz yapimlarda hemen hic karanlik sahne olmaz.

Ben LG ile ilgili bir sey soylemedim, sadece insanlarin tvde hata aradigini ve durumu abarttigini ima ettiginiz icin soyledim. Yani bahsi gecen sorunlar icin test videosu izlemeye gerek yok.

Samsung 2016'nin son bir iki sayfasina bakarsaniz panelinde yasadigim sikintilarin fotograflari var.

Benim canimi sikan konu ayni sikintilarin farkli serilerde olmasi. Mesela birisi 5000e ucuz yollu dusuk bir model aliyor. Oteki 10.000e en iyisini aliyor ama ayni hatalar var ve hatta ust seri cok daha kotu olabiliyor bazi durumlarda. Sadece kagit ustunde bir iki rakam farkli oluyor ki onlar da normal kullanimda gozle gorulmeyecek seyler iken isik sizmasi ve dikey bant gibi hatalarin hafife alinmamasi gerekir. Bu hatalar en azindan ust serilerde daha az gorulmeli.

Yani sanmam ki kullanimini etkilemedigi muddetce kimse zorla panelde hata arayip degistirmeye kalksin. Bazi panel kusurlarini gormek icin cihazi didik didik incelemeye gerek kalmayabiliyor.

Mesela siz ekledigim fotograflardaki gibi bir paneli kullanir miydiniz? Yandan aydinlatmali diye ufacik bir yazi icin ekranin yarisi beyaz olmasi normal mi? Ya da karanlik sahnelerde gokyuzunden farki olmayan bir paneli de bunlarin dogasinda var diyerek gecistirebilir miyiz? Evet sizin mantiginiz ile yaklasirsak TV aslinda aydinlik sahnelerde neredeyse kusursuza yakin bir goruntu veriyor oyleyse bunlari kafaya takmamak mi lazim?
    Bu mesaja eklenen görseller:

LG UH850v Kullanıcı Klübü LG UH850v Kullanıcı Klübü

Hocam degisim iade falan isterimde bakalım servis iki ölü piksel için iade raporu verecek mi? Kimisi bir piksel bile ölü olsa verir diyo kimisi vermez diyor en az 6 ölü piksel olması lazım diyor. Velhasıl kelam kendi paramızla rezil oluyoruz.

Değişim olursa ilk düşüneceğim 55uh850v olur sonra philips 55pus8601 uygun fiyata bulabilirsem samsung 55js9000 de olabilir. Hic biri olmazsa tv almam lg nin yeni 6 serisi oledleri piyasaya cikana kadar yenisi cikarsa 2015 oled fiyatları düşer biraz onlardan birini alirim. Bakalım artık servis neye karar verecek herseyin hayirlisi olur umarım.

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Paylastiginiz iki resimde problemli tv ye ait.İlk resimde maksimum kenardaki o logo buyuklugunce aydinlatma olmaliydi.
    Logo ortalama 4 cm ise tv de led ler 5-6 cm lik bi aydinlatma verirse normal fakat bu resimde cok asiri.
    Kimse kullanmak istemez ben arizali tv kullanin demiyorumki bazi ozelliklerin bilincli kullanilmadi gerektigini soyledim.
    Mesela ikinci resme degineyim.
    Led yerel karartma ozelligini kapatirsam neredeyse bu resme yakin bi goruntu oluyor.
    Fakat adamlar icine led yerel karartma koymus kullanilsin diye aslinda standart acik olmali fakat kullaniciya birakilmis.
    Led yerel karartma yuksekte iken ekranda led isiklandirmasi gayet iyi duzeyde oluyir daga oncede resim paylasmistim hatta youtube daki sizma testini yaptim nerdeyse arka aydinlatmali panele yakindi performansi sasirdim.
    Yanlis anlamayin ben arizali paneli savuuyirum sadece once bi tv nin ozelliklerini dogru bicimde kullanip sonuc kotu ise sorunlu denmesi yonunde konusuyirum.
    Simdi ben servis gelip kureuktan sonra anlamasam ayarlardan vs bu tv nin bana eski model toshiba 2010 yilinda aldigim tv den tek farki boyutuydu.
    Servis ne resim ayari yapti nede trumotion led yerel karartma hakkinda bilgi vermedi.
    Hepsini arastirarak ogrendim.
    Ben bunu anlatmaya calisiyorum ilk aldigimda gece test etsem ikinci rewim gibi bi performans olucak ve serviste iade ve bu tv modeli kotu algisi olusucakti bende.
    Burda servislerinde hatasi var ureticilerinde.

Servis geldimi durum nedir ?

Yok hocam servis gelmedi az önce aradim yarin gelecekmiş bakalim ne olacak

Lg 850v modeline direct led koysaydi tadindan yenmezdi kenardan edge led oldugu icin ister istemez isik sizmasi oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 27 Haziran 2016; 19:24:29 >
    Bugune randevu vermemislermiydiki nasil soz veripte yarina salliyorlar hayret biseyya.
    Umarim iyi bi sonuc cikar sizin acinizdan.

• Beyler birsey daha farkettim. Abimin ta 93 yilinda çekilmiş 4/3 formatinda bir düğün videosu vardi. Onu hariciye attim bakalim diye. Actiktan sonra malum görüntü cok eski olunca kaybettigimiz bir yakinimizi gördük. Yakindan görmek icinde büyüteç tuşuna bastim. Büyüteç acilir acilmaz 4/3 formatindaki görüntü hd formata döndü birden. Yani tam ekran oldu. Bunu eski tvmde cok ugrasmama ragmen yapamamis gunlerce TVC, Hamster vs proglamlar yardimi ile görüntünün formatini 16/9 a cevirmis ancak oylece tam ekran seyredebilmistim. Ustelik görüntüde baya bir kalite kaybina ugruyordu ve dediğim gibi gunlerce suruyordu tüm düğünü çevirmek. Simdi burasi güzelde asıl paylasmak istedigim şu; eski videoyu seyrederken resim modunu resime getirdiginizde görüntülerde inanılmaz iyileşme oluyor. Yani dün gece hem 4\3 formatindaki görüntüyü 16\9 izledik hemde videonun kalitesinin arttigini gördük. Ama dedigim gibi canli yakinlastirmayi acmak ve resim modunu resim olarak ayarlamak lazim. Varsa böyle eski bir video denemenizi öneririm. Star tv nin eski Kemal sunal filmlerindeki iyilestirmeler kadar olmasada baya bir iyilesme oluyor gercekten. Sasiracaksiniz.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.