Şimdi Ara

LG TÜKETİCİ KANUNU YOK SAYIYOR - ARKA KAPIDAN İŞ ÇEVİRİYOR (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
3
Favori
8.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben hiç Philips ve Sony araştırmadım. Sizin bilginiz var mı bu konuda? Bu markaların OLED panelleri daha mı sorunsuz? (Sanırım ikisi de LG'den alıyor panelleri ama emin değilim.) Yanlış markadan kastettiğiniz bu muydu?
  • Arkadaşım mümkünse bir daha küçük harflerle yaz. 2 paragraf okuyup bırakmak zorunda kaldım. Göz yoruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dysquest

Hocam ben hiç Philips ve Sony araştırmadım. Sizin bilginiz var mı bu konuda? Bu markaların OLED panelleri daha mı sorunsuz? (Sanırım ikisi de LG'den alıyor panelleri ama emin değilim.) Yanlış markadan kastettiğiniz bu muydu?
    Hepsine oled paneli lg nin verdiği doğru fakat her zaman şu örneği veririm
    Renault mercedese motor üretiyor
    Citroende bmw ye motor üretiyor
    Mercedes cla,c serilerinin motorunda kolay kolay sorun olmuyor ama renaultun megane, clio modellerinde sorun oluyor belli bir km sonra!!!
    Burdada sony ile lg yi kıyaslamak elma ile armutu karıştırmak olur çünkü sony kalitesiz bir panel üretimini kabul etmez çünkü sony bir dünya markasıdır lg gibi kendini marka zannedenlerden değildir!
    Ayrıca bir tv de panel tek başına birşey değildir görüntü işleme motoru gibi birçok etken vardır sony de bu konularda en iyilerdendir benim kanımca
    Sony ile lg aynı fiyatta satılırsa emin olun bu ülkede LG sadece nal toplar sony nin arkasından!
    Forumlara mutlaka bakmışsınızdır sony de ki şikayet sayısına bakın birde lg de ki şikayetlere bakın
    LG çöptür bu markayla ilgili başka birşey diyemem yaşadım gördüm müşteri hizmetlerinden, yöneticisine ve satıcısına kadar bilgisizlik akıyor buna emin olun!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng1234 -- 25 Temmuz 2020; 21:52:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lg ile ilgili sadece donanım haberde bir sürü başlık var ve bu başlıkların 2 si hariç hepsinde şikayetten ve memnuniyetsizlikten başka hiçbirşey geçmiyor ve dırum öyle bir hal aldı ki neredeyse 3-5 günde bir başlık açılır oldu çünkü LG alıp bir sürü rezil olan, sinir, stres sahibi insan oldu
    Diğer 2 başlıkta zaten lg satıcısının para karşılığı alıp modaratörlüğünü yaptığı başlık orada asla ve asla lg ile ilgili kötü bir yorum göremezsiniz çünkü kötü yorum yazanların yorumları anında siliniyor!!!
    O iki başlığa bakarsanız herşey güllük gülistanlık sanırsınız lg bu tv işinin dünyada ki tek hakimi en iyi markası LG nin ne olduğunu bilmeniz için bizler gibi alıp kullanıp test etmeniz gerekir
    Sonrasında ağzınızdan lg için beddua eksik olmaz hale gelirsiniz.😂😂

• LG’den bir televizyon aldım, toplamda 10 televizyonun yaşatmayacağı sorun yaşadım. Bir çivi bile alınmaz bu çakallardan.

• LG'nin müşteri memnuniyeti iyi değil gerçekten. 2 ay önce LG 27GL850 monitöründe yavaş yavaş yayılan 26 adet ölü piksel tespit ettim, ölü pikseller sadece siyah ekranda ve sadece geceleri gözüküyor ve halâ zamanla yayılmaya devam ediyor. Bunun üzerine LG'nin teknik servisinde başvurdum, sonucu ne mi oldu? Detayları başka bir konuda yazmıştım şimdi tekrar yazmayayım.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144054098

LG TÜKETİCİ KANUNU YOK SAYIYOR - ARKA KAPIDAN İŞ ÇEVİRİYOR

Servisten olumsuz yanıt alır almaz hemen ürünün sıfırı ile birebir değişimi için THH'ye başvurdum, çıkacak olan THH kararı büyük ihtimal lehime olacak.

Şimdi sizin konunuzu görünce kıllanmaya başladım, size yaptıklarını bana da yapabilirler mi? Değişim hakkı elde ettiğimde sıfır ürün yerine Refurbished ürün vermelerinden şüpheleniyorum olur mu olur vallaha, hemde ürünü Vatan Bilgisayardan almıştım. Böyle bir duruma karşı karşıya kalma ihtimaline karşı ürünü gönderirken ve diğer gelen sıfır ürünü açarken video çekmeyi planlıyorum, sanırım bu önlem yeterli olur. Baktım sıfır diye gönderdikleri ürün sıkıntılı çıktı çektiğim videoyla birlikte tekrar THH başvururum.

• Servisin senin anlattıgin gibi olmadığını kanıtlayamam ama senin yalan söylediğine yemin edebilirim. LG tetikçisi ayakcisi vb...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu aslında LG nin suçu değil. LG firmasının Türkiye'de iş verdiği firmalar ve teknik servisler yamyam. Samsung farklı mı sanki. Ben servis konusunda birtek asustan memnun kaldım bu yaşıma kadar. LG servisini tüketici haklarına şikayet ettim. Tüketici hakem heyeti lg servisini değil satıcı firmayı şikayet etmem gerektiğini söyledi. Öyle de yaptım ama evkur kararı uygulamadı. Adamlar işi yokuşa sürüp kazansan bile seni yıldırma yoluna başvuruyor.

• Hocam yabancı konularda çok gezerim, Tabiki oled daha güzel renk sunuyor ama yabancı kullanıcının yorumlarını çok dikkate alma onlar her yıl TV değiştirebiliyor, adam C9 var bende şimdi CX e geçeyim mi diyor. TR kullanıcısı uzun yıllar kullandığından dert çekmek istemiyor.

• coolblack1903 C kullanıcısına yanıt
    Elindeki THH kararı ile hızlı bir şekilde icra işlemlerini başlatabilirsin istediği kadar yokuşa sürsünler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay956

Neden büyük harflerle yazdınız onu anlamadım ben
    Koca yazidan bunu mu dert ettiniz .keyfim oyle.istedi buyuk yazdim!!

• Dostum sen. tavsiye sayfsina yazsan memnuniyetini cok daha iyi olur. Burada lg promatoru lg calisani oldugun acikca belli . Evet anliyorum sizi isiniz bu insanlari aldatip kandirmak . .isinize malesef saygu duymuyorum uzgunum.

Ayrica oled teknolojisini kotulemiyorum .
    Aciklik getiriyim bu konuya da .
    Oled suan alinabilecekk en iyi goruntu teknolojisi
    Fakat lg Turkiyeye kalite. Kontrolu bile yapmadan uretim yapilmis bantlarda seri olarak .saglam c9 hic kimsede yok.

Oled alinirmi alinir ama bu kesinlikle lg olmamali.
    Sony alipta olu piksel cikti diyen kimse yok mesela
    Yada phlips alipta boyle dert yasayan pek yok.

Ayirca biz kimseye samsung arcelik vs alin led tv demedik demiyoruz..

Oled teknolojisinden kimse mahrum kalmamali evet katliyorum .ama sorun yasamadikca tabi

Son olarak 6 ay mevzusuda bu sekilde isliyor
    Eger cihazinizda bir problem yoksa kimse size her ay yeni bir cihaz vermiyor keyfine gore ha kafama esti ben kapali kutu tv istiyorum diyemez.

Eger sana verilen cihaz da kronik fabrikasyon bir ariza varsa sana doa degisim yapmak zorunda,saglamini verene kadar . Secimlilik hakki sana ait.firmaya degil

Bizim vazgecmememizin sebebi c9 u begenerek aldik
    Bu fiyatlarda cihaz yok .
    Ayrica ek garanti uzatmasi yaptik cogu kisi . Para iadesi alinca 930 tl civari ek garanti bedeli yaniyor .

• nofear_61 kullanıcısına yanıt
    tamam :P kötü bence saçmaaa 4k tl lik tv la
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Hocam yabancı konularda çok gezerim, Tabiki oled daha güzel renk sunuyor ama yabancı kullanıcının yorumlarını çok dikkate alma onlar her yıl TV değiştirebiliyor, adam C9 var bende şimdi CX e geçeyim mi diyor. TR kullanıcısı uzun yıllar kullandığından dert çekmek istemiyor.
    İşte en mantıklı yorum...

• Ölü piksel nedeni ile değişen C9 un yerine gelen Cx de hala ölü pikseller devam ediyor Daha sıda var Lg merkezin gönderdiği kutu savaştan çıkmış Kutu açılıp tv kullanılmış incelenmiş resmen Garanti kapsamı da C9 aldığım tarihten geçerli tekrar sıfırdan başlatmadılar.
    Lg alacak olanlar bir iki defa düşünmesin bin defa düşünsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eng1234

Hepsine oled paneli lg nin verdiği doğru fakat her zaman şu örneği veririm
    Renault mercedese motor üretiyor
    Citroende bmw ye motor üretiyor
    Mercedes cla,c serilerinin motorunda kolay kolay sorun olmuyor ama renaultun megane, clio modellerinde sorun oluyor belli bir km sonra!!!
    Burdada sony ile lg yi kıyaslamak elma ile armutu karıştırmak olur çünkü sony kalitesiz bir panel üretimini kabul etmez çünkü sony bir dünya markasıdır lg gibi kendini marka zannedenlerden değildir!
    Ayrıca bir tv de panel tek başına birşey değildir görüntü işleme motoru gibi birçok etken vardır sony de bu konularda en iyilerdendir benim kanımca
    Sony ile lg aynı fiyatta satılırsa emin olun bu ülkede LG sadece nal toplar sony nin arkasından!
    Forumlara mutlaka bakmışsınızdır sony de ki şikayet sayısına bakın birde lg de ki şikayetlere bakın
    LG çöptür bu markayla ilgili başka birşey diyemem yaşadım gördüm müşteri hizmetlerinden, yöneticisine ve satıcısına kadar bilgisizlik akıyor buna emin olun!!!

Alıntıları Göster
    8 yıldır kullandığım Samsung d8000 tv üstten aşağı çizgiler çıkmaya başlamıştı.
    İlk zamanlar rahatsız etmiyordu fakat gün geçtikçe ekranın sol tarafını kaplamaya başladı.
    Servis sıfır tv parası istedi paneli değiştirmek için.
    Dalga geçer gibi birde sırıtarak söylenen bu laf üstüne, dedim sony alırım daha iyi dedim.
    Lg felan samsung ile kardeş gibi gördüğüm için bakmadım bile.

2 ay önce sony xg9505 tv aldım..

Çok çok memnunum..

Parasını sokağa atmak istemeyen arkadaşlar sony alsın derim..

• Hadi kutu kargoda hırpalansın, ölü piksel fabrikada kontrol edilmesin alıştık. Sadece şu fotoğrafı paylaşıp Lg’nin gönderdiği CX serisini gözler önüne sermek isterim. Jelatine dikkat!

• LG bu gidişle telefon piyasasında kendini bitirdiği gibi televizyonda da bitirecek.Kimsede sağlam 55C9 yok , yeni model olan CX in hali ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: corcicorccik

Ölü piksel nedeni ile değişen C9 un yerine gelen Cx de hala ölü pikseller devam ediyor Daha sıda var Lg merkezin gönderdiği kutu savaştan çıkmış Kutu açılıp tv kullanılmış incelenmiş resmen Garanti kapsamı da C9 aldığım tarihten geçerli tekrar sıfırdan başlatmadılar.
    Lg alacak olanlar bir iki defa düşünmesin bin defa düşünsün.

Iste lg Turkiyenin sifir tv veriyorum olayi budur. Buda kaniti . .

• 6 ay kullandığı ürünü iade edemez yasal prosedür 1 ay süre veriyor iade olmaz... iftira atmak için yazmayın...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.