Şimdi Ara

Lg Televizyonumun Ekranı Çatladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
10.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eşim ütü yaparken su bardağını önüne koymuş, 2 yaşındaki oğlum da ufak topu bir attı, bardağa değdi. Tam o sırada tv'nin bir kısmı çatladı. Milli maç vardı ve tv'yi açasım gelmedi, şu anda gelmiyor, içim bir tuhaf, alalı 1,5 yıl oldu. Garanti Bilgileri
    Parçalar:24 Months / Hizmet:24 Months diye yazıyor Lg sitesinde, yani dolmasına daha 5 ay var ama internette okuduklarım pek iç açısı değil, geneli panel değiştirmektense yeni tv al diye yazılmış. Kılı kırk yararak geçinen insanlarız, evlendikten 2 yıl sonra anca para biriktirip uzun yıllar kullanırız diye taksit maksit bir tv almıştık 1900'e... Canım çok sıkkın, yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

• bu konuda yapılacak en ufak bişey yok .servise verseniz bile yenisiyle aynı parayı isteyecekler .
  • Şimdi hocam yaranıza tuz basmak gibi de olmasın ama, bizler de hep zaten kırılınca araştırmaya başlıyoruz neler yapılabilir diye.

https://forum.donanimhaber.com/yuksek-bedelli-ev-teknolojisi-kullanan-arkadaslar--117000403

Bakın bu konuda elimden geldiğince yazdım.

Senelik 500-600TL gibi komik rakamlara btüün evinizle bilikte bu tarz elektronik ürünlerinizi de güvence altına almak varken hiç önemsemiyoruz bunları biz.

Özellikle LCD tv lerimiz çok kırılgan, top gelse kırılır, ekrana sprey sıksan bozulur vs vs

Şu aşamada yapacak bir şey yok maalesef.

Yeni tv bakmanız doğru olanıdır zira panel değişim bedeli yeni tv fiyatından 200TL dolayında aşağıda kalır ki değmez buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Şimdi hocam yaranıza tuz basmak gibi de olmasın ama, bizler de hep zaten kırılınca araştırmaya başlıyoruz neler yapılabilir diye.

https://forum.donanimhaber.com/yuksek-bedelli-ev-teknolojisi-kullanan-arkadaslar--117000403

Bakın bu konuda elimden geldiğince yazdım.

Senelik 500-600TL gibi komik rakamlara btüün evinizle bilikte bu tarz elektronik ürünlerinizi de güvence altına almak varken hiç önemsemiyoruz bunları biz.

Özellikle LCD tv lerimiz çok kırılgan, top gelse kırılır, ekrana sprey sıksan bozulur vs vs

Şu aşamada yapacak bir şey yok maalesef.

Yeni tv bakmanız doğru olanıdır zira panel değişim bedeli yeni tv fiyatından 200TL dolayında aşağıda kalır ki değmez buna.

doğru diyorsunuz da maalesef kaza olmadan kimsenin aklına gelmiyor. şu aşamada garantisi devam ettiği için, iade alınıp yeni bir ürün belli bir indirim karşılığı verilebilir veya yine garanti kapsamında olduğundan normalde 2.000 liralık tv'nin 1.800 lira ekran panel değişimi için 1.000 lira alınabilir. benim merak ettiğim konu bu aslında. eşime arkadaşı mıknatıs koy demiş ne alakaysa, e ne demişler testi kırılınca yol gösteren çok olur.

arabam kasko ve sigortalı bu arada kaza yaptı eşim 2 ay önce, yapıldı edildi lakin expertiz raporunda acayip fiyat şişirmesi var ve değeri bir o kadar düştü.

o noktadan sonra türkiye'de sigortacılık konusuna pek inancım yok, yine aldığım bazı ürünlerin garanti kapsamında olmasına rağmen kullanıcı hatası gösterilip iade alınmadığına şahit oldum, kara listemde böyle firmalar mevcut.

son olarak daha 24 saat bile geçmedi olayın üzerinden fakat benim gözüm alıştı bu haline, yani kırık olduğunu fark etmedim programı izlerken, ileride daha da alışırım. tabi tek korkum o çiziklerin büyümesi, e öyle bir durumda da yeni tv şart olur.

• freeagle kullanıcısına yanıt
    Hocam ben konuyu açalı neredeyse 1 sene olmuş, yani aslında kaza olmadan yol göstermişim :)

Sigorta konusunda haklısınız, aslında bu konulara girmeyi sevmiyorum zira çocukluğumda tanıdığım almancılar geliyor aklıma lakin yine de ülkemin gerçeği bu maalesef. Bizde hiç bir şey olması gerektiği gibi değil.

Yine de elimizden geldiğince kendimizi sağlama almak zorundayız bireysel anlamda. Sigortadan faydalanıp TV sini tazmin eden arkadaşlarımız da var forumda bildiğimiz, tabi poliçe çok önemli zira 1000TL lik tv si için 85oTL yi zor kopartanlar da oldu.

Yine moralinizi bozmak istemem, ancak o kırık ilerleyecek hocam.

Tekrar geçmiş olsun.

Görüşmek üzere.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.