Şimdi Ara

LG PF80G LED Prjeksiyon ama Full HD (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
15.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba

ıade edıp 3000TL vatandan hedıye cekı aldım.

2700TL ye verebılırım hedıye cekını
  • beserkr B kullanıcısına yanıt
    ben yıllardır projeksıyon kullanıyorum.

beklenti meselesi.

kimine mukemmel geliyor, daha iyisini kullanipta bakana yetersiz.

ılk panasonic ax 200 ıle baslamıstım
    sonra epson tw 55000 aldım
    suan Panasonıc AE 6000 kullaniyorum.

Bunlar pahali cihazlar biliyorum, fakat size sunu soyleyebilirim

LG nın Led projeksıyonunu (PF80G modeli) yarim saat inceledim.
    30.000 saat lamba omru varmıs, wifi varmis
    kesinlikle tavsiye etmiyorum bu projeksiyonu kimseye.

nedenine gelince

300x 2000 perde icin 4.5m mesafede tavana yaptirdigimiz yere monte ettik.
    ekran tasti. zoom yapip duzeltelim dedik. zoom yok.

1:100.000 kontrast orani varmis?
    alakasi yok bence kesinlikle dogru degil. Led oldugu icin yuksek deger veriyo muhtemelen, 1:50000 kontrast herhangi bir ampullu projeksiyon ile yan yana koyarsaniz zaten farki gorursunuz.

ansi lumeni az geldi ve renkler soluk.

Wifi dan bilgisayardaki filmi acmaya gelince ben 15GB 1080p mkv izlerim, performansi beni tatmin etmedi.

kisacasi ben olsam imkan varsa ampullu moodel tercih ederim, ev sinemasi icin uygun olacagini dusunmuyorum bu projeksiyonun.

sordugumda daha cok dersaneler aliyor dediler vatanda.

evime bi oda yapiyim orda sinema sistemi kuriyim derseniz aradiginiz projeksiyon bu degil derim.

mesela

optoma nin full hd modelleri 2500TL civarinda

yada

Epson TW 7200 alabilirsiniz 4500TL fiyati arada daglar kadar fark var.

• cemalptekin C kullanıcısına yanıt
    Tam modele karar vermiştim aslında. 30.000 saat ömrü ve full hd olması benim icin önemli bir artı idi. 15-20 gb lik full hd filmleri akici ve net bir şekilde sinema ortami gibi bir ortam saglamak istiyorum. Butcem en fazla 2500~3000 e cikabilir .zaten hemen alamam. Modele karar verip o model üzerinden kampanyaları takip etmeyi ve bu sürede bir miktar para biriktirmeye calisacaktim. ama bu lg sizin dediğiniz gibi ise-aslinda bi arkadaş cok methetmis cihazi-almak mantıksız. Lambalı modellerin lamba ömrü max 5~6 bin saat oluyor. Bu beni strese sokar. 30000 saat ciddi bir rakam.

Zoom özelliğinin olmaması eksi bir özellik evet ama yani aleti perdeye uygun konumlandirirsak bu sorun cozulur gibi.30.000 saat omru olan bi cihazin tek eksisi bu ise eyvallah. Benim icin asil önemlisi olan kaliteli görüntü ve uzun omurluluktur.3d olmasa da olur.3d kullanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azil48

Lg projeksiyon ana konuda bir arkadaş full hd 1080p bir filmde kare kare takilmalar olduğunu yazmış.ben tamamen sinema amacli bi cihaz almak istiyorum. Acaba gerçekten takiliyor mu sizde de?

Bir de görüntü büyüklüğü kac metreden ne kadar oluyor ? Projeksiyon duvardan uzaklaştıkça sanirim görüntü büyüyor ama kalite düşüyor mu?

Soyledigim gibi 1080p film icin alacagim.görüntü keskinliği ve netligi takilmamasi cok önemli

Ben pf80g projeksiyonun üzerinde ki kendi oynatıcısını kullanmıyorum. Oynatıcı olarak "Wd Tv live streaming media player" ı HDMI bağlantısıyla kullanıyorum.
    1080p de Herhangi bir takılma falan yaşamıyorum. Daha öncesin de pf80g nin kendi oynatıcısını da denemiştim, 1080p de herhangi bir takılma yaşamamıştım.
    Yine de projeksiyonun kendi media player ı, wd tv live media player gibi profesyonel değil, o yüzden wd tv live kullanıyorum..

Bu takılma olayı filmden de kaynaklanabilir.

Kaç metreden ne kadar görüntü alınıyor konusuyla ilgili olarak;
    LG nin sitesin den pf80g nin Türkçe kullanma klavuzunu indirin orada yazıyor.

Duvardan uzaklaştıkça perde görüntü genişliği 3 metreye kadar kalite düşmez.
    3 metreden daha geniş görüntüler de denemedim.

Cihazın görüntü keskinliği ve netliği tartışılmaz derece de iyi. Özellikle "Picture : Canlı mod" u tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Eylül 2014; 22:38:54 >

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Peki cihazdaki wifi portu kullanilark ag kurulup bilgisayarin hdd sinde yer alan filmleri oynatmada takılma yasanir mi? (Dlna ya da farkli bir yöntem) Tahminen yüksek boyutlu filmlerin aktarımı sorunlu olur ve eternet kablosu takmak gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azil48 -- 9 Eylül 2014; 22:39:55 >
  • quote:

Peki cihazdaki wifi portu kullanilark ag kurulup bilgisayarin hdd sinde yer alan filmleri oynatmada takılma yasanir mi? (Dlna ya da farkli bir yöntem) Tahminen yüksek boyutlu filmlerin aktarımı sorunlu olur ve eternet kablosu takmak gerekebilir.

Ben kablosuz yöntemi kullanmıyorum. Ama kullanıp da memnun olanları okudum.
  • quote:

Tam modele karar vermiştim aslında. 30.000 saat ömrü ve full hd olması benim icin önemli bir artı idi. 15-20 gb lik full hd filmleri akici ve net bir şekilde sinema ortami gibi bir ortam saglamak istiyorum. Butcem en fazla 2500~3000 e cikabilir .zaten hemen alamam. Modele karar verip o model üzerinden kampanyaları takip etmeyi ve bu sürede bir miktar para biriktirmeye calisacaktim. ama bu lg sizin dediğiniz gibi ise-aslinda bi arkadaş cok methetmis cihazi-almak mantıksız. Lambalı modellerin lamba ömrü max 5~6 bin saat oluyor. Bu beni strese sokar. 30000 saat ciddi bir rakam.

Zoom özelliğinin olmaması eksi bir özellik evet ama yani aleti perdeye uygun konumlandirirsak bu sorun cozulur gibi.30.000 saat omru olan bi cihazin tek eksisi bu ise eyvallah. Benim icin asil önemlisi olan kaliteli görüntü ve uzun omurluluktur.3d olmasa da olur.3d kullanmam.

Lamba ömrü konusun da size katılıyorum. Çok film seyreden biri olarak 2-3 sene de bir 400-500 TL lamba parası vermek, benim de bütçeme uygun düşmüyor ve akıl karı bir iş gibi gözükmüyor.

evet cihaz da zoom yok, Tavan montajını konumlandırmak zor. Fakat benim odamın durumu uygun olduğu için, duvara montaj yaptım. "Modart prb-2l montaj aparatı" ile Duvara montaj yaptıktan sonra kullanmak biraz daha esnek oluyor. Çünkü Bu aparatı tavana montaj yaparsanız projeks iyonu ileri geri alamıyorsunuz. Fakat duvara montaj yaparsanız yaklaşık 40 cm ileri geri alabiliyorsunuz. Buda size görüntü genişliğini +- 25 cm ayarlama imkanı sağlıyor.

Yani 3 metre mesafeden duvardan duvara, 1,95 metre genişliğin de görüntüyü seyrediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Eylül 2014; 23:01:56 >

• Azil48 kullanıcısına yanıt
    bende WD live TV hub kullaniyorum.

amfi araciligi ile projeksiyona aktariyorum ve sorunsuz 25gb gercek 1080p film izliyorum.

ne kadar lan dan baglasanizda 3MB/s gibi bir akis hizini yakalamasi teoride cok zor.

projeksiyonun uzerindeki hoparloru kullanmak istiyeceginizi zaten dusunmuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalptekin -- 10 Eylül 2014; 1:23:10 >
  • quote:

Lg projeksiyon ana konuda bir arkadaş full hd 1080p bir filmde kare kare takilmalar olduğunu yazmış.ben tamamen sinema amacli bi cihaz almak istiyorum. Acaba gerçekten takiliyor mu sizde de?

Bir de görüntü büyüklüğü kac metreden ne kadar oluyor ? Projeksiyon duvardan uzaklaştıkça sanirim görüntü büyüyor ama kalite düşüyor mu?

Soyledigim gibi 1080p film icin alacagim.görüntü keskinliği ve netligi takilmamasi cok önemli

Bizim oralarda derlerli bu tiplere ölü s.cisi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Montajı zor demissiniz icime kurt düştü benim odaya uygun olur mu acaba cihaz diye

• 80 serisi disinda hemen hemen herkesin kendine ait olan diger utunker hakkinda oldukca konusulmus tebrik ederim herseyden once konu disinda konusmakturk irkinin karakteristik yapisini birkez daha ispat etmis oldugunuz pf 80g kullanan bir kisiden yardima ihtiyac duyuyorum baglantida problem yasiyirum ipad ve telefonum uzerinden ayni zamanda pc den kablosuz baglantida yardimci olabilecek varsa sevinirim

• 3 aydır kullanıyorum,film seyrediyorum .Profesyonel izleyici olarak beni tatmin eden bir cihaz.Sadece iki yonü eksik kumandada fosfor aydınlatma ve elektrtik kesince cihazın acılıp kendiliğnden kapanmaması yani tatile giderken mutlaka fişini çekin..
  • Henüz denemedim ama şu an aklıma geldi;kendi playeri ile usb veya ağdan oynattığı mkv filmlerin bitstream seslerini acaba ağa bağlı marantz receiverime gönderir mi?gönderirse çok şaşırır ve delice sevinirim.(edit:sadece lg sound bar a gönderiyormuş.:( )

Bugün ki denemelerimde lgpf80 in ağdan oynattığı mkv filmlerde alt yazıyı da gösterdiğini gördüm.Ağımda seagate home içine attığım 1080p mkv leri kablosuz bağlı olduğu ağda hiç takılmadan oynattı.(Captain.America.The.Winter.Soldier.2014.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD) Sesi kendi hoparlörleri üzerinden verdi.
    Süper alet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 20 Ekim 2014; 20:43:50 >
  • Bu firmanin pf85u modelini neden turkiyede satisi yok ve hicde olmicakmi bilgisi olan varsa ve paylasirsa cok sevinirim

• Bu cihazın Çipini çok araştırmama rağmen bulamadım. Nedir bu cihazın teknolojisi? DLP mi, LCD mi, LCOS mu ? Nedir kendi üretici sayfasında da bulamadım , yazmıyor. Ürünün kendi ana sayfasında teknolojisi yazmayan ilk cihaz bu galiba. LG nin bütün sayfalarını didik didik etmeme rağmen bulamadım. Bu cihazdan başka hepsinin teknolojisi DLP yazarken sadece bunun sayfasında böyle bir bilgi yok.

Bildiğim kadarıyla bunların çipini TI üretiyor. TI'da henüz 1080p picolar için çip üretmemiş. En yükseği 1280 x 800 müş. Bu nasıl oluyor da 1080 p olabiliyor? DLP değilde, LCD olabilirmi acaba? TI üretmediğine göre kimden aldılar acaba bu 1080 p çipi ? Yeryüzünde TI dan başka DLP çip üreticiside yok. O halde uzaydan falan mı geldi acaba?

Ayrıca bir enteresan tesbitim daha var. Bu cihazdan sonra yine 1000 ansilümenlik bir cihaz daha çıkarmış LG. LG pA 1000 diye, fakat onun çözünürlüğü 1280 x 800 ve ana sitesinde teknolojisi DLP yazıyor. Sonra çıkan cihazın teknoloji belliyken 1080 p olan cihazın teknolojisinin belli olmaması neden dir acaba?

Konu hakkın da bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

• tekno_faruk kullanıcısına yanıt
    DLP

http://www.lg.com/in/projectors/lg-PF80G
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    O zaman bu cihazda DLP büyük boy cihazlarda kullanılan cip kullanılmış olmalı. Çünkü Pico sınıfı değil zaten bu cihaz. 2.2 kg ağırlığında bir cihaz bu. Taşınabilir, Pico değil çünkü taşınabilir Pico sınıfı küçük 1080p çip yok TI da. Normal projeksiyonlardaki çipi kullanmış burada 65'' . O zaman sadece Led lambalı normal bir projeksiyon cihazı denilebilir bu cihaz için. Taşınabilir (pico) sınıfı değil bu cihaz.
  • tekno_faruk kullanıcısına yanıt
    Evet Pico sınıfı değil DMD 65" chip kullanılmış.
  • bu cihazın 5 metre mesafeden kaçakaç görüntü verdiğini bildiren arkadaşa şimdiden teşekkürlerimi sunarım...
  • yerliyerli Y kullanıcısına yanıt
    bu modelde biliyorsunuz zoom yok dolayısı ile ekran büyüklüğünü projeksiyonu ileri geri yaparak ayarlıyorsunuz,tavsiye edilen uzaklık max 3.7 mt ,
    daha fazla uzağa koyulmaması gerektiği, bu mesafeden 120 inch e yakın bir görüntü alırsınız,illede 5 mt derseniz 160 inch e kadar yolu var fakat resim kalitesi düşer.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.