Şimdi Ara

LG PF80G LED Prjeksiyon ama Full HD (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
15.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    PF85U Projeksiyon cihazının PF80G den farkı dahili uydu alıcısı olması...sihirli kumanda ve smart tv özelliğinin olması(Netflix, Vudu, You Tube, vTuner, Amazon, MLB, Spotify, Googlemap, Facebook, Twitter, Picasa desteği)

Diğer özellikler aynıdır.

LG PF80G den sonra PF1500 modelini çıkarttı, tasarımsal değişikliğe gitti ve dört köşe yerine uzun tek elle tutulabilir bir şekille kullanıcılara sunuldu.
    Bu modelin türkiye versiyonunda maalesef smart tv özelliği PF80G de ki gibi eklenmemiş.

Gözüme çarpan farklar:
     LG PF80G LED Prjeksiyon ama Full HD

LG PF80G=1000 Lumen parlaklık-5W + 5W Stereo hoparlör- 275 x 219 x 45 Ebatlarında ve 2.2kg ağırlığında - Fiyat:Online satışı yok, 2.El bulunabilir.

LG PF1500G=1400 Lumen parlaklık - 3W+3W Hoparlör-132 x 220 x 84 ebatlarında ve 1.5 kg ağırlığında - Fiyat: 3.300-3.500 TL arası

Her iki cihaz da güçlü fakat son modelde LG taşınabilirliği ön plana çıkarmaya başlamış !
    Paranız varsa LG PF1500G modelini kaçırmayın derim..Alma imkanınız varsa yurtdışından getirtebiliyorsanız LG PF1500 Smart tv li modelini tavsiye ederim.

Son olarak LG PF1000UT Modeliyle değişik bir yapıya imza atmış vaziyette !
    Bu modelde sadece 11 cm mesafe ile 60 inçlik ve 38 cm mesafeden 100 inçlik görüntü alabiliyorsunuz.

• yorum için çok teşekkür fakat şöyle bir video gördüm bu videoda LG PF85U LED in LG PF1500 modelinden daha doğan olduğu anlaşılıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=CKIJDNYV43M
  • kacak3425 K kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam ama ben olsam yine de LG PF1500G yi tercih ederdim

Ayrıca yeni modelin ışık gücü 400 lümen daha çok !
    Detaylar:http://forum.donanimhaber.com/m_105401192/tm.htm

Yurtdışı versiyonlarında dikkatinizi çekmiştir arkalarında uydu girişi var ! Türkiye de vergi problemleri var sanırsam yoksa neden çıkarsınlar ki ?
  • ikinnci el LG PF80

full hd
    100.000:1 kontrast
    led

üç özellikle satın almama yetti.
    içime sinen bi seçim oldu. bir kaç foto paylaşayım istedim..

• abdispowerr kullanıcısına yanıt
    80g alınırmı hala?
    Ancak bahsettiğiniz cihazda şuan 3.5 bin lira @abdispowerr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emregök kullanıcısına yanıt
    Google üzerinden iyi araştırın hocam

Şu an PF80G modelini 3000 liraya bulmak mümkün..

Evet alınır bu cihaz !

Sebeplerine gelince; Şu an piyasa da satılan filmlerin çoğu FullHD ve 4K projeksiyon almak için çok erken diye düşünüyorum.Ne zaman ki filmler 4K satılmaya başlar ki o zamana kadar zaten 4K projeksiyonlar ucuzlar diye düşünüyorum, işte o zaman 4K projeksiyon alınır.

Ama şu zamanda en iyi tercih Led olması ve FullHD olmasıdır.

Bütçeye gelecek olursak;

Doların yükselmesi elektroniği de maalesef vurdu..LG yeni cihazlarını da tanıttı ama daha 4K cihazlar görünürde yok.

Bu da demek oluyor ki LG PF80G alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    PF1500 daha iyi değil mi?

Ayrıca su an HF80JA daha bir alınabilir duruyor. 1500 dolar çıkış fiyatı ama... Yine de ışık performansı kağıt üstündeki kadar farklıysa değebilir.
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    Tabi ki parası olan için LG HF80J daha iyi ama şu an Türkiye fiyatı 7000 lira e Bay fiyatı 1,749.29 dolar.

Ama param var ve iyisini istiyorum diyenler için kesinlikle LG nin yeni modelini öneriyorum.

Diğer projektörlerin aksine dar-uzun tasarıma sahip olan ProBeam HF80J, LG televizyonlarda görmeye alıştığımız webOS işletim sistemine sahip. 2.1kg ağırlığı ile rahatlıkla taşınabilen ProBeam HF80J’nin 2000 lümen gücü ise dikkat çekici. 2000 lümen değeri sayesinde gün ışığında bile izlenebilirliği sağlıyor.

ProBeam’de bulunan Sound Sync Adjustment özelliği sayesinde Bluetooth üzerinden uyumlu hoparlör ve kulaklıklara ses aktarımı sağlıyor. Bu özellik sayesinde sesteki gecikmenin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Ebay'de Asya modelleri var cogunlukla ve cok yeni oldugu icin boyle fiyaylar. Daha cogu yerde satisa cikmadi. Pf1000 de 1300 dolar satis fiyatina sahip bu anlamda 1500 dolar o kadar da pahali degil. Ama keske bir de yeni ultra short throw modeli ciksa 1500 lumenlik mesela. O cok daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kacak3425

yorum için çok teşekkür fakat şöyle bir video gördüm bu videoda LG PF85U LED in LG PF1500 modelinden daha doğan olduğu anlaşılıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=CKIJDNYV43M

videoda pf85u projeksiyon sanki sinema modundayken pf1500 ise parlak modda çalışıyor ve bu şekilde sonuç ortaya çıkıyor.
    ama sanırım gerçekte olan ise led ışık kaynağını ne kadar artırırsanız renk skalası o kadar bozulmaya başlıyor. sony gibi birkaç firma bu sorunu lazer hibrit teknolojisi ile çözerek yüksek lümenli uzun lamba ömürlü cihazlar üretiyorlar. lg de bu yönde adım atabilir yada led lamba ile ışık gücünü nereye kadar artırabilir bilemiyorum bekleyip göreceğiz. loş veya aydınlık ortamlar için 1000 lümen ışık değerleri düşük kalıyor ancak karanlık ortamlar için kabul edilebilir,

• pf80g de 5 tane fan var, pf1500g de 2., sırf bu yüzden pf1500g kasardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

pf80g de 5 tane fan var, pf1500g de 2., sırf bu yüzden pf1500g kasardım.
    5 fan var ama güç kaynağı kendi içinde olduğundan ısınıyor en parlak modda.
    enerji tasarrufunu orta yada maximum yapınca odayı bi sessizlik kaplıyor :)
  • İyi günler iyi forumlar arkadaşlar bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim bütçem 2000 tl bu para ile önümüz deki aydan sonra cihaz alacağım fakat kararsız kaldım lg pf80g mi ikinci el yoksa 0 blitwolf wp6 mı alsam lg pf80g ile 4 m den kaç inç görüntü alırım teşekkürler bu arada bilitwolf 6000 (500 ansi lümen) pf80g 1000 ansı lümen lümen yazmamış bu ne demek oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazybad -- 30 Kasım 2020; 1:36:22 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.