Şimdi Ara

★★★ LG Optimus G KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.375
Cevap
48
Favori
379.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sehzadebey538

Nexus 4 alacaktım teknosada 950 liraya yannda kulaklık hediyesi vardı.Sonradan baktım 1199 lira olmuş.Optimus g ye karar verdim.Öncelikli bi cihazın herhangi bir kronik sorunu varmı?Şarj benim için önemli fazla oyun oynamam ama parlak ekran ve internete gireceğim.1 günü ćıkarıyormu.Birgün gitsin yeter sırf arayüzü çok hoşuma gittihği icin alıyorum.Sorunları varsa bıraz bahsedermisiniz.

Cihazın yazılımı gayet stabil, performansı güzel ama kullanıma ve/veya kullanım zamanına göre şarj sıkıntısı olabiliyor. Ben sadece 3G'ye bağlanırken ve 1 saat kadar oyun, 3-4 saat müzik, 2 saat kadar da internette ve sosyal ağlarda dolaşırken 12 saat gibi performans alıyorum. Benzer kullanım Wi-Fi ağda ise deşarj süresini 24 saate kadar artırabiliyor. Ama başta da dediğim gibi bazen sapıttığı oluyor. Mesela 3G'de 6 saat, Wi-Fi da ise 10 saati zor gördüğüm oldu nadiren. Bazen de şarj olma süresi acayip uzayabiliyor, örneğin 7-8 saatte şarj olmadığını biliyorum telefonumun. Telefon genel olarak güzel. Yazılım güncellemesi versiyon olarak gelmesi sıkıntılı fakat sanırım 9-10 kere 4.1.2 için hata güncellemesi geldi(ufak tefek ve çoğu zaman kullanıcının performans olarak çok bişey fark etmediği). Kamerası Nexus'tan kesinlikle daha iyi ama orta sınıf. Kamera programını kullanmayı bilirsen veya alışabilirsen gece/gündüz gayet iyi fotoğraflar çıkartabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

quote:

Orijinalden alıntı: tanertuna2687

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. bilgisayardan pc suit yardımıyla yedekleme yaptım ve telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm.yedeği geri yükleme çalışltığımda yedeği görmüyo ama backup dosyası içerisinde yedek dosyası gözüküyor. verilerimi nasıl geri yükleyebilirim.

edit:nası geri yükleyeceğimi buldum teşekkürler

Yazsaydin baskalarida ogrenirdi :)

:) o da doğru. önce araçlar kısmıydı sanırım tam hatırlamıyorum. orda kişileri içe dışa aktar gibi bi seçenek olucak orda yedek dosyalarını içe aktar diye bi seçenek var ona tıklayınca dosya secmemizi istiyor bizden backup dosyası içerisinde yedekleme tarihi klasör olarak orda gözüküyor ona tıklatınca dosya ismi kısmına *.* yazıp enter'a bastığınızda bütün dosya türleri geliyor orda LG pc suit diye başlayan bi dosya var onu seçince sorun tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: mamutow

quote:

Orijinalden alıntı: zBrave

Lg marka tv var tag on ile bağlantı kuramıyorum aynı ağa bağlıyorum 2 cihazıda sonra nfc açıp tag ona yaklaştırıyorum hiç bir tepki yok sizce neden olmuyor ?

Bu islemi ne icin yapmaya calisiyorsunuz? Bende lg smart tv kullaniyorum bi sikinti olmadan baglanti gerceklestirebiliyorum. Miracast share vs..

ama görüntü geç gidiyo miracast yapan herkeste aynı sorun mu var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

quote:

Orijinalden alıntı: kayigit

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brucedeluxe

Şu an bataryanın belli bir seviyeye kadar dolmama sorunu yok ama ben yine de dediğinizi deneyim.

@setcom
    Yavaş şarj sorunu her zaman olmuyor ben de sorunu tam olarak anlayamadım. Şarjı tamamen bitirip 35KsK nın dediği şekilde tekrar şarj edicem bakalım belki düzelir.

Çözüm yöntemini söyleyen bendim ama şu sıralar ben de 5-6 saati geçen şarj olma sıkıntısını yaşıyorum. 5.0V çıkışlı başka şarj aletleriyle şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Bi ara bu sorun için servise gidicem, gelişmeleri buradan bildiririm.

( Bu arada yeniden DH forumda olmak güzel:) )

@35.5KsK35.5

benim de birkaç gün sorunsuz şarj oluyor ama sonra bi gün sorun oluyor.. şu an şarjda mesela 3 saattir, %48 i gördüm sonra yine yavaş mı şarj oluyor diye birkaç dakika sonra baktığımda %47 ye düşmüştü.. restart edince de %41e düştü doğal olarak.. bakalım bu sefer kaç saatte dolacak.. servisten alacağınız cevabı merakla bekleyenlerdenim..

Ben de dün farklı bi şarj aletiyle şarj ettim, bizimkinden daha yavaş şarj etmesi gereken (bizimkisi saatte 1200mA şarj ediyor, denediğim cihaz 700mA) bi aletle, sonuç 3saatte şarj etti(yani olması gereken sürede). Sorun bizim şarj aletinde olabilir. Bi ara servise gidip sorucam sebebini.

bende şöyle bir durum farkettim.2 2,5 saatte şarj oluyor onda bir sıkıntı yok ama bizim şarj aleti ile şarj edip şarjdan çıkarttım mı 1 2 dakika içinde 98'e düşüyor. Ama eski telefonum olan HTC'nin şarjı ile şarj ettiğimde yine normal sürede şarj oluyor ama daha uzun süre gidiyor şarj bunu bizzati olarak denedim takınlı biri olarak :) servisten alınacak cevabı bende merak ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

Lg marka tv var tag on ile bağlantı kuramıyorum aynı ağa bağlıyorum 2 cihazıda sonra nfc açıp tag ona yaklaştırıyorum hiç bir tepki yok sizce neden olmuyor ?

Bu islemi ne icin yapmaya calisiyorsunuz? Bende lg smart tv kullaniyorum bi sikinti olmadan baglanti gerceklestirebiliyorum. Miracast share vs..

Hocam ağ üzerinden yapılıyor bu işlem bir nevi telefonda yaptığınız şeyi aynı anda görmeniz olanaksız arada kayıp olması çok normal bendede böyle bu durum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ağ üzerinden yapılıyor bu işlem bir nevi telefonda yaptığınız şeyi aynı anda görmeniz olanaksız arada kayıp olması çok normal bendede böyle bu durum.

bu özellik film izlemek ve dosya paylaşımı yapmak için ideal. oyun oynanmıyor çünkü görüntü geç geliyo

• quote:

quote:

quote:

Internet hizina bagli degisir diye dusunuyorum. Ancak genel bi gecikmede var. Kablo ile baglamak kadar stabil olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar HTC desire hd'nin şarj aleti ile telefonu şarj etsek bataryaya bir zararı olur mu?

bizim telefonun orjinal şarj aleti bilgileri:

100-240v 50/60hz 0.2A output:5v-1,2A

HTC telefon şarj aleti bilgileri:

100-240v 50/60hz 0.2A output:5v-1,0A
  • hayir. sadece daha yavas sarj eder

• teşekkür ederim. bilgilendirmen için. Ne gariptir ki htc'nin şarj aleti ile şarj ettiğimde şarj daha uzun gidiyor. orjinal şarj aleti ile şarj ettiğim şarj 3'er 3'er azalıyor.8 dk oyun oynuyorum %3-4 şarj gidiyo oynadığım oyunda grafiği yoğun olmayan oyunlar
  • Cevap için teşekkür ederim bu şarj sıkıntısı genel olarak yaşanan bir durummu.Sebebi şarj aletinden yada şarjda oynamaktan olabilirmi?Ya da yazılımsal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşa Kliksadan G2 ve orijinal kılıf aldık. Resmen telefonlarımdan soğudum. :( Paranız varsa G2 32GB'tan sasmayın.

• Sanırım telefonda bir şarj bugu buldum. Telefonu %100 açık durumdayken şarj ettim ve telefonu şarjdan almadan reset attım, telefon açıldığında %97 şarjı vardı ve bildirim olarak " düşük akım algılandı bu yüzden telefon yavaş şarj modunda " gibi bişey yazdı tam hatırlamıyorum. Sonra şarjdan çıkarttım tekrar takdım ama yine aynısı oldu. Sonra telefonu kapattım ve şarja taktım ama pili tam dolu gösterdi yeşil ışık yanıyordu. 1 dk öle beklettikten sonra telefonu şarjdan çıkarttım açtım ve %100 pil gösterdi. Yani telefon açıldığın şarj çok gitme olayı yok bence. Pile aşırı bir yüklenme var buda ölçümde bir hataya sebep oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLogic

Sanırım telefonda bir şarj bugu buldum. Telefonu %100 açık durumdayken şarj ettim ve telefonu şarjdan almadan reset attım, telefon açıldığında %97 şarjı vardı ve bildirim olarak " düşük akım algılandı bu yüzden telefon yavaş şarj modunda " gibi bişey yazdı tam hatırlamıyorum. Sonra şarjdan çıkarttım tekrar takdım ama yine aynısı oldu. Sonra telefonu kapattım ve şarja taktım ama pili tam dolu gösterdi yeşil ışık yanıyordu. 1 dk öle beklettikten sonra telefonu şarjdan çıkarttım açtım ve %100 pil gösterdi. Yani telefon açıldığın şarj çok gitme olayı yok bence. Pile aşırı bir yüklenme var buda ölçümde bir hataya sebep oluyor.

Kesinlikle yazilimsal olarak olcumlerde bi sikinti var. Ki bu da zaten sarj seviyesinin kendi kendine yukselmesinden belli diye dusunuyorum. Bazen %2-%3 aniden dusme oluyor, bunlari anladik diyelim ama %1-%2 yukselmesi ortada bi sikinti oldugunu gosteriyor bence.

• Lg bilmiyor mu kardeşim bu sıkıntıyı :S Bende önemsemiyordum burdan görünce anladım herkeste aynı sorun var :S
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kayigit

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brucedeluxe

Şu an bataryanın belli bir seviyeye kadar dolmama sorunu yok ama ben yine de dediğinizi deneyim.

@setcom
    Yavaş şarj sorunu her zaman olmuyor ben de sorunu tam olarak anlayamadım. Şarjı tamamen bitirip 35KsK nın dediği şekilde tekrar şarj edicem bakalım belki düzelir.

Çözüm yöntemini söyleyen bendim ama şu sıralar ben de 5-6 saati geçen şarj olma sıkıntısını yaşıyorum. 5.0V çıkışlı başka şarj aletleriyle şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Bi ara bu sorun için servise gidicem, gelişmeleri buradan bildiririm.

( Bu arada yeniden DH forumda olmak güzel:) )

@35.5KsK35.5

benim de birkaç gün sorunsuz şarj oluyor ama sonra bi gün sorun oluyor.. şu an şarjda mesela 3 saattir, %48 i gördüm sonra yine yavaş mı şarj oluyor diye birkaç dakika sonra baktığımda %47 ye düşmüştü.. restart edince de %41e düştü doğal olarak.. bakalım bu sefer kaç saatte dolacak.. servisten alacağınız cevabı merakla bekleyenlerdenim..

Ben de dün farklı bi şarj aletiyle şarj ettim, bizimkinden daha yavaş şarj etmesi gereken (bizimkisi saatte 1200mA şarj ediyor, denediğim cihaz 700mA) bi aletle, sonuç 3saatte şarj etti(yani olması gereken sürede). Sorun bizim şarj aletinde olabilir. Bi ara servise gidip sorucam sebebini.

bende şöyle bir durum farkettim.2 2,5 saatte şarj oluyor onda bir sıkıntı yok ama bizim şarj aleti ile şarj edip şarjdan çıkarttım mı 1 2 dakika içinde 98'e düşüyor. Ama eski telefonum olan HTC'nin şarjı ile şarj ettiğimde yine normal sürede şarj oluyor ama daha uzun süre gidiyor şarj bunu bizzati olarak denedim takınlı biri olarak :) servisten alınacak cevabı bende merak ediyorum.

O zaman sıkıntının şarj aletinden olduğu aşikar. Gelişmeleri bildiririm

• quote:

Lg bilmiyor mu kardeşim bu sıkıntıyı :S Bende önemsemiyordum burdan görünce anladım herkeste aynı sorun var :S

Sıkıntı belki bölgesel bazlı olabilir. Sonuçta bölgeye dil seçeneklerini yüklerken bazı özelleştirmeler de yapıyorlar ve bu özelleştirmeler soruna sebep olmuş olabilir. Bunu LG'nin bilmesi Google gibi bi hata bildirimi vaya cihz yazılım taraması olmadığı için kolay değil. Facebook'ta yabancı grupları da takip ediyorum (E970, 975, 977). Şu ana kadar dikkatimi çekmedi böyle bi sorun. Hatta paylaşılan pil grafiklerinde bizdeki gibi bi dalgalanma da görmedim.
  • Aynı sorun bende de var tr yazılımı

• quote:

Orijinalden alıntı: setcom_2000

Arkadaşa Kliksadan G2 ve orijinal kılıf aldık. Resmen telefonlarımdan soğudum. :( Paranız varsa G2 32GB'tan sasmayın.

sen böyle yaparsan telefonumuza kim sahip çıkacak ? Bence bizim telefonumuz kesinlikle G2'yi gördükten sonra soğunulacak bir telefon değil. çevremdekilerin çoğu G2 aldı zerre pişmanlık duymadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: setcom_2000

Arkadaşa Kliksadan G2 ve orijinal kılıf aldık. Resmen telefonlarımdan soğudum. :( Paranız varsa G2 32GB'tan sasmayın.

sen böyle yaparsan telefonumuza kim sahip çıkacak ? Bence bizim telefonumuz kesinlikle G2'yi gördükten sonra soğunulacak bir telefon değil. çevremdekilerin çoğu G2 aldı zerre pişmanlık duymadım.

Aynen katiliyorum. G2 ile g arasinda benim icin boyut farki var. G bana fazlasiyla yetiyor.

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.