Şimdi Ara

LG Optimus G E975 ROOT/Unbrick/Recovery Menu/Tweak Rehberi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
10
Favori
31.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Arkadaşlar merhaba.
    Haftalardır romlarda takılıyordum sorunsuz.
    Bugün bi rom atmayı denedim 4.4.
    Ama olmadı, atarken kırmızı üçgen çıktı android robotunda.

Ben de geri gelip Reboot System dedim. Root'unuz gidebilir diye uyarı verdi.
    Ben de No dedim. Şimdi 30 dakikadır telefon gri ve siyah ekran arasında gidip geliyor. LG logosu filan geliyor yani tepki var.

Ne yapabilirim ben buna ? KDZ dosyası atayım da sıfırlayayım dedim ama daha kolay bir yolu var mıdır ?
    Çok acil yardım bekliyorum hocam

Benim pek rom isleriyle bilgim yok ama en kisa yoldan degilde en iyi bildiginiz yoldan gitmenizi nacizane tavsiye ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Ben de No dedim. Şimdi 30 dakikadır telefon gri ve siyah ekran arasında gidip geliyor. LG logosu filan geliyor yani tepki var.

Ne yapabilirim ben buna ? KDZ dosyası atayım da sıfırlayayım dedim ama daha kolay bir yolu var mıdır ?

Benim pek rom isleriyle bilgim yok ama en kisa yoldan degilde en iyi bildiginiz yoldan gitmenizi nacizane tavsiye ederim :)

Telefonu dün akşam duzelttim.
    Evomania ile yazıştım.
    Cihazım soft brick olmuş ama sadece elle kurtardım
    CWM'ye aldım ve duzgun calisan bir Romu flashladım.
    Şuanda yine Paranoid'le kullanıyorum.

Laptopa 10G indirilmis durumda. Eve gidince onu cihaza çakacağım.
    Bundan sonra da cwm ve rom islerine girmem..
    Belki Stock Romda Rootlu kullanabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Telefonu dün akşam duzelttim.
    Evomania ile yazıştım.
    Cihazım soft brick olmuş ama sadece elle kurtardım
    CWM'ye aldım ve duzgun calisan bir Romu flashladım.
    Şuanda yine Paranoid'le kullanıyorum.

Laptopa 10G indirilmis durumda. Eve gidince onu cihaza çakacağım.
    Bundan sonra da cwm ve rom islerine girmem..
    Belki Stock Romda Rootlu kullanabilirim.

ben farklı bi rom ihtiyacı duymadım o yüzden hiç bulaşamadım hatta rootu da kaldırdım sistem daha zayıf oluyor bence o da gerekli değil hafıza kartına oyun kurmak gibi bi derdimiz yok en nihayetinde
    greenify vb. ne varsa kurmuş sistem kullanımını en aza çekmiştim ama aman aman bi fark göremedim hatta rootla beraber stabilite sorunları olmaya başlamıştı bence lüzumsuz hatta zararlı
    siz en iyisi sadece stockton kullanin: )

• Hocam acil bi durum var. KDZ Software ile işlem yapamıyorum. Ve şu an telefon download mode da duruyor. Clockwork yüklerken fastboot a gitti ve ordan geri çıkamadım. Sürekli çalışmayı durdurdu diyor kdz programıda. Nasıl çözebilirim.??

EDİT. Extract file error ile sonuçlandı kdz bu seferde. Hiç bir şekilde düzeltemedim. Başka bir yolu yöntemi yokmudur. Fastboot dan çıkmak isteyincede Kernel Crash hatası alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlserkan -- 6 Aralık 2013; 2:04:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Hocam acil bi durum var. KDZ Software ile işlem yapamıyorum. Ve şu an telefon download mode da duruyor. Clockwork yüklerken fastboot a gitti ve ordan geri çıkamadım. Sürekli çalışmayı durdurdu diyor kdz programıda. Nasıl çözebilirim.??

EDİT. Extract file error ile sonuçlandı kdz bu seferde. Hiç bir şekilde düzeltemedim. Başka bir yolu yöntemi yokmudur. Fastboot dan çıkmak isteyincede Kernel Crash hatası alıyorum.

Download Mode'dan cıkamaman kotu olmuş.
    Tam olarak hangi aşamadayken sorun çıktı da bu duruma geldi ?

Doğru kdz'yi indir, 1GB'ın altında olsun.

Yanıt vermiyor demesi normal. Sen KDZ Uploader'da her şeyi doğru seç. Daha sonra işlemi başlat tuşuna basar basmaz bilgisayara dokunma.
    Tuş basılı kalacak, program donmuş gibi gözükecek hepsi normal. Sen sonuna kadar bekle mouse'a bile dokunma, 4-5 dk sonra işlem normal devam etmeli..

• quote:

quote:

Hocam acil bi durum var. KDZ Software ile işlem yapamıyorum. Ve şu an telefon download mode da duruyor. Clockwork yüklerken fastboot a gitti ve ordan geri çıkamadım. Sürekli çalışmayı durdurdu diyor kdz programıda. Nasıl çözebilirim.??

Download Mode'dan cıkamaman kotu olmuş.
    Tam olarak hangi aşamadayken sorun çıktı da bu duruma geldi ?

Doğru kdz'yi indir, 1GB'ın altında olsun.

Yanıt vermiyor demesi normal. Sen KDZ Uploader'da her şeyi doğru seç. Daha sonra işlemi başlat tuşuna basar basmaz bilgisayara dokunma.
    Tuş basılı kalacak, program donmuş gibi gözükecek hepsi normal. Sen sonuna kadar bekle mouse'a bile dokunma, 4-5 dk sonra işlem normal devam etmeli..

Download mode dan çıkabiliyorum. Ama ilerisi kötü. Telefon açılırken Kernel Crash hatası verip açılmıyor. CWM ede girebiliyorum ama ordanda ne yapılacağını bilmiyorum içinde rom da yok telefonun ordan yükliyemedim.

İndirdiği kdz 1 gb dan fazla yanlız. Onu nasıl azaltıcaz ki? 2 kere girdim serial numara ikisindede aynı dosya indi. Başka bir çözüm yolu varmı? Telefon kullanamıyorum

Cwm yükledikten sonra reboot system now dedim başka işlem yapmadan kernel crash hatası ile karşılaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlserkan -- 6 Aralık 2013; 9:26:16 >

• http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 Buradan 10D Europe sürümünü indiriyorum. 1gb altı ve tek çaremde bu. İnşallah sıkıntı çıkmaz
  • quote:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 Buradan 10D Europe sürümünü indiriyorum. 1gb altı ve tek çaremde bu. İnşallah sıkıntı çıkmaz

Bravo.
    Yapman gereken buydu.
    O uygulama hatalı sanırım, seri numaranı giriyorsun vs ama sana hep +1GB indiriyor.

Kendin manuel internetten indirmelisin. Aynı verdiğin linkteki gibi..

• quote:

quote:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 Buradan 10D Europe sürümünü indiriyorum. 1gb altı ve tek çaremde bu. İnşallah sıkıntı çıkmaz

Bravo.
    Yapman gereken buydu.
    O uygulama hatalı sanırım, seri numaranı giriyorsun vs ama sana hep +1GB indiriyor.

Kendin manuel internetten indirmelisin. Aynı verdiğin linkteki gibi..

İndirdim denedim ve Bunlar Oldu:

[R&D Test Tools Log File]

09:57:32 : Launching SW update
    09:57:32 : Unpacking KDZ
    09:58:04 : KDZ file extraced
    09:58:43 : Files were extracted.
    09:58:43 : LGMobileDL Load.
    09:58:43 : Port = -1
    09:58:43 : Connecting to phone
    09:58:55 : Check Phone mode = 2
    09:58:55 : Phone type check.......
    09:58:55 : LGMobileDL.DLL Loading....
    09:58:55 : _SetAuthMark Fail
    09:58:55 : AuthMark°¡ Á¤È®È÷ Phone¿¡ Write µÇÁö ¾Ê¾Ò½À´Ï´Ù!
    09:58:55 : _SetAuthMark Fail
    09:58:55 : LoadCDMAPhoneData() Error
    09:58:55 : _DetachDLL Call
    09:58:55 : _DetachDLL Call End
    09:58:55 : Param : Path = C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\E97510D_00.dz
    09:58:55 : Param : moduleDir =
    09:58:55 : Param : waitTime = 0
    09:58:55 : Param : UsbHighSpeed = 1
    09:58:55 : Param : PhoneMode = 2
    09:58:55 : Param : BinVersion = E97510D_00
    09:58:55 : Param : AuthMark = 0
    09:58:55 : Call fn_StartUpgrade
    10:01:53 : CDMA: wParam = 100, lParam = 210
    10:01:53 : Step : Upgrade Error2 - Error Code : 210
    10:01:53 : ResetStartInfo() Call
    10:01:53 : _DetachDLL Call
    10:01:53 : _DetachDLL Call End
    10:01:53 : FreeLibrary Call
    10:01:53 : FreeLibrary Call End
    10:01:53 : ResetStartInfo() Call End
    10:01:54 : ===FINISHED===
    10:02:06 : OnModelDllMsg(OnMsgFromModelDll-CDMA) delete m_pLGCyonUpdate

Şimdide bu hata :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlserkan -- 6 Aralık 2013; 10:03:21 >

• Başka sürümler denedim hala aynı hata. Galiba bendne çıktı bu iş. Garanti yolu gözüküyor :(

EDİT. Tüm hataların sorunu bence DEMİGOD KERNEL CRASH hatası. bunuda çözmeyiroz geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlserkan -- 6 Aralık 2013; 10:34:46 >
  • quote:

Başka sürümler denedim hala aynı hata. Galiba bendne çıktı bu iş. Garanti yolu gözüküyor :(

EDİT. Tüm hataların sorunu bence DEMİGOD KERNEL CRASH hatası. bunuda çözmeyiroz geçmiş olsun

hocam bendede aynı sorun oldu çözebildin mi sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahsen346

quote:

Başka sürümler denedim hala aynı hata. Galiba bendne çıktı bu iş. Garanti yolu gözüküyor :(

Benimki çözülmedi basit birşey değilmiş yani ben çözemedim tanıdık olmasına ragmen telefoncuda 60 tl karşılığında eski haline döndü. Dediğine göre yazılımı para ile alıyorlarmış ama bilmiyorum artık hallettiler bi dahada rom ile uğraşmam

• quote:

quote:

quote:

Benimki çözülmedi basit birşey değilmiş yani ben çözemedim tanıdık olmasına ragmen telefoncuda 60 tl karşılığında eski haline döndü. Dediğine göre yazılımı para ile alıyorlarmış ama bilmiyorum artık hallettiler bi dahada rom ile uğraşmam

hocam aynı bende yolladım 130 tl istedi ya mecbur yaptırmak zorunda kaldım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi ya demek doğruymuş paralı olduğu. Gene iyi almış benden. Geçmiş olsun tekrar. Güvenlik baya sıkıymış lg de direk kitledi telefonu. Hassas bi ayarını bilmiyen birne tavsiyem bu cihaza rom atmıya çalışmayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi ya demek doğruymuş paralı olduğu. Gene iyi almış benden. Geçmiş olsun tekrar. Güvenlik baya sıkıymış lg de direk kitledi telefonu. Hassas bi ayarını bilmiyen birne tavsiyem bu cihaza rom atmıya çalışmayın.

aynen hocam ya acı bir tecrübe oldu bize

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynen hocam ya acı bir tecrübe oldu bize

• bu root yapma işi lg optimus g F180 modeli içinde aynı mı bu işlemleri f180 de yapsak sorun olur mu
  • Herkese merhaba öncelikle .

Bir arkadaş ile optimus G E970 takası gerçekleştirdik Droid Dna ya karşı . Telefonu aldığımda içerisinde optimus g ATT nin orjinal ingilizce romu vardı . Türkçe dil seçeneği yoktu . Hattımı taktım ardından hattı gördü lakin hattı çalıştırmadı . Bağlantı modunu 3g-2g yaptım hatta sadece 2g yaptım gene görmedi . Sonunda bende şebeke yi elle seç e girdim ve Avea yı buldurup elle seçtim . Lakin onuda çalıştırmadı . 2 adet farklı rom denedim CM 10.2 ve Orjinal rom u ATT özellikleri olmayanından .

Gene aynı hatayı aldım . Hatanın resmini yüklüyorum şimdi . Bir bilgisi olan lütfen ulaşsın bana . Bu arada telefonda 2 adet klasör vardı biri EFS_BACKUPS adında diğeri ise freegee adında . Efs backup klasörünün içerisinde bulunan dosyaları ve freegee içerisinde olanları size göstereyim hemen ;
     LG Optimus G E975 ROOT/Unbrick/Recovery Menu/Tweak Rehberi LG Optimus G E975 ROOT/Unbrick/Recovery Menu/Tweak Rehberi LG Optimus G E975 ROOT/Unbrick/Recovery Menu/Tweak Rehberi LG Optimus G E975 ROOT/Unbrick/Recovery Menu/Tweak Rehberi

• Selamlar;

E975 cihazım bugün can sıkıntısından attığım bir restart sonrası açılmamaya başladı. stock romu root lu olarak kullanıyordum ama birden cihaz açılırken security error deyip geri kapanmaya başladı recovery mode ve download mode a ulaşabiliyorum. burdan okuduğum kadarıyla kdz üzerinden güncel turkiye romunu atmaya çalıştım extrack error gibisinden bi hata verdi. ne yapmalıyım :( europe romu kursam sonra tekrar cihazı orjinaline cevirebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06JaCKaL06

Selamlar;

E975 cihazım bugün can sıkıntısından attığım bir restart sonrası açılmamaya başladı. stock romu root lu olarak kullanıyordum ama birden cihaz açılırken security error deyip geri kapanmaya başladı recovery mode ve download mode a ulaşabiliyorum. burdan okuduğum kadarıyla kdz üzerinden güncel turkiye romunu atmaya çalıştım extrack error gibisinden bi hata verdi. ne yapmalıyım :( europe romu kursam sonra tekrar cihazı orjinaline cevirebilir miyim?

Bir yerden sonu f ile biten sürümü bulup indirin hocam. Sürekli aynı hatayı alırsınız yoksa.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.