Şimdi Ara

LG Optimus G E975 ROOT/Unbrick/Recovery Menu/Tweak Rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
10
Favori
31.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam kdz dosyasını kontrol edin indirdiğiniz. eksik ya da yanlış olabilir mi diye. Mümkünse tekrar indirip deneyin.

@enes

Hocam yönetici olarak çalıştırınca bende yanıt vermiyor gibi gözüküp ardından direkt olarak işleme devam ediyor.
  • USB ile pcye bağladım fakat LG fireware yanlış bilgi girdiniz diyor olmuyor. Telefonun arkasındaki yazın S/N yazmıyor bende ? Napıcam. sadece FCC ID : Yazıyor onuda giriyorum olmuyor
  • Ben o sorunu yanıt vermeme sorununu çözdüm fakat şimdi de extract file error diyor daha sonra finished diyor. Bunu nasıl çözebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesrsln

Ben o sorunu yanıt vermeme sorununu çözdüm fakat şimdi de extract file error diyor daha sonra finished diyor. Bunu nasıl çözebilirim ?

Hocam eğer kdz dosyası sorunsuz indiyse uyumluluk modundan xp sp3 yapın programı. Ayrıca Yönetici olarak çalıştırın.

Bu şekilde de olmazsa bana yazın tekrar.
  • Uyumluluk modunu xp sp3 yaptım yine extract error verdi. Yönetici olarak çalıştırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Uyumluluk modunu xp sp3 yaptım yine extract error verdi. Yönetici olarak çalıştırdım

hocam kdz yi tekrar indirin diyeceğim. Bu sorun olduğunda yapılabilecekler sadece bunlar. Olmazsa xda'ya yazarız bakalım.
  • Kardeş telefonu download mod'a aldım daha sonra LG Mobile Support Tool'u açtım telefonu gördü ve daha sonra yazılım güncelleme mevcut dedi. Güncelle dedim ve 1.1 GB'lık bir dosya indirmeye başladı. Sizce buradan yüklersem bir sıkıntı olur mu yoksa kdz updater ile yüklesem daha mı iyi olur ?
  • quote:

Kardeş telefonu download mod'a aldım daha sonra LG Mobile Support Tool'u açtım telefonu gördü ve daha sonra yazılım güncelleme mevcut dedi. Güncelle dedim ve 1.1 GB'lık bir dosya indirmeye başladı. Sizce buradan yüklersem bir sıkıntı olur mu yoksa kdz updater ile yüklesem daha mı iyi olur ?

Bende o şekilde yaptım ama hala cihaz soft brick halde kalmıştı.Verdim garantiye pazartesi gibi alacağım teli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim cihazım soft brick değil. CM 10.2 yüklü ama Stock roma geçmek istiyorum. KDZ updater extract error diyor LG mobile support'dan denemeyi düşünüyorum. Ama önce İnternet cafeye gidip orada deneyecem KDZ updateri. Olmazsa Support tool ile güncelleyeceğim.
  • Bugün E975 cihazımı pc'ye bağladım LG mobile support tool yeni güncelleme var diye uyarı verdi bende yükledim.Güncelleme başarılı bir şekilde uygulandı ancak telefon program versiyonu E97510e-HKG-XX oldu. Ve telefondan türkçe dil seçeneği yok oldu. Daha önceki sürüm EU sürümüydü ne olduysa Hong Kong sürümüne güncelledi ve HKG sürümüne geçti.
    Tekrar EU sürümüne nasıl dönebilirim? Benzer bir sıkıntı yaşayan oldu mu?
  • Merhaba,

FreeGee uygulamasıyla Recovery Menu yükledim ama fontları çok küçük. Büyük font kullanma imkanı var mı ?

Teşekkürler.
    ----------------

Kendim cevaplayayım.

CWM "touch" versiyonu daha büyük fontlara sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mibis70 -- 24 Ekim 2013; 21:47:47 >
  • arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda rootlayıp cm yüklediğim telefonu stock roma döndürdüm. kdz yükleyicinin içinde msxml.msi diye bir dosya var ilk onu kurduktan sonra KDZ_FW_UPD.exeyi yönetici olarak çalıştırın 3GQCT VE CS_EMERGENCY yapıp kdz dosyasını yükleyin. 1 gbın üstündeki dosya sorun çıkartıyor oyuzden france 10hyi yükledim ben. telefon açılmazsa şifre sorarsa kapatıp ses kısma/açma kapama tuşuna aynı anda basıp hard reset atın. telefon açılınca lg yazılım modunda bağlayıp lg pc suite ile güncellemeyi denetle diyin. 10ı türkiye romunu indirip kurucak.
    kdz 10ıda hata vermeseydi bu kadar kasılcak bir olayı yok aslında internette eski türkiye sürümlerini de bulamadım
  • jporta kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kadar uğraşmak CM'den Stock'a dönmek için miydi ?

Ben de alalı 1 ay oldu, tam da yarın CM yüklemeye karar vermiştim.
    Şimdi memnun kalmayıp Stock'a dönmek istersem bu dediklerinizi yapmak zorunda mı kalacağım ?

CM'den dönme nedeniniz neydi ? Ben Nexus arayüzlü stabil bir rom diye geçmeyi düşünüyordum da, eğer sorunluysa hiç başlamayayım boşuna Root-CWM işlerine..
  • Zig Zag kullanıcısına yanıt
    hocam bir heves geçtim cmye birsürü custom rom dendim cmden başka da ama inan lg süper rom yapmış bugsuz sıfır kasma. her denediğim romda ufak tefek sorunlar vardı. en son cm10.3 yukledim en son şarjı çok az gidiyor oyunlarda kasıyor force close hataları veriyor... temple runda bile kasma yaşadım cmde. ilk stock roma dönmeyi beceremeyince gece şarja taktım yattım sabah kalktığımda şarj 0dı telefonu açtım hemen arkasından aynı windowstaki gibi mavi ekran hatası verdi. bence denemeyin. bir tek epsilon project fena değil o da zaten lgnin yazılımının üzerine geliştirilmiş. belki daha basit bir yol vardır stock roma dönmek için ama ben bulamadım bundan başka çözüm. Roota gelince bence root yapın root iyidir :D
  • jporta kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, aklımızda bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: jporta

hocam bir heves geçtim cmye birsürü custom rom dendim cmden başka da ama inan lg süper rom yapmış bugsuz sıfır kasma. her denediğim romda ufak tefek sorunlar vardı. en son cm10.3 yukledim en son şarjı çok az gidiyor oyunlarda kasıyor force close hataları veriyor... temple runda bile kasma yaşadım cmde. ilk stock roma dönmeyi beceremeyince gece şarja taktım yattım sabah kalktığımda şarj 0dı telefonu açtım hemen arkasından aynı windowstaki gibi mavi ekran hatası verdi. bence denemeyin. bir tek epsilon project fena değil o da zaten lgnin yazılımının üzerine geliştirilmiş. belki daha basit bir yol vardır stock roma dönmek için ama ben bulamadım bundan başka çözüm. Roota gelince bence root yapın root iyidir :D

Sağol yazdıkların için.
    Peki yüklediğin Nightly ya da RC sürüm müydü yoksa Stable sürümü müydü CM 10.1.3 için ? Eğer Stable değilse onda bu sorunlar kaldırılmış olabilir.

Çoğu yerde Stock Roma dönmek için kdz uploader kullanılıyor diye okudum.
    Peki çok mu zor Custom'dan Stock'a dönmek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zig Zag kullanıcısına yanıt
    yüklediğim rom stable sürümüydü. release candidate ya da gecelik sürüm değil. ilk mesajımda yazdım zaten hangi uygulamayı kullandığımı ve neden direk türkiye romu kuramadığımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jporta -- 26 Ekim 2013; 8:00:46 >
  • Bir up çekeyim.
    Bende de Stock Rom ve Rootlu bir E975 var. Imei klonlu kullanıyorum. Efs yedeği almasam, Custom rom atınca Imeim gider mi ?
    Çok güzel 4.4 ve 4.3 Romlar buldum. Denemeyi çok istiyorum. Ama sadece Imei konusu ve geri dönüş zor olur mu diye düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Bir up çekeyim.
    Bende de Stock Rom ve Rootlu bir E975 var. Imei klonlu kullanıyorum. Efs yedeği almasam, Custom rom atınca Imeim gider mi ?
    Çok güzel 4.4 ve 4.3 Romlar buldum. Denemeyi çok istiyorum. Ama sadece Imei konusu ve geri dönüş zor olur mu diye düşünüyorum..

Custom rom atınca IMEI gitmez, ancak bootloader kilidini açarken böyle bir risk var, bu yüzden efs yedeğini almanız iyi bir fikir olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Bir up çekeyim.

Custom rom atınca IMEI gitmez, ancak bootloader kilidini açarken böyle bir risk var, bu yüzden efs yedeğini almanız iyi bir fikir olabilir.

İyi de ben efs yedeği almak için tek yöntem buldum, o da zip şeklinde, Recovery Mod yardımıyla çalışıyor yani BL Kilidi açık olmalı.

EFS'yi başka programla almayı denedim, elimde 3 tane m9kefs isimli img dosyası var 780 KB'lık.
    Olur da ben BL Kilidini açarken imei giderse, elimdeki bu 3 img dosyasını da telefonun sdcard0 dizinine atsam imei geri gelir mi ?

Başka bir yöntem buldum zip dosyası var, onu Recovery'de flashlıyorsun ve eline .zip şeklinde EFS yedeği geçiyor. Daha sonra istediğin zaman bu yedek olan .zip dosyasını flashlayarak Imeiyi geri getiriyorsun ama bu işlemi BL Kilidi açıkken yapacağımız için risk var.

En mantıklısı ne olur sizce ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.