Şimdi Ara

LG OPTİMUS BLACK P970 ANA BAŞLIK (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.237
Cevap
6
Favori
357.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• evet hocam var o dediğiniz şey ben farketmiştim önceden ama normal, o kısımlardan ışık geliyor tam yan olarak bakarsanız oralara ekranla cam arasından hafif ışık görürsünüz, siyah ya da koyu arka planda belli olur normal endişe edilecek bir durum değil

Evet, siyah arka planda özellikle telefonun ilk açılışında dün gece çok dikkatimi çekti.
    Epey aydınlatma var sol kısımdan. Sağ kısım o kadar parlak beyaz değil.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Toprak__

arkadaşlar enteresan bir durum var, bir göz gezdirin, optimus black'imizin parlaklık tahtına göz dikilmiş, bana pek mantıklı gelmedi 1004 cd/m2 parlaklık olur mu yahu yuh ;

http://www.gsmarena.com/nokia_e6_00-review-616p2.php

kimse yorum yapmamış bununla ilgili? mümkün mü bu sizce arkadaşlar?

• bende bugün itibari ile aranıza katıldım, videosu beni biraz uzaklaştırmıştı telefondan ama çok ta önemli edğil düşünerek aldım akşam,

949 Tl 12 taksit 83 tl ye de sigortalattım gold bilgisayardan son bir tane kalmıştı. telefonu direk şarja taktım sabaha kadar dolsun bakalım sonra kurcalayacağım.
  • beyler 2 gün önce blackimi alarak aranıza katıldım. 10 b rom yükledim.şimdi usb kablosuyla bağlanıyorum müzik atmak istiyorum sistem dosyalarının oldugu klasorler acılıyor.ben nasıl müzik film atacagım
  • E6 Amoled değil mi ?

Amoled ekranla o parlaklık nasıl oluyor ?

GSM Arena taraflı davranmış gibi...

Bizim ekranı Anca Samsung geçer sonra LG gene onu geçer...
  • An itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım Telefonu ankara ankamalldeki migrostan maksimuma 12 taksit ile 849'a aldım. Uzun araştırmalar sonucu fiyatını da göz önünde tutarak optimus black tercihim oldu. Şimdi şarjda bakalım en pahalı telefonum olmasından, ilk android deneyimimden, ilk lg markalı ve ilk dokunmatik telefonumdan memnun kalacakmıyım. İzlenimlerimi zamanla paylaşırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMidnight

E6 Amoled değil mi ?

Amoled ekranla o parlaklık nasıl oluyor ?

GSM Arena taraflı davranmış gibi...

Bizim ekranı Anca Samsung geçer sonra LG gene onu geçer...

E6 TFT ekran ama gene de çok fazla bu parlaklık, aşırı geldi bana...samsung henüz 400 nit parlaklığı geçemedi, ama nokianın var x7 amoled ve 630 nit parlaklık veriyormuş..birkaç videosunu izledim hakikaten çok parlak ekranı ama bu E6 asparagas gibi geldi bana. fakat bu ekran konusunda ben samsung, lg ve nokiayı takdir ediyorum ya, nokiayı artık çok tutmasam da kendi ekran panelini kendi üreten firmalar bunlar, hoş bir olay yani. hani öyle kötü de değil ekranları. Lg ve Samsung zaten aşmış olayı hocam, apple panellerini bu iki firmadan tedarik ediyor var mı ötesi bilen bilir iphone 4 retina ekranın üreticisi samsung ipad'in bir sonraki nesli için de LG ve Samsung HD panel çalışmaları yapıyormuş şimdilerde, ikisinin de bunu yapabilecek gücü ve teknolojisi var ki bu sevindirici birşey bizim için ben bugün sırf merakımdan bizim black ile iphone 4 ve ipod touch ekranlarını karşılaştırdım ofisteki arkadaşlarla. hazır parlaklığı da sonda kullanırken bakayım nasılmış dedim abartmıyorum, iphone 4 ün sahibi aynen şu lafı kullandı ; ''oha çok iyiymiş be abi! :s '' ipod zaten bir önceki nesil touch idi, o zaten sönük kaldı iyice sadece parlaklık olarak değil, kontrast ve renk üretimi olarak da daha üstün black ekranı ipod touchtan, ama kabul etmeliyim iphone 4 ekranı daha iyi kontrast ve izleme açısına sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 31 Temmuz 2011; 0:10:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dipneusti

An itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım Telefonu ankara ankamalldeki migrostan maksimuma 12 taksit ile 849'a aldım. Uzun araştırmalar sonucu fiyatını da göz önünde tutarak optimus black tercihim oldu. Şimdi şarjda bakalım en pahalı telefonum olmasından, ilk android deneyimimden, ilk lg markalı ve ilk dokunmatik telefonumdan memnun kalacakmıyım. İzlenimlerimi zamanla paylaşırım...

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın, memnun kalırsınız umarım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hamucera

bu telefonu alacaktım M incelediğimd samsung wave 2 daha kaliteli video çekiyor, hızlı çekimlerde görüntü bulanıklaşıyor

Video kalitesine aldanip da wave 2 almayin bence, büyük ihtimalle denediginiz cihazda düşük class bir micro sd kart takiliydi..videolarda takilma/yavaşlama yapiyor class düşükse haberiniz olsun. bir de wave 2 buna göre büyük epeyce ama ekrani 3.7 inç..

çok doğruu. şahsen ben kaca tatili kutuyla gelen kartla geçirdim işe yarar bişey çekemedim. kalbuki alet canavara yakın bişey.
    bu arada nereden uygun micro sd class 8 ya da 10 kartlar bulabiliriz, bilenler olarak paylaşalım arkadaşlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dipneusti

An itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım Telefonu ankara ankamalldeki migrostan maksimuma 12 taksit ile 849'a aldım. Uzun araştırmalar sonucu fiyatını da göz önünde tutarak optimus black tercihim oldu. Şimdi şarjda bakalım en pahalı telefonum olmasından, ilk android deneyimimden, ilk lg markalı ve ilk dokunmatik telefonumdan memnun kalacakmıyım. İzlenimlerimi zamanla paylaşırım...

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın, memnun kalırsınız umarım

Teşekkür ederim umarım memnun kalırım çünkü uzun zaman kullanmayı planlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusilk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hamucera

bu telefonu alacaktım M incelediğimd samsung wave 2 daha kaliteli video çekiyor, hızlı çekimlerde görüntü bulanıklaşıyor

Video kalitesine aldanip da wave 2 almayin bence, büyük ihtimalle denediginiz cihazda düşük class bir micro sd kart takiliydi..videolarda takilma/yavaşlama yapiyor class düşükse haberiniz olsun. bir de wave 2 buna göre büyük epeyce ama ekrani 3.7 inç..

çok doğruu. şahsen ben kaca tatili kutuyla gelen kartla geçirdim işe yarar bişey çekemedim. kalbuki alet canavara yakın bişey.
    bu arada nereden uygun micro sd class 8 ya da 10 kartlar bulabiliriz, bilenler olarak paylaşalım arkadaşlar.

ben 6 ya da 8 arasam da bulamadım mecburen class 4 aldım 8 gb ama o da yetiyor hız olarak..hd video çekimide herhangi bir takılma gözlemlemedim henüz, fakat üstünde gelen 2 gb kart aynı zamanda class 2 ve kasma yapıyordu 8 gb class 4 toshiba micro sd kart 38 tl ...fiyatlar bu civardadır, class arttıkça fiyat artıyor tabi class 8 ve 10 pahalı epeyce.

• Arkadaşlar tekrar merhaba,
    Cihazı aldığımdan beri Root etmedim. Etmek istiyorum ama ;

Garanti dışını çıkıyor mu ? Herhangibi bir durum olursa tekrar Rootlamadan önceki standart haline getirebiliyormuyuz ?

Root programını yani gingerbreak 1.2 yükledikten sonra programı nasıl kullanacağız ?
    Root olduk, illaki bir sistem yöneticisi yüklememiz mi gerekecek ? Sistem yöneticisi için titanium backup nasıl ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nod35

beyler 2 gün önce blackimi alarak aranıza katıldım. 10 b rom yükledim.şimdi usb kablosuyla bağlanıyorum müzik atmak istiyorum sistem dosyalarının oldugu klasorler acılıyor.ben nasıl müzik film atacagım

öncelikle hayırlı olsun telefonunuz, iyi günlerde kullanın telefonu usb ile bilgisayara bağladıktan sonra açılan klasörlerden herhangi birine, bluetooth klasöründeki müzik klasörüne tercihen, parçaları kopyalayın. müzik oynatıcı direkt görecektir şarkıları zaten. şayet klasörleri göremiyorsanız bilgisayarda telefonla birlikte gelen microsd kartın içindeki lg pc suit programını kurun bilgisayarınıza, dosya yönetimi daha kolay olacaktır. bunun dışında bluetooth ile şarkı atarsanız sistem otomatikman müzik klasörüne kaydediyor şarkıları zaten, aynı şekilde video dosyaları da videolara kaydediliyor bluetooth klasörü içindeki. telefonda polaris office uygulaması var, o aynı zamanda klasör yöneticisidir. onunla hangi klasörde ne var bakıp işlem yapabilirsiniz, kesme taşıma kopyalama gibi işlemler de yapılabiliyor bu yolla. müzikleri videoları görmüyorsa cihazınız o klasör yönetisi yardımıyla başka bir klasöre taşıyın görecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: frenze

Arkadaşlar tekrar merhaba,
    Cihazı aldığımdan beri Root etmedim. Etmek istiyorum ama ;

Garanti dışını çıkıyor mu ? Herhangibi bir durum olursa tekrar Rootlamadan önceki standart haline getirebiliyormuyuz ?

Root programını yani gingerbreak 1.2 yükledikten sonra programı nasıl kullanacağız ?
    Root olduk, illaki bir sistem yöneticisi yüklememiz mi gerekecek ? Sistem yöneticisi için titanium backup nasıl ?

Teşekkürler.

root olunca cihaz garanti kapsamından çıkıyormuş ancak tekrar unroot etmek gayet kolay gene aynı programla. o nedenle bir sorun yok, garantilik bir işlem olacağı zaman ki umarım olmaz, unroot edip hiç çaktırmadan garantiden yararlanabilirsiniz. gingerbreak programını telefonunuza indirdikten sonra tıklayıp kurun, direkt açılıyor olması gerek zaten hatırladığım kadarıyla. root the device diye bir seçenek çıkacak, ona tıklayıp işlemi telefona bırakacaksınız. cihaz kendini root edip bitince kapanıp açılıyor zaten ve açıldığında root olmuş oluyorsunuz. root işlemi bittikten sonra artık titanium bakcup ya da systemapp remover gibi bir uygulama ile kaldırmak istediğiniz programları önce yedekleyip kaldırabilirsiniz, buna sistem uygulamaları da dahil o nedenle dikkat

• quote:

quote:

arkadaşlar enteresan bir durum var, bir göz gezdirin, optimus black'imizin parlaklık tahtına göz dikilmiş, bana pek mantıklı gelmedi 1004 cd/m2 parlaklık olur mu yahu yuh ;

mümkün bence. nano foilo diye bir teknoloji hazırlanıyor mesela şimdi. bu teknoloji ile hem çok yüksek ışık şiddetlerine ulaşılabilinecekmiş hem de ekran şeffah olabilecekmiş. ve ekranın kalınlığı da micronla ölçülecek türden zar gibi olacakmış. bununla ilgili haber euronews türkiyede şu aralar çıkıyor. net ortamından bununla ilggili kaynak bulamadım yoksa link verecektim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nod35

beyler 2 gün önce blackimi alarak aranıza katıldım. 10 b rom yükledim.şimdi usb kablosuyla bağlanıyorum müzik atmak istiyorum sistem dosyalarının oldugu klasorler acılıyor.ben nasıl müzik film atacagım

öncelikle hayırlı olsun telefonunuz, iyi günlerde kullanın telefonu usb ile bilgisayara bağladıktan sonra açılan klasörlerden herhangi birine, bluetooth klasöründeki müzik klasörüne tercihen, parçaları kopyalayın. müzik oynatıcı direkt görecektir şarkıları zaten. şayet klasörleri göremiyorsanız bilgisayarda telefonla birlikte gelen microsd kartın içindeki lg pc suit programını kurun bilgisayarınıza, dosya yönetimi daha kolay olacaktır. bunun dışında bluetooth ile şarkı atarsanız sistem otomatikman müzik klasörüne kaydediyor şarkıları zaten, aynı şekilde video dosyaları da videolara kaydediliyor bluetooth klasörü içindeki. telefonda polaris office uygulaması var, o aynı zamanda klasör yöneticisidir. onunla hangi klasörde ne var bakıp işlem yapabilirsiniz, kesme taşıma kopyalama gibi işlemler de yapılabiliyor bu yolla. müzikleri videoları görmüyorsa cihazınız o klasör yönetisi yardımıyla başka bir klasöre taşıyın görecektir.

öncelikle iyi niyet dilekleriniz için tesekkürler...hocam cok saol cok aydınlatıcı oldu.winap kurdum direk müzik dosyalarını gördü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nod35 -- 31 Temmuz 2011; 0:49:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusilk

quote:

quote:

mümkün bence. nano foilo diye bir teknoloji hazırlanıyor mesela şimdi. bu teknoloji ile hem çok yüksek ışık şiddetlerine ulaşılabilinecekmiş hem de ekran şeffah olabilecekmiş. ve ekranın kalınlığı da micronla ölçülecek türden zar gibi olacakmış. bununla ilgili haber euronews türkiyede şu aralar çıkıyor. net ortamından bununla ilggili kaynak bulamadım yoksa link verecektim.

iyi güzel de bu linkteki bildiğimiz eski teknoloji TFT LCD yeni birşey değil üstelik 2.5 inçlik bir ekran, o kadar küçük bir alana bu kadar yüksek parlaklık sağlayacak ışık kaynağını da sığdırmak zor bana kalırsa gsmarenanın ölçümleriyle alakalı bir sorun var, küçük bir ekranda nispeten yüksek parlaklık olduğundan çok daha parlak gözükür alan küçük olduğu için...ışık da sıkışmış biçimde yoğun görünür yani, noktasal. ölçüm yaptıkları sistem yanılgıya düşüyor olabilir yoksa böyle bir anda sessiz sedasız gayet normalmiş gibi 1004 nit parlaklık sunan bir ekrana sahip telefon çıkartmaz bu adamlar ki nokia bu, yeri göğü oynatırdı şöyle parlak böyle parlak diye reklam yapıp ne biliyim enteresan geldi..bu arada dediğiniz nano teknoloji ile daha neler yapılıyor ve yapılacak bilseniz, mesela kontakt lens ekran yapıldı, ekran ya bildiğimiz renkli..göze takılıyor ki sizin dediğiniz olay da mesela çoktan yapıldı lens olarak; saydam, çok ince ve çok parlak görüntü veriyor yani nano teknoloji çok öte birşey, herşeyi mümkün kılacak o kesin ama burdaki olay bu değil tabi..ben 2.5 inçlik klasik tft bir lcd ekrandan nasıl 1000 küsür cd/m2 parlaklık elde edilebilir onu sorguluyorum kafamda ve abartı geliyor açıkcası

• @Toprak ; Cevapların ve ilgin için teşekkür ederim.
    Tavsiye edebileceğin başka birşey var mı ?
  • Merhaba bende aranıza yeni katıldım şuan cihazdan memnunum yalnız bir sorum olacak 3g ile görüntülü konuşma nasıl yapılıyor.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkugur

Merhaba bende aranıza yeni katıldım şuan cihazdan memnunum yalnız bir sorum olacak 3g ile görüntülü konuşma nasıl yapılıyor.Teşekkürler

Numarayı çevirdikten sonra arama tuşunun yanındaki "telefon resmi/insan resmi" tuşa basınca araması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.