Şimdi Ara

LG OPTİMUS 3D MAX (P725) ANA KONU VE İNCELEME (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
19
Favori
132.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ihsanttk

Bbenim siparişim de geldi...special edition... Kutuyu daha açmadım......

Hayırlı uğurlu olsun dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Telefon elime geçeli 3 gün oldu hepsiburadadan 949 TL'ye beyaz rengini aldım son 11 stok kala.
    Telefon özelliklerinden bahsedersek;
    +Telefon gayet şık ince ve hafif ne ön ekranı ne arka kapağı çizilcekmiş hissi vermiyor.
    +Şarj olayı tamamen kullanıcyla alakalı günlük birkaç kez oyun oynayıp birazda nete giriyor ve uygulama yüklüyorsanız 1 gün yetiyor.
    +3D olayı başlarda gözlerin alışması zor ama sonrasında gayet başarılı.
    +Ekran çözünürlüğü 480x800 görünsede parlaklık seviyesi artırılınca ayrı bir güzel görünüyor.
    +Sonradan yüklediğim hem 3D hem 2D hiçbir oyunda kasılma donma yükleme problemi olmadı.
    -Hızlı geçişleri olan 3D kamera çekimi yaparken sanki takılmalar oluyor,videoyu telefonda izlerken takılmalar olabiliyor.
    -Menü geçişleri küçük takılmalar yapabiliyor ve yavaşlık olabiliyor(Bu durumlar ics yükseltmesi geldiğinde tahminim düzelecektir)
    -3D oyun sayısı sınırlı
    -8 GB hafıza yetersiz kalıyor (Kullanım alanı 5,6 GB)

Birde hafıza kartına oyunları yüklemek için root yapılması gerekiyor bu konuda bizleri aydınlatacak açıklayacak kimse varsa seviniriz.
    Ayrıca ics yükleyen arkadaşlar daha detaylı açıklama yaparsa bizlerde deneyebiliriz.
    Soracağınız sorular olursa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdembozkurt -- 21 Kasım 2012; 14:28:48 >

• Sizce 7 gün şartsız iade imkanı varken LG Optimus 4X HD ile değiştirmeli miyim?( Nedeni ekran çözünürlüğü , ppi değeri ve 4 işlemcili olması)
  • ben beyaz telefona şeffaf kılıf aldım. Gayet hoş oldu. Yanlardaki mavi koruma bantları çok şekil duruyor :) Yanlız 2 tane kılıfla gelen jelatini yapıştıramadım hava kabarcığı oldu ısparta çarşıda telefoncuya 5 tl verdim perfect yapıştırdı jelatini.

Bazı arkadaşlar değiştireyim mi demiş ?

1) Ben 3d istiyordum bu alet 3D nin en iyisi şu an
    2) 4 çekirdek alayım mı demiş. Benim bildiğim bilgisayarda bile 4 çekirdek açan sadece balck ops var telefonda 4 çekirdek lüx herhalde. 2 gb ram varsa onu bilmem
    3) uygulama yöneticisinde sonradan indirip kurduğun programları sd karta taşı kısmı var oradan karta atabilirsiniz. Maşallah 2-3 tane 3d fim vs 10 gb doldurdum bile.
    4) Pil işini birinin çözmesi lasım gece kapatmama rağmen 24 saat tamamlanmıyor. Tel lazım olsa dışarıda yandık
    5) Android kapandığında çalışacak çalar saat programı lazım
    6) Bi de demin internetten yabancı dizi seyrettim Maşallah diyeyim çizgilenme-gölgelenme falan oluyor ama o da ekranın küçük olmasından
    7) Kamucu arkadaşlara tavsiyem 2gb internet heryöne 500 dak avea içi sınırsız 35 TL öneririm.

• Zorbaa16 acaba 3D kayıt denediniz mi? Takılma mevcut mu? Ayrıca menüde geçişlerde yavaş mı?
    Harici SD karta oyunlar yüklenmiyor bildiğim.
    Ekranı gerek kalmadıkça düşük aydınlatmada kullanın ve 3g wifi gps tüm ayarları kapalı tutun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdembozkurt

Zorbaa16 acaba 3D kayıt denediniz mi? Takılma mevcut mu? Ayrıca menüde geçişlerde yavaş mı?
    Harici SD karta oyunlar yüklenmiyor bildiğim.
    Ekranı gerek kalmadıkça düşük aydınlatmada kullanın ve 3g wifi gps tüm ayarları kapalı tutun.

"Takılma, Kayma, donma, yavaşlık, düşük çözünürlük vs. vs." onlarda ne oliy bizim telefonun lugatında olmayan şeyler onlar.
    bu denli ağır uygulamar çalıştıran bir sistemde hiçbir donmamanın yaşanmaması ititraf edeyim beklemiyordum
    tek sorun sadece ve sadece pildir ama eşdeğer ekranlı android tellerin kronik sorunudur zaten
    ilk sayfada Tel hakkında düşüncelerimi yazmıştım;

quote:

mış mış mış da mış mış mış
    yok pili az gidermiş (daha sınırsız güç bulunamadı o ekrana bu pil normal AH la vah arasında 1-2 saat oynar)
    yok Android 2.3 müş (sanırsın 4.0 telepatik görüşme yaptırıyor)yaptırmıyor elbette ama oda gelecek)
    yok apple samsung daha iyiymiş ( bana bu modellerin +1 özelliğini gösterin 3D gibi)
    yok lg den uzak durmak lazımmış ( tv sinden beyaz eşyasına klimasından elektroniğine sağlam bir marka)
    almadan kullanmadan yok öyleymiş yok böyleymiş
    Aldım kullanıyorum
    tv lerde gözlüklere mahkum olan bizleri adamlar
    muhteşem bir güçle 3D olayını gerçekten çözmüşler
    Telefonun diğer pahalı akıllı telefonlar ile arasında fark olmadığı gibi
    +1 özellik olan 3D olayını es geçmemek lazım
    tamamen muhteşem bir görsellik herşey gerçek gibi
    apple ve samsung3 kullanan arkadaşlar hava atmak neymiş gördüler.

Bırakın mış mışı alın kullanın ve görün, şuan için gerçeğe en yakın olan bu telefonu kardeşim.....

• Hafıza kartına LGnin 3d tanıtım videosunu attım fakat onu telefon yanyana iki ekran olarak gösterdi ve3d yapıncada o iki ekranı 3d yapıyor çözüm nedir?
  • benim çocuk top havuzundayken 3D videosunu çektim harika oldu hatta havuzun içinden bana renkli topları verirken 3 boyut şık oldu. Takılma hiç yaşamadım sadece bende xoom var xoomun dokunmatiği daha hassas. Geçişler gayet akıcı. Demin kontrol ettim oyunlar direkt sd karta kurulmuş. Kurmasan bile uygulama yöneticisinden karta yükle diyebilirsin.
  • quote:

Hafıza kartına LGnin 3d tanıtım videosunu attım fakat onu telefon yanyana iki ekran olarak gösterdi ve3d yapıncada o iki ekranı 3d yapıyor çözüm nedir?

çözmüşsün olayı ben john carter filmini attım dediğin gibi 2 tane aynı ekrandan vardı.settingsden ayar yapınca birleştirip 3D yaptı. bi daha açtığımda aynı film hep 3D açıyor...
  • Galiba daha önce bu konuya hiç değinmedik ?

Hİç lcd ye mhl adaptörü ile bağlayan oldu mu ? performans nasıldı ? Çekilen 3D dosyaların 3D lcd performansı nasıl acaba ?

Şu da olabilir usb girişli 3D lcd ye sabit disk gibi bağlayıp videoyu açtırsak olabilir...bi ara deneyeyim....
  • Hayır yan yana olan iki ekran kalıyor ve 3d olarak 2 ekran görülüyor.Hangi ayarlardan yapılıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

Galiba daha önce bu konuya hiç değinmedik ?

Hİç lcd ye mhl adaptörü ile bağlayan oldu mu ? performans nasıldı ? Çekilen 3D dosyaların 3D lcd performansı nasıl acaba ?

Şu da olabilir usb girişli 3D lcd ye sabit disk gibi bağlayıp videoyu açtırsak olabilir...bi ara deneyeyim....

benim bir hekim arkadaşım çok ilginç bir şey yapmış ama bana biraz saçma geldi yinede denemek lazım. güya LG'nin pasif 3D gözlüklerinden almış ve cihazı HDMI ile tv'ye bağlamış. telefonunda açısı ayarlayarak tv'nin tam önüne koyup filmi tv'den 3D olarak izlemiş.
    aslında telefona bir donanım koyduğunuzda bu mümkün ama bu donanım bizim cihazlarda varmı bilmiyorum. mantık şöyle 3D tv'ler normalde gözlüklere derinliği sağlayan görüntüyü sensörler ile yolluyor benzer bir sensör şayet bizim telefonlarda varsa olabilir ama olduğunu zannetmiyorum

• arkadaşlar şu ana dek şarj dışında telefonun her şeyinden çok memnunum. heleki 3D çekimler ve videoları millet gördüğünde dibi düşüyor bir tanesi iphone almış artislik yapıyordu cihazımdan 3D video açıpta seyrettirince telefonunu cebine iliştirdi
  • quote:

Hayır yan yana olan iki ekran kalıyor ve 3d olarak 2 ekran görülüyor.Hangi ayarlardan yapılıyor acaba?

video oynatıcıdan seçiniz. video açıldığında beyaz kısım (siyah cihazlarda alttaki siyah kısım) sol alttan menü tuşuna basınız (iç içe 2 kare resmi olan)en başta 3D formatlayıcı çıkacak. buna tıklayınca ilk ilki seçenek yanyana 2 yi tek videoya çeviren... 1. si iyidir ona tıklayınca tek video olacaktır.
  • Teşekkürler Zobaa16 şu an oldu :)
  • Root olayını deneyen oldumu acaba?
    SD karta taşınıyor oyunlar denilmiş fakat merak ettiğim apk dosyasını harici taktığımız sd karta atıp kurulumu buradan yapan oldumu?
  • quote:

Ben bağladım ; Televizyonda telefonun görüntüsünü direk olarak Full Hd biçimde yansıtıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtagucu

quote:

Ben bağladım ; Televizyonda telefonun görüntüsünü direk olarak Full Hd biçimde yansıtıyor.

Bağladınız. Peki hangi kablo ile ? Kabloyu satınmı aldınız ? Nerden ne kadar ? Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: ex3m

quote:

Orijinalden alıntı: gtagucu

quote:

Bağladınız. Peki hangi kablo ile ? Kabloyu satınmı aldınız ? Nerden ne kadar ? Teşekkürler..

micro usb to hdmi kablosuyla oluyor; Tekno marketlerde, hepsiburada'da vs. satılıyor.

• merhaba arkadalar ben de p725 ailesine katıldım acaba telefon aksesuarlarını kılıf gibi nerede bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.