Şimdi Ara

^^ LG OPT 3D l 1 GHz ÇİFT ÇEKİRDEK l 512MB DDR2 l 4.3''480x800 l 1080p l HDMI l ^^ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.920
Cevap
27
Favori
173.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben teli her açtığimda sms gönderiliyor diye bikaç saniyelik bi uyarı cıkıyor,bu sms nereye gönderiliyor anlamadım mesajlardada her hangi bir şey yok

ayrıca bugün hayalet çağrı yaşadım bi 2.oldu bundan nasıl kurtulabilirim,tel 2.3.5 yüklü ve rootsuz 2.2de hiç başıma gelmemişti,ustalar yardım bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theodeme

arkadaşlar ben teli her açtığimda sms gönderiliyor diye bikaç saniyelik bi uyarı cıkıyor,bu sms nereye gönderiliyor anlamadım mesajlardada her hangi bir şey yok

ayrıca bugün hayalet çağrı yaşadım bi 2.oldu bundan nasıl kurtulabilirim,tel 2.3.5 yüklü ve rootsuz 2.2de hiç başıma gelmemişti,ustalar yardım bekliyorum

fabrika ayarlarına dönün
  • quote:

arkadaşlar ben teli her açtığimda sms gönderiliyor diye bikaç saniyelik bi uyarı cıkıyor,bu sms nereye gönderiliyor anlamadım mesajlardada her hangi bir şey yok

muhtemelen yüklediğiniz 1 pro da virüs olabilir 1 ihtimal diye düşünüyorum hemen format atın
  • birşeyi merak ediyorum cwm den yedek alıyormusunuz sihhatli çalışan bir rom u yedek almak mesela ki ben her zaman öyle yaparım ve her zaman da 2 adet rom yedek vardır bende istediğim an daha önce full olarak kurduğum rom a dönerim yeya bir aksilik olursa dönerim bence bu şekilde kullanan yok ise bir hata derim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahanemir

birşeyi merak ediyorum cwm den yedek alıyormusunuz sihhatli çalışan bir rom u yedek almak mesela ki ben her zaman öyle yaparım ve her zaman da 2 adet rom yedek vardır bende istediğim an daha önce full olarak kurduğum rom a dönerim yeya bir aksilik olursa dönerim bence bu şekilde kullanan yok ise bir hata derim....

Cwm den yedek aldim diyelim sonra da bir rom yukledim farkli. Sonra begenmedim diyelim eski yedegime sorunsuz sekilde donebiliyor muyum hicbir kayip olmuyor mu wipe falan yapsak

• quote:

Orijinalden alıntı: gokom

telefonuun yurtdısımı yoksa tr garantılı olup olmadıgını nerden anlarız

internetten imei sorgulama ile öğrenebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokom

telefonuun yurtdısımı yoksa tr garantılı olup olmadıgını nerden anlarız

Google'a imei sorgulama yaz ve ilk çıkana gir.Oradan ne olduğunu buraya yaz söyleyelim.(İthalat mı yoksa başka birşey mi)

quote:

Sms gönderiliyor durumu cihazınız operatöre sms gönderiyor telefonunuzun modelini içeren bir sms bu.Mesela ben 2 telefon kullanıyorum 1203 ve Opt 3D.Birinden diğerine taktığımda sms gönderiliyor diyor.Sisteme kayıtlı model değişiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: identitynumb

herkese slm

2 gün önce nokia bağımlılığımdan kurtulup ilk kez bir lg ve android cihaz sahibi oldum hemde 3d.pek araştırdım denemez optimus 3d yi.ama android symbiandan çok daha karışık gibi geldi bana ilk bakışta epey kafam karıştı yani.tek şikayetimde şarj onun haricinde herhangi bir pişmanlığım yok.zaten şarj sorunuda bu özelliklerde bi cihaz için normal sanıyorum.bi kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

*mesela nokiada standart olarak *#0000# tuşlandığında cihaz bilgisine ulaşabilirken lg de sonuç olumsuz. satın alırken satan kişi o ekranı getirmişti ama aynıdır diye sormadım ama halende bulamadım.

*telefonda 2.3.5 kuruluymuş satan kişi öyle söyledi.ama root yapılmamış ve telefon çöplük gibi ne ararsan var.programları tek tek kaldırmak epey zaman alıcak.bu noktada flash atmamı önerirmisiniz?eğer önerirseniz hangi yöntemle ve hangi versiyonu önerirsiniz?açıklamada xp kullanılması gerektiği söylenmiş sırf bunun için dolu olan bilgisayara format atmak çok büyük işler açar başıma.windows 7 ile yapılabilecek bir yöntem varmı?

*telefona root yapılmamış.şuan kullandığım versiyonda dediğim gibi 2.3.5 ve şuana kadar sadece bir kaç uygulama yükleyemedim bundan başka bir sıkıtım yok.root yapmalımıyım?

*lg sitesinden driverı indirdim ve lg pc suite 4 programınıda kurdum.ama programı açıp programda telefonu gördükten sonra telefon güncellemesini kontrol ... ve lg pc suite 4 güncellemesini ... yazan yerlere tıkladığımda ikisindede şu hata msjıyla karşılaşıyorum:

güncelleme kontrol dosyaları güncelleme sunucusundan alınamadı yada telefon bağlı değil. (ama telefon bağlı ve program telefonu görüyor)

son sorumda şu bu konunun ilk sayfası android bilgisi sıfır olan birisi için yeter düzeydemi?yani yeniden yazılım yükleme yada root işlemlerini bu konuyu okuduktan sonra hiçbirşey bilmeyen bir insan yapabilirmi?yetmez derseniz tavsiye edeceğiniz bir site yada konu başlığı varmı?şimdi birileri belki yaz google a bulursun diyicek ama inanın aldığım günden beri sürekli netteyim oraya bak buraya bak yabancı forumları dahi taradım ama kafam öylesine karıştıki allak bullak oldum.
    android forumlarda zaten sorulara cvp veren bir insan yok.yardımlarınızı bekliyorum inanın çok ihtiyacım var.konu başka yerlere kaymasın derseniz onuda anlarım mail adresimide vereyim : identitynumb@gmail.com

yardım edecek olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

*Ayarlardan hakkında olan kısma giriniz.
    *Root yapın ve programları kaldırın.Eğer custom rom yükleyecekseniz bilgisayarın xp olmasına gerek yok.
  • android market malumunuz google play olarak değişti.yüklemede sorun yaşanıyor yükleme yapamayana yardımcı olacak kaynak gösterebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-45

quote:

Orijinalden alıntı: sahanemir

birşeyi merak ediyorum cwm den yedek alıyormusunuz sihhatli çalışan bir rom u yedek almak mesela ki ben her zaman öyle yaparım ve her zaman da 2 adet rom yedek vardır bende istediğim an daha önce full olarak kurduğum rom a dönerim yeya bir aksilik olursa dönerim bence bu şekilde kullanan yok ise bir hata derim....

Cwm den yedek aldim diyelim sonra da bir rom yukledim farkli. Sonra begenmedim diyelim eski yedegime sorunsuz sekilde donebiliyor muyum hicbir kayip olmuyor mu wipe falan yapsak

ne şekilde yedek aldın ise aynısı geri gelir daldan dala atla ıstersen sonra da de ki önce kurduğum rom iyiydi onu geri getireyim. ve göreceksin ki bire bir aynı rom un geri gelmiş tek bir nokta bile eksik olmadan güzelliği bu ışte tekrar kurmama düzen yapmana gerek yok....
  • Bugun v20d yüklü olan telefonuma tekrar v20d yükledim.Sonrada Factory reset attım.Saat 8 sularında hayalet çağrı almışım Tekrar Factory reset attım ve belli aralıklarla kendimi aradım.2-3 kez aramalarım da yine sorun devam ettim.Acaba v20d tekrar yüklerken mi hata yaptım.Deneyimli arkadaşların var mı bir önerisi ?
  • emre_45 bu sms olayı normal bi olaymı yani,operatörü hangi teli kullandıgım hakknda bilgilendirmek amaçlımı?öyleyse kullanıcıya bu sms için bi ücret yansıtılıyormu,birde factory reset yaptığımda bu hayalet çağrıdan kesin kurtulabilirmiyim?son olarakta root yaptığımda istemediğim gömülü programları silmek kolaymı?şimdiden teşekkurler cevap için,eyvallah
  • ya bu gün bende uzun bir aradan sonra hayalet çağrı aldım. arkadaşın biri ile görüşünce "az önce aradım açmadın" dedi.
    hemen baktım tele bişey yok. bir daha ara dedim. aradı. arkadaşın telefondan benim telefonun çalma sesi geliyordu ama benim teefonda en ufak bir tepki yoktu. lg bu sorunu bir an önce çözer umarım. yarın ilk iş müşteri hizmetleri ile görüşmek olacak.
  • sistemappremover.. 'kullanın istediğinizi siler siniz...
  • her zaman hayalet çağrı olmayabilir :-) şebekeden de kaynaklı olabiliyor bunu da dikkate alın bence... ayrıca 2.2.2 isterseniz 10k tavsiye ederim diğerlerine nazaran biraz daha hızlı
  • hayalet çağrı var peki hayalet sms varm arkadaşım dün beni aramış ve mesaj atmış, ne çağrı aldım ben nede mesaj. ve düne kadar böyle bir sıkıntı yaşamamıştım, dün tele factory reset yaptım ve ardından wipeleri yaptım ondan olmuş olabilirmi acaba???
  • 1 arkadaş daha yazmıştı onda da sms de sıkıntı yaşamış.. bu sorun gerçekten de herkeste sorun oluyorsa 10k dönün en azından 20d update gelene kadar (gelirse tabii)

• quote:

Orijinalden alıntı: ishan

1 arkadaş daha yazmıştı onda da sms de sıkıntı yaşamış.. bu sorun gerçekten de herkeste sorun oluyorsa 10k dönün en azından 20d update gelene kadar (gelirse tabii)

Hocam sizin dediğiniz gibi yaptım dün gece v10c yi tekrar yüklemek istedim ama yükleyemedim sanırım.Recovery modda da açılmadı telefon.Servise göndericem bugün.Umarım brick etmedim telefonu.Brick olduysa bir daha kullanılmaz mı ?
  • bu hayalet çağrı olayını tetikleyen bişey varki herkeste olmuyor kurulan programlarmı telefonu bozuyor bi gariplik var bunda

bi arıza ya vardır yada yoktur elekronik böyledir bu sorunu tetikleyen bir olay olmalı

1 aydır olamayan cihazda dahasonra neden olsunki ???

ben kesinlikle ve kesinlikle yazılımla alakalı olduğunu düşünmekteyim artık, cihazdan deil yazılıma sonradan eklenen ve soruna yol açan bir durum var
  • Ben dün factory reset ve ardından wipeleri yaptım ve başladı. ne yapacağımı şaşırdım, ayrıca bende abartı program yok dün resetlemeden önce ne varsa aynısı var. bu iş sıkıntılı olmaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: riprap

quote:

Orijinalden alıntı: ishan

1 arkadaş daha yazmıştı onda da sms de sıkıntı yaşamış.. bu sorun gerçekten de herkeste sorun oluyorsa 10k dönün en azından 20d update gelene kadar (gelirse tabii)

Hocam sizin dediğiniz gibi yaptım dün gece v10c yi tekrar yüklemek istedim ama yükleyemedim sanırım.Recovery modda da açılmadı telefon.Servise göndericem bugün.Umarım brick etmedim telefonu.Brick olduysa bir daha kullanılmaz mı ?

bataryayı doldurup tekrar dene recoveri modda açmayı
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.