Şimdi Ara

LG OLED 55B7 VS SONY XF9005 YARDIM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
8.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam burn in sorunu eğer doğru şekilde kullanırsanız tv yi görme şansınız yok. Forumda 1,5 yıldır B7 kullananlar var değil burn in logo yapışması bile yaşayan olmadı. 2017 ya da 2018 model oled tv alırsanız sorun yaşamazsınız. Rtings den B8 ve C8’in Image Retention puanına bakın, LG nin nasıl her sene OLED leri kusursuz hale getirdiğine şahit olabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Sararan/yanan oled tvnizin marka modeli ne idi?
    Bende sordum ama cevap alamadım.Bende note4 vardı, tam 4 sene önce almıştım.S9 aldığım için, akrabama verdim. Görsel olarak , renklerinde ayırt edici bir azalma göremedim.Evet beyazlar sarımsıydı ama aldığımdan beri öyleydi.Hatta aynı dönemlerde alınmış, arkadaşın telefonu benim telefondan daha beyaz gösteriyordu.Bir de bildirim panelinin olduğu yerde, hava durumu widget'i kullandığım için kırmızı ve mavi renklerde, yanık görünüyordu.Sonradan o widgeti kaldırıp,normal kullanmaya başlayınca yavaş yavaş kendiliğinden azalıp, nerdeyse görünmeyecek derecede olmuştu. Yani tam 4 sene önceki amoled telefonda bile, yanıklar yavaş yavaş kendini temizliyorken, son çıkan 2017-2018 oled tv'lerde bir ev kullanıcısı için yanık görme riski çok daha az. Zaten 2017'den sonraki oled tv'lerde tv kapandığı zaman otomatik temizleme yapıor.Bu da yanık riskini daha da azaltıyor.Ama tabiki yıllar geçtikçe renkler solmaya başlayacaktır. Ama aynı şey led tv içinde geçerlidir.Belki oled'ten daha uzun süreli olurlar ama er ya da geç onlarda renklerde düşüşe neden olacaktır.Yıllar geçtikçe ömürlerine , ömür katmayacaklardır.

• Bu forumda çok ilginç şeyler duymaya başladım ve bilgi hazinemi hergün genişletiyorum. Şimdide WOLED'ler çakma OLED olmuşlar, acaba yarın ne gelicek şimdiden merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FCKöln F kullanıcısına yanıt
    RGB değil hocam

LG OLED 55B7 VS SONY XF9005 YARDIM
    LG OLED 55B7 VS SONY XF9005 YARDIM

• WRGB olması onu çakma OLED yapmaz. Teknolojinin işleyiş şekli aynı. WRGB yapmalarının sebebi parlaklık ve kısa zamanlı iş gücü

• FCKöln F kullanıcısına yanıt
    + maliyeti düşürmek.

• Bir yıldan fazla oldu b7 OLED kullanıyorum. HDR yüksek ayarlarda sürekli. 10-15 saat Xbox ile oynadığım çok oluyor. Yanık veya başka bir sorunum olmadı daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodee -- 18 Mart 2019; 16:21:14 >
  • Arkadaşlar fanboyluk bir kenara bırakıp bana objektif cevap verecek arkadas varsa bana sonyxf905 tvm var satıp LG B9 almak istiyorum doğrumu yapıyorum acaba
    Sorum bir videoda karlı bir sahnede oledin beyaz kısmı sarı gosterdini gördüm bunu sony ile LG karşılaştırması da gördüm bilmiyorum ayardanmi
    2cisi tvyi fişini cekmesem sorun yasarmiyim acaba cevaplarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanpro

Arkadaşlar fanboyluk bir kenara bırakıp bana objektif cevap verecek arkadas varsa bana sonyxf905 tvm var satıp LG B9 almak istiyorum doğrumu yapıyorum acaba
    Sorum bir videoda karlı bir sahnede oledin beyaz kısmı sarı gosterdini gördüm bunu sony ile LG karşılaştırması da gördüm bilmiyorum ayardanmi
    2cisi tvyi fişini cekmesem sorun yasarmiyim acaba cevaplarınızı bekliyorum
    Sanıyorum hayatın çok banal ve sıkıcı geçiyor kendine macera arıyorsun
    Eğer amacın buysa XF9 verip Oled almak on nunara kara olur çünkü
    Maceranın aktrasyonun babasını oled mağdurları konusundaki oled sahibi arkadaşlar yaşıyor

• Dostum B9 daha üstün TV neden öle dedin logo yapışması ve ölü pixel de olmuyomus yani cihazın fişini cekmessen baksana yorumlara neden öle dedin anlamadım benim Tv'de ölü pixsel çıktı blooming var vede az yandan bakınca goruntu bozuluyor ne biliyim yaa 2 bin daha verip b9 almak daha mantıklı degilmi

• Oled tabiki xfden daha üstün .Oledde yanma olduğunda üretici bunu garanti kapsamına alacaksa garanti süresi uzatılarak alınabilir.
    Bu durumu LG ile görüşmek gerek
    Üretici, logo yanığını garanti kapsamına almıyorsa oled net alınmaz.Bu durumda Samsung Q80 ne daha sonra xf9005 e bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 7 Temmuz 2020; 21:36:23 >
  • Kardeşim bende zaten şu anda Sony xf9 varda ölü pixel var 1 tane satiyimmi diuom aynı satıp oled alıyım diyom şu anda en uygun b9 var 8400 e Samsung pek içime sinmiyo detay yutuyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.