Şimdi Ara

LG OLED 55B7 VS SONY XF9005 YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
8.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    memnun musunuz peki b7 den ? genel amaç olarak sinema kullanıcam çok tv izleyen biri değilim fakat hanım akşam işten gelince takip edicek dizi falan o yüzden karasal yayın performansını sordum.
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    hayal kırıklığına uğramam yani ?
  • Sonynin oledi de var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Sonynin oledi de var
    Evet var onuda çok beğendim 55” 11000 tl deyince vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: volkiboy

memnun musunuz peki b7 den ? genel amaç olarak sinema kullanıcam çok tv izleyen biri değilim fakat hanım akşam işten gelince takip edicek dizi falan o yüzden karasal yayın performansını sordum.
    Hocam sen önce eloktronik markete gidip test ediceğin tv önce standart moda aldırıp usb taktır ve tv karşısına geçip testlerini yap sonrada ordaki satıcı arkadaşa tv yayınlarını görmek istiyorum deyip izle sonra karar ver biz burdan ne yazsak boş gören göz herzaman daha iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: evren377

sen burdaki marka hissedarlarına bakma. kendi gözüne hangisi daha iyi geliyorsa onu seç. usb yle falan dene. oledler karanlık ve mavimsi bir görüntü veriyor.
    Oledler plazmalar gibi karanlık görüntü sunmazlar. Iyi bir led tv kadar parlak olmasada, gayet tatminkar bir parlaklık sunarlar. Ve incelemelerin hiçbirinde mavimsi gösteriyor diye bir eleştiri geçmemiştir. Çünkü sağlıklı bir panelde böyle bir problem yoktur. Bu blue tint hurafesinin ana kaynağı , youtube vb. sitelerdeki side by side karşılaştırmalardır. Oled ekranlarda, yansımayı önleyici kırmızımsı bir filtre bulunur. Kamerada bu filtre beyazları hafiften maviye çalmasına sebep oluyor. Çıplak gözle gayet beyaz duran görüntü, kamerada hafif maviye çalıyor. Ayrıca kaliteli led tv'lerde parlaklık daha yüksek olduğu için beyazlar daha parlak duruyor. Bununda biraz etkisi oluyor.

kesinlikle, sony oled gerçekten efsane ama fiyatı da bir o kadar efsane :)
    anten sistemi yok dediği için karasal yayını test etme şansı malesef olmuyor. kendi marketlerine gidip orada şansımı deneyeceğim. normal modlar da oled alma taraftarıyım. tek düşüncem karasal yayında ''acaba?'' sorusu ile karşılaşır mıyım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Evet var onuda çok beğendim 55” 11000 tl deyince vazgeçtim

Alıntıları Göster
    Xe93 serisine baktin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: volkiboy

anten sistemi yok dediği için karasal yayını test etme şansı malesef olmuyor. kendi marketlerine gidip orada şansımı deneyeceğim. normal modlar da oled alma taraftarıyım. tek düşüncem karasal yayında ''acaba?'' sorusu ile karşılaşır mıyım....
    Media market açıyor hocam karasal yayını ben izledim çok beğenmedim elimde hazırda bulunan harici uydu cihazını kullanıyorum çok daha iyi performans alıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Xe93 serisine baktin mi

Alıntıları Göster
    Hocam usb 1080p 4k hdr filmler yükle tekno markete gidince almak istediğin tv de dene hoşuna giderse al ben 55b7 almadan önce yarım gün eloktronik market dolaştım zaten aklımda iki tv vardı sony 65xe9305 ve lg65b7 ikisinise uzun bir süre test ettim 65”xe9305 teşhir olduğu için vazgeçip b7 oledi aldım

Bak burda ne yazmışım arkadaşa aklımdaki tv 65 xe9305 di zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Hocam usb 1080p 4k hdr filmler yükle tekno markete gidince almak istediğin tv de dene hoşuna giderse al ben 55b7 almadan önce yarım gün eloktronik market dolaştım zaten aklımda iki tv vardı sony 65xe9305 ve lg65b7 ikisinise uzun bir süre test ettim 65”xe9305 teşhir olduğu için vazgeçip b7 oledi aldım

Bak burda ne yazmışım arkadaşa aklımdaki tv 65 xe9305 di zaten

Alıntıları Göster
    Normalde bende oledi cok severdim. Kasasida ince oluyor. Contrast fazla. Ama oled yanigi ve fazla parlaklik vermedigi icin lcd benim icin daha iyi. Lcdyi en iyi gelistirende sonydir.

Yakinda cikacak olan modeli de zf9 serisi olacak. Hem bir de ben tvde android den yanayim. Istedigim her uygulama oluyor. Telefondaki butun uygulamarin aynisi tvde de oluyor.

• 1 yıl boyunca 2016 üretimli lg oled serisi ürün kullanıyordum fakat anakart arızasından dolayı para iadesi yaptılar 3 ay önce bende senin gibi oled ve led arasında kararsız kaldım, oled şuanda piyasadaki en iyi görüntü kalitesine sahip paneldir, fakat geliştirilmesi gerekiyor ve bazı kronik sorunlarının çözülmesi lazım, erken bir teknoloji olduğunu düşünüyorum bu yüzden oled teknolojinin daha stabil ve sorunsuz bir şekile gelmesi için ve beni 4, 5 yıl idare edecek bir televizyon araştırmasına girdim ve sony xf 9005 almaya karar verdim. lg 2017 oled ürünü alsaydım eminim 2 yıl sonra bir sorunla karşılaşacağıma eminim

Bakınız Lg 2017 model oled televizyonunlarının logo yanığı testihttps://www.youtube.com/watch?v=Sa0fc34ph5U

https://www.youtube.com/watch?v=k66dfUAzSq0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi payda -- 27 Ağustos 2018; 16:53:51 >

• Bu da xf9005in fotosu.

10 aydır 65b7 lg oled kullanıyorum. Lıgo yanığı vs yok. Olduysa da panel kndni temizliyor heralde.

Bu saatten sonra kenar aydınlatmalı lcd tv alırsanuz pişman olursunuz. Xf9005 konusunda paylalmışlar aşağıdaki fotoyu. Güya bu direct led bir panel. Siz bilirsiniz.

LG OLED 55B7 VS SONY XF9005 YARDIM

• Bugünki döviz kurlarına bakılırsa tüm televizyonlar zam yedi 1000-2000tl

Sadece 55b7 oled yemedi. Bence bu tv 7200tl bandını çok hakediyor.

N11 de 7300tl 100tl de indirim kuponu tanımlıyorsun alıyorsun 7200tl ye

• Adamın dediği lafa bak Sony çöpü ulan lg nin her yeri OLED olsa ne yazar

OLED tv lerde ekran yanığı problemi var renkler sarımtrak gibi gözüküyor iki tv yi de yan yana koyun aradaki farkı kendiniz görün hocam

Ben teknosada iki tv yi de inceledim yok arkadaş Sony hep bir adım önde renk tonlaması vs vs çok iyi hatta süper OLED tv de siyahlar tartışmasız açık ara önde ama renk canlılığı renk doygunluğu Sony kadar iyi değil...

Bence tercihinizi Sony den yana yapmalısınız LG fanları kafanızı karıştırıp bulandırmadan Sony alın geçim kesinlikle pişman olmazsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Adamın dediği lafa bak Sony çöpü ulan lg nin her yeri OLED olsa ne yazar

OLED tv lerde ekran yanığı problemi var renkler sarımtrak gibi gözüküyor iki tv yi de yan yana koyun aradaki farkı kendiniz görün hocam

Ben teknosada iki tv yi de inceledim yok arkadaş Sony hep bir adım önde renk tonlaması vs vs çok iyi hatta süper OLED tv de siyahlar tartışmasız açık ara önde ama renk canlılığı renk doygunluğu Sony kadar iyi değil...

Bence tercihinizi Sony den yana yapmalısınız LG fanları kafanızı karıştırıp bulandırmadan Sony alın geçim kesinlikle pişman olmazsınız...
    Hocam hiç sony 55xf9005 veya lg 55 b7 oled kullandınızmı ben ikisinide kullandım ve hala b7 oledi kullanmaktayım lg hiç sevmem daha öncede mahkemelik olduk

Bende sony 65xe9305 almak için çok uğraştım ama kısmet olmadı ve olede yöneldim sony 55a1 ile çok igilendim ama 11.000 tl fiyatı görünce vazgeçmek zorunda kaldım sony fiyatları çok şişiriyor k a1 kullandığı panelde lg şimdi size soruyorum

Sony 55xf9005 7500 tl

Lg 55b7 7100 tl siz hangisini alırsınız

• @volkiboy
    Sizin listeniz dışında olacak fakat eğer bulabiliyorsanız kapalı kutu temiz panel XE93 çok ayrı bir TV ama burda kilit nokta temiz panel yabancıların deyimi ile ''panel lottery''.
    AVS Forum,Best buy veya Amazon.com'dan son kullanıcı yorumlarını okursanız zaten bir çoğunun ''woow'',''blows me away'' yorumlarıyla karşılaşırsınız.
    Burada kağıt üzerinden bakıp ''öğğ edge-led'' diyenleri ciddiye alma;Led yapısı,local dimming algoritması,zone sayısı,kullandığı X1 extreme işlemcisi ile çok ayrı Hybrid bir TV'dir.

Bu tv'nin 20 birim parlaklığı A1'in 50 birim parlaklığına eş değer video'da ayarlarımıda görürsünüz.Ayarlarıda gösterdim ki zaten parlaklığıda Batman'in gözlerinden ve patlama sırasında ateşin yaydığı ışıktan anlarsın.

Buda amerikan bir kullanıcı 3.TV'sinde sorunsuz panele dek gelen biri ve bu videodaki TV'de XE93.
    Diğer videolarına da bakarsanız zaten sorunsuz panel nasıl anlaşırız anlatıyor.Kendisinde oled'de vardı sonra sattı sanırım eski videolarında oled'de var.

Bir başka sorunsuz panel XE93 kullanıcısı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction1 -- 28 Ağustos 2018; 10:17:2 >

• Sony 65xe9305 serisini almayı çok istedim hatta beylikdüzü media markette teşhir vardı gittim kontrol ettim ve almak istediğim anda fiyatını yükseltiler bende vazgeçtim almadım sony xe9305 özel bir seri sony fiyat politikasını biraz düzeltse alınabilir seviyeye getirse millet ne samsung alır nede lg bu inatla devam ederse yakında tv bölümü yok olup gidecek

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.