Şimdi Ara

Lg Nexus 5 Batarya Değişimi 3000 mah

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar nexus 5 kullanıcısıyım 1.5 yıldan fazladır kullaniyorum telefon cok hizli fakat sarji beni 5-6 saat bile idare edemiyor hemen bitiyor.Bende yeni bir batarya almak istedim aliexpressten 3200 mah lık bir batarya istettim bunu takıp kullanmak istiyorum sizce telefonuma bir zarar verirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes233 -- 10 Mart 2016; 14:03:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam bende bunu almayı planlıyorum. Telefoncu bir arkadaşıma sordum birşey olmaz şarjda kullanma gerisi tamam demişti
  • Aynı boyutlarda kapasitesi daha azla batarya üretemezler. Çin malı kandırmacası bu. 2300 mAh hatta daha şaağısı olacağına eminim.

Kapasiteyi artırmak istiyorsanız bunu ciddi müdahalelerle yapanlar var. Kendinize güveniyorsanız girişebilirsiniz.
    https://www.reddit.com/r/Nexus5/comments/2yr8q2/swapped_my_nexus_5_battery_for_the_battery_from/
  • Bu tarz bataryalarin kapasitesi üstünde yazildigi kadar olmadigi gibi ömürleride kisa oluyor

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla g2 nin bataryasını nexus5 e takıyor , böyle daha sağlıklımı olcaktr

• Enes233 E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle sağlıklı olmaz. Hatta sıkıştırarak taktığı için orijinal batarya kullanmazsanız patlama riski bile artıyor.
    Demek istediğim kapasite artırımının tek yolu daha büyük bir batarya takmak. Çin malı pillerin üzerinde yazan 3200 mAh ifadeleri tamamen yalan.
    S7'nin fiyatı düşene kadar ucuz, orijinal G2 bataryası bulabilirsem yapmayı düşünüyorum ben. Batarya sorunu olmasa gayet memnunum telefondan.

• şu telefonu 3000 mah'la çıkarmayan LG'ye hergün sövüyorum. Muhteşem seri bir cihaz. Daha bir kez kastığını bile hatırlamıyorum. Tasarım olarak cok seviyorum. Şu bataryası adam gibi olsa iki sene daha kafada kullanırdım bu cihazı.
  • Bu telefonun tek sıkıntısı bu zaten. Değişim yapmanızı tavsiye etmem. Çok riskli. Ne kadar güvenilir? Patlama riski bile var yani.

• Arkadaşlar batarya elime ulaştı risk alıp kendim degistirecem bugun sonucları gün gün size haberdar edecem.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 1.gün : arkadaşlar zor uğraşlar sonucu bataryayı söküp yenisini taktm. Bir süre kullandıktan sonra sarji bitti ve sarja taktm. Telefonu simdi actm , şuana kadar pek bi farklılık göremedim , sanki daha az sarj gidiyormus gibi hislerim var ama göreceğiz tabi .

• Enes233 E kullanıcısına yanıt
    İlk mesajı eklediğiniz bataryayı mı aldınız?

Aldığınız batarya çakma ise daha az gitmesi normal. Hatta 2-3 ay sonra batarya ölmezse şükredin.

Oyun falan oynamadan, normal kullanımda ekran açık kalma süresi 3,5-4 saati civarındaysa normaldir. Şu anda 1 senedir fazladır kullandığım cihazla 3 saat alıyorum.
  • Evet o bataryayı aldım fakat eskisinden cok daha kötü. Hatta kasmaya başladı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.