Şimdi Ara

lg mi boschmu miellemi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çamaşır ve bulaşık makinelerinde lg mi alman üretimi bosh mu miellemi ? artı ları ve eksileri ile fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar! lg sessiz bosch dayanıklı gibi yorumlar vardı fakat bir arkadaş da lg nin çamaşır yıkamasını annesinin beğenmediğini hatta eski çamaşır makinelerinin daha beyaz yıkadığını yazdı. böyle olunca makinenin 1.işlevi eksik kafadan kaybediyor! fakat başkalarıda tavsiye ediyor bu ve benzeri konularda tartışarak karar verecek arkadaşlara yardımcı oluruz diye düşünüyorum. seçeneklere aeg-elektrolux ü de ilave edebiliriz!

• Paran varsa miele, orta şekersen bosch, eğer zügürtsen LG.
  • evet onu yazan bendim. lg 1402 fds aldık darty den
    pek memnun kalmadık. sessiz olmaya çok sessiz. boschtan memnun olan var olmayan var. bende anlamadım nasıl iştir bu.

kullanıcı yorumları çok önemli. lg 1402 fds kullananlar lütfen yorumlarını eksik etmesinler.
  • Araştırmalarından edindiğim şahsi fikrim, parayı dert etmiyor isen elbette en iyisi Miele. Ondan sonra, bulaşık ve çamaşır makineleri için genele vurursak Alman üretimi Bosch/Siemens/Profilo en iyi grup. Çamaşır makinesinde buhar yıkamalı üst modelleri ile LG de son derece iyi. Yani fiyata dikkat ediyorsanız en uygun olan Profilo olacaktır.
  • anlaşılan pek ilgi yok üstadlarda ve kullananlarda. kullanan hiç değilse makinasını övsün!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

evet onu yazan bendim. lg 1402 fds aldık darty den
    pek memnun kalmadık. sessiz olmaya çok sessiz. boschtan memnun olan var olmayan var. bende anlamadım nasıl iştir bu.

kullanıcı yorumları çok önemli. lg 1402 fds kullananlar lütfen yorumlarını eksik etmesinler.

LG hakkında birkaç soru sormuşsunuz, onları geçmişinizden gördüm cevaplayayım dedim.

quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

LG 1402 FDS kullanıcılarına bir kaç sorum olacak

* makinanızın yıkama performansından memnun musunuz?
    *sıkma aşamasında ekranda kalan zaman 0:08 dakikaya geldiğinde zamanın ilerlemediği, 8 den 7 dakikaya düşmesi için en az 10 dakika geçmesi gibi bir aksaklık var mı?
    *sıkma aşamasında arada bir durarak su tahliyesi sürekli çalışıyor mu?
    *makina su alırken; 4 defa çok kısa 2/3 saniyelik, sonra da 1 defa normal sürede mi su alıyor?

1)Her makinenin yıkama etkinliği eşit olmayabilir, bu fikre ben de katılıyorum. Makineyi kullanmada bir noksanlık olmaması adına şikayetinizin tam olarak ne olduğunu yazarsanız daha net yardımcı olabilirim. Örneğin makine sabit lekeleri mi çıkarmıyor? Çamaşırları mı grileştiriyor? Koku mu bırakıyor vs gibi. Örneğin çamaşırların sert çıktığını yazmışsınız; yumuşatıcı kullanılsa bile yeni makineler az su ile çamaşırı çitileme etisini artırarak yıkadığından sertleşme gözlenebiliyor. (özellikle havlularda) Yumuşatıcı kullanmıyorsanız eklemeyi deneyebilirsiniz; ya da suyunuz sert ise manyetik kireç engelleyici aparat takabilirsiniz.
    2)Makinedeki süre ideal yük ve çevre koşullarına göre belirlenmiştir. Herhangi bir aksilik olduğunda makine ya geri sayımı durdurur; ya da süre ekler. İçindeki dengesiz yükü dağıtamadığından süre düşmüyordur. Yükü hemen dağıtırsa sürenin geri sayıldığını göreceksiniz. Aynı şekilde su çok soğuk olduğunda ısıtma süresinde de geri sayım takılı kalabilir.
    3)Makine pompa gürültüsünü azaltmak için suyun azaldığı aralıklarda pompayı kapatır; boşaltılacak su toplandığında pompayı tekrar devreye sokar.
    4)Bunu Kore menşeili makineler hep yapıyor, tam sebebini ben de çözemedim :)

Bu arada eski makinenizin AEG LV42 olduğunu yazmışsınız. Çok beğendiğim bir modeldir, hurdaya verdiyseniz üzülürüm valla :) Umarım 2. bir kullanıcıya gitmiştir, böyle sağlam ve kullanışlı makineleri hurdada görünce üzülüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.