Şimdi Ara

LG LM660s inceleme ve USB kanal yedekleme (Video ve Resimli) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
32
Favori
73.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şimdi sizlere lg tvlerde ıp tv olayın anlatıyorum.

ilkin verdiğim linkteki lgapps dosyasını rardan çıkartıp flash diske atıp ,tv ye takıyoruz.

tv mizde myapps kısmında açıp izliyoruz.

myapss ye giriş çııkış yapmaya gerek kalmadan benim tv de çalıştı, sizlerinkinde açmazsa myapps ye üyelik yapıp, girişinizi yaparak deneyin.

hazır halde kurulu kanal listesi ile geliyor.

http://www.dosya.tc/server27/IzHucG/lgapps.rar.html

şimdi kanal eklemeyi anlatıyorum. usb tv de takılı halde aşağıda verdiğim linkteki stream.m3u8 listesini indiriyoruz.rardan çıkartıp pcmizde masaüstüne atıyoruz.

http://www.dosya.tc/server27/DBIexT/streamlist_m3u8_1_.rar.html

indirdiğimiz stream.m3u8 i notepad++ ile açıyoruz (notepad++ googleda ararsanız rahatça bulup indirebilirsiniz)

elimizdeki kanal url sini, stream.m3u8 deki gibi atıp (ext,kanalismi,url olacak şekilde ) kaydediyoruz.

http://lgiptv.eu/mylist.html sitesini google da aratıp googleçeviri ile açıyoruz veya direk açabilrsiniz.

tvmizin mac adresini a1:b2:... şeklinde (harfler küçük olacak) yazarak gözat kısmında masaüstündeki stream.m3u8 bulup indir tuşuna basarak tv mize yolluyoruz bu kadar.

adım adım yaparsanız karmaşık değil. kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_2133 -- 23 Ocak 2013; 21:19:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okan_2133

arkadaşlar şimdi sizlere lg tvlerde ıp tv olayın anlatıyorum.

ilkin verdiğim linkteki lgapps dosyasını rardan çıkartıp flash diske atıp ,tv ye takıyoruz.

myapss ye giriş çııkış yapmaya gerek kalmadan benim tv de çalıştı, sizlerinkinde açmazsa myapps ye üyelik yapıp, girişinizi yaparak deneyin.

şimdi kanal eklemeyi anlatıyorum. usb tv de takılı halde aşağıda verdiğim linkteki stream.m3u8 listesini indiriyoruz.rardan çıkartıp pcmizde masaüstüne atıyoruz.

indirdiğimiz stream.m3u8 i notepad++ ile açıyoruz (notepad++ googleda ararsanız rahatça bulup indirebilirsiniz)

elimizdeki kanal url sini, stream.m3u8 deki gibi atıp (ext,kanalismi,url olacak şekilde ) kaydediyoruz.

http://lgiptv.eu/mylist.html sitesini google da aratıp googleçeviri ile açıyoruz veya direk açabilrsiniz.

tvmizin mac adresini a1:b2:... şeklinde (harfler küçük olacak) yazarak gözat kısmında masaüstündeki stream.m3u8 bulup indir tuşuna basarak tv mize yolluyoruz bu kadar.

Kaçtır söylüyorum cevap vermiyosun. Bu stream dosyasını kendi tv'ne attınmı? Stream dosyasının uzantısı ne olacak? (txt, xml, m3u8) hangisi? Ayrıca dosya utf-8 boom'suz olarak kaydedilmeli bunların detaylarını anlat. Tv'ye nasıl yollanıyor mac adresi nerden bulunuyor değinmemişsin. O siteden indir dediğin zaman direk error hata alıyorsun veya çok beklerse php uzantılı bir dosya iniyor. Senin yolladığın stream dosyasının sadece en başındakilerin adını tam yazmışsın biçoğu düzenlenmeli. Bir resim yolla veya detayları anlat burda paylaşalım.

Tv'ye usb takılı haldeykenmi bu siteden giriş yapacaz? Bu stream dosyasını usb içerisine atacakmıyız? Ben o kadar anlamış olmama rağmen sadece siteden error hatası alıyorum. Sebebi nedir? Ayrıca tv'de iki adet mac adresi bulunuyor biri tv'ye biriside ağ için olan. Örneğin benim ağ mac adresimde harf yok neresini küçük harfle yazayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palasibo -- 23 Ocak 2013; 21:48:44 >

• arkadaşım stream.m3u8 listenin uzantısı, kendim denemesem yazmam.

stream.m3u8 i laptopta masaüstünde olacak.notepad++ açtığımızda kodlama kısmında utf8 bomsuz şeklinde ayarlanacak.

kanal ekledikten sonra tv de ağ durumunu açtığımızda görünen mac adresini giriyoruzhttp://lgiptv.eu/mylist.html linkinde

gözat kısmına stream.m3u8 i seçip yolluyoruz .

aldığınız hatada mac adesini yanlış girdiğiniz içindir. mac adresini tv de ağ durumunu açtığımızda görebiliriz harfler küçük olacak şeilde yazıp yolluyoruz

örnek vereyim c6:b5:11:a8:12.. şeklinde

Eğer harf yoksa rakamları yazıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_2133 -- 23 Ocak 2013; 22:56:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: palasibo

quote:

Orijinalden alıntı: featpac41

Amacim kafa karistirmak degil kafa acmak bende senin dedigin gibi olmasini isterim . biraz arastirdim onu bulamadim malesef

Bu millet neyi anlamadıki? ilk sayfada paylaştığım dosya içinde resimli olarak nasıl üye olabileceğiniz ve nasıl iptv linki ekleyeceğiniz yazıyor. Nasıl okuyorsunuz anlatımları? Ayrıca onuda geçtim çalışan kanallar buldukça hazır usb listesinide ekliyoruz ilk mesaja, yani üye olmak istemeyenlerde ordan indirebilir. Şu sıralarda yeni kanal araştırıyoruz. Buldukça eklenecek. Ayrıca eklenen kanallar çalışmadığı zaman bize yönelmeyin diye üye olmanızı ve kendi usb dosyalarınızı oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin bir kaç arkadaşa özelden yolladığım kanal şu an kapandı ve üyelik şifresi istiyor. Böyle bir durumda bizim yapacağımız birşeyde kalmıyor. Kendiniz iptv adresleri buldukça lge.developer sitesine ekleseniz daha iyi olur.

arkadaşlar sakın bizim yüzümüzden birbirinize girmeyin valla vicdan azabı çekerim biraz kaz kafalıyız demek ki (kendi adıma söylüyorum kimse üzerine alınmasın sakın) birdaha sormam yada anlamadım demem, hıhı anladım der kafa sallarım yeter ki sizin gibi değerli arkadaşlar birbirine kızmasın, gücenmesin. sonuçta 3 günlük dünay. hakkınızı helal edin.

• quote:

arkadaşım stream.m3u8 listenin uzantısı, kendim denemesem yazmam.

stream.m3u8 i laptopta masaüstünde olacak.notepad++ açtığımızda kodlama kısmında utf8 bomsuz şeklinde ayarlanacak.

kanal ekledikten sonra tv de ağ durumunu açtığımızda görünen mac adresini giriyoruzhttp://lgiptv.eu/mylist.html linkinde

gözat kısmına stream.m3u8 i seçip yolluyoruz .

aldığınız hatada mac adesini yanlış girdiğiniz içindir. mac adresini tv de ağ durumunu açtığımızda görebiliriz harfler küçük olacak şeilde yazıp yolluyoruz

örnek vereyim c6:b5:11:a8:12.. şeklinde

Eğer harf yoksa rakamları yazıyoruz.

O kısımda hiç bir sıkıntım yok. Fakat benim tv'nin mac adresinde harf yok ağ durumundan baktığım zaman hepsi rakamlardan oluşan bir mac adresi var. Onu giriyorum olmuyor. Tv ürün hizmet bilgisindeki mac adresi harfler ve sayılardan oluşuyor onuda giriyorum olmuyor. Hep error hatası veriyo. Bilmiyorum başkada mac adresi yok sanırım. Başka birşey aklıma gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

quote:

Orijinalden alıntı: palasibo

quote:

Orijinalden alıntı: featpac41

Amacim kafa karistirmak degil kafa acmak bende senin dedigin gibi olmasini isterim . biraz arastirdim onu bulamadim malesef

Bu millet neyi anlamadıki? ilk sayfada paylaştığım dosya içinde resimli olarak nasıl üye olabileceğiniz ve nasıl iptv linki ekleyeceğiniz yazıyor. Nasıl okuyorsunuz anlatımları? Ayrıca onuda geçtim çalışan kanallar buldukça hazır usb listesinide ekliyoruz ilk mesaja, yani üye olmak istemeyenlerde ordan indirebilir. Şu sıralarda yeni kanal araştırıyoruz. Buldukça eklenecek. Ayrıca eklenen kanallar çalışmadığı zaman bize yönelmeyin diye üye olmanızı ve kendi usb dosyalarınızı oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin bir kaç arkadaşa özelden yolladığım kanal şu an kapandı ve üyelik şifresi istiyor. Böyle bir durumda bizim yapacağımız birşeyde kalmıyor. Kendiniz iptv adresleri buldukça lge.developer sitesine ekleseniz daha iyi olur.

arkadaşlar sakın bizim yüzümüzden birbirinize girmeyin valla vicdan azabı çekerim biraz kaz kafalıyız demek ki (kendi adıma söylüyorum kimse üzerine alınmasın sakın) birdaha sormam yada anlamadım demem, hıhı anladım der kafa sallarım yeter ki sizin gibi değerli arkadaşlar birbirine kızmasın, gücenmesin. sonuçta 3 günlük dünay. hakkınızı helal edin.

Ne kavgası kardeşim ya olurmu öyle şey. Bakın mesela bi yeni bilgi daha öğrenmiş olduk benim mac adresimde harf yok demekki çoğu tv'de harflerden oluşuyor olabilir....

• arkadaşlar sizlere yardımcı olup bir duanızı almak yeter.

Tv nizin kumandasında .ayarlar-ağ-ağ durumu na girdiğinizde mac adresi yazar. orda yazılı olan mac adresini girmeniz lazım ben defalarca kanal ekleyip sildim
    sorunsuz bir şekilde.

error hatası ilk uğraştığımda bnmde başıma geldi .mac adresindeki harfleri büyük yazıyordum ondan kaynaklanıyormuş.

şöyle bir olay var pc niz ile tv aynı ağ üzerinde olması lazım tahminime göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_2133 -- 24 Ocak 2013; 0:03:37 >
  • Hiçbir şey yapmadan evvel ilk mesajdaki dosyaları indirmek zorunda mıyız? Anlatım dediğiniz ilk mesajda açık açık yazar. İlk mesajda "üye olun" diye bir şey gören varsa da söylesin ayrıca. Kaç defa okudum şu mesajlar üzerine, orada öyle bir şey yazmıyor. Onu da geçtim, sonra başka bir mesaj geliyor güya olayı açıklıyor, Rusça'dan Google Translate ile çevrilmiş, ne idüğü belirsiz bir şey. 2 defa ciddi ciddi okudum, ben mi anlamıyorum diye, jeton sonra düştü. İlk mesajı düzenlemek bu kadar mı zor? 1, 2, 3... vs. şeklinde adım adım yazın şu IPTV işini, olsun bitsin. Bir paragraf var, gerisi Dosya.tc sitesi linkleriyle dolu. Hiç değilse konuları ayırırken bir kalın punto kullanın, lütfen arkadaşlar, hiç mi konu açmadınız?

Olay bilgisayardan anlayıp anlamamak değil, olay anlatımdaki sıkıntı. Allah rızası için ilk mesaja bir bakın, neresi açık bu IPTV anlatımının? USB'ye atın, takın çalıştırın, bu kadar basit deniyor konunun her yerinde. Öyle olsa bu kadar soru gelmez değil mi? Yapmayın allah aşkına.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Hiçbir şey yapmadan evvel ilk mesajdaki dosyaları indirmek zorunda mıyız? Anlatım dediğiniz ilk mesajda açık açık yazar. İlk mesajda "üye olun" diye bir şey gören varsa da söylesin ayrıca. Kaç defa okudum şu mesajlar üzerine, orada öyle bir şey yazmıyor. Onu da geçtim, sonra başka bir mesaj geliyor güya olayı açıklıyor, Rusça'dan Google Translate ile çevrilmiş, ne idüğü belirsiz bir şey. 2 defa ciddi ciddi okudum, ben mi anlamıyorum diye, jeton sonra düştü. İlk mesajı düzenlemek bu kadar mı zor? 1, 2, 3... vs. şeklinde adım adım yazın şu IPTV işini, olsun bitsin. Bir paragraf var, gerisi Dosya.tc sitesi linkleriyle dolu. Hiç değilse konuları ayırırken bir kalın punto kullanın, lütfen arkadaşlar, hiç mi konu açmadınız?

Olay bilgisayardan anlayıp anlamamak değil, olay anlatımdaki sıkıntı. Allah rızası için ilk mesaja bir bakın, neresi açık bu IPTV anlatımının? USB'ye atın, takın çalıştırın, bu kadar basit deniyor konunun her yerinde. Öyle olsa bu kadar soru gelmez değil mi? Yapmayın allah aşkına.

Konuyu biraz dikkatli okuyup iptv ile ilgili ilk dosyayı indirseydin resimli anlattımın mevcut olduğunu ve içerisinde hazır usb dizinin bulunduğunu ve bu dizinin direk usb:lgapps/installer klasöründe olması gerektiği. Daha sonraki linklerde siteye üye olanlar için bir kaç ip adresi (kendileri hazırlamaları için) daha sonraki linklerdede yine usb'ye atılmak üzere hazır kurulu iptv'lerin bulunduğunu (üye olmayanlar için) görürdünüz? Bir kitap okumak bile böyle yazı tipine uzun süre odaklanmak anlamına gelir ve okundukça insan daha kolay anlar. Büyük punto kullanılması anlamayı kolaylaştırmaz önemli olan yazan yazıdır. Adminlere sesleniyorum beni üyelikten silsinler... (usb dizininde araya koyduğum ''/'' işaretini klasör olarak yazmaya çalışanlar var, o zaman uğraşmasınlar bu işlerle)

Not: Ayrıca okan arkadaşımızla aramızda geçen diyalog başka bir yöntemin çözümü! O yöntemide okan arkadaşım sağolsun anlatmaya çalışmış, benim tv'deki eksik bir adres yüzünden bende olmadı onu konuştuk siz nerelere getirdiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palasibo -- 24 Ocak 2013; 0:51:25 >

• Hala bana ilk mesajdaki dosyaları indirmekten bahsediyorsunuz. Video koymayı biliyorsunuz, fotoğraf koymayı da biliyorsunuz. E neden bunları da ilk mesaja eklemiyorsunuz? Madem onları indirip oradan bakacağız, orada neden açıklama yazıyor ya da o açıklama ne işe yarıyor? Verin linki, IPTV anlatımı aşağıda, başka bir şeye gerek yok deyin, olsun bitsin. IPTV dosyaları, açıklama, arkasından başka dosyalar, başka anlatımlar falan konu karmaşıklaşmış. Sebep? İlk mesaj düzensiz ve özensiz. Sonra bir de tavır yapıyorsunuz silin beni falan diye. :) Neyse, yabancı forumlara yöneleceğiz anlaşılan. Kolay gelsin size.
  • quote:

Hala bana ilk mesajdaki dosyaları indirmekten bahsediyorsunuz. Video koymayı biliyorsunuz, fotoğraf koymayı da biliyorsunuz. E neden bunları da ilk mesaja eklemiyorsunuz? Madem onları indirip oradan bakacağız, orada neden açıklama yazıyor ya da o açıklama ne işe yarıyor? Verin linki, IPTV anlatımı aşağıda, başka bir şeye gerek yok deyin, olsun bitsin. IPTV dosyaları, açıklama, arkasından başka dosyalar, başka anlatımlar falan konu karmaşıklaşmış. Sebep? İlk mesaj düzensiz ve özensiz. Sonra bir de tavır yapıyorsunuz silin beni falan diye. :) Neyse, yabancı forumlara yöneleceğiz anlaşılan. Kolay gelsin size.

İlk konu açıldığında sadece lm660s özellikleri ile ilgili ve sonrasında kanal yedeklemeyi anlattık. Konu bunla ilgiliydi; alltaki msjları okuduysanız arkadaşların isteği üzerine iptv'ye yönelildi elimize geçen anlatımları konu sonuna ekledik başlığı değiştirmemiz istendi onuda yaptık. 7mb'lık bir dosyayı indirmek zor değildir heralde onuda geçtim, gidin başka türk forumlarına bu konuyu anlatan kaç tane site var? Bir elin parmak sayısını geçmez. Bu elimizdeki ilk dosyada gayet iyi hazırlanılmış ellerine sağlık emeği geçenlerin...

• admin arkadaşlara sesleniyorum ilk sayfadaki yazılanları değiştirin eğer uygun görürseniz aşağıda yazılı olanları katarsanız kafa karışılığını gidermiş oluruz

--------------------------------------------------------------------------------

• quote:

admin arkadaşlara sesleniyorum ilk sayfadaki yazılanları değiştirin eğer uygun görürseniz aşağıda yazılı olanları katarsanız kafa karışılığını gidermiş oluruz

--------------------------------------------------------------------------------

Onu istemiyorlarmış bişey indirmeden anlatılması gerekiyormuş...

• artık bu konuda hiç bir şey yazmıyorum emeği geçen arkadaşlara çok teşekür ederim hazır yemek varsa bende yerim.
  • quote:

Hala bana ilk mesajdaki dosyaları indirmekten bahsediyorsunuz. Video koymayı biliyorsunuz, fotoğraf koymayı da biliyorsunuz. E neden bunları da ilk mesaja eklemiyorsunuz? Madem onları indirip oradan bakacağız, orada neden açıklama yazıyor ya da o açıklama ne işe yarıyor? Verin linki, IPTV anlatımı aşağıda, başka bir şeye gerek yok deyin, olsun bitsin. IPTV dosyaları, açıklama, arkasından başka dosyalar, başka anlatımlar falan konu karmaşıklaşmış. Sebep? İlk mesaj düzensiz ve özensiz. Sonra bir de tavır yapıyorsunuz silin beni falan diye. :) Neyse, yabancı forumlara yöneleceğiz anlaşılan. Kolay gelsin size.

jay jay kardeş, ben 40 yaşındayım benden küçük olduğunu tahmin ederek kardeş diyorum lütfen yanlış anlama. arkadaşlar burada bu iptv olayına araştırmalar ve denemeler yaptıkça birbirleri ile bu bilgi ve denemeleri paylaşarak en son noktaya gelmeye çalışıyorlar. bizde aslında acele ediyoruz. yada anlıyorsak bu işlerden onlara bizde katılacağız ya da sabırla bekleyip son noktayı bekleyeceğiz. sanki kızıyormuş gibi bir mesajın var. o yüzden bunları yazıyorum. ellerinden geleni yapıyorlar. daha iyisini yapabilseydim bende bir şeyleri paylaşırdım. bu iptv henüz tam yerleşmemiş bir olaymış. o yüzden bu tür farklılıklar gayet normal. gelişme ve tamamlanma aşamasında. bence sorun yok. okan kardeşim sende hemen kızma yahu

• Merhaba,

2011 serisi 42LW5500 modelinde konuda paylaşılan bilgiler ışığında ve anlatılardan yola çıkarak iptv uygulamasını yüklemeyi başardım.

Eğer açıklamalar dikkatlice okunursa ve detayları da atlamadan adım adım uygulanırsa sorunsuz olarak uygulama çalışıyor.

Şirkette olduğumdan konu ile ilgili videoyu akşam saatlerinde paylaşacağım.

Paylaşım için Sn. palasibo, okan_2133 ve OBUŞKA'ya teşekkür ederim.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mergink -- 24 Ocak 2013; 10:54:51 >
  • quote:

artık bu konuda hiç bir şey yazmıyorum emeği geçen arkadaşlara çok teşekür ederim hazır yemek varsa bende yerim.

Okan kardeşim paylaşım sabır işi emeğin çok değerli kızarak bırakma lütfen emeklerin için çok teşekkürler.sizin sayenizde ip tv çalıştırabildim.Ancak kanal eklememe rağmen (rtmp veya http) simple tv de çalışırken LG de kanal çıkmıyor acaba nedendir?
  • Palasibo kardesim tv yi kablolu olarak internete bagla mac adresi degisecektir birde bunu dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • palasibo hocam, adsl numarasını nasıl değişiyoruz 8.8.8.8 yapılan yer var ya hani. paylaşabilir misin?
  • quote:

Palasibo kardesim tv yi kablolu olarak internete bagla mac adresi degisecektir birde bunu dene

Denedim onuda, ayrıca bazı modemlerde mac adresleri engelleniyor onların izinlerinide açtım yok oğlu yok olmuyor... Bakın bunların hepsi birer bilgi arkadaşlar. Okan arkadaşımızın anlattığı yöntemi yapamayanlar modem mac ayarlarınada baksınlar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.