Şimdi Ara

LG LM660s inceleme ve USB kanal yedekleme (Video ve Resimli) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
32
Favori
73.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatpo

palasibo hocam, adsl numarasını nasıl değişiyoruz 8.8.8.8 yapılan yer var ya hani. paylaşabilir misin?

Dns adresi değiştirmek için, bağlantı başlat seçeneğinden sonra diğer kısmına basıp alttaki gelişmiş ayarlar penceresinden kablosuz modemse kablosuz kabloyla tv'ye bağlıysanız kablolu seçeneğinden ilerleyerek manuel olarak ip ve dns adresi tanımlayabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mergink

Merhaba,

2011 serisi 42LW5500 modelinde konuda paylaşılan bilgiler ışığında ve anlatılardan yola çıkarak iptv uygulamasını yüklemeyi başardım.

Eğer açıklamalar dikkatlice okunursa ve detayları da atlamadan adım adım uygulanırsa sorunsuz olarak uygulama çalışıyor.

Şirkette olduğumdan konu ile ilgili videoyu akşam saatlerinde paylaşacağım.

Paylaşım için Sn. palasibo, okan_2133 ve OBUŞKA'ya teşekkür ederim.

İyi günler.

hele şükür kurabilen bir arkadaş çıktıda rahatladım demeki istenince ve dikkat edilince oluyor. ben teşekkür ederim emeklerimizin boşa gitmediğini görmekte güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_2133 -- 24 Ocak 2013; 21:05:55 >

• Birçok forumda verilen ve ismi geçen,genelde sinema tv ler,genelde açmaktadırlar.Bunlar herhalde bir süredir birtakım değişikliğe gitmeyip adeta izlenmek için izin veriyor durumunda olduklarını görüyorum.Kısaca reklam yapıyorlar.
    Şimdi gelelim kendimiz birkaç kanal ekleme işi olduğunda,burada okuduklarım,tüm anlatılanları,rus sitelerinde resimli olarak gördüklerimi her ne kadar çeşitli vesilelerle denemiş olsamda,bir türlü açmaya muvaffak olamadım.Http ile başlayan ve simplede çok güzel çalışan birçok kanalı üyeliğim bulunan,Lg develepor da ki test kısmında yukardaki kanal adını,web hosted,url,icon kısmını doldurup,altkısımda bulunan developer CP kısmında 95 olan yeri,0 getiriyorum,olmuyor,95 bırakıyorum,olmuyor.Tabii bundan sonra ki kaydet ve indirme kısmını yazmadım.Dosyayı kaydettiğimde bir defa inen dosya 101298 olacağına 110298 yani 10 ile başlamayıp,11 ile başlamaktadır.Halbuki çalışan dosyalar 101298 gibi 10 ile başlayan dosyalardır.
    Birçok kişi sadece verilen dosyalarla açabildiğine inanıyor,kendisi ekleme ,istediği kanalı izleyememe gibi durumnunda bir bit yeniği arıyor.Rus hackerler bu konularda çok başarılılar,bizde de çalışkan insanlar var ama bu işlerle uğraşmıyorlar.Pristavaleme midir nedir,belkide lg nin adamı olabilir,reklam amaçlı 154 kanalı kendileri yapıp bu aracı vasıtası ile yayınlamış olabilirler.
    Anlamadım gitti.Ben yıllardır d.box kullanırım ve bir cihazın çalışması için az çok öğrendikten sonra nerenin nasıl editleneceğini becerebilirim ama bu işten bişey anlamadım,ya 2 pc imde arızalı,yada bu LG nin bana bir gıcığı var.
    Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okifi -- 24 Ocak 2013; 22:02:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Okifi

Birçok forumda verilen ve ismi geçen,genelde sinema tv ler,genelde açmaktadırlar.Bunlar herhalde bir süredir birtakım değişikliğe gitmeyip adeta izlenmek için izin veriyor durumunda olduklarını görüyorum.Kısaca reklam yapıyorlar.
    Şimdi gelelim kendimiz birkaç kanal ekleme işi olduğunda,burada okuduklarım,tüm anlatılanları,rus sitelerinde resimli olarak gördüklerimi her ne kadar çeşitli vesilelerle denemiş olsamda,bir türlü açmaya muvaffak olamadım.Http ile başlayan ve simplede çok güzel çalışan birçok kanalı üyeliğim bulunan,Lg develepor da ki test kısmında yukardaki kanal adını,web hosted,url,icon kısmını doldurup,altkısımda bulunan developer CP kısmında 95 olan yeri,0 getiriyorum,olmuyor,95 bırakıyorum,olmuyor.Tabii bundan sonra ki kaydet ve indirme kısmını yazmadım.Dosyayı kaydettiğimde bir defa inen dosya 101298 olacağına 110298 yani 10 ile başlamayıp,11 ile başlamaktadır.Halbuki çalışan dosyalar 101298 gibi 10 ile başlayan dosyalardır.
    Birçok kişi sadece verilen dosyalarla açabildiğine inanıyor,kendisi ekleme ,istediği kanalı izleyememe gibi durumnunda bir bit yeniği arıyor.Rus hackerler bu konularda çok başarılılar,bizde de çalışkan insanlar var ama bu işlerle uğraşmıyorlar.Pristavaleme midir nedir,belkide lg nin adamı olabilir,reklam amaçlı 154 kanalı kendileri yapıp bu aracı vasıtası ile yayınlamış olabilirler.
    Anlamadım gitti.Ben yıllardır d.box kullanırım ve bir cihazın çalışması için az çok öğrendikten sonra nerenin nasıl editleneceğini becerebilirim ama bu işten bişey anlamadım,ya 2 pc imde arızalı,yada bu LG nin bana bir gıcığı var.
    Sağlıcakla kalın.

Kardeşim güzel yapmışsın fakat birşeyi atlıyorsun. Bulduğun linkler http ile başlamalı. Ayrıca bulduğun link simple tv'de değil windows media player kısmında url aç seçeneğiyle açılmalı. Media player'da açılıyorsa emin ol tv'de açılır. O 95 yazan yeri mutlaka 0 konumuna getireceksin. İnen dosya numarası onemli değil fakat tv'de o dosyayı göremiyorsan ilk mesajın en altında söylediğim gibi tv'nin lgapps bölümünden çıkış yapıp tekrar giriş yapmalısın! Usb'ye direk dosyaları atıp tv'ye taktığında son yaptığın dosyayı görememiş oluyosun çünkü neden? Senin oluşturduğun dosyada bir uygulama olmuş oluyor, nasıl tv'ye uygulama indirirken üye girişi yapmadan indiremiyorsan buda öyle bir durum olmuş oluyor. Tekrar baştan giriş yapacaksın lgapps'a. Nette dolaşan http ile başlayıp windows media player ile açabildiğin linkleri tv'ne ekleyebilirsin. Anlamadığın birşey olursa pm'den ulaş istediğin linkleri ben hazırlayım veya beraberce yapalım müsait olduğunda. Kolay gelsin...

• Bu arada arkadaşlar anlaşılmayan durumların önüne geçebilmek adına bu konudaki iptv ile ilgili olan bölümü kaldırıp konuyu yine eski haline yani lm660s inceleme ve usb kanal yedekleme olarak değiştirecem kısa zaman içinde. Bu bölümde iptv çalışmaları olmayacak. Yeni bir konu açılana kadar bekleyin. Ben detaylandıracaktım konuyu fakat bazı arkadaşlar uğraşmadan ve okumadan sonuca ulaşmaya çalışıp yapamayıp üstüne bize atıp tutmuş bu yüzden iptv ile ilgili bölümü kaldıracağım. Bilginize...
  • Sevgili palasibo,
    Bilgi için teşekkürler,deneyip sonucu yazarım.
  • Akşam bende denedim. Sinema kanalları, belgesel kanalı açıldı. Çizgi Film kanalını açamadım. IP TV kısmına basınca da 50den fazla kanalın bulunduğu bölüm açıldı. Çoğunluğu rus kanalları tabiki. Kanal ekleme işlemi için birşey yapamadım/yapmadım. Sadece verdiğiniz linkteki dosyayı USB ye kopyalayıp TV'ye takıp seyretmek kısmı benim için kolay olandı. Emekleriniz için teşekkürler. İzleyebileceğimiz Türkçe ve İngilizce kanal listesi oluşturursanız almak isterim.
    Forumdaki arkadaşların bir bölümü gibi bende yalın bir anlatımla anlayabilenlerdenim ve bana bile zor gelmediyse herkes yapabilir. Dosyayı USBye atıp, TVye taktım LG uygulamalarıma şifremle giriş çıkış yaptım ve oldu.

teşekkürler.
  • LM640 modelinde denedim iptv ler sorunsuz calisiyor yanliz national kanallari tr dublajli kanalini nasil bulabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,
    2gün önce 47LM660s aldım.ve bugün kuruldu. 3-4 saattir kullanmaktayım. söylendiği gibi kanal geçişleri yavaş değil. gayet iyi. otomatik aramayla kanalları buldum ve kullanmaktayım. ayrıca ilk fırsatta sizin yöntemleri de deneyeceğim.

benim bir sorum var. siyah ekranda ışık sızması ve ölü pixel testi yaptım kendimce. bir adet ölü pixel keşfettim. ayrıca tam olarak emin olamasam da sanırım az bişey ışık sızması da var. bunlarla ilgili yapılacaklar nelerdir? tv.yi geri mi göndermeliyim sizce...?
  • Kayıt cep telefonuyla yapıldığından video kalitesi çok iyi değildir. IPTV uygulamasının başarılı bir şekilde çalıştırılabilmesi için paylaşım yapan arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ederim.

İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mergink -- 26 Ocak 2013; 0:39:45 >
  • Arkadaşlara teşekür ediyorum şuanda kötü internet dolayısıyla görüntüde donmalar oluyor ama kanal eklemede felan hiçbir problem olmadı herşey çalışıyor. Şuan için tek sorun kötü net ve izlenebilir yayın sayısı. Yayın sayısı ilerleyen günlerde artar ama neti ne yaparız bilmiyorum.
  • 42lm760s de de çalıştı. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: palasibo

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

palasibo hocam, adsl numarasını nasıl değişiyoruz 8.8.8.8 yapılan yer var ya hani. paylaşabilir misin?

Dns adresi değiştirmek için, bağlantı başlat seçeneğinden sonra diğer kısmına basıp alttaki gelişmiş ayarlar penceresinden kablosuz modemse kablosuz kabloyla tv'ye bağlıysanız kablolu seçeneğinden ilerleyerek manuel olarak ip ve dns adresi tanımlayabilirsin...

cevap için teşekkür ederim.
  • palasibo üstad emeğine sağlık sayende program listesini adam edebildim
  • Babamlara Lm660s almayı düşünüyorum.
    Sihirli kumandanın yanı sıra normal kumanda da kutudan çıkıyor mu?
    Üzerinde rakamlar olan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chivilary -- 26 Ocak 2013; 23:13:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chivilary

Babamlara Lm660s almayı düşünüyorum.
    Sihirli kumandanın yanı sıra normal kumanda da kutudan çıkıyor mu?
    Üzerinde rakamlar olan :)

Evet,kutuda var oda
  • Hızlı cevap için çok teşekkürler
    kliksa....
    1799 TL
    %10 bonusa ekstre indirimi
    alıyorum o zaman...
  • hayatimda gordugum en yetersiz IPTV aciklamasi. Once usbye at izle anlamina geliyor sonra macler development hesaplari vs

vazgectim raspberry pimi baglayip iptv yapacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beholder

hayatimda gordugum en yetersiz IPTV aciklamasi. Once usbye at izle anlamina geliyor sonra macler development hesaplari vs

vazgectim raspberry pimi baglayip iptv yapacagim.

iptv bu bölümde anlatılmıyor. O konu bu akşama kadar yetişir yeni konu açıyorum takip edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan_2133

arkadaşlar şimdi sizlere lg tvlerde ıp tv olayın anlatıyorum.

ilkin verdiğim linkteki lgapps dosyasını rardan çıkartıp flash diske atıp ,tv ye takıyoruz.

tv mizde myapps kısmında açıp izliyoruz.

myapss ye giriş çııkış yapmaya gerek kalmadan benim tv de çalıştı, sizlerinkinde açmazsa myapps ye üyelik yapıp, girişinizi yaparak deneyin.

hazır halde kurulu kanal listesi ile geliyor.

http://www.dosya.tc/server27/IzHucG/lgapps.rar.html

şimdi kanal eklemeyi anlatıyorum. usb tv de takılı halde aşağıda verdiğim linkteki stream.m3u8 listesini indiriyoruz.rardan çıkartıp pcmizde masaüstüne atıyoruz.

http://www.dosya.tc/server27/DBIexT/streamlist_m3u8_1_.rar.html

indirdiğimiz stream.m3u8 i notepad++ ile açıyoruz (notepad++ googleda ararsanız rahatça bulup indirebilirsiniz)

elimizdeki kanal url sini, stream.m3u8 deki gibi atıp (ext,kanalismi,url olacak şekilde ) kaydediyoruz.

http://lgiptv.eu/mylist.html sitesini google da aratıp googleçeviri ile açıyoruz veya direk açabilrsiniz.

tvmizin mac adresini a1:b2:... şeklinde (harfler küçük olacak) yazarak gözat kısmında masaüstündeki stream.m3u8 bulup indir tuşuna basarak tv mize yolluyoruz bu kadar.

adım adım yaparsanız karmaşık değil. kolay gelsin

Hakikaten cok kolay butun bu islemleri evde bilgisayar olmadan galaxy s3 ile yapabildim hemde tam 4 dk da simdi kanallari geziyorum eline saglik usta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.