Şimdi Ara

LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
5
Favori
8.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG 47LB730V TV sahibiyim. Tv hakkındaki sorunlarımı ve çözemediklerimi, keşfedemediklerimi burada konu açarak aynı sorunları yaşayanlarında faydalanması için açtım.

İlk çözemediğim şey altyazı. Babamda Lg 42lv5500 var ve aynı film ve altyazıyı hem o tvde hem de benim tvde denedim. Benim tvde altyazıların başında ve sonunda işaretleri çıkıyor ama babamın tvsinde çıkmıyordu. Türkçe karakter işini oynatma tuşlarının sonundaki kutuçuktan SUB ı seçerek hallettim ama yine bazı altyazılarda türkçeye dönüşüm olmuyor türkçe seçsem bile. Nedendir bilmiyorum ama LG nin eski modelleri altyazı konusunda yenilerden iyi gibi.

Bir de ekranda video oynatırken videoya zoom yapamıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

LB serisi TVsi olanlar paylaşımlarını buradan yaparlarsa sevinirim. TVmizi daha çabuk ve iyi tanımış oluruz.

• Aynı zamanda youtube dan video izlerken HD veya FullHD olarak seçim yapıp izleyemiyorum. Aynı videoyu pcden girip açınca HD ve FullHD seçeneklerinden seçip pc den izleyebiliyorum ama tv üzerinden izlerken bu seçimi yapamıyorum. Yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • kompliman K kullanıcısına yanıt
    Youtube her zaman anlik internet hiziniza göre maksimum cozunurlugu verir. Herhangi bir ayar yapmaniza gerek yok.

Guncellemeleri kontrol edin en son 03.23.24 guncellemesi geldi.

Alt yazida .srt ve ayar menusunden Ibranice secmeyi deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

Youtube her zaman anlik internet hiziniza göre maksimum cozunurlugu verir. Herhangi bir ayar yapmaniza gerek yok.

Guncellemeleri kontrol edin en son 03.23.24 guncellemesi geldi.

Alt yazida .srt ve ayar menusunden Ibranice secmeyi deneyin.
    internet hızım fiber 24mbps. HD izlemem için daha ne kadar olması gerekir ki??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kompliman -- 10 Temmuz 2014; 11:30:17 >
  • kompliman K kullanıcısına yanıt
    yeter hocam 8 ve ustu sikinti olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

yeter hocam 8 ve ustu sikinti olmaz.
    yeter ama pcde hd olarak izleyebildiğim videoyu tvde izleyemiyorum youtube üzerinden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kompliman -- 12 Temmuz 2014; 22:51:05 >
  • Arkadslar merhaba, malum tum kanallarin uydudan oturu ayarlari degisti hep. Ben de tv nin hd uydu alicisini kullaniyorum ve bu yeni ayarlari otomatik tvye nasil tanitabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Arkadslar merhaba, malum tum kanallarin uydudan oturu ayarlari degisti hep. Ben de tv nin hd uydu alicisini kullaniyorum ve bu yeni ayarlari otomatik tvye nasil tanitabilirim?
    bu cihazdan bugün sipariş verdim, bir kaç sorum olacak.
    kullananlar için; ürün değerlendirmesi yapar mısınız?
    ürün kaç yılında üretildi ve ürünü alıp da sorunlarla karşılaşan var mı?
  • Arkadaşlar 47lb730v almayı düşünüyorum bende ama aklıma takılan bi kaç soru var kullanan arkadaşlar cevaplarlarsa çok sevinirim

1 şu banding denilen olay bu modelde var mi (maçta kameranın hareketi esnasında dikey çizgiler)

2 yakından bakıldığında yada orta mesafeden bulanma var mı tv de 47 inç de

3 genel olarak tv performansı tatmin edicimi (3d mkv film maç vs.)

Özellikle herkesin şikayetçi olduğu banding mevzusu daha önceki serilerde varmış ama bunda var mı kullananlar yorumlarsa çok makbule geçer teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solberg01

Arkadaşlar 47lb730v almayı düşünüyorum bende ama aklıma takılan bi kaç soru var kullanan arkadaşlar cevaplarlarsa çok sevinirim

1 şu banding denilen olay bu modelde var mi (maçta kameranın hareketi esnasında dikey çizgiler)

2 yakından bakıldığında yada orta mesafeden bulanma var mı tv de 47 inç de

3 genel olarak tv performansı tatmin edicimi (3d mkv film maç vs.)

Özellikle herkesin şikayetçi olduğu banding mevzusu daha önceki serilerde varmış ama bunda var mı kullananlar yorumlarsa çok makbule geçer teşekkürler şimdiden.
    ben tvnin üzerinde bulunan hd uydu alıcısını kullanıyorum. Dünya kupası maçlarını hep trt-hd den izledim hd olarak ve hiç bir sıkıntı yaşamadım izlerken. Tvnin çerçeveleri olmadığı için emsallerinden biraz küçük gibi duruyor:) ve hiç bir mesafeden bir bulanmaya denk gelmedim. 3D si pasif sadece internetten indirdiğim rio 2 3d 1080p rip versiyonunu izledim ve güzeldi. Çok iyi bir 3D nasıl olmalı açıkcası bilmiyorum ama rahatsız edici bir yanını görmedim ne 3D nin ne de normal mkvlerin. Yalnız altyazıda bazen <i> altyazı kelimeleri </i> tarzında başta ve sonda <i> işaretleri çıkıyor ve her seferinde türkçe kodu seçmeniz gerekiyor. Bir de internet browser da dolaşırken bir linki nasıl yeni sekmede açabilirim onu bulamadım. Onun dışında Tv gerçekten çok şık ve iyi. Edindiğim bilgiye göre de panelin gerçek hızı 200Hz imiş. Yazılımla 800 oluyormuş.

• quote:

ben tvnin üzerinde bulunan hd uydu alıcısını kullanıyorum. Dünya kupası maçlarını hep trt-hd den izledim hd olarak ve hiç bir sıkıntı yaşamadım izlerken. Tvnin çerçeveleri olmadığı için emsallerinden biraz küçük gibi duruyor:) ve hiç bir mesafeden bir bulanmaya denk gelmedim. 3D si pasif sadece internetten indirdiğim rio 2 3d 1080p rip versiyonunu izledim ve güzeldi. Çok iyi bir 3D nasıl olmalı açıkcası bilmiyorum ama rahatsız edici bir yanını görmedim ne 3D nin ne de normal mkvlerin. Yalnız altyazıda bazen <i> altyazı kelimeleri </i> tarzında başta ve sonda <i> işaretleri çıkıyor ve her seferinde türkçe kodu seçmeniz gerekiyor. Bir de internet browser da dolaşırken bir linki nasıl yeni sekmede açabilirim onu bulamadım. Onun dışında Tv gerçekten çok şık ve iyi. Edindiğim bilgiye göre de panelin gerçek hızı 200Hz imiş. Yazılımla 800 oluyormuş.

Alıntıları Göster
    42lb730v aldım geçen hafta herşey iyi güzel yalnız altyazılarda sorun var bazen <i> </i> karakterleri çıkıyor ve türkçe seçmeme rağmen ı ve ş harfleri bozuk çıkıyor. başka bir konuda bir arkadaş ibranice seç düzelir demiş ama onu seçincede düzelmedi. Var mı bildiğiniz bir çözüm yolu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: blah

42lb730v aldım geçen hafta herşey iyi güzel yalnız altyazılarda sorun var bazen <i> </i> karakterleri çıkıyor ve türkçe seçmeme rağmen ı ve ş harfleri bozuk çıkıyor. başka bir konuda bir arkadaş ibranice seç düzelir demiş ama onu seçincede düzelmedi. Var mı bildiğiniz bir çözüm yolu ?

Alıntıları Göster
    ben filmlere altyazıyı 10 saniye gibi bir sürede gömerek izliyorum buna rağmen bozuk çıkıyor.

türkçe yaptım yine bozuk çıktı falan üstte latin 1-23- gibi şeyler var orada latin 1 i seçtim karakterlerin hepsi sorunsuz oldu. noktalama işaretleri sorun o da önemli değil.

benim derdim kanal sıralamak silmek düzene sokmak. rezalet bu konuda alet. 600 kanal buluyor kanal sıralarken 600 tane si de görünüyor fakat live tv açıp gezerken görünmüyor kanallar. 230 falan kalıyor. sadece türksat ı gösteriyor. böyle karışık olması rezalet resmen flash bellek ile de atılma yolunu öğrenemedik bunların çözülmesi lazım

• Altyazida benim de sorunum var ve sanirim guncelleme ile duzelecek diye dusunmeye basladim. Kanal siralamasinda baya 100kanal filan sectim ve onlerde bir sira yazdim(15) bir sure bekledim 5-10dk arasi bisey oluyor gibiydi ama kanal duzenlemeden ciktim ve siralamanin duzeldigini gordum isterseniz bu islemden sonra tvyi kapatip bir acin. Bikac kanal secince hemen yapiyor duzenlemeyi ama kanal cok olunca biraz zaman aliyor sanirim.
  • quote:

Altyazida benim de sorunum var ve sanirim guncelleme ile duzelecek diye dusunmeye basladim. Kanal siralamasinda baya 100kanal filan sectim ve onlerde bir sira yazdim(15) bir sure bekledim 5-10dk arasi bisey oluyor gibiydi ama kanal duzenlemeden ciktim ve siralamanin duzeldigini gordum isterseniz bu islemden sonra tvyi kapatip bir acin. Bikac kanal secince hemen yapiyor duzenlemeyi ama kanal cok olunca biraz zaman aliyor sanirim.
    Biraz daha kullanınca anladım ki Altyazı sorunu bazı filmlerin altyazılarında naparsanız yapın düzelmiyor uzantısı (srt, sub vb..) fark etmiyor Türkçe yi seçseniz bile türkçe karakterlerde sorun çıkıyor tüm alt yazılarda <i> altyazı </i> sorunu var naparsanız yapın bu da düzelmiyor. Bu sorunu ilgili lg nin güncelleme ile düzeltmesi lazım sanırım.

• Varsayılanın altındaki ilk seçenekle düzeldi benimki..Adını hatırlayamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

Varsayılanın altındaki ilk seçenekle düzeldi benimki..Adını hatırlayamadım..
    Arkadaşlar merhaba bu pazar günü bimeksten 42LB730V modelini aldım.

1. Olarak;
    Apartmanda uydu ortak anten sistemi olduğu için tarama yapınca kanal bulamıyor bulduklarıda işe yaramaz kanallar.
    Servis geldi gitti sıkıntının ortak antenden kaynaklandığını söyledi ve ortak anten olan birçok yerde bu sorunla karşılaştıklarını söylediler.
    Çözüm olarakta ya tek çanak kuracaksınız yada harici receiver alacaksınız dediler.
    Neyse bunu halletmeye çalışıyorum iyi kötü bikaç kanal buldum, zaten yarın ortak anten kurulumunu yapan firma gelip kontrol edecek birde.

2. Sorun;
    Bence bu büyük sorun, kullanan arkadaşlar böyle bir problem yaşadılarmı acaba?

Aşağıdaki fotolarda gördüğünüz gibi menülerde ve uygulamarda görsel olarak beyaz bir çizgi var. Menülerde ayar yapmak için yada menülerde biraz vakit geçirince geri tv yada herhangi birşeyi izlemek için döndüğümüzde tam orası beyaz bir çizgi olarak kalıyor. 10-15 dk içinde kayboluyor ama can sıkıcı bi durum servisi tekrar arasammı bilmiyorum.

LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri..

• quote:

Orijinalden alıntı: FTH385

1. Olarak;
    Apartmanda uydu ortak anten sistemi olduğu için tarama yapınca kanal bulamıyor bulduklarıda işe yaramaz kanallar.
    Servis geldi gitti sıkıntının ortak antenden kaynaklandığını söyledi ve ortak anten olan birçok yerde bu sorunla karşılaştıklarını söylediler.
    Çözüm olarakta ya tek çanak kuracaksınız yada harici receiver alacaksınız dediler.
    Neyse bunu halletmeye çalışıyorum iyi kötü bikaç kanal buldum, zaten yarın ortak anten kurulumunu yapan firma gelip kontrol edecek birde.

2. Sorun;

Aşağıdaki fotolarda gördüğünüz gibi menülerde ve uygulamarda görsel olarak beyaz bir çizgi var. Menülerde ayar yapmak için yada menülerde biraz vakit geçirince geri tv yada herhangi birşeyi izlemek için döndüğümüzde tam orası beyaz bir çizgi olarak kalıyor. 10-15 dk içinde kayboluyor ama can sıkıcı bi durum servisi tekrar arasammı bilmiyorum.

LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri.. LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri..

Hocam USB üzerinden kanal listesi attılarmı..Bendede merkezi sistem var ama çekmeyen kanal yok..

Çizgi olayı kanal logolarındada oluyormu dikkat ettinmi?

• quote:

quote:

1. Olarak;

2. Sorun;

Hocam USB üzerinden kanal listesi attılarmı..Bendede merkezi sistem var ama çekmeyen kanal yok..

Kurulum için gelen servisin dediğine göre USB üzerinden kanal atılamıyormuş bu modelde.
    Sizin TV'de bu modelmiydi?

Kanal logolarınada dikkat etmedim açıkçası bugün bide ona bakayım.

Uydu işi çok önemli değil bir şekilde hallour ama bu çizgi işi canımı sıktı.
    LG destek hattını arayıp durumu anlatayım diyorum.

• quote:

quote:

quote:

1. Olarak;

2. Sorun;

Kurulum için gelen servisin dediğine göre USB üzerinden kanal atılamıyormuş bu modelde.

Alıntıları Göster
    vay be 2500 lira karşılığındaki ürüne hizmete bak
    tamam vazgeçtik teknoloji geliştirmeyin istemiyoruz

• quote:

quote:

quote:

1. Olarak;

2. Sorun;

Lb672 modelinin kanal listesi oluyor, benimkine onu attılar..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.