Şimdi Ara

LG klima inceleme / montajı yapıldı, paylaşıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
14.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende LG Prestige Inverter V 12K BTU ile Mitsubishi SRK35ZJX-S 12000 btu arasında kalıp formdaki arkadaşlara sorayım dedim, fakat fiyatları bir birine çok yakın olsada herkes mitsubishi konusunda ısrarlı olunca vazgeçtim doğrusu,

Kullanıcı tecrübelerinizi merak ediyorum doğrusu, kararımdan cayabilirim
  • Lg nin en önemli sıkıntısı flaplarının ters olması (tüm modellerinde aynı mı bilmiyorum) yoksa gayet güzel cihaz gibi geliyor

ters flapın sakıncası yazın olur çünkü direk insanın üstüne üfleyeceği için ,kışın sorun olmaz çünkü zaten aşağıya yönlendirildiği için

bu durumu üretici nasıl düşünememiş anlaşılır gibi değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

Lg nin en önemli sıkıntısı flaplarının ters olması (tüm modellerinde aynı mı bilmiyorum) yoksa gayet güzel cihaz gibi geliyor

ters flapın sakıncası yazın olur çünkü direk insanın üstüne üfleyeceği için ,kışın sorun olmaz çünkü zaten aşağıya yönlendirildiği için

bu durumu üretici nasıl düşünememiş anlaşılır gibi değil :)

Hocam, sık sık okurum yazdıklarınızı, tecrübem sizin gibi değildir ama benzer şeyleri düşünürdüm.

Hatta tam tersi olan flaplarda havayı aşağı nasıl verir derdim. Yani; sizin ters dediğinizi ben düz olarak düşünür, düz dediğinize ters derdim. Çok garip gelirdi.

Ama bu klima kullanmadan önceydi!

Hayatımda 3 tane klima gördüm onlar da aynı zamanda. Görünce de bu düşüncem kalmadı, ilk baktığım şey bu olmuştu çalıştırınca:) Tersi düzü yok emin olun, açılınca hepsi aynı, aşağıda yukarıda tam veriyor havayı.

ek: sağa-sola, sadece sağa, sadece sola, yarım yarım ya da tam, yukarı-aşağı salınım yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen_ -- 3 Mayıs 2013; 9:17:45 >

• yazın kullanacağım için bu ters flap olayı(diğerlerine göre ters) beni düşündürmüştü
    ama kullanan arkadaşlardan sorun olmadığı bilgisini alınca rahatladım şimdi montajı bekliyorum montajdan sonra görüşlerimi paylaşırım
  • bakın bu resmi birol ustanın yazısından aldım

LG klima inceleme / montajı yapıldı, paylaşıyorum

eğer Lg nin flapları bu şekildeyse sıkıntılı olabilir ,bende birol ustaya flapı en üste aldığımızda sorun kalmaz gibilerinden söylediğimde o bunun mümkün olmadığını en üst pozisyonda dahi alta üflediğini bildirmişti

yani bu iddia bana değil birol ustaya ait ve mantıklı da görülüyor ,tabi şahsen ben gözümle görmedim ,tereddüt edenler gidip kendileri gördükten sonra sorun olmadığını anlarlarsa problem yok ama ben vebal altında kalmamak için çekimser kalıyorum

aslında birilerine kızdığım için klima bölümüne hiç mesaj yazmamaya karar vermiştim ama bir defalığına bu konu için yazıyorum

dediğim gibi eğer bu flap durumu sorun olmuyorsa cihazlar güzel görülüyor ,tabi birde itahalatçı ve servis konularında nasıllar tam bilmiyorum

• fotoğraftan hiç bir şey anlamadım, birol usta kendi gibi sanmış bizi de öyle çizmiş galiba:) selamlar size de Birol ustaya da. Sıkıntı yok rahat olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

fotoğraftan hiç bir şey anlamadım, birol usta kendi gibi sanmış bizi de öyle çizmiş galiba:) selamlar size de Birol ustaya da. Sıkıntı yok rahat olun...

birol usta resmi yatay çizmiş siz dikey olarak düşünün o zaman tam anlayabilirsiniz :)

resimdeki flapların bağlantı ucunu sağdan kabul edeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 6 Mayıs 2013; 17:47:36 >
  • quote:

quote:

fotoğraftan hiç bir şey anlamadım, birol usta kendi gibi sanmış bizi de öyle çizmiş galiba:) selamlar size de Birol ustaya da. Sıkıntı yok rahat olun...

birol usta resmi yatay çizmiş siz dikey olarak düşünün o zaman tam anlayabilirsiniz :)

hay Allah, çok ilginç ustam Birol ustam yahu, saat yönünde çevirirsek başka ters yönde çevirirsek başka oluyor bu arada :)

Daha iyi açıklama için: 90 derece yere dik olabildiği gibi en üst seviyedeyken yere paralel üfleyebiliyor. Uyarı ışıklarının olduğu yakın çekim görsele bakınız oradan daha da yukarıya dönüyor sanırım bir kademe daha var.

• Arkadaşlar merhaba
    Aşağıdaki klimayı almak üzereyim ne dersiniz tavsiye eder misiniz?
    Acaba çok elektrik harcar mı?
    yoksa toshiba ras13skvp mi alsam?

http://www.idealesya.com/urun/lg-asnw186cvu0-deluxe-plus-inverter-v-klima.aspx?ref=akakce&v=1.94.1

Cevap verirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

hay Allah, çok ilginç ustam Birol ustam yahu, saat yönünde çevirirsek başka ters yönde çevirirsek başka oluyor bu arada :)

Daha iyi açıklama için: 90 derece yere dik olabildiği gibi en üst seviyedeyken yere paralel üfleyebiliyor. Uyarı ışıklarının olduğu yakın çekim görsele bakınız oradan daha da yukarıya dönüyor sanırım bir kademe daha var.

yok ben hata yapmışım çizim doğru :)

flapları tam yukarı açılmış olarak düşünürsek yandan baktığımızda böyle bir görüntü olacaktır (kavis biraz abartılı gibi ama anlaşılması açısından daha iyi olmuş)

• Sonradan anladım bende :) lakin Birol ustanın çizdiği o siyah şerit flapların plastik aksamın dış kısmı, içerisi öyle değil, abartarak söylersek yan çevrilmiş D harfi gibi düşünün. Kozmetik kısmı dışbükey yani...
  • sonunda kurulum yapıldı ama servisten açıkçası memnun olmadım.
    montajdan önce vakum yapıp yapmayacağını özellikle sordum evet cevabını alınca rahatlamıştım.
    3 kişi gelmişlerdi.Bir süre sonra 2 kişi ayrıldı bir kişi kaldı kalan kişi LG servisi adına geldiğini ama kendi işyeri olduğunu LG servisinin ricası üzerine geldiğini söyledi.

klima montajı duvarların delinmesi borular..vs'de işçiliği iyiydi.
    montajın sonlarına doğru bir ara dışarı çıktmam gerekti geldiğimde klima devreye alınmış çalışıyordu.
    Vakum yapıp yapmadığını sorduğumda bu cihazlarda(inverter'i kasdediyor) vakuma gerek olmadığını içindeki azot keselerini patlatmanın yeterli olduğunu söylediğinde artık iş işten geçmişti.
    Lg merkeze durumu canlı chat de durumu anlattım. Servisin uygulamasının doğru olup olmadığını sordum. gelen cevap klima borusu 5-7 metre altındaysa işlemin yeterli olduğu şeklindeydi. bu cevaptan sonra peki boruda nem kalırsa ne olacak dedim.Canlı chat'teki kişi cevap veremedi ve detaylı bilgi için çağrı merkezini aramam gerektiğini yazdı.
    Oysa klima ile gelen kurulum kılavuzunda kurulum ayrıntılı olarak anlatılmış ve montaj aşamasında aşağıdaki adımlar da var
    azot basma(150 P.S.I.G)
    kaçak testi
    azotu boşaltma
    vakumlama(boru 10 metre altındaysa 30 gal/lt(0.11 m3/lt) lik vakum pompasıyla en az 10 dakika)
    (boru 10 metre üzerindeyse 30 gal/lt(0.1 m3/lt) lik vakum pompasıyla en az 15 dakika)
    sistemi çalıştırma(15-20 dk)
    servis valfinden(gaz tarafı) basınç kontrolü(örnek dış ortam sıcaklığı 35 derece iken basınç 120-135 P.S.I.G)
    basınç yüksekse sistemde fazla gaz var düşükse az gaz var şeklinde uyarıda eklenmiş)

Durumu maille bildirdim ve sistemin tamamen boşaltılmasını kurulumu düzgün olarak yapmalarını gazı da yenilemelerini istedim
    sistem çalıştığı için artık nem de herhangi bir yerde olabilir sanırım en sağlıklısı gazı boşaltmak sonra kaçak testi yapmak kompresor dahil olmak üzere sistemi vakumlamak sonra tekrar gaz basmak olacak yarın da telefonla arayacağım
    LG merkezin tavrını merak ediyorum.Türkiye LG konuya duyarlı yaklaşmazsa Kore'ye kadar yolu var

• quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

sonunda kurulum yapıldı ama servisten açıkçası memnun olmadım.
    montajdan önce vakum yapıp yapmayacağını özellikle sordum evet cevabını alınca rahatlamıştım.
    3 kişi gelmişlerdi.Bir süre sonra 2 kişi ayrıldı bir kişi kaldı kalan kişi LG servisi adına geldiğini ama kendi işyeri olduğunu LG servisinin ricası üzerine geldiğini söyledi.

klima montajı duvarların delinmesi borular..vs'de işçiliği iyiydi.
    montajın sonlarına doğru bir ara dışarı çıktmam gerekti geldiğimde klima devreye alınmış çalışıyordu.
    Vakum yapıp yapmadığını sorduğumda bu cihazlarda(inverter'i kasdediyor) vakuma gerek olmadığını içindeki azot keselerini patlatmanın yeterli olduğunu söylediğinde artık iş işten geçmişti.
    Lg merkeze durumu canlı chat de durumu anlattım. Servisin uygulamasının doğru olup olmadığını sordum. gelen cevap klima borusu 5-7 metre altındaysa işlemin yeterli olduğu şeklindeydi. bu cevaptan sonra peki boruda nem kalırsa ne olacak dedim.Canlı chat'teki kişi cevap veremedi ve detaylı bilgi için çağrı merkezini aramam gerektiğini yazdı.
    Oysa klima ile gelen kurulum kılavuzunda kurulum ayrıntılı olarak anlatılmış ve montaj aşamasında aşağıdaki adımlar da var
    azot basma(150 P.S.I.G)
    kaçak testi
    azotu boşaltma
    vakumlama(boru 10 metre altındaysa 30 gal/lt(0.11 m3/lt) lik vakum pompasıyla en az 10 dakika)
    (boru 10 metre üzerindeyse 30 gal/lt(0.1 m3/lt) lik vakum pompasıyla en az 15 dakika)
    sistemi çalıştırma(15-20 dk)
    servis valfinden(gaz tarafı) basınç kontrolü(örnek dış ortam sıcaklığı 35 derece iken basınç 120-135 P.S.I.G)
    basınç yüksekse sistemde fazla gaz var düşükse az gaz var şeklinde uyarıda eklenmiş)

Durumu maille bildirdim ve sistemin tamamen boşaltılmasını kurulumu düzgün olarak yapmalarını gazı da yenilemelerini istedim
    sistem çalıştığı için artık nem de herhangi bir yerde olabilir sanırım en sağlıklısı gazı boşaltmak sonra kaçak testi yapmak kompresor dahil olmak üzere sistemi vakumlamak sonra tekrar gaz basmak olacak yarın da telefonla arayacağım
    LG merkezin tavrını merak ediyorum.Türkiye LG konuya duyarlı yaklaşmazsa Kore'ye kadar yolu var

Sonuna kadar devam edin,yok öyle bir şey. Vakum olacak.Siz ısısan ile mi muhatap oldunuz,yoksa LG beyaz eşya gurubumu...

Malesef işte yine bir atasözü daha doğruluğu ortada,Eşeğe altın semer vursanda EŞEK yi EŞEK.

Mal istediği kadar kaliteli olsun Eşeğin eline düştü mü ,oluyor Eşek oğlu Eşek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Sonuna kadar devam edin,yok öyle bir şey. Vakum olacak.Siz ısısan ile mi muhatap oldunuz,yoksa LG beyaz eşya gurubumu...

Malesef işte yine bir atasözü daha doğruluğu ortada,Eşeğe altın semer vursanda EŞEK yi EŞEK.

Mal istediği kadar kaliteli olsun Eşeğin eline düştü mü ,oluyor Eşek oğlu Eşek.

benim aldığım ürüne LG Türkiye bakıyormuş. ısısan servisleri bende daha iyiymiş izlenimi edindirdi.
    Dediğiniz gibi ürün iyi olsa da son noktayı servis koyuyor.
    Telefonla klima kısmındaservisten sorumlu yetkili personele ulaşamadım.Müşteri hizmetlerindeki kişiler ise beni kurulum yapan servise yönlendirmeye çalışıyorlar.
    Kafamdaki soru artık sisteme vakumsuz şekilde gaz verilmiş olduğu için bundan sonra aynı üniteye vakum yapmanın bir faydası olup olmayacağı
    Yoksa yeni bir ünite mi talep etsem

•  LG klima inceleme / montajı yapıldı, paylaşıyorum

LG klima inceleme / montajı yapıldı, paylaşıyorum

Paint te bu kadar oluyor ancak.Biz malı eleştiriyoruz evet ,ama kötü yönde bir eleştirimiz olmadı .Malın kaliteli oldugunu zaten yazdım.Benim tecrübelerim LG deki flap düzenini olumsuzluklara yol açabileceğidir.Kişiye göere veya klimanın konumuna göre değişebilir de bu fikir.Her şey güzel,bu olmamış bana göre.Aynı durum Pan. ethr. NKE lerde de vardı,ama PKE ler de değişmiş.Ben belkide ince eleyip sık dokuyor.

Kimse ile de iddalaşmak veya tartışmak gibi de niyetim yok. Alacak olan kendine göre bakıp değerlendirsin.Bence uygun fiyat bulunduğunda alınabilecek bir klima,tabi servis vs. konusunda da dikkat derim.

Benim önerim Isısan çıkışlı ürünleri tercih etmektir,servis hizmeti konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 9 Mayıs 2013; 17:50:42 >

• Bu arada DH de reklama başlamış LG...
  • gelen cevap bu şeklide başka hiç bir açıklama yok
    ne yapacakları konusunda da fikrim yok

Sayın ...........

Yaşamış oldugunuz olumsuzluktan dolayı özür dileriz.

En kısa sürede tarafınıza servis hizmet vererek gerekli işlemi gerçekleştirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 10 Mayıs 2013; 8:33:58 >
  • Sorun halloldumu acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baybars_ kullanıcısına yanıt
    LG SORUNUNUZU ÇÖZDÜMÜ?
  • sevda_nassu S kullanıcısına yanıt
    sorun istediğim gibi çözülmedi.
    Ben ünite değişimini istemiştim. yapılan işlem gazın boşaltılıp sistemin yeniden vakumlanması ve yeniden gaz basılması şeklinde oldu.
    şimdilik sorun yok klimadan memnunum hem soğutması hemde tasarrufu yerinde ancak LG servisinin eline düşerseniz işiniz zor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.