Şimdi Ara

LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi -> Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
23
Favori
110.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu haftasonu Teknosadan LG HB1100MK ev sinema sistemi aldım. Fiyat Performans oranı olarak gayet uygun geldi. Turuncu indirimde 719 tl ye aldım.
    Ön plana çıkan özellikleri.

Blue-ray
    1100 Ses çıkışı
    DLNA
    Modem olmadan direkt wifi bağlanabirliliği (PC-PS3 vs vs)
    2 HDMI in - 1 HDMI out
    USB

Media Player olarak çalışabilme + Smart TV özellikleri vs

Bunun yanında LG marka 47LW5400 3d led de satın aldım. İnternetten daha önce indirdiğim 3d filmler var idi. Ürünlerin kurulumu bittikten sonra hemen ilk iş hemen 3d .mkv filmleri izlemek için usb yi ses sistemine bağladım.

Ancak görüntüler muhteşem olmasına rağmen altyazılar görülmüyordu.

Forumda yazılan açıklayıcı yazıların hepsini okumama ve uygulamama rağmen bir sonuç alamadım. En son .idx ve .sub şeklinde çevirip sonrasında mkvmerge ile mkv ye altyazıyı gömdüğümde de işe yaramadı malesef:( Laptopta filmi açtığımda her iki görüntüde de altyazılar aynı şekilde görülüyor. Ancak oynatıcıya takınca görülmüyordu.

Aslında normalde .idx ve .sub dosyalarını aynı dizinde görüp, film oynatılırken alt yazıları gösterebileceğini düşünüyordum. Ama olmadı.

Srt yi ass formatına çevirip dedim ancak yine başarılı olamadım.

Bu konuda çözüm konusunda fikir beyan edebilecek arkadaşlarım var mıdır?

Değerleri bilgilerininizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.

Ürün Bilgisi: (lg nin kendi sitesinde henüz böyle bir ürün görülmüyor)
    http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/dvd_li/94/110100662/lg_hb1100mk_ev_sinema_sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 28 Mayıs 2012; 14:58:27 >

• Usb (HDD)yi tv nize bağlayıp 3d filmin altyazısınıda aynı isimle(muhtemelen uzantısı .srt) aynı klasöre koyup tv'den çalıştırabiliyormusunuz bi deneyin sesi ise tvnin optik çıkışından ses sistemine aktarabilirsiniz.
  • Çok teşekkürler

Bu akşam deneyip bilgi vereceğim.
  • Arkadaş bir güzel anlatmış :) bencede çözüm bu :) deneyin bakalım ne olucak
  • srt uzantılı dosyayı ses sistemi görmemişti. Daha doğrusu görmüş ama 3d olunca görüntü sapıtmıştı. Ses sistemi yazılımı da LG olduğundan (smart tv özellikli) dolayı açıkçası umudum yok. Ancak bu kadar kişi illa bir şekilde seyrediyordur.

feritergin in söylediği yöntemi yukarıda anlattığım sebeple denememiştim. Son çare ona da bir bakalım. Ama ses sisteminden bunu çözmeyi daha çok isterdim açıkçası.
  • Ben 42lw4500 de denemiştim altyazılı filmlerde sıkıntı olmuyordu film 1080p mkv uzantılı idi. Fakat tek sıkıntı çekeceğiniz husus filmin sesi dts kodekli ise ses alamazsınız çünkü LG tvlerin hemen hepsi dts çözemiyor aslında çözerde DTS lisans almamışlar :( ama dolbydigital, aac , mp3 , ac3 gibi dts haricindeki tüm sesleri çalıştırabilirsiniz.
  • Aslında bir çözüm olabilir doğru söylüyorsunuz. Ancak mevcuttaki 3D lerin çoğu DTS. Bunları AC3 e çevirmek te PC de bir iş yükü getiriyor. Ayrıca TV den output olarak digital ses çıkışından ayrıca bir kablo ile ses sistemine sesi aktarmak gerekli vs vs:(
    Bunlarla uğraşmak yerine ses sisteminin bu sorunu halletmesini beklerdim açıkçası. LG Türkiye ile bağlantıya geçtim. Gerçekten çok ilgili davrandılar. İncelemelerine başladıklarını ifade ettiler. Kendilerinden haber bekliyor durumdayım. Bilgi alınca yine buradan paylaşacağım.
  • gereksiz olcak ama sistemin bass ve normal ses performansı nasıl acaba bide dts çözüyodur heralde.
  • Açıkçası sistemin sesinden son derece memnunum. DTS çözüyor evet. Aslında standart bir ev sinema sistemine göre gayet tatmin edici bence.
    Öne çıkan özellikleri;

Modem veya Ağa bağlanma gereksinimi olmadan Wifi üzerinden PC, PS3 vs direkt bağlanabilirlilik (Bu şekilde bağlanarak mkv filmleri akıcı oynatamıyor. Hız yetmiyor. Ancak diğer dosyalarda sorun yok. )
    Blue-ray
    2 HDMI girişi
    DTS çözücüsü olması (HDD vs gibi dış kaynaklardan oynattığı MKV lerde de çözüyor)

Eğer şu altyazı sorunu da olmasaydı tam anlamı ile ihtiyacımı karşılamış olacaktı. LG eğer çözerse bu sorunu bu ses sistemini kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat performans oranı gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 19 Nisan 2012; 8:17:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Açıkçası sistemin sesinden son derece memnunum. DTS çözüyor evet. Aslında standart bir ev sinema sistemine göre gayet tatmin edici bence.
    Öne çıkan özellikleri;

Modem veya Ağa bağlanma gereksinimi olmadan Wifi üzerinden PC, PS3 vs direkt bağlanabilirlilik (Bu şekilde bağlanarak mkv filmleri akıcı oynatamıyor. Hız yetmiyor. Ancak diğer dosyalarda sorun yok. )
    Blue-ray
    2 HDMI girişi
    DTS çözücüsü olması (HDD vs gibi dış kaynaklardan oynattığı MKV lerde de çözüyor)

Eğer şu altyazı sorunu da olmasaydı tam anlamı ile ihtiyacımı karşılamış olacaktı. LG eğer çözerse bu sorunu bu ses sistemini kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat performans oranı gayet iyi.

Hocam hafta sonu senin kullandığın bu üründen aldım.
    radyosu olmaması biraz canımı sıktı ama.
    evde ne kadar radyo dinlediğimi düşününce sorun etmedim.

hb906 modeli ile pek bir farkı yok sanırım ama lg sitesinde ürün tanıtılmakta.
    hb906 nın player performansı ve codec desteği eleştirilmekte.
    bu ürünün yeni sezon ürünü olduğunu tahmin ediyorum.
    bu durumda ürünün bu hususlarda daha verimli olabileceğini tahmin ediyorum.
    henüz kurmadım ama kurunca bilgi paylaşımı yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: moneta

Bende evde radyo dinlemediğim için aslında hiç yazma gereği duymamıştım. Eski ses sisteminde radyo antenini bile bağlamamıştım o kadar:)

Ürün hakkında yorumlarını bekliyorum. LG den 3D lerde ki altyazı için halen bir haber çıkmadı. Heyecanla bekliyorum. Bakalım onu düzeltebilecekler mi? Aslında bu konu sadece TR de değil tüm dünyada media playerlar için varmış. PC den oynatılanlarda sorun yok ancak popcorn gibi popüler media playerlar dahi 3D altyazılarda sorun yaşatıyormuş. Bunun bir şekilde çözüleceğine şüphem yok ancak zamanlaması için bir tarih tahmin etmek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 30 Nisan 2012; 15:11:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

quote:

Bende evde radyo dinlemediğim için aslında hiç yazma gereği duymamıştım. Eski ses sisteminde radyo antenini bile bağlamamıştım o kadar:)

Ürün hakkında yorumlarını bekliyorum. LG den 3D lerde ki altyazı için halen bir haber çıkmadı. Heyecanla bekliyorum. Bakalım onu düzeltebilecekler mi? Aslında bu konu sadece TR de değil tüm dünyada media playerlar için varmış. PC den oynatılanlarda sorun yok ancak popcorn gibi popüler media playerlar dahi 3D altyazılarda sorun yaşatıyormuş. Bunun bir şekilde çözüleceğine şüphem yok ancak zamanlaması için bir tarih tahmin etmek zor.

bende e great r6s var . 3d konusunda çok başarılı yazıları normal srt olarak iso dosyası ya da half sbs dosyası ile aynı ismi vererek aynı klasöre atıyorsun.
    ve filmin yan yana ya da üst üste olarak belirtiryorsun. r6s altyazıyı 3 d olarak veriyor.

r6s si analog 5+1 e bağlayamadığım için pc den izlemeye devam ediyordum ancak şimdi r6s i bu sisteme optik yada hdmi üzerinden bağlayabilirim.

sana sormak isteğim şey; bu sisteme hdmi in üzerinden harici oynatıcı taktın mı? taktıysan harici playerdan gelen dts siyi çözen player
    gelen görüntüyü de tv ye aktardımı . eğer bunu başarıyor ise benim sistemim dört dörtlük olacak.
    altyazı , iso vs. sorunsun görüntü ve ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneta -- 30 Nisan 2012; 15:37:36 >

• LG HB906 kullanan arkadaşlar için soruyorum...
    tam olarak anlayamadım USB den mkv oynatınca içine filmin adı ile aynı ada sahip str altyazı dosyasını atınca, player hiç mi alt yazı oynatmıyor yoksa sorunlu mu oynatıyor?
    bir de mkv de codec sıkıntısı ne durumda acaba?

ben de 47LW5500 3d filmlerim için ses sistemi arıyorum...
    şuan için dts yi plex ile sterio çalıştırıyorum ki o bile çoğu zaman filmde takılmalara neden oluyor pley server işlemcisi çift çekirdek 3 ghz olmasına rağmen iki işlemci de %100 den aşağıya inmiyor...
  • quote:

bende e great r6s var . 3d konusunda çok başarılı yazıları normal srt olarak iso dosyası ya da half sbs dosyası ile aynı ismi vererek aynı klasöre atıyorsun.
    ve filmin yan yana ya da üst üste olarak belirtiryorsun. r6s altyazıyı 3 d olarak veriyor.

r6s si analog 5+1 e bağlayamadığım için pc den izlemeye devam ediyordum ancak şimdi r6s i bu sisteme optik yada hdmi üzerinden bağlayabilirim.

sana sormak isteğim şey; bu sisteme hdmi in üzerinden harici oynatıcı taktın mı? taktıysan harici playerdan gelen dts siyi çözen player
    gelen görüntüyü de tv ye aktardımı . eğer bunu başarıyor ise benim sistemim dört dörtlük olacak.
    altyazı , iso vs. sorunsun görüntü ve ses.

Selamlar

Harici player dan dts çözüp çözmediğine bakmadım açıkçası. PC den ses sistemine HDMI dan görüntü ve sesi alıp, Görüntüyü yine HDMI dan TV ye verdim. Sorunsuz gösterdi. Sistemin kendisi zaten player olduğu için denemedim.

Eğer r6s, DTS çözüyor ise bu senin işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. HDMI dan tek kablo ile ses sistemine bağlarsın. Ses sisteminden de HDMI çıkış ile tv ye verirsin görüntüyü. Ayrı bir optik kabloya ihtiyacın olmaz.

Eğer r6s DTS çözmüyor ise bu durumda kişisel görüşüm ses leri yine duymazsın. Çünkü ses sistemine HDMI input ile gelen seslerde media player devrede olmuyor. O noktada sadece aldığı görüntüyü TV ye gönderiyor. Aldığı sesi de olduğu gibi kolonlara gönderiyor. Tabi bu kişisel görüşüm. Deneyip bakmak lazım. Evde eskiden kalma bir WD media player vardı. DTS çözemiyordu. Onunla bir deneme yaparım zaman bulabilirsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 2 Mayıs 2012; 8:25:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknick

LG HB906 kullanan arkadaşlar için soruyorum...
    tam olarak anlayamadım USB den mkv oynatınca içine filmin adı ile aynı ada sahip str altyazı dosyasını atınca, player hiç mi alt yazı oynatmıyor yoksa sorunlu mu oynatıyor?
    bir de mkv de codec sıkıntısı ne durumda acaba?

ben de 47LW5500 3d filmlerim için ses sistemi arıyorum...
    şuan için dts yi plex ile sterio çalıştırıyorum ki o bile çoğu zaman filmde takılmalara neden oluyor pley server işlemcisi çift çekirdek 3 ghz olmasına rağmen iki işlemci de %100 den aşağıya inmiyor...

Selamlar

Sistemin player ında codec ler ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. MKV leri son derece akıcı oynatıyor. Smart tv yazılımına sahip olduğu için Wifi üzerinden devamlı kendini güncelliyor.
    Şu anda benim için HB1100 ün en büyük sorunu 3D filmlerde altyazıları ya bozuk göstermesi ya da hiç göstermemesi. (Her türlü alt yazı formatı denenmiştir. İdx, srt, ass, ssa, sub vs vs )

• Optik varmı arkadaşlar bu üründe hiç bir yerde yazmıyor

Düzeltme : Varmış arkadaşlar teşekkürler.Gittim baktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meroboy -- 20 Mayıs 2012; 17:25:47 >
  • sitesinden baktım optik yazmıyo varmı harbiden bu modelde optik sadece radyosumu yok arkadaşlar kesin birşey söyleyin ki ona göre teknosa nın kampanyası var 899 yanında 22 seg lcd tv veriyo 150 200 e onu satsak :) birde yüzde 10 chip para var iyi olur optiki varsa ben normalde hb906sb modeline bakıyodum ama o stoklarda yok bu üründe aynı galiba sadece radyo yok birde optik varmı yokmu oğrenmem lazım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonntini

sitesinden baktım optik yazmıyo varmı harbiden bu modelde optik sadece radyosumu yok arkadaşlar kesin birşey söyleyin ki ona göre teknosa nın kampanyası var 899 yanında 22 seg lcd tv veriyo 150 200 e onu satsak :) birde yüzde 10 chip para var iyi olur optiki varsa ben normalde hb906sb modeline bakıyodum ama o stoklarda yok bu üründe aynı galiba sadece radyo yok birde optik varmı yokmu oğrenmem lazım .

cihazda optik var. bizzat kullanan biriyim .
    teknosa kampanyası iyiymiş.
  • sadece radyo yok ozman aman önemli deil oda zate :) ozman alyım ben bu cihazı sizin görüşünüz nedir memnunmusunuz ? wirles vs genelde film izlecem laptop vs ile
  • Ben de bir mediya oynatıcı arıyordum ama bu ürün de anladığım kadarıyla bir medya oynatıcı işlevi görüyor.
    Benim merak ettiğim ev içindeki diğer bilgisayarlardan ağ yardımıyla hd kalitesinde filmleri rahat şekilde oynatabiliyor mu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.