Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★ (616. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.947
Cevap
93
Favori
532.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G5 için güncelleme desteğini kestiğini duyurdu. Millet oreoyu aldı olay bitti. Bizimkiler 7 de olayı bitirdiler. Bir daha LG mi? Tövbeler olsun.

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★
  • Android 8 e yükselttikten sonra hiç çalışmayan gps google haritalarda anında konumu bulmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grattis

LG G5 için güncelleme desteğini kestiğini duyurdu. Millet oreoyu aldı olay bitti. Bizimkiler 7 de olayı bitirdiler. Bir daha LG mi? Tövbeler olsun.

Lg 8 güncellemelerini vermeye devam edecektir,hem az bir araştırma ile kendin de yükleyebilirsin.Bu haber zaten
    bekelenen birşeydi ,bu android 9-10 neyse yeni bir android sürümü vermeyeceğim açıklamasıdır.
    Benim ayrıca beklediğim telefonun bootloader kilidini kaldırmasıdır.

• ertank07 kullanıcısına yanıt
    Open eu cihazları için verilen oreo güncellemesinin 850tr cihazları için RESMİ olarak yayınlanmadığını biliyorsunuz sanırım. TR operatörlerinin sağladığı bazı servisler (ttlekom volte gibi) bu open eu sürümlerinde yok örneğin. Yukardaki ekran görüntüsünde net bir şekilde görüleceği üzere güvenlik güncellemelerini alacak cihazlar arasında G5 yok. LG nin remi sitesindeki açıklama bu yalan uydurma yada asparagas değil. Dakikasında insanları araştırmama yapmamakla suçlamakta moda olmuş forumda. İyi günler olsun.
  • Snapdragon 820 işlemcili OnePlus 3’ün Android 9 Pie güncellemesi alacak.
    LG G5 850TR ye oreo güncellemesi vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grattis

Open eu cihazları için verilen oreo güncellemesinin 850tr cihazları için RESMİ olarak yayınlanmadığını biliyorsunuz sanırım. TR operatörlerinin sağladığı bazı servisler (ttlekom volte gibi) bu open eu sürümlerinde yok örneğin. Yukardaki ekran görüntüsünde net bir şekilde görüleceği üzere güvenlik güncellemelerini alacak cihazlar arasında G5 yok. LG nin remi sitesindeki açıklama bu yalan uydurma yada asparagas değil. Dakikasında insanları araştırmama yapmamakla suçlamakta moda olmuş forumda. İyi günler olsun.
    Ben Lg ile ilgili tüm teknik,güncelleme detay herşeyi biliyorum kardeş,tek feragat etmeniz gereken Volte bu kadar
    önemli mi? 2 yıldır G5 kullanırım hiç volte kullanmadım.Ben sizi suçlamadım ki elinde kullanabileceğin bir işletim
    sistemi var,ben 1 gün dahi beklemem yüklerim,resmi olsun olmasın,tercih tabi bu.Rom yükleyebilsem neler yüklerim de.
    kilidi var cihazın.Bence diğer ülkelerin de 8.0 sürümlerini yayınlayacaktır.

• LGG5 H860 AFR AME için Oreo güncellemesi çıktı mı? KDZler arasından tayvan kdzsini indirsem telefona kurabilir miyim? Brick etmek istemiyorum sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSasukei

LGG5 H860 AFR AME için Oreo güncellemesi çıktı mı? KDZler arasından tayvan kdzsini indirsem telefona kurabilir miyim? Brick etmek istemiyorum sorayım dedim.
    Bunu kurabilirsin kardeş brick olmaz benimki de senin telefondan 2 kez kurdum,linki aşağıda
    30f çıksaydı daha iyiydi de 30c kurabilirsin.

https://lg-firmwares.com/downloads-file/17165/H86030c_00_OPEN_SG_DS_OP_1122.kdz
  • Dün canıma tak etti hızlı şarj olayı. Bugün gittim yetkili servise şarj soketini değiştirttim, 6 ay da garantili. Şarj sorununu şimdilik çözüldü gibi.
  • mb76 M kullanıcısına yanıt
    İnan ki bugün aynısını yaptım telefon ne zamandır hızlı şarj yüzü görmemişti. Garanti dolmadı diye fazla kurcalamamıştım, büyüteçle de baktım çok kir gözükmüyor ama şarj kablosu da oturmuyor, üflesen çıkıyor ve hızlı şarj da olmuyordu. En son bugün hiç şarj olmayınca kafayı kırdım, bozulursa da lgdestekte 90 tlye teşhir olanından alırım dedim, toplu iğneyle karıştırdım. Gerçekten de o kadar yerden bir parmak toz çıktı. Şimdi şarj oluyor ve kabloyu takıp telefonu sarkıtabiliyorum bile

Bir de beyler ben bu işlerden pek anlamıyorum da, bildiğim kadarıyla h850tr cihazın bootloader kilidi açılmıyor, avrupa romu nasıl yükleniyor? Bir de oreo güncellemeye değecek kadar var mı? Yani şarj vs. Bir de koyu renk temalar var mı?

• Merhabalar,

Bende H850TR kullanıcısıyım. Oreo güncellemesini çok bekledim. Ancak bende artık sabredemeyip, H850 EUR 8.0 30F sürümünü kendi cihazıma kurdum.

Öncelikle arkadaşlar VolTE - VoWifi'yi ben bugüne kadar hiç kullanmadım. Benim gibi kullanmayıp bu işlemi yapmaya cesaret edebilecek herkese kesinlikle OREO'yu tavsiye ediyorum.
    Avrupa sürümü KDZ'leri H850TR cihazlarına kurunca VolTE - VoWifi çalışmıyor.

Gördüğüm bazı değişiklikler;

-Android 7.0 kurulu iken telefon hızlı şarjı kesiyordu ve kabloyu 1 2 dakika sonra çıkartıp tekrar takınca tekrar aktif oluyordu. Bu düzeldi.
    -Telefon daha performanslı çalışmaya başladı.
    -Şarj kesinlikle daha uzun gitmeye başladı.
    -Uygulama simgelerinde, menüde, hoş dokunuşlar/değişiklikler mevcut.
    -Android 7.0 kurulu iken haritalarda konumu bulamıyordu bulsada çok zorlanıyordu. Bu düzeldi (Ben bunu donanımsal sanıyordum. Değilmiş.)
    -Android 7.0 kurulu iken aynı uygulamaları kullanıyor olmama rağmen, 8.0'da şu an telefonumda daha fazla hafıza var.
    -Oyunlarda ve bazı uygulamalarda sanal tuşları direkt olarak alttan gizleyebiliyorsunuz.(Bu çok hoşuma gitti.)
    -LG Backup direkt olarak telefona gömülmüş sanırım. Geri yüklemeyi direk ayarlardan yapıyorsunuz.
    -Android 7.0'dan kalan bazı satın almış olduğum temalar 8.0'da çalışmadı.(8 temadan sadece 3'ü uyum sağladı.)
    -Telefon kapatılıp açıldığı zaman açılışta 2 adet hata veriyor kullanıma engel değil.
    -Koyu tema mevcut.

Şu an aklıma gelenler bu kadar.

Kurulum yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten yapabilirler. Bende ilk defa denedim ve bir kerede gayet düzgün bir şekilde kurdum. (Aynı yöntem ile beğenmeyen arkadaşlar tekrar 7.0 TR sürümüne geçebilirler.)
    https://www.youtube.com/watch?v=qs22OmzIywQ

Kurulumdan sonra bazı Vodafone uygulamaları ve gereksiz uygulamalar yükleniyor. Aşağıdaki video ile de bu gereksiz uygulamaları kaldırabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=TSwBsw6MgiA&feature=youtu.be

Kurduğum KDZ'nin tam ismi şu şekildedir: H85030f_00_OPEN_EU_OP_1122.kdz

NOT: Kurulumdan sonra telefonunuzu hard reset yapmanızı öneriyorum. Dolayısıyla yedeklerinizi almayı unutmayınız (!)

Ben yedekleri 7.0'dan LG-Backup ile aldım. 8.0'a direkt olarak yedekleri geri yükledim bir sıkıntı çıkarmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thementalist57 -- 4 Şubat 2019; 15:32:6 >

• Arkadaşlar siz de telefonla konuşurken karşı tarafı duymakta zorlanıyorsanız, üst kısımdaki hoparlörün deliklerini iğne ile temizleyin, farka inanamayacaksınız :) haftalardır telefonla konuşurken zorluk çekiyordum, rootsuz ses arttırmanın da mümkün olmadığını öğrendim bu sayede telefonda :D meğer sebep gözümün önündeymiş

• İnceleme sonucu izlenimlerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler...
  • Arkadaşlar aynı kdzyi ben de kurdum. LGin sitesinden italya romunu indirdim ve linkteki rehberle kurdum ama maalesef aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bilmiyorum siz de yorumlarınızı söyleyin ama bence şarj daha çabuk bitiyor. İlk kurduğumda da hard reset yapana kadar telefonda aşırı ısınma vardı, hard resetle çözüldü.

Pil kullanımı için ekran görüntüleri;

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekure41 -- 5 Şubat 2019; 13:16:2 >

• Merhaba arkadaşlar orjinal olması koşuluyla en ucuz bataryayı nerden bulabilirim acaba , bilgisi olan varsa sevinirim .

• quote:

Orijinalden alıntı: sekure41

Arkadaşlar aynı kdzyi ben de kurdum. LGin sitesinden italya romunu indirdim ve linkteki rehberle kurdum ama maalesef aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bilmiyorum siz de yorumlarınızı söyleyin ama bence şarj daha çabuk bitiyor. İlk kurduğumda da hard reset yapana kadar telefonda aşırı ısınma vardı, hard resetle çözüldü.

Pil kullanımı için ekran görüntüleri;

Aynı sorunu yaşıyorum.

Bunu kurdum: H85030f_00_OPEN_EU_OP_1122.kdz

Oreo güzel evet ama şarj dayanmıyor. Batarya tüketimi orijinal nougat firmware'ye göre çok fazla. Tabi bu durum Oreo kaynaklı değildir diye düşünüyorum. Firmware bizim G5'ler ile tam uyumlu olmadığından olsa gerek.

• H850TR kullananlar oreo 30f de şarj hızlı bitiyor ama 30a sürümünde şarj uzun süre gidiyor oreo kuracaksanız 30a kurun
  • kyolic K kullanıcısına yanıt
    sekure41 S kullanıcısına yanıt
    Choreme ve facebook uygulama verilerini temizlemeyi deneyin. Hatta uygulamaları silip yeniden kurun...
    Bir ara bu iki uygulama pil konusunda mimli idi. Sorun yaşatyılar tüm dünyada...

• arkadaşlar aliexpressten 2 tane g5 bataryası alayım dedim 30 dolar diyor posta ile birlikte. türkiyede alabileceğim uygun batarya bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy

arkadaşlar aliexpressten 2 tane g5 bataryası alayım dedim 30 dolar diyor posta ile birlikte. türkiyede alabileceğim uygun batarya bilen var mı?
    Deji den başkası yalan. Bugün 2.deji bataryam geldi. Değişimli kullanıcam diğeri ile. Daha ilk şarjdaki performansı şöyle:
    3sa 45dk ekran süresi aldım hala %17 şarjım var daha 30-45dk rahat dayanır. Ama yatmam lazım artık :)

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 6 Şubat 2019; 23:53:57 >

• 
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.