Şimdi Ara

LG G3 şebeke sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
9
Favori
91.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gün önce LG G3 aldım. Eski telefonum Discovery. Discovery'nin çektiği yerlerde LG çekmiyor. Ayrıca Discovery'nin 3G'si birçok yerde çekiyordu. LG G3'ün 3G'si Discovery gibi her yerde çekmiyor. Çok güzel telefon, ama neden bu tür bir sorun var? Ya da sadece bendemi var? Bakın her yerde çekmiyor demiyorum. Ayrıca bazen şebeke gidip geliyor. Sizce operatörle bir bağlantısı olab,lir mi?

• Hicbir cevap yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 tl ver ve hat çekmesin. Lg fanboyları nerde??

• yok mu aynı sorunu yaşayan. sinyalin zayıfladığı yerlerde diğer telefonlar çekiyor g3 çekmiyor? nedir sorun?

lg türkiye facebook sayfasına şöyle bir mesaj attım.

Merhaba;

LG G3 kullanıcısıyım. Vodafone hattım var. Orjinal mikro sim. Şebekenin zayıfladığı yerlerde telefon hiç çekmiyor. Aynı hat başka bir telefonla çekiyor ama G3 çekmiyor.

Ayarlardan wcdma seçince çekim gücü inanılmaz düşüyor. GSM yaparsam güş biraz düzeliyor ama bu seferde 3G çekmiyor...

Sorun nedir? Çözümü var mı? Ne önerirsiniz?

aranızda sorunu çözen varsa yardımcı olsun? bu sorunu yaşayan tek bizsek garantiye verelim.
  • Bende de g2 var maleaef ayni durum hala devam ediyo anlasilan.. Bu telde 3 oparatorude kullandim. Malesef sonuc ayni kesinlikle sebeke iyi cekmiyor. Ama tel cok guzel..

• En memnun kaldigim oparator bu tel icin vodafone.. Turkcell rezalet.. Avea bile turkcell den iyiydi..

• Az önce avea hattımı yeni telefona taktım. Discoverynin full çektiği işyerinde sinyal çok değişkenlik gösteriyor. 1. Kademeye bile düşüyor. Ya sinyal göstergesi çok iyi, anlık gösterim yapıyor ya da bu parayı bosuna verdik bu telefona.
    Siz çözüm buldunuz mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytekinNet -- 17 Eylül 2014; 12:47:26 >
  • Çıktığı günden beri avea hat ile g3 kullanıyorum, şebeke sorunu yaşamıyorum. Arkadaşlar yaşayanlar servisle bağlantıya geçtiğinde verilen cevap ne oldu ?
  • Arkadaşlar. Bende Bimeks'ten geçen hafta LG g3 aldım. Telefon Full çekiyor gösteriyordu ama beni arayanlar ulaşamıyordu. Bimeks teki Arkadaşlar hattınızda bi sorun vardır demelerine rağmen sağolsunlar telefonumu değiştiler. İkinci telefondada aynı sorunu yaşıyorum şuan. Gittim sim kartımı değişmeme rağmen hala sorun devam ediyor.anladım ki sorun telefonda. Tekrar gideceğim ama sonu ne olacak bilmiyorum. Hayırlı inşallah
  • Arkada?lar. Bende Bimeks'ten geçen hafta LG g3 aldym. Telefon Full çekiyor gösteriyordu ama beni arayanlar ula?amyyordu. Bimeks teki Arkada?lar hattynyzda bi sorun vardyr demelerine ra?men sa?olsunlar telefonumu de?i?tiler. Ykinci telefondada ayny sorunu ya?yyorum. Gittim sim kartymy de?i?meme ra?men sorun hala devam ediyor.anladym ki sorun telefonda. Tekrar gidece?im ama sonu ne olacak bilmiyorum. Hayyrly in?allah
  • Arkada?lar. Bende Bimeks'ten geçen hafta LG g3 aldym. Telefon Full çekiyor gösteriyordu ama beni arayanlar ula?amyyordu. Bimeks teki Arkada?lar hattynyzda bi sorun vardyr demelerine ra?men sa?olsunlar telefonumu de?i?tiler. Ykinci telefondada ayny sorunu ya?yyorum. Gittim sim kartymy de?i?meme ra?men sorun hala devam ediyor.anladym ki sorun telefonda. Tekrar gidece?im ama sonu ne olacak bilmiyorum. Hayyrly in?allah
  • Arkadaşlar. Bende Bimeks'ten geçen hafta LG g3 aldım. Telefon Full çekiyor gösteriyordu ama beni arayanlar ulaşamıyordu. Bimeks teki Arkadaşlar hattınızda bi sorun vardır demelerine rağmen sağolsunlar telefonumu değiştiler. İkinci telefondada aynı sorunu yaşıyorum. Gittim sim kartımı değişmeme rağmen sorun hala devam ediyor.anladım ki sorun telefonda. Tekrar gideceğim ama sonu ne olacak bilmiyorum. Hayırlı inşallah
  • g3 ve g2 şebeke sorunu yaşayan arkadaşlar sırasıyla şunları denesinler :

1. ayar: ayarlar-internet paylaşımı&ağlar-mobil şebekeler-şebeke seçimi-şebeke ara- örnek olarak turkcell rat:gsm seç ve çık.

2. ayar: ayarlar-internet paylaşımı&ağlar-mobil şebekeler- yalnızca 2g ağlarını kullan işaret ve çık.

ülkemizdeki bir çok şehirde malesef 3g bağlantıları iyi değil o yüzden çekim sıkıntısı yaşanıyor bu dediklerimin ikisini birden kullanırsanız şebeke sıkıntılarınız ortadan kalkacaksınız. umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler :)
  • Bende de o sorun var benim hat turkcell ama g2 de avea var ve şebekesi interneti daha iyi çekiyor şehir merkezinde olmama rağmen.

• AytekinNet kullanıcısına yanıt
    ben çözüm bulamadım. destekle iletişime geçtim. telefonu göndermeniz lazım dendi. canlı destek aldım, anakartta problem olabilir dendi. ayrıca telefon yeni olduğundan herhangi bir parça değişimi olmaz şeklinde de not düştüler. ama göndermedik. benim ki normal çekiyor ama gsm üzerinden. gsm üzerinden sinyal aldığı zaman H+ ile internete bağlanmıyor E ile bağlanıyor. benim tek sıkıntım bu. ayrıca sinyalin cidden zayıfladığı ama diğer telefonla görüşme yapılan yerde görüşme yapamıyorum. cihazda sorun var. sinyalin güçlü olduğu merkez yerlerde hiç sorun yok. bir çok kişi bu nedenle farketmiyor. ama biraz kırsala gittiğiniz zaman anlayacaksınız.
  • Ayni sorunu htc one da yasiyordum. Sim kartinizi cikartip tekrar takmanizi oneririm gunluk kullanimlarda telefona alinan darbelerden dolayi sim karti yuvasinda oynama yapabiliyor bu yuzden temassizlik sorunu ortaya cikiyor. Denemenizi oneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: baracer46

g3 ve g2 şebeke sorunu yaşayan arkadaşlar sırasıyla şunları denesinler :

1. ayar: ayarlar-internet paylaşımı&ağlar-mobil şebekeler-şebeke seçimi-şebeke ara- örnek olarak turkcell rat:gsm seç ve çık.

2. ayar: ayarlar-internet paylaşımı&ağlar-mobil şebekeler- yalnızca 2g ağlarını kullan işaret ve çık.

ülkemizdeki bir çok şehirde malesef 3g bağlantıları iyi değil o yüzden çekim sıkıntısı yaşanıyor bu dediklerimin ikisini birden kullanırsanız şebeke sıkıntılarınız ortadan kalkacaksınız. umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler :)

2g ile internete bağlanmaz ki usta yavaş olur denedim ve E ye düştü. H olması gerekirken.

• lg aldıgıma pışman oldugum şehir merkezınde cebime katıom telefon şebeke gidiyor... hiç bir açıklama güncelleme yapılmadı yazıklar olsun ya.
  • bende hiçbir sorun yok . heryerde canavar gibi çekiyo hat avea.
  • Onceki telefonum discoverye gore Lg G3. ün çekim değeri düşük. Belki de sar degeri ile alakali olabilir diye düşünüyorum. Benzer sorunları yasayanlar veya cozum onerisi olan varsa deneyelim..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.