Şimdi Ara

LG G3 şebeke sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
9
Favori
91.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önceki telefonum iphone 4s'ti sar değeri bunun neredeyse 2 katı, belki daha fazladır, şebekenin az olduğu yerde zorlanıyordu ama tek bir diş çekiyordu. LG G3'te ise doğrudan şebeke kayboluyor. Arkadaşların dedikleri doğru sar değerinden dolayı çekim gücünü biraz az tutmuşlar galiba.
  • Anlaşılan lg g3 ü kullanmayan ama övüp yere göğe sığdırımayan arkadaşlarımız bu yorumlarla ilgilenmiyor ,tabi nasıl ilgilensinler sorun var burda okadar şak şak yapmak varken lg rezilliğin daniskası aldığım güne lanet okuyorum
  • uzaklık ne kadar ?
  • turkcell var bende de ve benzer sorunu yaşıyorum ben de. mesela metrobüste seyir halindeyken özellikle boğaza yakın semtlerde nerdeyse hiç kullanamıyorum interneti.
  • General Mobile Discory SAR değeri 0.83 W/kg
    Lg G3 0,23 W/kg

Simdi siz diyosunuz ki gmd nin cektigi yerde g3 cemiyor.heralde cekmeyecek.aradaki sar degerlerine bi bakin.ne kadar sar o kadar radyasyon ve o kadar guclu anten.eskiden bu degerler 1 in ustundeydi.gmd nin cekmedigi yere de bir de 3310 goturun. 10 tl lik telefon daha iyi ceker ama bunu soylemeye hakkimiz yok.biraz da saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG G2 dede şebeke sorunu var LG çekmiyor !!! bunun hiçbir açıklaması yok sorun ne operatörde nede başka birşeyde LG nin sorunu bu.
  • Belki sar degeri dusuklugu ile aciklanabilir ama 2200 tl ile alinan cep telefonunun asil vazifesi sorunsuz gorusme yaptirmaktir. Iyi cekmeyen konusurken cizirti yapan bir telefonun sesi istedigi kadar yuksek çıksın hicbir anlam ifade etmez. Hangi telefon olursa olsun
    Sebeke sorunu olmayacak, duzgun konusturacak bunlari yapmazsa ne 2k ekranin ne de 1 w Hoparlörun hicbir anlami olmaz.

• Hem Lumia 920 hem de G3 kullanıcısı olarak G3 920den 30dma(yaklasik 1 çubuk) daha az çekiyor

• Bende Iphone 4s , Lg G2 ve Lg G3 var.Iphone4S 3G de 3 Dişken Lg G2 ve G3 çekim sinyali 2 Diş gözüküyor.Özellikle G2'de şebeke düşüyor manuel uçak moduna alıp çıkarıp şebeke getiriyorum.Sorun yazılımsaldır batarya ömründen tasarruf için yapılmış bir yazılım sorunu olarak düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 30 Kasım 2014; 13:46:45 >
  • Arkadaşlar,
    aynı sorun bende de vardı. Avea hattını kullanıyorum. Dün bu sorunu çözdüm, bugün test yaptım ,hat çekimi ve internet düzeldi. Bunu şu şekilde yaptım :

Ayarlar-----İnternet paylaşımı ve Ağlar------Mobil Şebekeler------Erişim Noktası Adları------burada otomatik avea ayarlarında Wap seçili idi ben bunu AVEA & 304;nTERNET yaptım. Bütün problem çözüldü artık çekim H ve hızı da daha önce samsung tel deki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lgg3

Arkadaşlar,
    aynı sorun bende de vardı. Avea hattını kullanıyorum. Dün bu sorunu çözdüm, bugün test yaptım ,hat çekimi ve internet düzeldi. Bunu şu şekilde yaptım :

Ayarlar-----İnternet paylaşımı ve Ağlar------Mobil Şebekeler------Erişim Noktası Adları------burada otomatik avea ayarlarında Wap seçili idi ben bunu AVEA & 304;nTERNET yaptım. Bütün problem çözüldü artık çekim H ve hızı da daha önce samsung tel deki gibi.

yeni alinan cihazlarda bu ayarların yapılması gerekiyor. bunu yapmayanlar 2000 tl para verdik düştüğümüz rezillige bak, ben boyle telefonun falan filan gibi sacma sapan mesajlar atanlar telefonu nasil kullacagini , telefonda neler yapıcağını bilmeyenlerdir. telefonu ilk aldiginizda sim karti taktiginizda 3-4 tane mesaj gelir ayar mesajlari ve sim karti ilk dafa bu telefona taktiniz gibi mesaj gelir. bu gelen ayar mesajlarini uygularsaniz hic bir sıkıntı yasamadan telefonu kullanmaya başlarsınız

• diego10ribas D kullanıcısına yanıt
    Senin kadar herkes bu ayarlardan haberdar. G3 varmı ?
    Telefon yeni sorun Aveanın gönderdiği ayarlarda (bunları yapmazsan zaten internete bağlanamazsın) . Ama Avea eksik yapmış ,bunu anlamadan havaya konuşmayalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lgg3

Senin kadar herkes bu ayarlardan haberdar. G3 varmı ?
    Telefon yeni sorun Aveanın gönderdiği ayarlarda (bunları yapmazsan zaten internete bağlanamazsın) . Ama Avea eksik yapmış ,bunu anlamadan havaya konuşmayalım..

lg g3 32 gb kullaniyorum . eger bu ayarlari yapinca olmuyor ise avea yi ariyorsun anlar sana ayarlari nasil yapicagini tek tek uygulamali bir sekilde anlatiyor. bu bir sorun degil telefonu nasil kullancagini ,sorunlari nasil halledecegini bilmeyen kisilerdir. sonra gelip burada bilgisizce konusuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diego10ribas -- 13 Aralık 2014; 11:53:39 >

• G2deki baya can sıkıcı.2gde hiç bir sorun yok ama 3gde özellikle kapalı alanlarda çekim çok düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baracer46

g3 ve g2 şebeke sorunu yaşayan arkadaşlar sırasıyla şunları denesinler :

1. ayar: ayarlar-internet paylaşımı&ağlar-mobil şebekeler-şebeke seçimi-şebeke ara- örnek olarak turkcell rat:gsm seç ve çık.

2. ayar: ayarlar-internet paylaşımı&ağlar-mobil şebekeler- yalnızca 2g ağlarını kullan işaret ve çık.

ülkemizdeki bir çok şehirde malesef 3g bağlantıları iyi değil o yüzden çekim sıkıntısı yaşanıyor bu dediklerimin ikisini birden kullanırsanız şebeke sıkıntılarınız ortadan kalkacaksınız. umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler :)

Çok teşekkür kardeş işe yaradı

• Lgg3 L kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeş problemimi çözdün
  • Herkesin cihazındaki şebeke problemi yazılımsal değil yada ayarlardan düzeltilecek birşey değil. O yüzden ben yaptım sende neden olmuyor gibi yargılamayın insanları ....
  • Bende de lg g3 32gb cihaz var. Bu marka ve model baya sorunludur, kasa çatlağı, hoperlörden cızırtı, wifi ve hat çekmeme durumları. Bi dünya para veriyoruz son model diye sattıkları telefonlar hep sorunlu sorunlu. Androide güncelleme gelir aylar sonra alabilirsen alırsın güncellemeyi yada kendi yüklemek için uğraşırsın. Valla samsungda kullandım şuan lg kullanıyorum, bu telefonların hepsi bence çöp telefonu. Alınacak tek marka iphone, htc yada samsungun note serileri.
  • Bende 16 gb versiyonu kullanıyorum şebeke sorunu var arayan bana ulaşamıyor zaten internet için H+ hiç görmedim android 5.0 lollipop yaptım yine aynı sanırım 32 gb olanlarda bu sorun yok hattım avea ancak diğerlerini de denedim sonuç hüsran tlf yurt dışı telefon

• Bende de 32gb olanı var delta garantili
    5.0 güncelleme yaptım genede fayda etmedi
    Kimse ne yapılacağını bilmiyor maalesef

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.