Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3573. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
72.620
Cevap
379
Favori
2.297.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35713572357335743575
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar selam lg g3 telefonum kendi kendine reset atmaya basladi yeri geliyor acildiktan 1dk sonra yeri geliyor 5 dk sonra. Su an kullanamiyorum yedek bataryam da vardi baktim onda da ayni sorun oluyor. Gecmise yonelik okudum ama bir cevap elde edemedim su an haliyle teli kullanamaiyorum. Tesekkurler

Edit: android 5.0 pek yazilim guncellemedim
    Edit 2: acilir acilmaz pencere yonetimi ile tum verileri sil e tikladim. Telefon simdilik duzeldi. Resetleme olmuyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 14 Eylül 2017; 12:23:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enjektör

Merhaba fırınlama işlemini bende yapmayı planlıyorum.
    Bende de klasik bootloop olayı oldu. Anakartı söküp saç kurutma makinası ile 2-3 dk ısıtıyordum 15-20 gün idare etti beni ama şuan bu işlemde artık işe yaramaz oldu.Daha açılmaz oldu arada açılsa bile kesinlikle sim kartı okumuyor.

Fırın derecesi ve dakikası çok önemli mi acaba. internette farklı derecelerde yapanlar da var. Siz sadece folyoya sarıp mı fırına koydunuz?

Telefon ya anakartı çöp olcak ya da 20 gün idare edecek.
    Şu telefon sayesinde anakart sökmeyi,fırınlamayı falan öğreniyoruz işe bak

Hocam ben 10 dakika 180 derece fırında bıraktım fırını kapatınca soğuyana kadarda içinde tuttum bir 10 dakika daha kart yandı. Haberiniz olsun 20 gün daha kullanmak zorundaysanız fön makinesi veya çakmakla ısıtıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Yoksa fırında yanınca yedekte telefonda yoksa benim gibi kalırsınız :D

• xposed nougat çıkmış fakat düzgün çalışmıyor.
    yani görünürde çalışıyor gibi fakat amplify gibi programları kurunca anlıyorsunuz ki adı var kendi yok.
    beklemeye devam.
  • elimde acl marka 2.1A değerine sahip sarj aleti var fakat çok yavaş sarj ediyor. hızlı sarj edebilmem için orijinal sarj aleti mi almam gerek yoksa 1.8A değerine sahip bişey iş görür mü ?

bunu almayı düşünüyorum hem kablomda yıprandıhttp://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-g3-g2-g4-sarj-aleti-orjinal-mcs-04er-5v-1-8a-siyah-orjinal-lg-usb-sarj-data-kablo-297953700

tavsiye eden var mı

• Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Hocam gittigidiyor tarzı sitelerden kablo almayın. Bu kabloların coğu cakma oluyor. Orijinal dediklerine inanmayın. Ben almıstım bir kere bu kablolardan birkac günlük kullanımdan sonra tekrar yavas sarj etmeye basladı. lgaksesuar diye bir site var. Ordan aldım su an sorunsuz kullanıyorum. Sizede öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: desmond23

Hocam gittigidiyor tarzı sitelerden kablo almayın. Bu kabloların coğu cakma oluyor. Orijinal dediklerine inanmayın. Ben almıstım bir kere bu kablolardan birkac günlük kullanımdan sonra tekrar yavas sarj etmeye basladı. lgaksesuar diye bir site var. Ordan aldım su an sorunsuz kullanıyorum. Sizede öneririm.

peki o cihazi alsam lg aksesuardan orijinal kablo alsam hizli sarj eder mi ?

yada bundan mi alsam orijinal kutudan cikma diyor. otekinde 25 tl adaptore versem bi 25 de kabloya gidicekhttp://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-g3-g2-sarj-aleti-1-8-amper-orjinal-sarj-aleti-296176685

• Benim telefon sim kartı okumuyor. Aliexden lg g3 cat6 (f470) anakart alsam d850 kasasına uyar mı ? Çünkü o model antenli imiş. Birde işlemcisi snapdragon 805 e sahip 2k ekranlar için daha iyi bir işlemci deniyor.

Vaktin varsa aliexden al. Orda çok daha ucuza ve çok daha kaliteli şarj aletleri ve kabloları var . Vaktin yoksa arkadaşın önerdiği siteden al

• quote:

Orijinalden alıntı: ramudi

Vaktin varsa aliexden al. Orda çok daha ucuza ve çok daha kaliteli şarj aletleri ve kabloları var . Vaktin yoksa arkadaşın önerdiği siteden al

vaktim malesef yok, şuan kablom çöp durumda, arkadaşın önerdiği sitede kablo 25 tl, onu alsam gene adaptör de lazim, adaptör olarak 20 25 tl liklerden düşünüyorum, tabi 50 liraya kutusundan çıkmışlarda var n11 de

• Merhabalar,

2 seneden fazladır G3 kullanıcısıyım. Stock rom yüklü, hiç değişiklik yapmadım. Geçtiğimiz günlerde telefonda resetleme sorunuyla karşılaştım. Tahminen günde 10 kere reset attı. Başka bir G3 telefondan batarya değişikliği yaptığımda sorunu çözdü. Batarya alacağım tavsiyelerinizi istiyorum. Piyasada her batarya satan orjinal olduğunu iddia ediyor. Orjinal olup olmadığını nasl anlarım? Deji bataryaların adı çok geçiyor. Bu markayı kullanıp tavsiye eden var mı? Başka marka tavsiyelerine de açığım.

Teşekkürler.
    Eder hocam ben aldım hızlı şarj ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmond23

Eder hocam ben aldım hızlı şarj ediyor.

tamamdir sağolun.

android marsmelowda knock kodun sayısını düşürme şansımız yok mu, loliopda 3-4 şekil olurken marshmalowda 6 şekil istiyor knock kod

ve çift tıkta uyanmama yapıyor nasıl çözebilirim

• Selamlar, son günlerde telefonum kafayı yedi. Ilk basta google uygulamalarina girmemeye basladi(chrome,gmail,playstore) şimdi ise diğer uygulamaların bir kısmına girmiyor. Chrome'a girmeyi chrome guncellemelerini kaldırarak çözdüm fakat diğerlerinde işe yaramadı. Bu sorun basina gelen varsa yardımcı olabilir mi :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaasink kullanıcısına yanıt
    Hocam bendede aynısı oldu batarya değişimi oldu sonrada mavi ekran verdi tamamen pert oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: ankiso

quote:

Orijinalden alıntı: Enjektör

Merhaba fırınlama işlemini bende yapmayı planlıyorum.
    Bende de klasik bootloop olayı oldu. Anakartı söküp saç kurutma makinası ile 2-3 dk ısıtıyordum 15-20 gün idare etti beni ama şuan bu işlemde artık işe yaramaz oldu.Daha açılmaz oldu arada açılsa bile kesinlikle sim kartı okumuyor.

Fırın derecesi ve dakikası çok önemli mi acaba. internette farklı derecelerde yapanlar da var. Siz sadece folyoya sarıp mı fırına koydunuz?

Telefon ya anakartı çöp olcak ya da 20 gün idare edecek.
    Şu telefon sayesinde anakart sökmeyi,fırınlamayı falan öğreniyoruz işe bak

Hocam ben 10 dakika 180 derece fırında bıraktım fırını kapatınca soğuyana kadarda içinde tuttum bir 10 dakika daha kart yandı. Haberiniz olsun 20 gün daha kullanmak zorundaysanız fön makinesi veya çakmakla ısıtıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Yoksa fırında yanınca yedekte telefonda yoksa benim gibi kalırsınız :D

Ben de mavi ekran çıkıp telefon acilmayinca firinlamistim
    Olumu sonuç alamadık tabi

• Sahibinden de satılan sıfır Orijinal lg g3 d855 ilanları var
    Ortalama 500 tl isteniyor
    Aslı astarı var mı?
    Alan var mı
    Tavsiye eder misiniz?

• serseri441907 kullanıcısına yanıt
    Hocam değişim yaptığınız batarya orijinal miydi? Ben başka bir g3'ten orijinal batarya takıp 2 hafta kadar kullandım, sıkıntı olmadı.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaasink -- 18 Eylül 2017; 9:34:18 >
  • yaasink kullanıcısına yanıt
    İst bilişimden batarya değişimi yapmıştım batarya bana göre çakmaydı ancak telefon zaten sinyalleri veriyordu şu anda garantide akıbetini bekliyorum

• Arkadaşlar 3-4 gündür ciddi araştırıyorum şu bootloop olayını. Bende de var çünkü. Kapanıyor, bootloopta kalıyor, keyfine göre 1dk - 2 saat aralığında açılıyor telefon.

Potansiyel 2 sebebi varmış sanırım. Birincisi batarya kaynaklı. Bir yerden batarya bulup deneyebilirsiniz. Benmimkini çözmedi. Zaten kapanmalar güç tüketiminden bağımsız oluyordu.

İkincisi de telefon çok ısınıp çok soğuduğu için bellek yongası (sanırım) nın lehimlerinde sıkıntı oluyormuş, ondanmış.

Yine telefon kapanıp bootloopta kaldı bugün. Direk çıkardım bataryayı telefonu söküp caddedeki bilgisayarcıya gittim. Sıcak hava tabancası varmış sağolsun kullandırdı ücretsiz 260 dereceye ayarlattırdım. Telefonun anakartında arkada ve önde olmak üzere iki plaka var ikisini de çıkardım ama aslında biri yeterliydi sanırım. Büyük olan plaka. Altında Samsung ya da SKHynix yazan bellek yongası var. Anakartı güzelce bir yere sabitleyip sıcak hava tabancasını yonganın kenarlarında gezdirdim yaklaşık 1,5-2dk. Biraz fazla tuttum açıkçası, lehimler eriyecekse tam erisin istedim Tabi bu anda kesinlikle yongaya dokunmamak lazım. Sonra kapattım tabancayı bir dakika kadar bekleyip çıkardığım plakaları geri taktım, sonra da anakartı geri taktım telefona. Açıldı! Henüz 3-4 saat oldu fakat hiç kapanacak gibi bir hali yok.

Sorun yaşayan varsa incelesin. Saç kurutmayla falan uğraşmaktansa en yakındaki bilgisayarcıya gidin derim. https://www.youtube.com/watch?v=xf7MJMdfi34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 18 Eylül 2017; 16:36:56 >

• Benim de bir sorum var. Şu ses ve güç tuşu çalışmama seviyesine geldi artık. Bu sorunu çözmek için tuşların olduğu kısmı değiştirsek yetiyor mu acaba, altındaki devreyi de almak gerekiyor mu? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 18 Eylül 2017; 16:20:6 >
  • 
Sayfa: önceki 35713572357335743575
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.