Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.620
Cevap
379
Favori
2.297.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35703571357235733574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2014ten berii telefonu kullanıyorum ancak daha önce hiç yaşamadığım bir sorunla karşılaştım. Telefonda fotoğrafta gözüken şey sürekli olup duruyor

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

Gördüğünüz üzere hat sürekli gidip geliyor. Sim kartı çıkardım yine durum böyle. Sıkıntı şu; hat sürekli gidip geldiğinde telefon aşırı ısınıyor ve batarya su gibi akıp gidiyor. Yarım saatte tüm pil bitiyor kullansam da kullanmasam da. Önceleri mobil veriyi açıp youtube'a girdiğimde böyle bir sorun olurdu. Veriyi kapatırdım hat normale dönerdi. Şimdi veri de açık olsa, uçak moduna da alsam, sim kartı da çıkarsam böyle oluyor. 5 sn normal duruyor birden fotoğraftaki gibi çarpı işareti geliyor. Sorun bataryada değil diye düşünüyorum zira önceden böyle olmazken şarj gayet iyi gidiyordu.

Hem telefonun şarjı hemen bitiyor hem de neredeyse hiç şarj olmuyor. Üstelik biriyle arama yapsam hat gidip geldiği için arama sonlanıyor kimseyle konuşamıyorum. Yaklaşık 3 gündür böyle.

Telefoncuya mı götürsem bilemedim. Daha önce iki kez servise gitti (birinde darbe yüzünden ekran kaymıştı, diğerinde dokunmatik gitmişti) yani tekrardan telefoncuya verirsem ve yüksek bir para isterse telefonu aldığım fiyat kadar telefoncuya gitmiş olacak. Daha önce 700 lira ödedik

Kullandığım rom Fullmics. Android 6.0 bu romdan memnunum diye bir buçuk yıldır rom yüklemedim. Acaba yazılımsal bir sorunsa rom yüklesem geçer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aosp romlarda stock g3 kamerası veya xcam lg çalıştırmanın bir yolu varmıdır ?
  • Valla bu telefon çok komik ya. LG resmen şaka olarak yapmış bunu, biz de almışız.

Rootlarken AutoRec yüzünden hard-brick yaptım telefonu az önce. Mavi ekrandan sonra bunu da görmüş oldum artık. Maceradan maceraya atlıyorum resmen. Neyse sabah uğraşıcam çözümü varmış elimizde kalmaz umarım cihaz.

Edit: Kurtardım telefonu. Önce BoardDiag'la flashlamayı denedim ama telefonu görmüyodu. Araştıra araştıra technogar.com'daki yorumlarda Ersen arkadaşımızın yorumunu gördüm; şu rehberi kullanarak hallettim:

https://www.mylgphones.com/unbrick-lg-g3-qhsusb_bulk-qualcomm-9008-by-lg-smart-boot-diag-tool-all-lg-g3-variants.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Injoker -- 6 Eylül 2017; 14:43:44 >

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun sen bu telefonu çok düşürmüşsün veya gece üzerinde uyuya falan kalmışsın hafif esnemiş telefon.

Sorununu ben bundan 6 ay önce askerde yaşadım.( Zaten telefon yasak bide bu sıkıntılarla uğraşmıştım .. çok zor bir durumdu az sövmedim telefona ). Sonra burdan araştırmaya başladım.Sorunum sim card okumuyordu telefonun arka kapağına bantla kağıt falan yapıştırdım simcard üzerine kapanacak şekilde sıkıştırması için. İlk 1 2 ay öyle idare ettim. Daha sonra dahada sıkıştırmam gerekti, durum gittikçe kötüleşiyordu. Yaklaşık bu sorun çıktıntan 3 4 ay sonra ekran kararma sıkıntısı başladı. Ekran kararma sıkıntısı cidden çok sıkıntılı bir mevzu eğer o aşamaya geldiysen allah cidden sabır versin. Telefon çalışıyor ama bir anda ekrana giden güç mü kesiliyor bişey oluyor yavaş yavaş ekan kararmaya başlıyor ekran kararırken random tuşlara basarak telefonun çalıştığını anlayabiliyorsun yani sadece ekrana güç gelmiyor. Ben bu sorun başladıktan sonra yabancı forumları didik didik edip her yorumu okudum ( askerde zamandan bol bişey yok :P ) bu soruna 2 çözün bulunmuş.

1. Telefonu sökeceksin anakarta kadar , internetten bakabilirsin nasıl söküleceğine. Daha sonra anakartı 180 derecede 15 dakika alüminyum ile sarılı bir şekilde fırına atacaksın. ( Bununla sorununu çözen çok arkadaş vardı yabancı forumlarda ama benim askeriyede sıcaklık ve zaman ayarlı bi fırın olmadığından hiç denemedim. Tahminim anakart üzerindeki çift işlemcinin arasındaki bi bağlantı elemanı ( yada hereyse bazıları bant gibi bişey diyor ) düşmeden dolayı veya esnemeden dolayı kırıldığı / çatladığı ve bu işlemin o ara parçayı tekrar birleştirdiği ve sorunu giderdiğini söylüyorlar.Bence çok riskli bir işlem
    2. Telefonu gene sökeceksin.Anakartı çıkaracaksın. Ben askerde 1 kuruş bulamadığımdan dolayı 5 kuruş ile yaptım bu işlemi ve çok kalın geldiği için ileride dahada bok ettim işleri kendi açımdan :) . Telefonun işlemci kısmı zaten ekranın arkasında çok ince bi kareyle belirlenmiş sen buraya 1 kuruş ( kesinlikle önermiyorum kendim denedim para çözümünü ) veya alüminyum folyodan katlayarak işlemci boyutunda kalınlığıda 1 kuruş gibi olcak şekilde yap . Daha sonra işlemcinin oturacağı o yere koy üstüne anakartı koy işlemcin tam o folyodan yaptığın kare boyutunda şetin üstüne gelsin daha sonra bunları üstten güzel bir şekilde vidala , sık. Böylece sorunun bir sonraki düşürme, esnetmeye kadar düzelsin.Bi sonrakinde gene sök biraz oyna sonra gene sıkıştır olmamaya başladığı zaman kalınlıgı arttır çok az bir miktar falan filan.

Ama şuna çok dikkat etsin yapacaklar , ben askerde 5 kuruşla işlemciyi sıkıştırdığım için telefonun ön tarafından ekran orta kısımlardan çıkmaya başladı. Başlarda çok güzeldi ama ekran gitgide üst taraftan tutan yerlere doğru açılmaya başladı ve en son ekranım orta ve üst kısımdan tamamen çıkmıştı. Böyle oluncada zaten sıkıştırma bizim burdaki çözümümüz . Biz arkadan sıkıştırmaya çalıştıkça yük ön tarafa gidiyor ve ekrandan rahatlamaya çalışıyor cihaz. Buna çok dikkat edin. Ekran çıkmaya başlarsa yuvasından tam sıkışmıyor işlemci ve hat okumama , ekran kararması sorunu görülüyor.

Geçen haftaya kadar idare ediyordum ama ekranın nerdeyse yarısından çoğu çıktığından dolayı telefonun ekranı en ufak bir ısınma veya dokunmada kararıyordu. Yani kllanmak imkansızdı bende bizim burdaki telefoncuya götürdüm baya profesyonel bir abimiz.Önce ekranı tekrar yapıştırttım telefona. Arkadaki sorunuda o bizim para veya alüminyum folyodan yaptığımız katı hacimli şey yerine böyle sadece köşe kısımlarına köpükten ayak tarzı küçük şeyler yapıştırmış ortası yanlarıda boş sadece köşedeki ayaklar sıkıştırıyor işlemciyi. Hem bu sayede hava giriş çıkışı yüzünden telefon ilk aldığımdan bile daha çok soğuk kalıyor ve simcard ve ekran kararması sorunu yaşamadım bu işlemden sonra. Eğer bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa anakartı söküp işlemciye yapılan işlemi gösterebilirim size.

Çok hızlı yazdım yoldayım umarım güzelce anlatabilmişimdir. Her ne olursa olsun telefonumu çok seviyorum en az 100 kere düşürdüm keretayı ama hala çalışıyor g3'ümden ayrılcağım günü düşünemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cleric03

Öncelikle geçmiş olsun sen bu telefonu çok düşürmüşsün veya gece üzerinde uyuya falan kalmışsın hafif esnemiş telefon.

Sorununu ben bundan 6 ay önce askerde yaşadım.( Zaten telefon yasak bide bu sıkıntılarla uğraşmıştım .. çok zor bir durumdu az sövmedim telefona ). Sonra burdan araştırmaya başladım.Sorunum sim card okumuyordu telefonun arka kapağına bantla kağıt falan yapıştırdım simcard üzerine kapanacak şekilde sıkıştırması için. İlk 1 2 ay öyle idare ettim. Daha sonra dahada sıkıştırmam gerekti, durum gittikçe kötüleşiyordu. Yaklaşık bu sorun çıktıntan 3 4 ay sonra ekran kararma sıkıntısı başladı. Ekran kararma sıkıntısı cidden çok sıkıntılı bir mevzu eğer o aşamaya geldiysen allah cidden sabır versin. Telefon çalışıyor ama bir anda ekrana giden güç mü kesiliyor bişey oluyor yavaş yavaş ekan kararmaya başlıyor ekran kararırken random tuşlara basarak telefonun çalıştığını anlayabiliyorsun yani sadece ekrana güç gelmiyor. Ben bu sorun başladıktan sonra yabancı forumları didik didik edip her yorumu okudum ( askerde zamandan bol bişey yok :P ) bu soruna 2 çözün bulunmuş.

1. Telefonu sökeceksin anakarta kadar , internetten bakabilirsin nasıl söküleceğine. Daha sonra anakartı 180 derecede 15 dakika alüminyum ile sarılı bir şekilde fırına atacaksın. ( Bununla sorununu çözen çok arkadaş vardı yabancı forumlarda ama benim askeriyede sıcaklık ve zaman ayarlı bi fırın olmadığından hiç denemedim. Tahminim anakart üzerindeki çift işlemcinin arasındaki bi bağlantı elemanı ( yada hereyse bazıları bant gibi bişey diyor ) düşmeden dolayı veya esnemeden dolayı kırıldığı / çatladığı ve bu işlemin o ara parçayı tekrar birleştirdiği ve sorunu giderdiğini söylüyorlar.Bence çok riskli bir işlem
    2. Telefonu gene sökeceksin.Anakartı çıkaracaksın. Ben askerde 1 kuruş bulamadığımdan dolayı 5 kuruş ile yaptım bu işlemi ve çok kalın geldiği için ileride dahada bok ettim işleri kendi açımdan :) . Telefonun işlemci kısmı zaten ekranın arkasında çok ince bi kareyle belirlenmiş sen buraya 1 kuruş ( kesinlikle önermiyorum kendim denedim para çözümünü ) veya alüminyum folyodan katlayarak işlemci boyutunda kalınlığıda 1 kuruş gibi olcak şekilde yap . Daha sonra işlemcinin oturacağı o yere koy üstüne anakartı koy işlemcin tam o folyodan yaptığın kare boyutunda şetin üstüne gelsin daha sonra bunları üstten güzel bir şekilde vidala , sık. Böylece sorunun bir sonraki düşürme, esnetmeye kadar düzelsin.Bi sonrakinde gene sök biraz oyna sonra gene sıkıştır olmamaya başladığı zaman kalınlıgı arttır çok az bir miktar falan filan.

Ama şuna çok dikkat etsin yapacaklar , ben askerde 5 kuruşla işlemciyi sıkıştırdığım için telefonun ön tarafından ekran orta kısımlardan çıkmaya başladı. Başlarda çok güzeldi ama ekran gitgide üst taraftan tutan yerlere doğru açılmaya başladı ve en son ekranım orta ve üst kısımdan tamamen çıkmıştı. Böyle oluncada zaten sıkıştırma bizim burdaki çözümümüz . Biz arkadan sıkıştırmaya çalıştıkça yük ön tarafa gidiyor ve ekrandan rahatlamaya çalışıyor cihaz. Buna çok dikkat edin. Ekran çıkmaya başlarsa yuvasından tam sıkışmıyor işlemci ve hat okumama , ekran kararması sorunu görülüyor.

Geçen haftaya kadar idare ediyordum ama ekranın nerdeyse yarısından çoğu çıktığından dolayı telefonun ekranı en ufak bir ısınma veya dokunmada kararıyordu. Yani kllanmak imkansızdı bende bizim burdaki telefoncuya götürdüm baya profesyonel bir abimiz.Önce ekranı tekrar yapıştırttım telefona. Arkadaki sorunuda o bizim para veya alüminyum folyodan yaptığımız katı hacimli şey yerine böyle sadece köşe kısımlarına köpükten ayak tarzı küçük şeyler yapıştırmış ortası yanlarıda boş sadece köşedeki ayaklar sıkıştırıyor işlemciyi. Hem bu sayede hava giriş çıkışı yüzünden telefon ilk aldığımdan bile daha çok soğuk kalıyor ve simcard ve ekran kararması sorunu yaşamadım bu işlemden sonra. Eğer bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa anakartı söküp işlemciye yapılan işlemi gösterebilirim size.

Çok hızlı yazdım yoldayım umarım güzelce anlatabilmişimdir. Her ne olursa olsun telefonumu çok seviyorum en az 100 kere düşürdüm keretayı ama hala çalışıyor g3'ümden ayrılcağım günü düşünemiyorum

Hocam sıkıntı sim kartta da değil sanırım. Hat gidiyor. Şu an sim kart çıkmış vaziyette. Ancak yine böyle oluyor. Sim kartı taksam da takmasam da değişmiyor. Dediğiniz işlemler de çok riskli. En iyisi telefoncuya vermek. Telefon çok uzun süredir elimde. Elbet baya bir yere düşme yaşadı. Lakin hayvani bir kılıf takılı üstünde. Bilmiyorum valla en iyisi telefoncuya götürmek diye düşünüyorum. Birkaç hafta daha idare ederim. Güç tasarrufu açınca şarj çok gitmiyor en azından. Bir de bu aralar telefonu pek kullanmak istemiyorum zaten. Sadece müzik dinlemek için alıyorum elime. Bu mesajı yazarken bile %7 şarjım gitti

• Sorun sim card yuvasinda deil zaten onu anlatmaya calistim simcard yuvasini baskilayinca sorun cozuluyor baslarda ama ilerde ekran kararma sorunu cikiyor kacinilmaz olarak yabanci forumlara bakarsan gorurusn burdada cikmaya baslamis mesajlari okursan.

Ben en iyisi anakarti sokeyim resmini koyayim buraya sende telefoncuya gidip bu sekilde bi cozum uygulamasini soylersin hafif ayakli baski ve sogutucu bi jel surmus.Ben keske ekrani falan zorlamadan ilk olarak boyle yapsaydim dedim gordukten sonra ama askerde malum hizli cozum bulmak lazim telefondan baska biseyin yok askerde cok kotu oluyosun.

En iyi cozum anakarti degistirmek ama buda 700 800 tl normal tamirciler alamiyor anakarti sadece lg servisinde degistirebiliyosun ki bu da cok sacma su anda.Benimde baslarda simcard okumama yuzunden sarjim cok cok fazla gidiyordu ama dedigim gibi son islemden sonra eskisi gibi kullanabiliyorum.

Sana bir diger onerim ise telefonu bu saatten sonra isindirma cok fazla.Ben hearthstone oynuyordum gunde 3 4 saat cok fazla isiniyordu telefon ilk baslarda hep oyun oynarken karariyordu ekran asiri isinmadan dolayi .Bu durum tetikledi benim kararma olayini bir anda buda aklinda bulunsun.

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Fulmisc 7.6 yukleyin yada sorun devam ederse tekrar sifirdan romu temiz bir sekilde kurun romlarda olabiliyor bendede arada tuhaf problemler oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Banka uygulamalarını kullanan biriyim fulmics yüklemek istiyorum herhangi bir sorun olur mu?

Sosyal medya hesaplarımızın çalınması gibi durum olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperuygun26 -- 7 Eylül 2017; 16:19:12 >
  • İşlevsellik olarak hoşuma gitti. Android 7.1.2 sürümünü vermişler ( Lineage 14.1 ). Pil ömrü olarak ise ilk 100'den 0'a 3 saat 15dk civarı sürdü.
  • fulmics 7.6 kurduğumdan beri çok az süre veriyordu. Önceki sürümüm 6'lı birşeydi şimdi hatırlayamadım. O daha iyiydi 4 saate çıktığımı bilirim Ama biraz değişiklik istedim biraz o yüzden LineageOS kurdum. Bir kaç kez daha şarj/deşarj yapınca daha iyi olabileceğini düşünüyorum
  • Arkadaşlar G3 telefonumda az önce bir sorunla karşılaştım. Forumda gezerken telefon birden mavi ekran verdi, tamamen maviydi bir şey yazmıyordu. 2-3sn sonra reset atacak gibi oldu lg yazısı geldi ekrana ama tekrar mavi ekran geldi. Bu durum bir kez daha tekrarlandı ve telefon kapandı. Şu an hiçbir şekilde tepki vermiyor, açılmıyor. Ne yapacağımı bilemedim, var mı yaşayan bilen?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkac haftadir LineageOS kullaniyorum. Pil omru cok kotu. Internette gezinirken pile bakiyorum her dakika pat pat azaliyor hicbir sey yapmasam bile. Greenify vs yukledim. Simdi yine rom ariyorum :). Onerilere acigim.

• quote:

Orijinalden alıntı: torata90

Arkadaşlar G3 telefonumda az önce bir sorunla karşılaştım. Forumda gezerken telefon birden mavi ekran verdi, tamamen maviydi bir şey yazmıyordu. 2-3sn sonra reset atacak gibi oldu lg yazısı geldi ekrana ama tekrar mavi ekran geldi. Bu durum bir kez daha tekrarlandı ve telefon kapandı. Şu an hiçbir şekilde tepki vermiyor, açılmıyor. Ne yapacağımı bilemedim, var mı yaşayan bilen?

Sorun hala devam etmekte arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim. Telefonsuzum şu an.

• 1 YILLIK LG G3 DENEYİMİM VE TAVSİYELERİM

Yaklaşık 15 aydır kullandığım telefonla ilgili bazı bilgilerimi ve deneyimlerimi paylaşmak istedim

BATARYA
    Orijinal batarya belki de yanlış şarj aleti yüzünden kısa sürede ömrü kısaldı, deji batarya aldım ve gerçekten ömrü iyi. Yalnız bazı yan sanayi bataryaları stock rom kabul etmeyebiliyor.

ROM
    Stock rom gereksiz bir çok programdan oluşmakta. Kullandığım rom'lardan bahsedeyim.
    Fulmics: Stock rom tabanlı güzel rom, yanında xceed kernel kurulabilir.
    Lineage (CM) 13 : Güzeldir, geliştirilmesi durmuş fakat bazı kişiler hala uğraşmaktadır, güzel şarj ömrü vermektedir.
    Lineage 14: Xposed desteklemediğinden olsa bazı konularda sıkıntı yaşadım, şarjı hızlı gidiyor fakat performans olarak iyi.
    Clean Rom: Yine stock rom tabanlı fulmics benzeri, daha akıcı ve sadeleştirilmiş, çok kullanamadım.

UYGULAMA & KERNEL :
    Xposed Framework : Alttaki bazı uygulamaların çalışması için şarttır,kısaca açıklanacak bir sistem değil biraz araştırabilirsiniz, nougat için yok henüz. Root gerekli bu arada.

Xceed Kernel : Stock rom tabanlı rom lar için çalışıyor ve güzel uygulama.
    ARTX Kernel : Aroma installer ile detaylı ayar yapabiliyorsunuz, biraz daha başarılı, tabi performansdan ödün veriyorsunuz.
    Kernel Auditor: Kernel'i kendinizi göre ayarlayabilirsiniz, 2.54GHz fazla ısınma yapıyor, bunu düşürebilir, renklerle oynayabilir vs vs...

Greenify : Gerekli ve faydalı uygulama, 2.5TL civarı paralı sürümüde eközllikler getiriyor.
    Amplify: Wakelock engelleyici ve gereksiz servis durdurucu. Kullanımı biraz zor, bazen sistemin bazı uygulamaları çalışmayabiliyor, konum gibi.
    Power Nap : Aynı tür uygulama ve kendi kendine akıllı karar veriyor, daha başarılı diyebilirim.

SIK KARŞILAŞILAN SORUNLAR:
    Sıcaklık : Stock rom ile 80 dereceyi bulduğu oluyor işlemci, lineage ve diğer romlar biraz daha stabil. Thermal macun denedim, thermal pad denedim ama çok da faydası olmuyor hatta aksine kapanmaya sebep oldu.

Mavi Ekran: Bendeki internatiol versiyon olduğu için genelde TR cihazlarda olduğunu düşünüyorum, bazı çözümler var ama kalıcı çözüm yok gibi, ısıtma ve folyo koyma gibi yöntemler fayda edebilir.

Anakart Yanması : Anakart yanarsa ve garanti kapsamında yapılmazsa sıfır parası vermeyin gerçekten telefon haketmiyor o anakart fiyatını, sahibinden.com vs ilanlardan bir tane almaya bakın. Ekran da aynı şekilde. Aliexpress de ekran 40$ a yakın, tak sök kolay.

Kasa Çatlaklığı: Isınmadan kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü ısınıp soğuyan maddeler deforme olur ve çatlar, yapabilecek pek bişey yok gibi.

Bunun dışında telefonu 2 dakikada parçalayıp toplar hale geldim, sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz.
    ----------------
    NFC programını root uninstaller tarzı programlarla kaldırdım, ispat edemem ama sanki arka planda şarj tüketiyor
    Ayrıca konum hizmeti kapalı iken kablosuz tarama kapalı olduğuna emin olun, fayda ediyor biraz şarj ömrüne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edizz -- 10 Eylül 2017; 10:54:15 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar G3 telefonumda az önce bir sorunla karşılaştım. Forumda gezerken telefon birden mavi ekran verdi, tamamen maviydi bir şey yazmıyordu. 2-3sn sonra reset atacak gibi oldu lg yazısı geldi ekrana ama tekrar mavi ekran geldi. Bu durum bir kez daha tekrarlandı ve telefon kapandı. Şu an hiçbir şekilde tepki vermiyor, açılmıyor. Ne yapacağımı bilemedim, var mı yaşayan bilen?

Sorun hala devam etmekte arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim. Telefonsuzum şu an.

Anakart yanmış. Garantisi devam ediyosa verin değiştirsinler. Devam etmiyosa boşa para vermeye gerek yok 300 TL'den aşağı istemiyolar. Isınmadan kaynaklanıyo bu arada. Bu yaz çok fazla kişiye oldu havaların sıcaklığından dolayı.

Ayrıca Google'da aratırsanız geçici olarak fırınlama veya sıcak hava tabancasıyla ısıtma teknikleri var ancak 1-2 haftada bir tekrar ediyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Injoker

quote:

quote:

Anakart yanmış. Garantisi devam ediyosa verin değiştirsinler. Devam etmiyosa boşa para vermeye gerek yok 300 TL'den aşağı istemiyolar. Isınmadan kaynaklanıyo bu arada. Bu yaz çok fazla kişiye oldu havaların sıcaklığından dolayı.

Ayrıca Google'da aratırsanız geçici olarak fırınlama veya sıcak hava tabancasıyla ısıtma teknikleri var ancak 1-2 haftada bir tekrar ediyo.

Hocam garantisi bitti maalesef, o kadar para vermeyi de gereksiz buldum zaten telefonun ederi o kadar. Sonuç olarak iphone 6s e geçiş yapmaya karar verdim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam garantisi bitti maalesef, o kadar para vermeyi de gereksiz buldum zaten telefonun ederi o kadar. Sonuç olarak iphone 6s e geçiş yapmaya karar verdim.

En iyisi hocam. Donanım olarak vs. hala çok güçlü, ekranı hala eşsiz bi telefon ancak bu saatten sonra para vermek de gereksiz.

• Bu arada SDK 24 (7.0/Nougat) ve SDK 25 (7.1/Nougat) için deneysel bi Xposed sürümü çıkmış. Stabil olmayabilir diyolar ancak LG G3 için Ressurection Remix 7.1.1 ve 7.1.2 ve DU 11.6 ROM'larında test edilmiş ve stabilmiş. RR rom kullandığım için denemeyi düşünüyorum.

XDA konusu:https://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-android-nougat-sdk-25-arm64-t3639221

Test edilen telefon ve romlar:https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-list-roms-device-nougat-t3641607

Magisk Systemless için şuraya:https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-systemless-xposed-t3388268

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Injoker -- 13 Eylül 2017; 1:32:35 >

• cleric03 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba fırınlama işlemini bende yapmayı planlıyorum.
    Bende de klasik bootloop olayı oldu. Anakartı söküp saç kurutma makinası ile 2-3 dk ısıtıyordum 15-20 gün idare etti beni ama şuan bu işlemde artık işe yaramaz oldu.Daha açılmaz oldu arada açılsa bile kesinlikle sim kartı okumuyor.

Fırın derecesi ve dakikası çok önemli mi acaba. internette farklı derecelerde yapanlar da var. Siz sadece folyoya sarıp mı fırına koydunuz?

Telefon ya anakartı çöp olcak ya da 20 gün idare edecek.
    Şu telefon sayesinde anakart sökmeyi,fırınlamayı falan öğreniyoruz işe bak
  • quote:

Bu arada SDK 24 (7.0/Nougat) ve SDK 25 (7.1/Nougat) için deneysel bi Xposed sürümü çıkmış. Stabil olmayabilir diyolar ancak LG G3 için Ressurection Remix 7.1.1 ve 7.1.2 ve DU 11.6 ROM'larında test edilmiş ve stabilmiş. RR rom kullandığım için denemeyi düşünüyorum.

XDA konusu:https://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-android-nougat-sdk-25-arm64-t3639221

Test edilen telefon ve romlar:https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-list-roms-device-nougat-t3641607

Magisk Systemless için şuraya:https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-systemless-xposed-t3388268

Mesajı yazdıktan sonra denedim, sonuç olumlu. Resurrection Remix 7.1.2 ve Magisk ile birlikte son linkteki sürümü kullanıyorum. Ancak bazı module'ler hala güncellenmediği için uyumsuzluk söz konusu. Özellikle Greenify.

• 
Sayfa: önceki 35703571357235733574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.