Şimdi Ara

LG G3 (D855) CUSTOM ROM,MOD,BİLGİ PAYLAŞIMLARI !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
10
Favori
15.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben romu kötüleşmeye çalışmıyorum. Paylaşmış olduğun romun kullanıcısı olarak kullanım detaylarını paylaşıyorum. Ki hem diğer kullanan arkadaşlarla karşılaştırma olsun hem de senin için geri dönüş olsun;)
    Velhasıl konuya dönersek isi anlamında tatmin edici şimdiye kadar. Bahsettiğim battery programının ne olduğunu anladım. Ben cihaz içinde gizli bi kalibrasyon menüsü mu var acaba diye düşünmüştüm.
    Bu arada xposed yüklemek istiyorum hangi versiyonu yukleyebilirim? Sen denedinmi xposed? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizaun -- 29 Mart 2016; 22:22:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rizaun R kullanıcısına yanıt
    yok yanlış anlayacak birsey yok exposed kullanmadım kullanmamda.ufak tefek modları yükler kullanırım romu.gocunacak birsey yok bu romun üreticisi ben degilim tartışmaya açıktır tecrübeleriniz cok önemlidir.yükleme prosedürü takip edildiği sürece benim tecrübemden yararlanılır ha üstüne eklenecek vardır elbet.arastırın deneyin tecrübe edinin paylaşın benimde istediğim bu..yanlız extra yüklenen farklı modlar romun mimarisini etkiler.uyumlu ve uygun azami seyler yüklemek lazım.cok kurcaladıkça biryerden hasar verir.mesala yazılımcı arkadaşımız bir viper versiyonu paylaşmıştı o versiyonu bu roma yükleyin ses kayıt bozuluyor.1 gün boyunca 10 defa yükledim romu sil baştan.sonra yüklediğim mod ve ayarları tek tek deneyince farkettim.epey uğrastım.üzerindeki yeterince iyi iken seytan dürttü ya .şimdi anlatmak istediğim eksik yada fazladan yüklenen seylerden kaynaklı hatalar olur bunu romdanmı kullanıcıdanmı kaynaklı olduğu bazen çok zorlaşıyor.

ben mesala cok kurcalarım extra proğram çıkarır eklerim.her defasında tekrar tekrar yüklerim romu.abarmam 6.0 versiyonları belki 50 yi geçti :-) takıntım vardır kerneli kurcalar ince ayarları denerim.kolay sevmem her fomda uzun süre kalmam.daha önceleri galaxy s2 vardı custom romların içine girer ekleme cıkarma menü arka fonu wifi simgesi resimlerini ıvır zıvır degişirdim.herseye takıntı ordan başlar bende.birtürlü akıllı telefonu kullanma zevkine adam akıllı ulaşamadım kurcalamaktan.hastalık oldu.artık lg g3 de jübile yapıyor destek kalmaz yakında son rom update gelecek.sonra millet rahat edecek bende.

yükleme hataları izlenen yanlış yol tecrübe edilirken acelecilik.sorunun kaynagı degilde soruna odaklanan bizler aceleci toplumuz.hazırcı ve sabırsız millet oldugumuz zaten update beklerken ne kadar sıkıntı çektiğimiz durumu özetliyor..eksik bilgi üzerine inşa edilen toplama mix bilgi kirliliği yüzünden sorunlarımız baş gösteriyor.

bir custom rom yada kernel testi 1 günde yapılmaz mesala adam yüklüyor test etmiyor sabırsız , yok bana uygun degil sorun var kaçıyor.mücadele ruhu yok sadece bu ruh vatan savunmasında var cogu kurcalamayı sevmez.kimi orjinal takıntısı var.neyse cok uzaklaştık sanırım.kısacası birazda kullanıcı hataları var göz ardı etmemek lazım.

dediğim gibi play store da o proğramı indir kullan.ısı modu güzel çalısıyor.önceden yanıyodu cihaz o ısılarda.birde fps düşüsü yanı frekansı düşürüyordu cihaz sogusun diye hem sıcak hem performansız bir cihaz oluyordu.

2 satır tecrübe aktarmaya üşenen insanlarımız var paylaşımdan uzak bir milletiz.burda 2-3 kişiyi gecmiyor yorumlar.download sayısına bakarsak burası senlenmesi lazım.alıp kacarız,kopyalarız ama gerisi yok.sonra tonla soru cabası.forum mantıgı sadece kaptı kaçtı için
  • 2 gündür yoğundum baya bakamadım fazla ama sıkıntı yok gibi. tek sıkıntı hava durumu hata vermeye başladı. anlamadım neden. tekrar aroma ile sadece hava durumunu yükledim recovery den ama düzelme olmadı. varmı böyle bi hata alan? veya nasıl düzeltebiliriz?
    nasıl bir sıkıntı ?
  • nuisance1979 kullanıcısına yanıt
    tekrar temiz kurulum yaptım. durduruldu hatası veriyordu. temiz temiz herşey çalışıyoken backup aldım
    kafam rahat.
    ya buarada fulmicste biliyosundur 2G/3G/LTE geçiş düğmesi var. onu port edebilmemiz mümkünmü acaba? ihtiyac duydunmu? ki duycaz gibi sanırım bu 4.5 G muhabbeti insafsız çekiyor veriyi. en azından ijhtiyaç duyduğmuzda geçiş kısayolu olur.
    başlıkta belirttiğim gibi tertemiz kurulum yapılması lazım.problem yaşamamak için hatta proğramların apk sini yedekleyip tek tek yüklemek daha iyi.titanyum yedeği bile bazen problem oluyor nadirde olsa.geçiş düğmesi yok ama en son eklentiyle toogle da volte var.aslında toogle olsa yükleyince olabilir.ama v30c taban farklı her toggle yüklenmez komple kaybolur üst taraf.modlar yeni yeni cogalmaya başladı.beklemek lazım.v30c yaygın olunca yaparlar o zaman yüklersin.fulmicteki c30b tabanlı eleman boşverdi artık cıkmıyor yenisi :-)
  • aynen bi bekleyelim. yedeği recovery den alıyorum. titanium dan sorun çıkabiliyo. toogle da volte yok bende yaw
    son çıkarılan programlar zipini yükle güncelledim çünkü.

• Dün android 6 dan, orjinal android 5 e sürümüne dönderdim telefonu ve garantiye gönderdim, bugün ellerine ulaşmış olması gerekiyor, bakalım ne yapacaklar.

Sorunlarım
    4 saatten fazla şarj süresi
    reset atma sorunu
    aşırı ısınması
    usb girişi temazsızlık yapıyordu.

İnşallah 32gb modelinden gönderirler yada bir üst model g4 verirler :D temennim bu yönde
    ooo eline sağlık ;)
  • Xposed yükleyebilwn var mı bu roma v79 sdk 23 dosyası lazımmış ama bulamadım

• Arkadaşlar telefonu garantiye vermek istiyorum. Telefonu aldığımda 6.0 rom kurulu idi ama kutusunda sea yazıyor suanda fulmics rom kurulu ne yapmam gerekiyor garantiye yollamam için... Şimdiden teşekkürler...

• eco_06 E kullanıcısına yanıt
    bu linkten cihazın imei nosunu yazıp cihazına uygun romu kdz olarak bu linki inceleyerek yükleme yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance1979

bu linkten cihazın imei nosunu yazıp cihazına uygun romu kdz olarak bu linki inceleyerek yükleme yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim takıldığım yerde de yardımcı olursanız sevinirim

• N&N 4.0 çıkmıi v30e versiyonun belki yüklemek isteyenler olabilir.

indirmek için download linkleri:

Google drive linki

mega linki

. . . ♣ CHANGELOG ♣ . . .

N&N 4.0

CHANGELOG N&N V4 ANDROID M
    By Newtonskate & NSTeam

BASADA EN EL FIRMWARE STOCK 30E Española 6.0
    PARCHE DE GOOGLE DE MARZO
    ANIMACIONES A 0.25X
    ANIMACIONES DE TIEMPO Y NOTIFICACIONES EXPANDIDAS
    GRABACION DE LLAMADAS EN LA APP LG
    MEJORADA GESTION DE RAM Y MULTITAREA
    NUEVOS ARCHIVOS BINARIOS
    MEJOR COMPATIBILIDAD CON APLICACIONES DE GOOGLE
    KCNOCK CODE CON UN MINIMO DE 3 TOQUES
    POSIBILIDAD DE AÑADIR MAS WIDGETS EN SMARTBULLETING
    LAUNCHER G5 y G3
    SMARNOTICE G5 FUNCIONANDO EN AMBOS LAUNCHERS
    INSTALADOR AROMA VARIAS OPCIONES
    ROOT SUPERSU
    ROM ODEX
    ACELERACION GPU
    MEJORAS EN CAMARA
    Y ICONOS G5
    MEJORAS COBERTURA
    RELOJ CENTRADO

NAVBAR A 36 DPI
    Y FRANJA NEGRA A 38 DPI
    MEJOR RESPUESTA TACTIL
    BUSYBOX
    SELINUX PERMISIVO
    SONIDO AUMENTADO
    CORTINA Y STATUS STOCK
    FUENTES G5
    GALERIA G5
    SONIDOS G5
    BOOTANIMATION Y SHUTANIMATION LG
    FONDOS DE PANTALLA G5
    FONDOS DE BLOQUEO G5
    REPO N&N
    CAMBIADAS APN
    REVISADO BUILD.PROP
    REVISADO SCRIPT OPTIMIZER N
    MAS CALIDAD EN LAS LLAMADAS (HABILITADO VOLTE)
    HABILITADO CAMBIO MEMORIA SD COMO INTERNA
    TODAS LAS APLICACIONES EN DOBLE VENTANA
    ELIMINADO EL COLOR NARANJA EN AHORRO DE BATERIA
    NUEVO VIPER FX 2.4.0.1
    WHITE

FIX GPS:
    -ESPA�A
    -EUROPA
    -SUDAMERICA

az cok anlaşılıyor değişenler çok ispanyolcaya gerek yok zaten sayfada olmazsa google ceviri yapıyor
  • N&N ULTRASLIM ROM v30B

N&N ULTRASLIM D855
    By Newtonskate&NSTeam

BASADA EN EL FIRMWARE STOCK 30B
    ROM ULTRALITE:578MB
    ROOT SUPERSU 2.52
    APK LG ELIMINADAS:
    teclado
    tiempo
    alarma
    backup
    explorador web
    explorador de archivos
    musica
    etc...

APK AÑADIDAS:

Nova Launcher
    Widget tiempo Moto
    Alarma Asus
    Calculadora Asus
    Mensajeria Asus
    Grabadora Sony
    Correo Google
    Reproductor de musica Pulsar
    Viper
    Reboot

AÑADIDA OPCION DE ANIMACIONES A 0.25X
    APLICACIONES AÑADIDAS EN AJUSTES:
    -AJUSTES DOZE(bateria)
    -MONITOREO DE SISTEMA
    -SUPERSU
    ACELERACION GPU
    MEJORAS EN CAMARA
    MEJORAS COBERTURA
    RELOJ CENTRADO
    NAVBAR A 32
    MEJOR RESPUESTA
    BUSYBOX
    SELINUX PERMISIVO
    SONIDO AUMENTADO
    6 TOOGLES Y 6 QSLIDE
    CARGA INTELIGENTE( al activar/descativar da fc pero funciona )
    AJUSTES DE PANTALLA
    CUSTOMIZADAS NOTIFICACIONES Y MULTITAREA (REDONDAS)
    ICONOS DE AJUSTES DE COLORES
    MAS VELOCIDAD
    BRILLO AUTOMATICO MEJORADO
    FONDOS DE BLOQUEO ANDROID M
    REVISADA REPO APK
    CAMBIADAS APN
    REVISADO BUILD.PROP
    REVISADO SCRIPT OPTIMIZERN
    MAS CALIDAD EN LAS LLAMADA(VOLTE)
    HABILITADO CAMBIO MEMORIA SD COMO INTERNA
    MEJORADO BRILLO AUTOMATICO
    GPS MOD:

-ESPAÑA
    -EUROPA
    -SURAMERICA

----INSTALACION----
    REINICIO AUTOMATICO

İNDİRMEK İÇİN LİNKLER

MEGA LİNKİ

GOOGLE DRİVE LİNKİ

yakında hiper mega ultra çıkarsa şaşırmayın :-)) 578 mb bir rom...
  • Ultraslim romu denedin mi?Ayrıca 4.0 versiyonunda UX 5.0 mı var?Bilgilendirirsen sevinirim :)

• brkcnra09 B kullanıcısına yanıt
    ux 5.0 yoktur zaten gereksiz birton program silinmiş sonradan belki yüklenebilir.heniz denemedim...burdaki romların hepsini ben deneyeyim diye eklemedim ki :-) rom yükleyen fikri olan arkadaşlar paylaşşın diye açtım ama benden başka yorum yapan yok .
    Valla öyle ya.Ya millet rom falan konusunda ilgilenmiyor veya da geri dönüşü sağlamıyor.Bi **** olamadık.Neyse yine de emeğine sağlık.Bi de batarya için hangi kerneli tavsiye edersin ?

• brkcnra09 B kullanıcısına yanıt
    üzerinde stok kernel fena degil.diğerleri performansı öldürüyor
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.