Şimdi Ara

LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
3
Favori
3.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar size lg g3 beat yani d723tr ye nasıl recovery yükleyip cynogenmod13 ü yükleyeceginizi anlatacam öncelikle telefonunuzu brick yapma ihtimaliniz oldugu için SORUMLULUK SİZE AİTTİR.

BAŞLAMADAN ÖNCE GEREKENLERİN LİSTESİ
    ROOTLU BİR LG G3 BEAT TELEFON
    PhilzTouch Recovery
    Recovery i yüllemek için Flashify
    TERMİNAL EMULATOR
    BUSYBOX PRO
    Bootloader kilidini kaldırmak için aboot.bin dosyası
    ve CYANOGENMOD 13
    hepsinin linkini verecem sırayla işlemleri uygulayarak cynogenmod geçiş yapacagız.

1. ADIM
    playstordan veya netten Flashify , busybox pro ve terminal emulatorü edinip telefona yüklüyoruz. busybox u yükleyip acıktan sonra install secenegini secip yüklememiz gerekmektedir.
    2.ADIM

RECOVERY ve Bootloader dosyalarını indiriyoruz şu adrestenhttp://s8.dosya.tc/server/t4nza3/TWRP_ve_ABOOT.zip.html indirip içindeki dosyaları telefona atın NOT DOSYALAR TELEFONUN KENDİ HAFIZASINDA VE HERHANGİ BİR KLASÖR İÇİNDE OLMAMALIDIR.

3. ADIM

FLASHİFY uygulamasını çalıştırıp recovery image secenegini secip indirdiginiz rar dosyasının içinden cıkartıgınız twrp-2.8.7.0.img dosyasını gösterin ardından yup secenegini şecip rebotnow demeden cıkın.
    böylelikle twrp yi yüklemiş olduk ancak recovery e girebilmemiz için bootloader kilidini kaldırmamız gerekmektedir.
    bunun için yükledigimiz terminal emulator u çalıştırıp şu kodları giriyoruz.
    su  (root gereklidir) 

dd if=/sdcard/aboot.bin of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot

bu işlemlerden sonra telefonumuz artık recovery e girebilir.

4. ADIM
    LG G3S in romları d723tr de çalışmaktadır bu sebeple şu adresten gerekli romu indiriyoruz. Ve sd karta atıyoruz.https://download.cyanogenmod.org/?device=jag3gds

5.ADIM
    Telefonumuzu recovery modda acın

1-CIHAZINIZI KAPATIN

2-CIHAZIN SES KISMA VE POWER TUSU NA AYNI ANDA BASILI TUTUN

3-LG LOGOSU GELINCE HER IKI TUSUDA BIRAKIP HEMEN ARKASINDAN POWER TUSUNA TEKRAR BASILI TUTUYORUZ gelen seçeneklere yes deyip kapatma tuşu ile okeyledikten sonra
    Teamwin recovery karşımızda.

6.ADIM VE EN ÖNEMLİ ADIM

Teamwin recovery modu açtıktan sonra wipe secenegine tıklıyoruz
    ardından alta SWİP TO FACTORY RESET YAZAN KISIMDA OKU SONA GÖTÜRÜYORUZ VE bekliyoruz

ardından geri gidip install diyoruz

ÜSTTE STORANGE KISMINDA İNDİRDİGİMİZ CM13 ÜN KONUMUNU (telefon hafızasımı yoksa sd kartta mı) BELİRTİYORUZ.

ardından altta c13 ün zip dosyasını seciyoruz.
    karşımıza çıkan ekranda SWİP TO CONFİRM FLASH kısmındaki oku sona götürüyoruz. ve işlemler bittikten sonra tamamdır.

• Ekran görüntüsü eklermisin ve yasadigin sorunlar ve performans nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu romda radyo calisiyor mu?

• performan acısından cihaz cok iyi şuan herhangi bir sorunla karşılaşmadım. radyo konusunda bişi diyemiyecem

LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13
     LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13  LG G3 BEAT Recovey ve Cynogenmod 13

• Modeli değişiyor demek ki D724 oluyor değil mi.
    Ana ekrana geçerken yavaşlama sorunu yok mu bu romda hiç bir sorun yok umarım. yüklemek istiyorum ama telefon garanti dışı oluyor

• emrahoksak E kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sayenizde artık bizde cyanogenmod kullanacağız ama bi sorum var yüklediğiniz gapps'ın linkini verebilir misiniz
  • Arkadaşlar yükleyen var mı? Varsa kullanımı performansı gibi konulara değinebilir mi?
    Çalışanlar çalışmayanlar nelerdir yükleyip bilgi veren olursa Allah razı olsun.
  • ben yükledim arkadaşlar denemeden paylaşmadım. gapps olarakhttp://opengapps.org/ sitesindeki nano paketi yükledim sadece playstore ve gmail bulunduran paket . sizin ihtiyaçlarınız daha fazla ise platform kısmında ARM android kısmında 6.0 variant kısmında ise yükleyeceginiz paketi secip indirebilirsiniz. en üstteki paket en fonksiyonel en alttaki paket ise en minimize edilmiş pakettir. zaten paket ismi üzerine mouse imlecini götürürseniz neleri kapsadıgını yazar. inşlahh acıklayıcı olmuştur
  • cm13 ü root etmek içinhttp://www.dosya.tc/server6/jmrrih/BETA-SuperSU-v2.65-20151226141550.zip.html adresindeki dosyayı recovery kullanarak yüklemeniz gerekmekte

araştırırken sony bravia 3 ü gördüm deyince kamera acısından bir düzenleme oldugunu gördüm bi kaç fonksiyon ekliyor begendim bunuda paylaşmak istedim aynı şekil recoveryden yüklemeniz gerekmektedir.http://s6.dosya.tc/server5/wqe5mx/Sony_Bravia_3.zip.html

Teşekkür ederim öncelikle. Çalışmayan bi fonksiyonu var mı şuan telefonun?
    Bir de Telefonu nasıl Root ettiğimizin bir önemi var mı?
    Mesela ben Kingroot ile Root ettim cihazı. Ayrıca bu rom u kurduktan sonra cihaz D724Tr mi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krki -- 12 Ocak 2016; 2:52:41 >
  • Kingoroot un mobilversiyonunu denedim ise yaramadi acikcasi calismayan bi fonksiyon var ki o tum lglerde ayni sikinti var knock code calismiyor cokta alismistim o merete d724 modeli bizimkinin cift simkartli modeli ayarlar kisminda sim kart ayari geciyor ama kayda alinmaz onmsiz bisi kullanima baqli herhangi hicbir sikinti bulunmamaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahoksak -- 12 Ocak 2016; 2:59:40 >
    Hocam sen kurdun mu Rom u cihaza?
  • Evet kurdum ve kullaniyorum yorumlarda demistim denedim diye

Peki başka nasıl Root atabilirim telefona yardımcı olabilir misin?
  • yüklüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptmustafa -- 18 Şubat 2016; 14:10:08 >
  • malesef şimdilik root işlemi için başka bir yol bilmiyorum zip dosyasını flashlamak lazım.
    performans acısından ele alırsak stock romlara oranla çok başarılı diyebilirim en nihayetinde temiz bir android. isteyen arkadaşlar sadece recovery i yükleyip wipe/data factory reset yapıp telefonunu temizleyebilir ve yahut yedekleme işlemleride yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahoksak -- 12 Ocak 2016; 15:25:15 >
  • arkadaşlar root için herhangi bir program veya dosyaya ihtiyacınız yok geliştirici seçeneklerinde root izinleri var ordan aktif ederek kullanabilirsiniz
    Peki telefonun şarjı ne kadar gidiyor?

• orhandee O kullanıcısına yanıt
    Siz yüklediniz mi Rom u ?

• krki K kullanıcısına yanıt
    evet dün akşamdan beri kullanıyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.