Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.437
Cevap
135
Favori
467.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: Vamptonite

quote:

Orijinalden alıntı: Grck

benimde başıma geldi.. hard reset deneyin.. olmadı romu tekrar yükleyin.. anca kurtuldum cwm den..

Hard reset işe yaramıyor. Daha detaylı yardımcı olabilir misin nasıl kurtuldun?

1. sayfada ayrıntılı olarak anlatımı mevcut. Son maddeye bir göz atın.

Rootluyken OTA güncelleme yaptıktan sonra CWM Recovery ekranını geçemiyorum. Telefon biglisayara bağlanmıyor birde şarjı bitti. En fazla 2dklık şarj olabiliyor bu da recovery yüzünden sanırım. Şimdi ben ne yapmalıyım? Telefon kapalıyken bilgisayardan telefon bilgilerine erişebilmemin bir yolu yok mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thesandwich

teşekkürler hocam. yakinda onunda çözümünu bulurlar

Bu mesajları okuyan diğer arkadaşlar yanlış düşüncelere kapılmasınlar. Böyle bir sorun yok. Çünkü çözümü olan şeyler sorun değildir. Root'un yeniden nasıl Unroot yapıldığı yüzlerce defa anlatıldı, 1. sayfaya da resimlerle videolarla eklendi.

sorunu çözerler derken
    unroot yaptiktan sonra download modunda rooted yazısı yazması sorununu kasdetmiştim.yoksa root unrootta sorun yok
  • kolay gelsin arkadaşlar ses sorunu yaşayan var mı ? konuştuğunuz kişini sesi boğuk veya sizin sesiniz boğuk duyuluyormu karşıdan ? bunun çözümü var mı? yoska birtek bende mi var ?
  • ikinoktas İ kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin değerlerde otomatik parlaklık çalışmaz.

%70-75 arası ideal gibi görünüyor.
  • quote:

quote:

quote:

Bu mesajları okuyan diğer arkadaşlar yanlış düşüncelere kapılmasınlar. Böyle bir sorun yok. Çünkü çözümü olan şeyler sorun değildir. Root'un yeniden nasıl Unroot yapıldığı yüzlerce defa anlatıldı, 1. sayfaya da resimlerle videolarla eklendi.

sorunu çözerler derken
    unroot yaptiktan sonra download modunda rooted yazısı yazması sorununu kasdetmiştim.yoksa root unrootta sorun yok

Onun çözümü var.

Flash Tool ile Rom sıfırdan yüklenir.

Sonra cihaza Factory Reset atılır ve ROOTED yazısı UNROOTED olur.

İlk mesajın 3. ve 7. maddelerinde her ikisi de anlatılıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

Telefonum rootl ve CWM recovery yüklü 65 mb lik güncelllemeyi yapmanın bir yolu varmı ?

Custom Recovery ile orjinal güncellemeler yüklenemez.

Peki, Çetin hocam;
    Telefonun stock recovery'sinin yedeği almak için markete bir uygulama mevcut recovery tools diye.
    Önce telefonu root ettim ve stock recovery'in yedeğini aldım, .img dosyası olarak.
    Sonra denemek için clockworkmod recovery yükleyip, recovery tools ile yedek aldığım orijinal recover'i geri yükledim.
    Sonuçta ilk aldığım andaki recovery stock olana geri dönebildim, bu şekilde orijinal recovery yüklüyken OTA güncellemesi yaptım.
    Telefon normal şekilde recovery ekranında açıldı, OTA güncellemesini yüklemeye çalıştı, ancak error hata verip telefon normal şekilde tekrar açıldı.
    Ama telefon kesinlikle bootloop olmadı, şimdi günceleme olmuş gözükmüyor yazılım bilgilerinde 10b olarak gözükmesine rağmen
    güncelleme ekranında yeni güncelleme yok diye gözüküyor. Halbuki 10c yeni versiyon var.
    Telefonda bir sorun gözükmüyor, sizce sorun ne olabilir daha önce böyle birşey başınıza geldi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: akyuzmk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

Telefonum rootl ve CWM recovery yüklü 65 mb lik güncelllemeyi yapmanın bir yolu varmı ?

Custom Recovery ile orjinal güncellemeler yüklenemez.

Peki, Çetin hocam;
    Telefonun stock recovery'sinin yedeği almak için markete bir uygulama mevcut recovery tools diye.
    Önce telefonu root ettim ve stock recovery'in yedeğini aldım, .img dosyası olarak.
    Sonra denemek için clockworkmod recovery yükleyip, recovery tools ile yedek aldığım orijinal recover'i geri yükledim.
    Sonuçta ilk aldığım andaki recovery stock olana geri dönebildim, bu şekilde orijinal recovery yüklüyken OTA güncellemesi yaptım.
    Telefon normal şekilde recovery ekranında açıldı, OTA güncellemesini yüklemeye çalıştı, ancak error hata verip telefon normal şekilde tekrar açıldı.
    Ama telefon kesinlikle bootloop olmadı, şimdi günceleme olmuş gözükmüyor yazılım bilgilerinde 10b olarak gözükmesine rağmen
    güncelleme ekranında yeni güncelleme yok diye gözüküyor. Halbuki 10c yeni versiyon var.
    Telefonda bir sorun gözükmüyor, sizce sorun ne olabilir daha önce böyle birşey başınıza geldi mi?

Ben recovery'yi değiştirme ihtiyacı duymadım henüz. Bu nedenle birşey diyemem.
    Mantık yürütecek olursak, Stok recovery tam olarak yedeklenmemiş yada geri yükleme yapıldığı için imza sorunu oluşmuş olabilir. Güncellemenin hangi scriptlerle yani komutlarla yapıldığını bilmiyoruz. Bunu bilsek belki çözüm de üretilebilir.
    Görülen o ki Custom Recovery yada sonradan geri yüklenen stok recovery sorun çıkartıyor.

Ben henüz güncellemeyi yapmadım. Recovery de yüklememiştim sadece Root yapmıştım. Hafta sonu Unroot işlemini yaparak bir deneme yapacağım. Eğer başarılı olursa, sorunun sadece Recovery'nin değişmesi nedeniyle oluşan imza sorunu olduğunu anlayacağız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, s3 mini de gereksiz programları durdurup pil süresinde ciddi artışa gidiyorduk. Yanlız bunu güvenli modda yapmamız gerekiyordu, normal yaparsak telefonu açıp kapattığımızda eski haline geliyordu.

Bu telefonda böyle bişey var mı, ismi ne ve nasıl ?
  • merhabalar,
    LG PC suite ile cihaz numaramı göremiyorum.
    Cihaz numarası olmadığı için sürüm yükseltme kontrolüne bastığımda "Cihazın kimlik doğrulaması başarısız, Lütfen kontrol ederek tekrar deneyin" yazmakta.
    Sorun ne olabilir, bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkannarin -- 14 Ocak 2014; 14:31:01 >
  • ozkannarin O kullanıcısına yanıt
    bizde göremiyoruz hocam...
    Sıkıntı yok yani :)
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    eyw sıkıntı yapmıyorum o vakıt. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: Darkweither

Arkadaşlar andorid sistemine yabancıyım hatta ilk kullanışım diyebilirim telefonun şarjı gayet iyi gidiyor ama telefon çok ram kullanıyor 1,2 civarı hiç bir uygulama açık değilken nedenini pek anlamadım,ek olarak cihazın güncellemeleri otomatik gelecek mi kendim manuel mi yapacağım,aslpahlat 8 i yüklerken yarıda bırakmıştım bugun indirmeye çalıştığımda cihazınıza uygun değil sorunu aldım onuda pek anlamadım epey sorum oldu yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlertema,uygulama,oyun tavsiyesi her türlü açığım yardımlarınızı bekliyorum

900mb-1gb arası ram kullanıyor cihaz ama facebook ve bunun gibi arkada daima çalışan programlar yükleyince ram kullanımı artıyor haliyle.
    Oto güncelleme gelir. Sizde telefondan yaparsınız.
    Asphalt 8'i telefona indirip oynamıştım. Uyumsuzluk sorunu vermedi ama yarıda kesmemiştim. Farklı bir hata olabilir.

Teşekkürler hocam beni aydınlattınız tek asphalt 8 sorununu çözemedim oda öyle olsun deyip geçiyorum artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

quote:

sorunu çözerler derken

Onun çözümü var.

hocam bişey sormak istiyorum. Rom yükleyince imei uçma sorunu var mi? samsung larda var ya hani rom yükleyince /efs klasörü siliniyor. o sorun var mı bunda? bişey daha sormak istiyorum. Rom yüklerken kernel yüklemeye gerek var mi? daha doğrusu kernel var mı? maruz görün biraz bilgim yok lg'lerde

• root garanti dışına çıkarır mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sorunu çözerler derken

Onun çözümü var.

hocam bişey sormak istiyorum. Rom yükleyince imei uçma sorunu var mi? samsung larda var ya hani rom yükleyince /efs klasörü siliniyor. o sorun var mı bunda? bişey daha sormak istiyorum. Rom yüklerken kernel yüklemeye gerek var mi? daha doğrusu kernel var mı? maruz görün biraz bilgim yok lg'lerde

1: IMEI uçma olayına şimdiye dek rastlamadım. Ben bu cihaza henüz hiç Custom Rom yüklemedim. Samsung'larda bildiğim kadarıyla çakma IMEI'li cihazlarda bu sorun çok oluyor. G2'den önce Samsung Türkiye garantili Galaxy S2 kullanıyordum. Günde 2-3 defa Rom yüklediğim oluyordu ve bir sorun olmadı. Ayrıca bazı Rom'lar kendini yüklemeden önce EFS yedeğini alıyordu. G2'de durum nedir bilmiyorum. Ancak yine de aklınız takıldıysa TWRP Recovery'nin 2.6.3.4 versiyonunu yükleyip Backup/Restore bölümünden sadece EFS yedeğini alabilirsiniz. Bu yedeği de bilgisayarınızda TWRP 2.6.3.4 klasörü ve onunda içine EFS klasörü oluşturup oraya yedekleyin. Ben böyle yaptım. Recovery türleri ve versiyonları arasında Restore sorunu olabiliyor. Bu nedenle ben Backup'ları mı bu tür isimler verdiğim klasörlerde saklıyorum. Böylece ileride lazım olduğunda hangi Recovery'nin hangi sürümüyle yedek aldığım belli oluyor.

2: Kernel'siz Rom olmaz. Her Rom'un Kernel'i vardır. Ancak isterseniz daha sonra Custom Rom yükledikten sonra ayrıca özelleştirilmiş Kernel yükleyebilirsiniz. Yalnız şimdilik LG cihazlarda Samsung'lardaki kadar Kernel geliştirici zenginliği yok. Galaxy S2'den bildiğim Dorimanx G2 için Kernel yapmaya başladı. Ancak bu geliştiriciye karşı bir önyargım var. Biraz baştan savma iş yapıyor gibi. Hemen her hafta yeni versiyon çıkarmasına rağmen bir arpa boyu yol kat edememişti. Bir Gökhan Moral SiyahKernel'iyle G2'ye transfer olsa fena olmazdı. Hatta çok iyi olurdu. Zaten Dorimanx de Galaxy S2'de SiyahKernel üzerinden çalışıyordu.

• Arkadaşlar,
    Hangi recovery ile OTG den usb belleğe yedek alabiliyoruz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sorunu çözerler derken

Onun çözümü var.

Custom ve Original rom yükledim. IMEI gitmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dekstop's surgeon

root garanti dışına çıkarır mı?

Çıkarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Standart CWM kullanıp, custom rom'lar arasında geçiş yaparken, bug yüzünden wipe cache partition'ın çok uzun sürmesinden bıkmış LG G2 severler, yine CWM ile PhilZ Touch güncellemesi yaparak bu sorundan kurtulabilirler.

Bu arada sadece ilk geçişi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu vardır.

1. CWM ile aldığınız nandroid backupları PhilZ Touch ile yerine koyamazsınız! Ayrıca CWM ve PhilZ Touch nandroid backup dosyalarını farklı yerlerde tutmaktadır.

PhilZ Touch'ın en güzel tarafı ise, CyanDelta'nın sorunsuz bir şekilde CyanogenMod güncellemesini yapabilmesidir.

--
    Edit: CyanDelta Updater

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenp -- 14 Ocak 2014; 21:52:02 >

• Arkadaşlar konu gayet güzel ve bilgilendirici olmuş, emeği geçenlerin ellerine sağlık.
    Ancak benim şöyle bir önerim olacak: Konuyu açan arkadaş, ilk mesajına, telefon ilk alındığında yapılması gerekenleri maddeler halinde özetlese çok iyi olur. Tek öğrenebildiğim ölü piksel kontrolü. Fakat günlerdir konuyu incelemeye çalışıyorum; arka kapaktaki gıcırdama, farklı seri kodlu IMEI, bulutlanma, sesde kısıklık, garanti(lg veya başarı) vs çok farklı sorunlar yaşanabiliyor.
    En azından telefonu ilk alacak kişilere bu şekilde kısa bilgilerin olduğu bir rehberde hazırlansa çok iyi olur düşüncesindeyim.
    Hatta konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar böyle bir konu da açabilirler.
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.