Şimdi Ara

LG G2'nin Kulaklık Ses Çıkışını Yükseltmenin Yolu: JetAudio ve AM3D Audio Enhancer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
9
Favori
6.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süredir G2'nin kulaklık ses çıkışını yükseltmeyi deniyordum. Ancak EQ'ların Pre Amp'ları yeterli ve kaliteli sonuç vermiyordu. O yüzden marketteki müzik çalarları bir süredir sıradan deniyordum ve sonucundan tatmin olduğum bir ikiliyi buldum.

Eskiden beri PC'lerde var olan iki çalardan birisi olan JetAudio'nun plus versiyonunu ilk önce satın almanız gerekiyor. Bu sanırım şu an 4 dolar. JetAudio'nun içerisinde üç başlık altında ayar var. Bunların birisi 20 band ekolayzır. İkincisi JetAudio Sound Effects ve üçüncüsü AM3D Audio Enhancer. Size tavsiyem iyi bir kulaklıkla kendinize (kualklığınıza) uygun EQ ayarlarını bas ve tizlerde çok yüksek tutmadan ayarlamanız (çünkü daha sonra üzerine başka efektler gelicek). Sonra JetAudio Sound Effects'lerin hepsini kapalı tutup (isteyen AGC'yi yani autometic gain control'ü aktif edebilir. Bu özellik farklı müzik dosyalarındaki farklı ses yüksekliklerini standarta yaklaştırmaya çalışıyor ki varsayılan 50'de geliyor. 0 daha düşük seviye sabitlemesi 100 daha yüksek...), AM3D Audio Enhancer'i uygulama içi satın alma ile almanız gerekiyor ki bu geliştirmede 3 dolar sanırım. AM3D'yi aktif edip Z-Bass'ı (tavsiye: 20-30), Z-Treble'yi (tavsiye: 10-40) ve en önemlisi Z-Boost'u aktif etmeniz gerekiyor. Diğer uygulamalardan farklı gördüğüm ve işte o ses yükseltmeyi bu ayar sağlıyor. Bu ayarlardan sonra ses yüksekliği ve ses kalitesi oldukça artacak. Ben bu kadar zamandır yazılım konusunda hele efekt konusunda işe yarar bu kadar kaliteli bir uygulama görmedim. Resmen iPhone'umla yarışır ses yüksekliğine ulaştı G2.

Bu kadar ücrete sahip olmak istemeyenler ise söylediklerimi ücretsiz JetAuido'yu indirerek ve AM3D Audio Enhancer özelliğini 10 saniye kullanarak deneyebilirler.

- Kulaklık çıkışınıza ve kulaklığınıza zarar vermemek için sesi bozulmasını takip ederek sesi kademe kademe açınız. Direk son sesle denemelere başlamayanız.
    - Kafa üstü kulaklıkları kurtaracak ses yükseliğine ulaşılması mümkün değildir. Kulak içi kulaklıklar için anlattım.
    - G2'nin kendi kulaklığını hiç denemedim, bilmiyorum. Bu işleri şu kulaklıklığın bir önceki sürümü ile denedim memnun kaldım:http://www.akalinmuzik.com/Pipe-Black-wmic,PR-5787.html
    - Bu da JetAudio'nun linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jetappfactory.jetaudioplus&hl=tr

• Yararli paylasim upliyim da heba olmasin.
  • emeğine sağlık çok güzel anlatım, playerpro ve maven kullanan biri olarak artık telefonumda muhakkak yüklü duracak bir player ..
    tek sorun bu üçü arasında karar vermek artık. sizde hangisi daha iyi. önceden galaxy s3ümde playerpro kullanıyordum ama g2 de dsp paketi aktif olduğunda sıkıntı yapıyor bir süre sonra takılma kapanma vs gibi. bu nedenle playerpro dan biraz soğudum açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk279

emeğine sağlık çok güzel anlatım, playerpro ve maven kullanan biri olarak artık telefonumda muhakkak yüklü duracak bir player ..
    tek sorun bu üçü arasında karar vermek artık. sizde hangisi daha iyi. önceden galaxy s3ümde playerpro kullanıyordum ama g2 de dsp paketi aktif olduğunda sıkıntı yapıyor bir süre sonra takılma kapanma vs gibi. bu nedenle playerpro dan biraz soğudum açıkcası.

Teşekkürker.

Diğer iki playerı denemedim, bilmiyorum. Ama Jetaudio G2'de sorunsuz çalışıyor. Kitlenme takılma felan olmuyor. Gördüğüm üzerede güncellemeler ile sık sık yeni özellik ekliyorlar. En son ID Tag editörü felan geldi. Ben bluetooth üzerindende kullanıyorum ki oradada sorunsuz çalışıyor. Kumandalar felan düzgün yani. Aylardır keyifle G2'de müzik dinlememi sağlıyor program.

• Paylaşımın için teşekkürler. Kullanımını da ayrıca anlattığınız için ayrıca teşekkürler.
  • guzel yazı olmuş
  • arkadaşlar bendede g2 var.
    kulaklığın bir tarafından daha az ses geliyor. sol taraftan baya kısık çıkıyor.
    bu genel bir sorun mu yoksa sadece benimkimi böyle.

bilgilerinizi rica ederim.
  • bende böyle bir sorun yok. kulaklığı değiştirip denemişsindir diye varsayıyorum, müzik çalarda sağ sol ses ayarı var yanlışlıkla onu kaydırmış olabilirsin bir bak istersen.
  • hocam valla sağolasın ben para vermedim ama cihazın gerçek kulaklık seviyesi ortaya çıkıyor ,isteyen arkadaşları programı atabilirim ,cihazını daha özgür kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stronger06

Bir süredir G2'nin kulaklık ses çıkışını yükseltmeyi deniyordum. Ancak EQ'ların Pre Amp'ları yeterli ve kaliteli sonuç vermiyordu. O yüzden marketteki müzik çalarları bir süredir sıradan deniyordum ve sonucundan tatmin olduğum bir ikiliyi buldum.

Eskiden beri PC'lerde var olan iki çalardan birisi olan JetAudio'nun plus versiyonunu ilk önce satın almanız gerekiyor. Bu sanırım şu an 4 dolar. JetAudio'nun içerisinde üç başlık altında ayar var. Bunların birisi 20 band ekolayzır. İkincisi JetAudio Sound Effects ve üçüncüsü AM3D Audio Enhancer. Size tavsiyem iyi bir kulaklıkla kendinize (kualklığınıza) uygun EQ ayarlarını bas ve tizlerde çok yüksek tutmadan ayarlamanız (çünkü daha sonra üzerine başka efektler gelicek). Sonra JetAudio Sound Effects'lerin hepsini kapalı tutup (isteyen AGC'yi yani autometic gain control'ü aktif edebilir. Bu özellik farklı müzik dosyalarındaki farklı ses yüksekliklerini standarta yaklaştırmaya çalışıyor ki varsayılan 50'de geliyor. 0 daha düşük seviye sabitlemesi 100 daha yüksek...), AM3D Audio Enhancer'i uygulama içi satın alma ile almanız gerekiyor ki bu geliştirmede 3 dolar sanırım. AM3D'yi aktif edip Z-Bass'ı (tavsiye: 20-30), Z-Treble'yi (tavsiye: 10-40) ve en önemlisi Z-Boost'u aktif etmeniz gerekiyor. Diğer uygulamalardan farklı gördüğüm ve işte o ses yükseltmeyi bu ayar sağlıyor. Bu ayarlardan sonra ses yüksekliği ve ses kalitesi oldukça artacak. Ben bu kadar zamandır yazılım konusunda hele efekt konusunda işe yarar bu kadar kaliteli bir uygulama görmedim. Resmen iPhone'umla yarışır ses yüksekliğine ulaştı G2.

Bu kadar ücrete sahip olmak istemeyenler ise söylediklerimi ücretsiz JetAuido'yu indirerek ve AM3D Audio Enhancer özelliğini 10 saniye kullanarak deneyebilirler.

- Kulaklık çıkışınıza ve kulaklığınıza zarar vermemek için sesi bozulmasını takip ederek sesi kademe kademe açınız. Direk son sesle denemelere başlamayanız.
    - Kafa üstü kulaklıkları kurtaracak ses yükseliğine ulaşılması mümkün değildir. Kulak içi kulaklıklar için anlattım.
    - G2'nin kendi kulaklığını hiç denemedim, bilmiyorum. Bu işleri şu kulaklıklığın bir önceki sürümü ile denedim memnun kaldım:http://www.akalinmuzik.com/Pipe-Black-wmic,PR-5787.html
    - Bu da JetAudio'nun linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jetappfactory.jetaudioplus&hl=tr

Hocam herhangi bir player olmasa bende direk dediklerinizi yapacağım. Fakat Power amp ücretli sürüm var. Şimdi o varken başka para vermek... Poweramp ta bu tür şeyler yapamıyor muyuz?
    Açıkçası ses kalitesi o filtreyi açmadan bile poweramp tan daha iyi o kesin.

• Açıkcası poweramp'ta sesi istediğim gibi yükseltemediğim için jetaudio'yu kullanmaya başladım. Sanırım poweramp bu tür şeyleri, ses gelişirmelerini yapamıyor. EQ hariç. Ücretsiz sürümünü kullanın ya da apk'sı varsa ona bakın. Ben satın aldım ve hiç araştırmadım apk ile yüklenebiliyormu diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stronger06

Açıkcası poweramp'ta sesi istediğim gibi yükseltemediğim için jetaudio'yu kullanmaya başladım. Sanırım poweramp bu tür şeyleri, ses gelişirmelerini yapamıyor. EQ hariç. Ücretsiz sürümünü kullanın ya da apk'sı varsa ona bakın. Ben satın aldım ve hiç araştırmadım apk ile yüklenebiliyormu diye...

En son sürümün 3 sürüm altı var apklarda. Biraz free dinleyeceğim birkaç gün. Bakalım alışırsam alıcağız artık. Metrobüs müziksiz geçmez :D
  • Jetaudio'nun kendi ayarlarında AGC diye bir ayar var. Onu açıp 100'e yaklaştırırsanız yine ses seviyesi biraz artar. Bu sırada son 2-3 sürümdür güncelliyormuyum bilmiyorum ama son güncellemelerinde sadece ID TAG özelliği ve dil düzeltmeleri felan geldi. Çok elzem şeyler değil yani.
  • ben iphone 4 kulaklığı ile denedim baya fark ediyor özellikle bas konusunda..orjinal kulaklığı ile denicem memnun kalırsam satın alırım. fakat kendi ses çıkışı sabit olduğu için spotify de muzik yine belli bir ayarda. root ederek artırmak mümkünmüş ama bakıcaz artık..verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...
  • İsteyene JETAUDIO nun ful sürümünü atabilirim marketten o kadar para vermeye gerek yok ;)
  • Hocam bana gönderirsen sevinirim ama ben daha önce googleplay dışında başka bir yöntemle uygulama çalıştırmadım bana neler yapacağımı da açıklarsan sevinirim.
  • Konuyu hortlatıyım
    1 haftadır G3 telefonumun kulaklık sesini bir nebze olsun arttırmak için forumda gezinirken bu topiği buldum. Play marketteki o ses yükseltici, volume boost gibi uygulamaların hepsi çöp hiç bir işe yaradıkları yok. Biraz paraya kıyıp jet audio ve am3d ses eklentisini alırsanız ses gerçekten yükseliyor ve kulaklıkta müzik kalitesi gerçekten artıyor. İkisi toplam 17'99 tl ye patlıyor ama bu konuda sıkıntınız var ve orta giriş seviyesi bir kulaklık sahibiyseniz verdiğiniz paraya değer herkese tavsiye ederim. Konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkürler.
  • Mesajım buluna.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.