Şimdi Ara

LG G2 Fm Radyo kullanılabilir!!! New (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
6
Favori
35.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keske su vergi muafiyeti konusu olmasa orjinal radyo cok şahane, bizim ithal cihazlarda mevcut eski lg de cok ugrasmistim radyo diye :) , servis bile benim kadar rom kurtarmıştır :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster58

ben Spirit UL kullanıyorum version farkından kaynaklanıyor radyoyu kullanmak için root olmak zorunda değilsiniz ben root
    değilim stock romda normal radyomun yerine bu uygulamayı kullanıyorum üstelik kulaklık takmadan.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28122926/SpiritFMUnlocked.rar

şu adresteki radyo programını kullanabilirsiniz yapmanız gereken tek şey lg yi ses ayarlarından secmek
    radyolar hakkındaki bilgiyi ismi alma özelliği ayrıyetten menüleri kurcalanarak aktif edilebilir.

band ayarını 200 e getirirseniz daha stabil sonuçlar alabilirsiniz.

valla helalin var hocam tşk.ne yapsam olmuyordu..meğer ayarlardan lg seçmiyormuşum

• Anten kulaklık bağlantısını iptal etmişler sanırım.. Çook derinlerden cızırtıya direnen bazı sesler geliyor.. :)

Dünyanın en fazla vergisini ver, telefon al.. Vergi yüzünden telefonun içinde olan özelliğini kullanama.. Harika..!
  • telefonum 310 serisi kitkat varken çalışsan spirit fm lolipop yükleyince çalışmamaya başladı.çalıştırabilen arkadaşlar varsa nasıl yaptığını açıklarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprak

telefonum 310 serisi kitkat varken çalışsan spirit fm lolipop yükleyince çalışmamaya başladı.çalıştırabilen arkadaşlar varsa nasıl yaptığını açıklarsa sevinirim.

Sirf o acikliga kavusmadan bende lolipopa guncellemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

quote:

telefonum 310 serisi kitkat varken çalışsan spirit fm lolipop yükleyince çalışmamaya başladı.çalıştırabilen arkadaşlar varsa nasıl yaptığını açıklarsa sevinirim.

demin dikkat ettim ilk basıyorum ekrandan atıyor 2nci açmamda açılıyor ama sıfır ses neyse kanaları değiştirdim bi baktım alem fm yazdı ama ses gelmedi bide kasılma falan oluyor kesin spirt fm e yazılımsal bir engel gelmiş giye düşünüyorum büyük ihtimal root atmadan telefonun radyosunu aktifleştiremiycez veya ispanya almanya gibi lollipop sürümlerine geçiçez diye düşünüyorum..internette araştırmama rağmen yeni bir ver.bulamadım napcaz bilmiyorum ...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

quote:

demin dikkat ettim ilk basıyorum ekrandan atıyor 2nci açmamda açılıyor ama sıfır ses neyse kanaları değiştirdim bi baktım alem fm yazdı ama ses gelmedi bide kasılma falan oluyor kesin spirt fm e yazılımsal bir engel gelmiş giye düşünüyorum büyük ihtimal root atmadan telefonun radyosunu aktifleştiremiycez veya ispanya almanya gibi lollipop sürümlerine geçiçez diye düşünüyorum..internette araştırmama rağmen yeni bir ver.bulamadım napcaz bilmiyorum ...

Cikar bir yolu bakalim. .

• @alprak

quote:

Spirit FM'in Lollipop ile uyumsuzluğu olabilir.

@hayals

quote:

Orijinalden alıntı: hayals

Anten kulaklık bağlantısını iptal etmişler sanırım.. Çook derinlerden cızırtıya direnen bazı sesler geliyor.. :)

Dünyanın en fazla vergisini ver, telefon al.. Vergi yüzünden telefonun içinde olan özelliğini kullanama.. Harika..!

Bu düşünce yanlış. LG Türkiye, G2 telefonlarda Radyo yoktur diye bas bas bağırıyor. Yani zaten kullanamıyacağınız bir özelliği kullanamadığınız için eleştirmeniz çok garip oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 28 Nisan 2015; 11:39:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

@alprak

quote:

@hayals

quote:

Anten kulaklık bağlantısını iptal etmişler sanırım.. Çook derinlerden cızırtıya direnen bazı sesler geliyor.. :)

Bu düşünce yanlış. LG Türkiye, G2 telefonlarda Radyo yoktur diye bas bas bağırıyor. Yani zaten kullanamıyacağınız bir özelliği kullanamadığınız için eleştirmeniz çok garip oluyor.

LG Türkiye, G2 telefonlarda Radyo yoktur diye bas bas bağırmak zorunda zaten. Vardır dese TRT bandrolüne ödemedikleri paranın hesabını sorarlar . Bu cihazların içinde donanımsal radyo alıcısı var. Lollipop'tan önceki sürümlerde yazılımda ufak bir isim değişikliği ile görünmemesini sağlamışlardı. Biz de cihazı root'layıp bu radyo apk'sının ismini düzelterek yeniden görünmesini sağlıyorduk ya da başka bir ülkenin radyo entegreli ROM'unu yüklüyorduk. Şimdi asıl sorun lollipop türkiye rom'unu yükledim. Root'layıp baktım. Sistemde radio yazılımını bulamadım. Bunu çözmemiz gerekiyor. Eski apk ve odex'i system/app içerisine atınca radyo kuruluyor. Ancak açıldıktan sonra durduruldu hatası alıyor. Yabancı bir ülkenin lollipop romunun içindeki FMRadio.apk ve odex dosyalarını denemedim. Fikir vermesi açısından deneyen olumlu sonuç alan olursa burdan bilgilendirirse seviniriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kehadamus

quote:

@alprak

quote:

@hayals

quote:

LG Türkiye, G2 telefonlarda Radyo yoktur diye bas bas bağırmak zorunda zaten. Vardır dese TRT bandrolüne ödemedikleri paranın hesabını sorarlar . Bu cihazların içinde donanımsal radyo alıcısı var. Lollipop'tan önceki sürümlerde yazılımda ufak bir isim değişikliği ile görünmemesini sağlamışlardı. Biz de cihazı root'layıp bu radyo apk'sının ismini düzelterek yeniden görünmesini sağlıyorduk ya da başka bir ülkenin radyo entegreli ROM'unu yüklüyorduk. Şimdi asıl sorun lollipop türkiye rom'unu yükledim. Root'layıp baktım. Sistemde radio yazılımını bulamadım. Bunu çözmemiz gerekiyor. Eski apk ve odex'i system/app içerisine atınca radyo kuruluyor. Ancak açıldıktan sonra durduruldu hatası alıyor. Yabancı bir ülkenin lollipop romunun içindeki FMRadio.apk ve odex dosyalarını denemedim. Fikir vermesi açısından deneyen olumlu sonuç alan olursa burdan bilgilendirirse seviniriz.

root lasak veya başka bir ülkenin sürümünü yüklesek sorun çözülecek önemli olan bu şekilde yapmadan orjinal bir şekilde nasıl çalıştırabiliriz.sonuçta benim cihazım garantili,zaten garantili olmasaydı çoktan halletmiştim.

• Benim yaptığım eleştiri, radyonun çalışmaması karşısında gösterilen tutumaydı. Bu cihazlarda radyonun olup olmaması ile ilgili değildi.

Zaten bir, bir buçuk sene önce bunların videolarını yapıp paylaşmıştım. Teknik konu 1.sayfada benim ilk mesajım videolu anlatımlar, 2.mesajım da resimli anlatımları içerir. Orada da bunlar var. YouTube kanalımda da en çok izlenen videolar arasındalar.

Sizin de bildiğiniz üzere LG, yapılan bu paylaşımlar sonucu, 311K serisi ile birlikte D802 olan modeli D802TR yaparak radyoyu donanımsal olarak çıkarttı.
    Yukarıda yazmıştım. Radyo uygulama dosyalarının diğer romlardan çıkartılıp, bizim romlara kopyalanması gerekiyor. Diğer ülkelerin romlarını yükleyen arkadaşlar bu dosyaları çıkarıp bizlere verirlerse olup olmayacağını anlarız. Belki de romda da bilmediğimiz bir yerlere kilitler, yasaklar konulmuştur. Denemeden bilemeyiz. Ya bu romları yükleyen yüzlerce kişiden birisi bencilliğini bırakıp, bu dosyaları çıkarıp bir yere yükleyerek buyurun dosyaları şu linkten indirebilirsiniz diyecek, yada her zaman olduğu gibi elini taşın altına koymaktan çekinmeyen birkaç arkadaşımızın müsait olup denemesini bekleyeceğiz. Nasıl olsa onlar hep sunmaya alışmış, hepimiz de işimizi görüp kenara çekilmeye.

Root yapmadan Spirit FM haricinde bir çözüm yok. Çünkü ondan başka radyo uygulaması yok. Yapımcısı da uygulamanın çok pahalı olduğuna dair yapılan eleştirilere açık açık "eğer bulabiliyorsanız istediğiniz uygulamayı kullanmakta özgürsünüz" manasında bir cümle kullanmıştı. El mahkum Lollipop için uygulamayı güncellenmesini ve crack sitelerine düşmesini bekleyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 28 Nisan 2015; 20:51:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Benim yaptığım eleştiri, radyonun çalışmaması karşısında gösterilen tutumaydı. Bu cihazlarda radyonun olup olmaması ile ilgili değildi.

Zaten bir, bir buçuk sene önce bunların videolarını yapıp paylaşmıştım. Teknik konu 1.sayfada benim ilk mesajım videolu anlatımlar, 2.mesajım da resimli anlatımları içerir. Orada da bunlar var. YouTube kanalımda da en çok izlenen videolar arasındalar.

Sizin de bildiğiniz üzere LG, yapılan bu paylaşımlar sonucu, 311K serisi ile birlikte D802 olan modeli D802TR yaparak radyoyu donanımsal olarak çıkarttı.
    Yukarıda yazmıştım. Radyo uygulama dosyalarının diğer romlardan çıkartılıp, bizim romlara kopyalanması gerekiyor. Diğer ülkelerin romlarını yükleyen arkadaşlar bu dosyaları çıkarıp bizlere verirlerse olup olmayacağını anlarız. Belki de romda da bilmediğimiz bir yerlere kilitler, yasaklar konulmuştur. Denemeden bilemeyiz. Ya bu romları yükleyen yüzlerce kişiden birisi bencilliğini bırakıp, bu dosyaları çıkarıp bir yere yükleyerek buyurun dosyaları şu linkten indirebilirsiniz diyecek, yada her zaman olduğu gibi elini taşın altına koymaktan çekinmeyen birkaç arkadaşımızın müsait olup denemesini bekleyeceğiz. Nasıl olsa onlar hep sunmaya alışmış, hepimiz de işimizi görüp kenara çekilmeye.

Root yapmadan Spirit FM haricinde bir çözüm yok. Çünkü ondan başka radyo uygulaması yok. Yapımcısı da uygulamanın çok pahalı olduğuna dair yapılan eleştirilere açık açık "eğer bulabiliyorsanız istediğiniz uygulamayı kullanmakta özgürsünüz" manasında bir cümle kullanmıştı. El mahkum Lollipop için uygulamayı güncellenmesini ve crack sitelerine düşmesini bekleyeceksiniz.

Benim de bahsettiğim, bahsettiğiniz Dünyanın diğer ülkelerindeki cihaz sahiplerinin kullandığı bir donanımı, (hatta ülkeye paralel ithalat ile giren cihazlarda da çalışan) LGTürkiye ya da saçma sapan abartı vergiler yüzünden aynı cihaza sahip olmamıza rağmen kullanamamıza idi..

Bu cihaza zamanında 1700 lira veren herkesin bu tepkiyi göstermeye hakkı vardır. Bunda anlaşılmayacak bişey yok bence.

Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeratull

Telefonum LG Türkiye garantili ve 311k serisi radyo sorunu kulaklık girişinden kaynaklanıyor. Spirit 2 fm uygulamasını çalıştırıp kulaklığı tam taktığımda radyo hışırtıdan başka bir şey vermiyor. Fakat kulaklık jack ını tam takmadığımda gayet güzel çalışıyor ve bütün radyo frekanslarını gayet iyi çekiyor. Ayrıca spirit fm uygulamasında kulaklığı tam taktığımda -27 gibi bir rakam beliriyor ve çekmiyor ama hafif taktığımda -9 -4 lere düşüyor ve mükemmel çekiyor sanırım bu sorunun çözümünü elektronikten anlayan arkadaşlar halledebilirler diye düşünüyorum.

Durumu tam anlayabilmeniz için video çektim oradan da izleyip görebilirsiniz ve hatta sizde test ederseniz durumun aynı olduğunu muhtemelen göreceksiniz.

video linki :http://youtu.be/kKX8Gm3flZ8

Arkadaşlar inanılmaz mutluyum arkadaş haklı tam takmayınca çalışıyor çok teşekkür ederim

• momenty kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor fakat o şekilde kullanmak işkence ne yazıkki ayrıca telefonunuzun seri numarası nedir?
  • quote:

quote:

Benim yaptığım eleştiri, radyonun çalışmaması karşısında gösterilen tutumaydı. Bu cihazlarda radyonun olup olmaması ile ilgili değildi.

Benim de bahsettiğim, bahsettiğiniz Dünyanın diğer ülkelerindeki cihaz sahiplerinin kullandığı bir donanımı, (hatta ülkeye paralel ithalat ile giren cihazlarda da çalışan) LGTürkiye ya da saçma sapan abartı vergiler yüzünden aynı cihaza sahip olmamıza rağmen kullanamamıza idi..

Bu cihaza zamanında 1700 lira veren herkesin bu tepkiyi göstermeye hakkı vardır. Bunda anlaşılmayacak bişey yok bence.

Saygılar.

İşte maalesef bu kafa yapımızla, elmalarla armutları birbiriyle karıştırıp haklı olabileceğimiz konularda topu kendi elimizle kendi kalemize atıyoruz ya; yazacak birşey bulamıyorum.
    LG'yi dava etseniz Hakim sizi gönderecek akıl hastanesine.

• quote:

Çalışıyor fakat o şekilde kullanmak işkence ne yazıkki ayrıca telefonunuzun seri numarası nedir?

311k telefonum ama çokta sorun olmuyor zaten evde yattığım yerden kullanıyorum gevşemiyor pek çok işe yaradı saolun tekrar

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Bendeki 310k imiş tam sınırda almışız:) Bundan sonraki serilerde donanım olarak radyonun çıkarıldığını bilmiyordum. Bu önemli konular arasına alınmalı. Bunca insan radyo dinliycem diye uğraşmasın. Teşekkürler bilgilendirme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: momenty

quote:

Telefonum LG Türkiye garantili ve 311k serisi radyo sorunu kulaklık girişinden kaynaklanıyor. Spirit 2 fm uygulamasını çalıştırıp kulaklığı tam taktığımda radyo hışırtıdan başka bir şey vermiyor. Fakat kulaklık jack ını tam takmadığımda gayet güzel çalışıyor ve bütün radyo frekanslarını gayet iyi çekiyor. Ayrıca spirit fm uygulamasında kulaklığı tam taktığımda -27 gibi bir rakam beliriyor ve çekmiyor ama hafif taktığımda -9 -4 lere düşüyor ve mükemmel çekiyor sanırım bu sorunun çözümünü elektronikten anlayan arkadaşlar halledebilirler diye düşünüyorum.

Durumu tam anlayabilmeniz için video çektim oradan da izleyip görebilirsiniz ve hatta sizde test ederseniz durumun aynı olduğunu muhtemelen göreceksiniz.

video linki :http://youtu.be/kKX8Gm3flZ8

Arkadaşlar inanılmaz mutluyum arkadaş haklı tam takmayınca çalışıyor çok teşekkür ederim

arkadaşlar bu radyo programı lolipoptamı çalışıyor yoksa kitkattamı?Bendeki 309 serisi .Kitkatta sprit fm ile sorunsuz kullanıyordum.Lolipopta çalışmadı malesef bu program.Lolipopta çalışıyorsa apk sını paylaşırmısınız .

• coolman33 C kullanıcısına yanıt
    Kitkat romda denendi lolipopta çalışırmı bilmiyorum.
  • Of of bende aynı sorundan muzdarip'im
    Eski KitKat'ta çalışan Spirit UL uygulamam şimdi çalışmıyor. Bu gün Lollipop 5.0.2 ye geçtim. D802tr30c_00
    Aslında çalışması lazım. Uygula ekranında Ayarlanan kanalın ismi çıkıyor. Hangi tür çaldığı filan yazıyor ama cızırtı dahil hiç ses yok. Ayarlarından LG G2 Aksa mı aska mı birşey var onu seçiyorum olmadı Digital LG G2 yi seçiyorum hiç birinden cevap alamıyorum. Birkaç farklı seçenek daha denedim olmadı :(

Eski ayarlarımda Bant olarak North America filan seçiliydi. Ben yeni kurduğumda olmadı. diğer seçeneklerin de hepsini denedim.

Zaten Spirit FM eskiden de stabil değildi. Bazen kapatıp açmadan çalışmazdı. Buna dayanarak birkaç kez kapatıp açtım. Hiçbir işe yaramıyor.

Birşey dikkatimi çekti. Ayar vs yaptıktan sonra telefonda sesleri duymamaya başladım. Beni arıyorlar yada ben arıyorum telefondan ses gelmiyor. Hoparlörü açınca yada kulaklık takınca duyabiliyorum.Yani normal kullanımda ses gelmiyor. Kapatıp açınca düzeliyor.

Bir şekilde Spirit2 2015_04_14 sürümünü buldum kurdum o da root istiyorum dedi. Lan iyi aile çocuğu root yapmak istesem zaten sana ne hacet. Orjinal kendi programını bir şekide bulurum :(

Anladığım kadarıyla güncel sürümü de LG G2 de çalışmıyor. Yani para verip alsanız da işe yaramıyor. Sayfasında uyumlu diyor ama çalışmadı diye açıklama yapanlar var. (Hatta sayfasına baktım fm radyosu fiziksel olarak olmayan bir iki cihazım var :) onlarada uyumlu demiş :) )

Artık bende sizin gibi beklemedeyim. Güncel bir sürüm çıkacak da... bende indireceğim.

Radyosuzluk benim için büyük eksik. Sürekli yolda otobüste radyo dinliyorum. Kötü oldu :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KontDRACULA_Wind -- 7 Mayıs 2015; 16:55:19 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.