Şimdi Ara

LG G2 Fm Radyo kullanılabilir!!! New

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
6
Favori
35.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilindiği üzere LG G2 Türkiye versiyonlarında FM RADYO Trt bandrol masrafları nedeni ile yoktu!
    Ancak cihazın rom'unda gömülü olan bu uygulamayı aktif etmek mümkün.

Yep yeni bir yöntem lütfen dikkat!!!!

1.Root Browser'ı açınız
    2./cust/config içindeki "custum_apk_list.cfg" dosyasını tıklayın
    3.Çıkan pencerede "open as" tıklayın ve Açılma şekli olarak "Text file" seçin
    4.İlk sırada çıkan yazının " -/system/app/LGFmRadio.apk " yazısının sadece başındaki " eksi işaretini (-) artı olarak değiştirip kaydederek çıkınız
    Ve tabi cihazınızı yeniden başlatınız....

veya aşağıdaki sistem aynen geçerliliği korumaktadır.

Yapılacaklar
    1. Cihazınızı root etmeniz gerekli
    2. Root Browser yüklemeniz gerekiyor
    3. Yolu izleyerek uygulamaya ulaşınız. System/app/LG FMRADYO.apk
    4. Apk dosyasının ismini FMRADYO.apk olarak yani sadece başındaki "LG" yazısını silip kaydetmemiz yeterli.
    5. Aynı işlemi LG FMRADYO.odex dosyası içinde yapınız...

Root Browser ile root yetkisi alamayan ve dosya isimlerini değiştiremeyen arkadaşlar aşağıdaki işlemi yapsın.

1. Root işlemi yaptıktan sonra telefonunuza yüklenen SUPERUSER programını normal ( ayarlar/uygulamalar menüsünden ) kaldırın.

2. Linkte bulunan Superuser uygulamasını yükleyin ve açın su güncelleme yapacak daha sonra aşağıdaki işleme geçiniz
    https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=tr

3. Linkte bulunan Root Browser'ı yükleyin ve açtıktan sonra superuser onayını göreceksiniz onaylayın
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree&hl=tr

!!!!!!!!!!!!!!!! ROOT KALDIRMAK İÇİN!!!!!!!!!!!!!!!

TÜM İŞLEMLERİNİZ BİTTİKTEN SONRA...Superuser programının

Ayarlar menüsünden önce Logları Sil işlemini yapın, daha sonra Temizle bölümünden Root Kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazınız tekrar Root'suz olacaktır. Yalnız Unutmayın ki servis detaylı inceleme gerçekleştirirse daha önce root yetkisi verildiğini tespit eder. ( genellikle yoğun olan servisler cihaz problemlerinin çözümü olarak inceleme yapmadan cihaza yazılım yükler bu da cihazınızın hala garantide kalmasını sağlar)

önemli not: Lütfen root bilgisine sahip olmayan arkadaşlarım anlatılandan farklı bir işlem gerçekleştirmesin.

Sorunlar çözülür, İmkansız sadece zaman alır...

HEPSİ BU

Bundan sonra yapmaniz gereken kulaklığınızı takıp keyfini çıkarmak.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanozkan77 -- 12 Mart 2014; 1:00:15 >

• olmadı , fm radyo görünmüyo, yeniden başlattım ama tık yok
  • Root etmeye gerek yok. İngiltere romu kurunca radyo çalışıyor. Tabi bu da bir yöntem olabilir. Her iki yöntemde de telefon garanti dışı kalabilir. Denemek isteyenler bunu da düşünsün.
  • valla ben mi beceremedim bilmiom yukardakinin aynını yaptım ama olmadı. Bu arada root dan tekrar unroot olayı olmuyomu (olmuyo demeyin nolur)
  • LG G2'ye nasıl root yaparım.? İnanın araştırdım ve bulamadım. Zaten pek anlamıyorum root işlerinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngiltere romu kurdum sorun yok :)

• Smile75 kullanıcısına yanıt
    LG G2 kullanmadığım için nasıl root edildiğini bilmiyorum. Ancak siz rootu ne için istiyorsunuz. Çok önemli bir ihtiyaç değilse root etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

LG G2 kullanmadığım için nasıl root edildiğini bilmiyorum. Ancak siz rootu ne için istiyorsunuz. Çok önemli bir ihtiyaç değilse root etmeyin.

Gereksiz bazı uygulamalar var, bunlar da RAM'i şişiriyor. Sorunum ise bu gereksiz uygulamalar silinmiyor veya durdur demene rağmen tekrar çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smile75 -- 19 Ekim 2013; 23:45:48 >
  • lombargini kullanıcısına yanıt
    selam, konu da eksik bilgi verdiğim için özür dilerim yapamamanız normal aynı klasör içinde LG FM Radyo.odex uzantılı olan dosyanın da adını değiştirmeniz gerekmekte. ayrıca işlem bittikten sonra eğer isterseniz superuser programını kurun ve seçenekleri içinden root kaldırma işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smile75

quote:

Gereksiz bazı uygulamalar var, bunlar da RAM'i şişiriyor. Sorunum ise bu gereksiz uygulamalar silinmiyor veya durdur demene rağmen tekrar çalışıyor.

O uygulamalar performansa fazla etki etmez. Bunun için root yapmak istiyorsanız bence uğraşmayın. Telefon garanti dışı kalabilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Smile75

quote:

O uygulamalar performansa fazla etki etmez. Bunun için root yapmak istiyorsanız bence uğraşmayın. Telefon garanti dışı kalabilir.

Hocam rootla alakalı ufak çaplı bilgim var. Root bence kullanabilirsen iyi bir şey gibi. Bana sadece nasıl yapıldığı önemli. Zaten şu an yapmayacağım en azından bilmek istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

evet arkadaşım haklısın, root işlemini yapabilmen için sana yardımcı olabilirim ancak siteye yeni üye olduğum için dosya ekleme işlemi yapamadım mail adresini verirsen sana nasıl yapacağını anlatarak ekinde gönderebilirim.
    LG G2'nin ana konusunda ilk sayfada root işlemi anlatılmış. Oradan bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanozkan77

selam, konu da eksik bilgi verdiğim için özür dilerim yapamamanız normal aynı klasör içinde LG FM Radyo.odex uzantılı olan dosyanın da adını değiştirmeniz gerekmekte. ayrıca işlem bittikten sonra eğer isterseniz superuser programını kurun ve seçenekleri içinden root kaldırma işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ewwet artık radyom da var .Teşekkürler ...
    rica ederim :)
    ayrıca sistem içinde göreceksiniz ki hangi romu kurarsanız kurun gereksiz veya çalışmayan bir sürü program var bu programların bir çoğu yurt dışında ki anlaşmalı operatörlerin özel uygulamalarıdır ve siz bunları kaldırabilirsiniz.

belki yeri değil bilemiyorum ama, sizin vasıtanızla tüm arkadaşlarla bu bilgiyi paylaşmak istiyorum.
    Android çalışma sistemi içinde ram çok fazla kullanılıyor şeklinde zerzenişler var. Bunlar yersiz bence üzülmeyin!

Çünkü android sisteminde işler sizin bilgiye en kısa sürede ulaşmanız için planlanmış olduğundan tüm uygulamaları gerek önbellekte gerekse kullanılabilir durumda arka planda aktif tutmaktır. Bu cihazınızı yormaz zaten yapması gerekeni yapıyordur çünkü. Aslolan gereksiz uygulamaları kaldırmaktır. bu da root etmekle mümkündür. yukarıda söylediğim şeye örnek olarak şöyle düşünebilirsiniz.

evinizde 20 adet kitabınız var ve siz bir kaç kitap birden okumaya başlıyorsunuz ancak bu kitapları kitap ayraçları ile birlikte her seferinde kütüphanenize koyup geri almak size zaman ve güç kaybettirir. Kitapların hepsi açık ve masanızda olursa daha hızlı ve yorulmadan, zaman kaybınız olmadan okumaya devam edebilirsiniz.

saygılarımla

• Teşekkürler, gerçekten çok işime yaradı. Çok da kolay bir yöntemmiş.
  • quote:

rica ederim :)
    ayrıca sistem içinde göreceksiniz ki hangi romu kurarsanız kurun gereksiz veya çalışmayan bir sürü program var bu programların bir çoğu yurt dışında ki anlaşmalı operatörlerin özel uygulamalarıdır ve siz bunları kaldırabilirsiniz.

belki yeri değil bilemiyorum ama, sizin vasıtanızla tüm arkadaşlarla bu bilgiyi paylaşmak istiyorum.
    Android çalışma sistemi içinde ram çok fazla kullanılıyor şeklinde zerzenişler var. Bunlar yersiz bence üzülmeyin!

Çünkü android sisteminde işler sizin bilgiye en kısa sürede ulaşmanız için planlanmış olduğundan tüm uygulamaları gerek önbellekte gerekse kullanılabilir durumda arka planda aktif tutmaktır. Bu cihazınızı yormaz zaten yapması gerekeni yapıyordur çünkü. Aslolan gereksiz uygulamaları kaldırmaktır. bu da root etmekle mümkündür. yukarıda söylediğim şeye örnek olarak şöyle düşünebilirsiniz.

evinizde 20 adet kitabınız var ve siz bir kaç kitap birden okumaya başlıyorsunuz ancak bu kitapları kitap ayraçları ile birlikte her seferinde kütüphanenize koyup geri almak size zaman ve güç kaybettirir. Kitapların hepsi açık ve masanızda olursa daha hızlı ve yorulmadan, zaman kaybınız olmadan okumaya devam edebilirsiniz.

saygılarımla

Gereksiz uygulamalar hangileri mesela? root explorer/system/app a girince ; cellcom navigator , cellcom games gbi şeyler var sanırım dediğiniz gibi diğer ülkelere ait bunlar. bu tür lüzumsuz şeyleri yazabilmen mümkün mü?

Doğrudur. bu tip uygulamalar çok basit bir yöntemini söyleyeyim size root browser/system/app içinde liste başından başlayarak üzerine dokunduğunuz uygulama çıkan pencerede "install" yazıyorsa bu uygulama boş yere bulunuyor demektir. önerim bu tip uygulamaları odex'leri ile birlikte sdcard'ınıza bir klasör açıp içine taşımanızdır. daha sonra bilgisayarınıza kaydedin belki birgün işe yarar ;) @lombargini
  • quote:

...
    Çünkü android sisteminde işler sizin bilgiye en kısa sürede ulaşmanız için planlanmış olduğundan tüm uygulamaları gerek önbellekte gerekse kullanılabilir durumda arka planda aktif tutmaktır. ...

öyle birşey yok arkadaşım. bunu bir yazılım geliştirici olarak söylüyorum, bir cep telefonunun kaynakları böyle birşeye yetmez. ayrıca hiçbir bilgisayar da böyle birşeyi yapmaz. eğer telefon dediğin gibi çalışıyor olsaydı açılışı bir 10-15 dk filan sürerdi...
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    işinizde başarılar dilerim. Android çalışma sistemi malesef böyledir. Bende kendi mesleğim olduğu için söylüyorum. @beyinsis
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.