Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5588. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
113.191
Cevap
487
Favori
3.850.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 55865587558855895590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erendpt

quote:

Orijinalden alıntı: Painkiller.

Dolu dolu 4 yılı geride bıraktım. Ama artık doğal olarak batarya sürem oldukça kısaldı. Ekran parlaklığı kısarsam en fazla 3 saate yakın bir kullanım alıyorum. Günlük normal kullanımda ise 2 saat civarı.

Batarya değişimine sıcak bakmıyorum.Çünkü daha önce telefonlarıma herhangi bir tamir uygulandığında bir süre sonra telefonum tamamen bozuldu.

Diğer beni rahatsız eden şey hafıza. 4 yıl önceki uygulama boyutlarıyla şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.android i çıkarırsak bana 10 gb kalıyor.

Uygulamalarda artık çok fazla sistem harcıyor eskisine göre. Sanırsam artık g2 nin eskidiğini kabullenmem gerek.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hafıza ve batarya sorunu artık çok gözüme batmaya başladı.

Ben 120₺'ye lg.destek aracılığı ile Manisa Balaban serviste değiştirdim. Şuan 6 saat civarı ekran süresi alıyorum. 120 lira belki bu telefona şuan verilmez fakat G2 benim için ayrı.

LineageOS (Saf android) rom yükleyerek yer açabilirsiniz. Rom bomboş. Veya isterseniz resimlerinizi google drive'a yükleyerek de yer açabilirsiniz.

Bende 4 yıldır kullanıyorum. Hala pilindende memnunum. O kadar uygulama yüklü olmasına rağmen kronik kasmaların dışında kasmalar olmuyor.

Ayrıca ben telefonla günde 4-5saat tam parlaklıkta video izleyen, ilk yıllarda deli gibi rr3 oynayan biriyim. Yani pil çok bile gitti, hala belkide %70 ömürdedir.

Fakat ekran için bukadar olumlu konuşamam.

Ekranda solmalar, gölgeler, hatta bazan çok ısındığında(yazın) sararmalar meydana geliyor.

Geçenler de iphone 6 ile g2 de aynı videoyu 1080p de izledim renkler arasında dağlar kadar fark var. İphone6 ekran olarak g2 den daha mı iyi bilmiyorum, yalnız yılların g2 nin ekran kalitesini katlettiği aşikar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erendpt kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin dediginiz servis lgdestek. Net uzerinden islem yapan servis mi?

• Arkadaşlar yeni bir satış grubu kurduk. Sadece cep telefonu alım/satımı üzerine. Şişirilmiş fiyatlara yer vermemeyi düşünüyoruz. Sıfır fiyatlara yakın fiyatlardaki ilanlara izin verilmeyecek ve ne alıcı ne de satıcı mağdur edilecektir. Benle birlikte 3 yöneticiyiz ve yöneticilerden birisi de forumumuzda yakından tanıdığınız Zahter Öz hocam. Hepinizi grubumuza bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/131032304225072/
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Hocam sizin dediginiz servis lgdestek. Net uzerinden islem yapan servis mi?

Evet hocam orası. Ve gayette memmunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyraz_371

quote:

Orijinalden alıntı: erendpt

quote:

Orijinalden alıntı: Painkiller.

Dolu dolu 4 yılı geride bıraktım. Ama artık doğal olarak batarya sürem oldukça kısaldı. Ekran parlaklığı kısarsam en fazla 3 saate yakın bir kullanım alıyorum. Günlük normal kullanımda ise 2 saat civarı.

Batarya değişimine sıcak bakmıyorum.Çünkü daha önce telefonlarıma herhangi bir tamir uygulandığında bir süre sonra telefonum tamamen bozuldu.

Diğer beni rahatsız eden şey hafıza. 4 yıl önceki uygulama boyutlarıyla şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.android i çıkarırsak bana 10 gb kalıyor.

Uygulamalarda artık çok fazla sistem harcıyor eskisine göre. Sanırsam artık g2 nin eskidiğini kabullenmem gerek.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hafıza ve batarya sorunu artık çok gözüme batmaya başladı.

Ben 120₺'ye lg.destek aracılığı ile Manisa Balaban serviste değiştirdim. Şuan 6 saat civarı ekran süresi alıyorum. 120 lira belki bu telefona şuan verilmez fakat G2 benim için ayrı.

LineageOS (Saf android) rom yükleyerek yer açabilirsiniz. Rom bomboş. Veya isterseniz resimlerinizi google drive'a yükleyerek de yer açabilirsiniz.

Bende 4 yıldır kullanıyorum. Hala pilindende memnunum. O kadar uygulama yüklü olmasına rağmen kronik kasmaların dışında kasmalar olmuyor.

Ayrıca ben telefonla günde 4-5saat tam parlaklıkta video izleyen, ilk yıllarda deli gibi rr3 oynayan biriyim. Yani pil çok bile gitti, hala belkide %70 ömürdedir.

Fakat ekran için bukadar olumlu konuşamam.

Ekranda solmalar, gölgeler, hatta bazan çok ısındığında(yazın) sararmalar meydana geliyor.

Geçenler de iphone 6 ile g2 de aynı videoyu 1080p de izledim renkler arasında dağlar kadar fark var. İphone6 ekran olarak g2 den daha mı iyi bilmiyorum, yalnız yılların g2 nin ekran kalitesini katlettiği aşikar...

Bende de tam tersi. Ekran gayet iyi durumdaydı. Batarya bitmişti. Şuan hem yazılımsal hem donanımsal hiçbir sorunum yok şükürler olsun . 3.yılı bitirmek üzereyim.
  • Onurel kullanıcısına yanıt
    K.bakmayın yeni gördüm... 1-2 admin'e sinir olup foruma uzunca bir süre giriş yapmamıştım,
    lineos hiç denememiştim ama 2 adet 7.x romu denediğimde mobilim olmadığı ve kapalı tuttuğum halde tl.de azalma olunca silmiştim...

ama zaten artık benim için bir önemi kalmadı note 3 ile takaslayıp lg g2 maceramı bitirdim çok şükür....
  • arkadaşlar daha öncede sordum dokunmatiğim arızalı bu ürün işimi görürmü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekaniktr -- 6 Kasım 2017; 0:2:56 >
  • Wifi sorunu var ankarada anakart değiştirebileceğim bir yer var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekaniktr

arkadaşlar daha öncede sordum dokunmatiğim arızalı bu ürün işimi görürmü

İş görmesine görür de montajını yapabilecekmisin. Bu dokunmatik kısmı ana ekranla yapışık şekilde bildiğim kadarıyla. İkisini birbirinden zarar vermeden ayırıp sonra tekrar birleştirebilirim dersen olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxxel

quote:

Orijinalden alıntı: mekaniktr

arkadaşlar daha öncede sordum dokunmatiğim arızalı bu ürün işimi görürmü

İş görmesine görür de montajını yapabilecekmisin. Bu dokunmatik kısmı ana ekranla yapışık şekilde bildiğim kadarıyla. İkisini birbirinden zarar vermeden ayırıp sonra tekrar birleştirebilirim dersen olur.

Evet size katiliyorum..bunu monte edebilmek ugrastirici ve zor..basarisiz olma ihtimali var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun ekranı kafayı yedi iyice. Bazı çatlaklar yüzünden dokunmatik sapıtıyor. İnternetten ekran alan var mı hiç ? Kendim takamam büyük ihtimal ama işçilik parası verip telefoncuya yaptırabilirim sanırım. Nerden ekran almamı önerirsiniz acaba ?

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    Sirkecide doğubankta 150 TL ye ekran+dokunmatik taktırdım. Gayet iyi daha ucuza da başka hiç bir yerde bulamadım.
  • Ne zaman taktirdiniz goruntu kalitesi nasil

• cebor C kullanıcısına yanıt
    Denizlideyim ben. 200 lira dedi ilk sorduğum yer. Fark olacağını sanmıyorum. Ekran bile 130 lira. O yerin internet sitesi vs varsa ekranı ucuza satarlar belki ama.

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Görüntü kalitesi aynı orijinal gibi hiç bir sorun yok. Sirkeci doğubank bu işin piyasası zaten aşırı rekabet var. fiyatlarda abartılı değil. verilen fiyatlarda aşırı farklar yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebor

Görüntü kalitesi aynı orijinal gibi hiç bir sorun yok. Sirkeci doğubank bu işin piyasası zaten aşırı rekabet var. fiyatlarda abartılı değil. verilen fiyatlarda aşırı farklar yok.

Hangi dükkan acaba

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    PM attım.
  • Ana ekran ve dokunmatik birleşiktir. Sadece dokunmatiği değiştirmek için bozulma riskini göz önüne almalısınız. 200 TL'ye Bursa'da ikisini birden tek parça olarak değiştirttim. Telefon sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 27 Kasım 2017; 20:35:11 >
  • Ankarada yetkili serviste pil değişimi yaptıran var mı yakın zamanda. Ne kadar ücret alıyorlar

• Ankarada anakart değiştirtebileceğim biryer varmı? Wifi sorunu var.
  • 
Sayfa: önceki 55865587558855895590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.