Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5587. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 55855586558755885589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, benim G2 de wifi çekiminde problem var galiba. Aynı yerde arkadaşın G4 bağlanıyor ve internet giriyor. Ancak benim tel bağlanmıyor. Bağlansa bile internete girmiyor. Bu her zaman olmuyor ancak çoğu zaman böyle oluyor. Wifi entenrede sıkıntı olabilir mi? 4 yıl oldu telefonu alalı. Baktırsam mı acaba telefoncuya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limones -- 29 Ekim 2017; 21:7:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Painkiller.

Dolu dolu 4 yılı geride bıraktım. Ama artık doğal olarak batarya sürem oldukça kısaldı. Ekran parlaklığı kısarsam en fazla 3 saate yakın bir kullanım alıyorum. Günlük normal kullanımda ise 2 saat civarı.

Batarya değişimine sıcak bakmıyorum.Çünkü daha önce telefonlarıma herhangi bir tamir uygulandığında bir süre sonra telefonum tamamen bozuldu.

Diğer beni rahatsız eden şey hafıza. 4 yıl önceki uygulama boyutlarıyla şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.android i çıkarırsak bana 10 gb kalıyor.

Uygulamalarda artık çok fazla sistem harcıyor eskisine göre. Sanırsam artık g2 nin eskidiğini kabullenmem gerek.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hafıza ve batarya sorunu artık çok gözüme batmaya başladı.

Ben 120₺'ye lg.destek aracılığı ile Manisa Balaban serviste değiştirdim. Şuan 6 saat civarı ekran süresi alıyorum. 120 lira belki bu telefona şuan verilmez fakat G2 benim için ayrı.

LineageOS (Saf android) rom yükleyerek yer açabilirsiniz. Rom bomboş. Veya isterseniz resimlerinizi google drive'a yükleyerek de yer açabilirsiniz.

• quote:

Dolu dolu 4 yılı geride bıraktım. Ama artık doğal olarak batarya sürem oldukça kısaldı. Ekran parlaklığı kısarsam en fazla 3 saate yakın bir kullanım alıyorum. Günlük normal kullanımda ise 2 saat civarı.

Batarya değişimine sıcak bakmıyorum.Çünkü daha önce telefonlarıma herhangi bir tamir uygulandığında bir süre sonra telefonum tamamen bozuldu.

Diğer beni rahatsız eden şey hafıza. 4 yıl önceki uygulama boyutlarıyla şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.android i çıkarırsak bana 10 gb kalıyor.

Uygulamalarda artık çok fazla sistem harcıyor eskisine göre. Sanırsam artık g2 nin eskidiğini kabullenmem gerek.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hafıza ve batarya sorunu artık çok gözüme batmaya başladı.

Uygulamalar aynı uygulamalar. Sizin telefonu değiştiresiniz gelmiş :) bu telefon daha 4 sene gider.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Biraz evet . Hafıza artık canıma tak etti
  • Painkiller. kullanıcısına yanıt
    32gb idare ediyor da 2g dan 350mb anca kalıyor ve bi banka yada alışveriş sitesinde önemli bi yerde şuna bir bakayım diye çıkıp geri gelirsen uçup gidiyor. hafıza öncekini koruyamıyor ve refresh e sebep oluyor. sil baştan herşey. en yetersiz bulduğum yanı bu.
    pili aylar önce alıp kendim değiştirdim, biraz uğraştırsada şuan yaptığma değdi. muadili bulsan yaparsın ama piyasa yarı kapasiteli kopyaları dolu. vintek vs burda referans olunan yetkili servislerde değiştir hallet hala pil varken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: codred

32gb idare ediyor da 2g dan 350mb anca kalıyor ve bi banka yada alışveriş sitesinde önemli bi yerde şuna bir bakayım diye çıkıp geri gelirsen uçup gidiyor. hafıza öncekini koruyamıyor ve refresh e sebep oluyor. sil baştan herşey. en yetersiz bulduğum yanı bu.
    pili aylar önce alıp kendim değiştirdim, biraz uğraştırsada şuan yaptığma değdi. muadili bulsan yaparsın ama piyasa yarı kapasiteli kopyaları dolu. vintek vs burda referans olunan yetkili servislerde değiştir hallet hala pil varken.

ram için greenify kullanın, hatta google play ödüllü anketleri doldurarak para biriktirip full sürümünü de alabilirsiniz.. sistem dosyalarını da devredışı bırakıyor..

normal sürümünde de sadece işinize lazım olmayan uygulamaları kapatın, yoksa bildirim alamazsınız..

yer için konuşuyorsak, kullanmadığınız yada ayda yılda 1 defa denk gelen programları silin yada fabrika sürümüne döndürün. mesela haritalar, 220 mb kaplıyor, fabrika sürümü de yol gösteriyor, son sürümü de :)

facebook lite ve lite messengeri kurun. diğeri hem çok ram hemde çok yer harcıyor.. mümkün olduğunca kullanmayacağınız program yüklemeyin. sık sık önbelleği boşaltın.. imzamdaki gereksiz uygulamaları da devredışı bırakın..

şuan için yapilabilecek şeyler bunlar.
  • erendpt kullanıcısına yanıt
    Benim telefonum lg garantili degildi. Bir sorun olur mu?

• quote:

Benim telefonum lg garantili degildi. Bir sorun olur mu?

Hayır olmuyor. Benimki Delta Garantiliydi. Ayrıca garantisi de bitmişti.

120 lira gibi bir ücretle halledilebiliyor. Fakat parasını da hakediyor. Şuan LineageOS'a 6.40 saat ekran süresi alabiliyorum.

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    azalttım zaten ancak grenify falan pek işe yaramadı. bazen silecek bişey kalmasada 300 e düştüğünü gördüm. baktım boşuna rami ona ayırıyorum iptal ettim. SwiftKey in 50 60 mb kaplamasına kıl oluyorum. yerine tutan da yok malesef. chrome, opera kullandığımda zaten hafıza yetmiyor.bazı açık bıraktığım sekmeler oluyor mecburen. hafızayı temizlemeden aktivasyon vs için 2 uygulama yada browser arasında geçiş yapmak gerektiğinde sayfa yenileniyor ve beni deli ediyor. 3 parmak hafızaya alma numarasıda işe yaramıyor. rootsuz malesef ön yükleme uyg. lar hafızayı yiyor. açıkçası farklı romlada uğraşamamda güvenemem de. 6gb tel alana kadar çekecez 2gb rami.

• Hafıza 400mb iken opera da forum açıkken 2 uygulamaya giriyorum ufak, operaya (70mb hafızada) döndüğümde sayfayı yeniden yüklüyor. Hafıza 300 400mb iken sanki 0 gibi davranıyor. Bunun çaresi varsa söyleyin.

Ek;Grenify ayarlarda alttaki Rootsuz modda sistem uyg. uyutma özeliği için bağışa yöneltti.satın aldım ancak özelliği aktifleştirmek için tıklayınca yine donation Google sayfasına yönlendiriyor. mecbur iade aldım. yorumlarda yazan vardı aynısını. rootsuz alıp bu özelliği aktif eden varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codred -- 31 Ekim 2017; 12:00:55 >
  • tekrardan g2 almayı düşünüyorum, lg satış noktasından alırsam eğer 2 yıl garantisi varmış. satış noktalarındaki fiyatlar ne kadar acaba bilginiz var mıdır
  • Arkadaşlar dokunmatik calismiyor su ürünü alsam derdime çare olur mu

LG G2 ANA KONU

• Beyler su an mi 6 kullaniyorum fakat eski telefonum olan g2' yi halen kullanmaktayim. Telefonun bataryasini. degistirecem.

Orjinal olduguna tam kanaat getirdiginiz veya kullanan arkadas varsa hangi siteden ve saticidan aldi acaba yardimci olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmariacci -- 1 Kasım 2017; 22:34:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Beyler su an mi 6 kullaniyorum fakat eski telefonum olan g2' yi halen kullanmaktayim. Telefonun bataryasini. degistirecem.

Orjinal olduguna tam kanaat getirdiginiz veya kullanan arkadas varsa hangi siteden ve saticidan aldi acaba yardimci olur musunuz?

Direkt servisten değiştir, hic uğraşma derim. 4.5 yılın sonunda pili değiştirdim, şuan mutluyum..

Lgdestek diye bir site var orayi mi soyluyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Lgdestek diye bir site var orayi mi soyluyorsunuz?

hayır ya, telefonun yetkili servisi..

lg nin sitesine girerek ikamet ettiğiniz ili seçerek oradaki yetkili servisleri öğrenebilirsiniz..

linki de atayımhttp://www.lg.com/tr/destek/teknik-servis/teknik-servis-arama
  • ... "low memory service" uyarısı veriyor, bilen arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanankara2005 -- 2 Kasım 2017; 9:35:4 >
  • Arkadaşların son zamanlarda bende ekranda sık sık "low memory service" yazısı çıkıyor kayboluyor... burda ram doldu mu demek istiyor, ayrıca telefonu kasacak herhangi bir esaslı uygulamada yüklü değil sıradan şeyler. Sebebi hakkında bilgisi olan varmı?
    Ne yazik ki bulundugum ilde yetkili servis yok.

Istanbuldaki vintek servisine gondereyim. Cevap icin tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmariacci -- 2 Kasım 2017; 10:21:59 >
  • merhaba en son hangi sürümü çıktı lg g2nin
  • 
Sayfa: önceki 55855586558755885589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.