Şimdi Ara

LG E2360V-PN İNCELEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
0
Favori
23.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dvi dan bağladım dediğiniz ayarları yaptım ama pek beğenemedim :) aslında benim sorduğum ati catalystteki ayarlar onlar çok etkiliyo.. renk ayar programı gibi birşey varmıki olması gerektiği şekline ayarlasak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinque

dvi dan bağladım dediğiniz ayarları yaptım ama pek beğenemedim :) aslında benim sorduğum ati catalystteki ayarlar onlar çok etkiliyo.. renk ayar programı gibi birşey varmıki olması gerektiği şekline ayarlasak?

işte demek istediğim olay o zaten siz dvi ile bağlamışsınız ben hdmı ile bağladım ikisinin renk ayarları birbirini tutmaz HDMI bağlantı kullananlar için verdiğim ayarlar onlar...

ati catalyst te ki yardımcı olabilecek ayarların resmi

LG E2360V-PN İNCELEME

• bu üründen dün sipariş verdim.umarım iyi bir seçim yapmışımdır.yalnız aklıma şu takıldı,genelde "monitörü tutan ayaklar saglam degil" gibi yorumlar gördüm.sizde de böyle bir durum var mı?
  • Inceleme çok güzel ve objektif olmuş, bazen insanoğlu aldığı ürünü iyi göstermeye çalışabiliyor çünkü :D Ayrıca yorum yazanlara da teşekkür ederim baştan aşağı okudum tüm yorumları, gerçekten tam anlamıyla bir inceleme ve yorumlar bütünü olmuş :) ben de yeni bileşenler ve monitör düşünüyordum, fiyatına göre de incelemede değinilenler çok hoşuma gitti, tekrar teşekkürler, parmaklarınıza, klavyenize sağlık :) :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_g_bjk

bu üründen dün sipariş verdim.umarım iyi bir seçim yapmışımdır.yalnız aklıma şu takıldı,genelde "monitörü tutan ayaklar saglam degil" gibi yorumlar gördüm.sizde de böyle bir durum var mı?

şunu söyleyebilirim ki masa sallandığı zaman monitörde sallanıyor yani ayak bağlantısı geniş değil ve tek bir yerden birkaç yerden bağlı değil bu nedenle sallanma oluyo ama aman düşecek kırılacak gibi de hissettirmiyor ben sağlam olduğunu hissettim bu monitörü alacaksanız ve aklınızdaki tek şüphe "ayaklar" ise bu komik bir dezavantaj bence yani bu düşüneceğiniz son şey olsun bu monitör için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomania

Inceleme çok güzel ve objektif olmuş, bazen insanoğlu aldığı ürünü iyi göstermeye çalışabiliyor çünkü :D Ayrıca yorum yazanlara da teşekkür ederim baştan aşağı okudum tüm yorumları, gerçekten tam anlamıyla bir inceleme ve yorumlar bütünü olmuş :) ben de yeni bileşenler ve monitör düşünüyordum, fiyatına göre de incelemede değinilenler çok hoşuma gitti, tekrar teşekkürler, parmaklarınıza, klavyenize sağlık :) :D

yardımcı olduysam ne mutlu bana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WrongWay00

quote:

Orijinalden alıntı: cinque

dvi dan bağladım dediğiniz ayarları yaptım ama pek beğenemedim :) aslında benim sorduğum ati catalystteki ayarlar onlar çok etkiliyo.. renk ayar programı gibi birşey varmıki olması gerektiği şekline ayarlasak?

işte demek istediğim olay o zaten siz dvi ile bağlamışsınız ben hdmı ile bağladım ikisinin renk ayarları birbirini tutmaz HDMI bağlantı kullananlar için verdiğim ayarlar onlar...

ati catalyst te ki yardımcı olabilecek ayarların resmi

LG E2360V-PN İNCELEME

Çok teşekkür bende bu ayarı yapmaya çalışıyodum emeğine sağlık...

• hayırlı olsun dostum güzel makina.Yanlız o mavi led gibi şey göz alıyormu? Biraz çok parlıyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

hayırlı olsun dostum güzel makina.Yanlız o mavi led gibi şey göz alıyormu? Biraz çok parlıyor gibi

teşekkürler.benim gözümü almadığı için bende açık duruyor ama sizin gözünüzü alırsa menüden kapatabiliyorsunuz
  • quote:

quote:

hayırlı olsun dostum güzel makina.Yanlız o mavi led gibi şey göz alıyormu? Biraz çok parlıyor gibi

teşekkürler.benim gözümü almadığı için bende açık duruyor ama sizin gözünüzü alırsa menüden kapatabiliyorsunuz

Bu iyiymiş kapatma seçeneğinin olması.
  • Monitörü ben de dün sipariş ettim. Kafamı kurcalayan şeylerden biri de bu güç ışığıydı, kapatılabildiğini öğrenmek çok iyi oldu :)

quote:

quote:

• ben de bugün aldım. 3"lik telefonda beni bulan ölü pixel, bu kez bulmadı sevindim yalnız kafama takılan küçük bir detay var. hdmi dan bağladım ama sesde bir cızırtı var. monitörden sesi kısınca biraz gidiyor ama yinede hissedilecek şekilde bir cızırtı var. içinden analog dışında kablo çıkmadığı için en ucuz hdmi kabloyu aldım ondan mıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ProtoN.

ben de bugün aldım. 3"lik telefonda beni bulan ölü pixel, bu kez bulmadı sevindim yalnız kafama takılan küçük bir detay var. hdmi dan bağladım ama sesde bir cızırtı var. monitörden sesi kısınca biraz gidiyor ama yinede hissedilecek şekilde bir cızırtı var. içinden analog dışında kablo çıkmadığı için en ucuz hdmi kabloyu aldım ondan mıdır

aynı cızırtı bendede var ama çok az bende kabloyu en ucuzundan aldım ama bence kabloların hepsi aynı en babasını da alsak değişen birşey olacağını sanmıyorum

• Alıp sorunlarından dolayı iade ettiğim samsung bx2350-px2370 modellerinden sonra bu model ilaç gibi geldi.Bulutlanma ve backlight bleeding sorunu yok,siyah seviyesi çok iyi,bu fiyat aralığında rakipsiz şu an için bence..
  • bu monitör için hangi HDMI kabloyu önerirsiniz? ve ayrıca piyasada farklı farklı fiyatlar var,ucuz olmasının dezavantajı varmı? şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_g_bjk -- 24 Nisan 2011; 23:05:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_g_bjk

bu monitör için hangi HDMI kabloyu önerirsiniz? ve ayrıca piyasada farklı farklı fiyatlar var,ucuz olmasının dezavantajı varmı? şimdiden teşekkürler...

Ben Carrefour'dan aldığım 5 liralık hdmi kabloyu kullanıyorum 50 liraya aldığım diğer kablodan farkını göremedim,bulduğunuz en ucuz hdmi kabloyu alın çünkü fark olmuyor,forumdada bu konuda pekçok yazı bulabilirsiniz.
  • quote:

her gözün renk zevki bence ayrıdır ama ben size yardımcı olması açısından kendi ayarlarımı yazayım bi deneyin...

brightness 80
    contrast 70
    sharpness 7(keskinlik)

Color preset 8500K

Mode Standart

ben bağlantıyı Hdmı olarak yaptım kablo farkı da renk farkını değiştirir bunu da gözardı etmeyin hdmı bağlantı yapanlar bu ayarları beğenecektir diye tahmin ediyorum...

bu arada hdmı ses çıkışı ile ilgili bağlantı yapamadığımı söylemiştim onu da çözdüm sonradan soracak olursa onu şimdiden yazayım blu-ray filmleri izlemek için splash pro kullanıyorum bu programın ayarlarından ses ayarlarına girince ses çıkışını hdmı ya verme olanağı sunuyor bunu işaretleyip programı yeniden başlatınca ses çıkışını monitörden alıyorum...aradaki farkı soracak olan olursa öyle çok bariz bi fark alamadım yanlız sanki seslerin anlaşılırlığı netliği biraz daha iyi oldu bunun yanı sıra kötü diyebileceğim "ssss" sesinde bi artma oldu :) umarım anlatabildim

Tam net beyazı hangi ayarda alabiliyoruz anlamadım ki. 9300K da bi tuhaf diğerinde bi tuhaf oyunad bi tuhaf masaüstünde bi tuhaf yeter ya =)

• quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

her gözün renk zevki bence ayrıdır ama ben size yardımcı olması açısından kendi ayarlarımı yazayım bi deneyin...

brightness 80
    contrast 70
    sharpness 7(keskinlik)

Color preset 8500K

Mode Standart

ben bağlantıyı Hdmı olarak yaptım kablo farkı da renk farkını değiştirir bunu da gözardı etmeyin hdmı bağlantı yapanlar bu ayarları beğenecektir diye tahmin ediyorum...

bu arada hdmı ses çıkışı ile ilgili bağlantı yapamadığımı söylemiştim onu da çözdüm sonradan soracak olursa onu şimdiden yazayım blu-ray filmleri izlemek için splash pro kullanıyorum bu programın ayarlarından ses ayarlarına girince ses çıkışını hdmı ya verme olanağı sunuyor bunu işaretleyip programı yeniden başlatınca ses çıkışını monitörden alıyorum...aradaki farkı soracak olan olursa öyle çok bariz bi fark alamadım yanlız sanki seslerin anlaşılırlığı netliği biraz daha iyi oldu bunun yanı sıra kötü diyebileceğim "ssss" sesinde bi artma oldu :) umarım anlatabildim

Tam net beyazı hangi ayarda alabiliyoruz anlamadım ki. 9300K da bi tuhaf diğerinde bi tuhaf oyunad bi tuhaf masaüstünde bi tuhaf yeter ya =)

hocam walla ben belirttiğim ayarlarda beyazı beyaz siyahı siyah olarak net ve düzgün bir şekilde görüyorum, göz zevkimiz mi farklı acaba :) belki ekran kartınızda farklı ise o da fark yaratıyor olabilir

• ben dvi dan bağladım

brightness 100
    contrast 65
    sharpness 3(keskinlik)

Color preset 7500K

Gamma0

Mode Standart

ancak calibrize programını öneriyorum onuda yapınca tam oluyo ben memnunum
  • Bende bu monitörden almayı düşünüyorum.Tasarım olarak çok şık duruyor.
    İnceleme için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.