Şimdi Ara

LG'den LED Aydınlatmalı LCD W2486L video inceleme (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
748
Cevap
1
Favori
86.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
Giriş

Monitörün en iyi ayarlarıyla ilgili ortak bir noktada buluşamadık mı? Bende de bu monitör var.
    Buradan bir arkadastan özel mesajla yardım aldım. dediği ayarları yaptım ama çok alakasız bir sonuç elde ettim.

Benim anladığım bu monitör için ideal bir ayar yok.

Var diyen arkadas yazsın yaptıgı ayarları onu da deniyelim.

Kimi Gama 50 demiş Kimi 0 demiş. Ben mesela Full HD ve Cok iyi bir ceviri grubunun animasyonu ile kalibrasyon yaptım. (Rio 1080P )
    Tamam kalibrasyon bu animasyon da güzel ama, daha sonra 1080p yine iyi bir grubun cevirisi bir film açtığımda sırıtan bir durum ortaya cıkıyor.

Şimdi ben bu monitorden olan tüm forumdaki arkadasları Lütfen hiç üşenmeden bu monitorun kalibrasyonu için bu başlıga davet ediyorum.

Bunu ya birlikte çözecegiz ya da böyle zırt pırt ayar yapacagız.

şu an en son ayarlarınız ne alemde?

• Beyler artık pes ettim.Olmuyor. Olmuyor.Bu Monitör gerçekten sorunlu.Belirli bir ayar yok.Aptal LG bari driver falan güncellese de birşekilde halletsek.LG benden koskoca bir - rep aldı.Monitör alırken LG Logosu gördü mü 2 kere düşünecem.

• Arkadaşlar benm ayarlar böyle güzel, benm için ideal gibi geldi sizde deneyip sonuç sizce nasıl merak ediyorum denerseniz sonucu yazın

monitör ayarları dvi ile baglı

Contrast : 70
    Gamma : 0
    Otomatik aydınlatma : On
    Red : 52
    Green : 49
    Blue: 51

Amd ekran kartı kullanıyorum sürüm 11.12 burdaki ayarlarda şöyle;

LG'den LED Aydınlatmalı LCD W2486L video inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 30 Aralık 2011; 13:44:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

quote:

Orijinalden alıntı: aydogdu1453

Beyler artık pes ettim.Olmuyor. Olmuyor.Bu Monitör gerçekten sorunlu.Belirli bir ayar yok.Aptal LG bari driver falan güncellese de birşekilde halletsek.LG benden koskoca bir - rep aldı.Monitör alırken LG Logosu gördü mü 2 kere düşünecem.

Hacı ben monitörden ayarları sıfırladım , sonra sadece ATİ CCC den hue yi -6 ya , doygunluğu da 150 ye çektim.EDID tıkladım Oldu iyi gibi şuan gayet iyi gibi...

Ayrıca monitordeki tek ayar şu renk sıcaklığını değiştirmiş olabilirim onu unuttum

Üstat bilgi için teşekkür ederim fakat sorun hala çözülebilmiş değil.Ben pc'yi hdmı'dan bağlıyorum.Şu ccc'da edıd denilen yeri bir türlü bulamadım.Windows xp x 64 edition ccc 11.2 kullanmaktayım.Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler artık pes ettim.Olmuyor. Olmuyor.Bu Monitör gerçekten sorunlu.Belirli bir ayar yok.Aptal LG bari driver falan güncellese de birşekilde halletsek.LG benden koskoca bir - rep aldı.Monitör alırken LG Logosu gördü mü 2 kere düşünecem.

Hacı ben monitörden ayarları sıfırladım , sonra sadece ATİ CCC den hue yi -6 ya , doygunluğu da 150 ye çektim.EDID tıkladım Oldu iyi gibi şuan gayet iyi gibi...

Ayrıca monitordeki tek ayar şu renk sıcaklığını değiştirmiş olabilirim onu unuttum

Üstat bilgi için teşekkür ederim fakat sorun hala çözülebilmiş değil.Ben pc'yi hdmı'dan bağlıyorum.Şu ccc'da edıd denilen yeri bir türlü bulamadım.Windows xp x 64 edition ccc 11.2 kullanmaktayım.Saygılar.

Bulabildiniz mi ayarları :)

Malesef.Belki HDMI ile bağladığım için çıkmıyo olabilir.

• quote:

HEY

benzer renk ayarlamaları nvidia panelinde de olması lazım, ancak ati'deki kadar iş görürmü bilemem. bir önceki sayfada resmini çekip koymuştum, ondan önceki sayfada oolabilir, çok uzağa gitmiş olamaz :) monitör üzerinden bir ayarlama yapmak gerekmiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tylor

quote:

HEY

benzer renk ayarlamaları nvidia panelinde de olması lazım, ancak ati'deki kadar iş görürmü bilemem. bir önceki sayfada resmini çekip koymuştum, ondan önceki sayfada oolabilir, çok uzağa gitmiş olamaz :) monitör üzerinden bir ayarlama yapmak gerekmiyor.

Att ccc deki ayarlar gayet iyi çözdü sorunu ama nvidia almaktan korkuyorum bu nedenle :S

hımm enteresan bir durum. eğer deneme şansın varsa bir nvidia kart ile denemeni tavsiye ederim, çünkü cidden ayarsız hali alışılacak cinsten değil. en olmadı nvidia yerine yine ati/amd düşün derim, insanın bildiğinden şaşmaması en güzelidir her zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: BigSyke

quote:

Orijinalden alıntı: ens1252 Arkadaşlar ben bu monitörü 5 aydır kullanıyorum çok süper bir monitör ama tek bir sorunum var [:] kasayı çalıştırıyorum ama monitörü çalıştırmayı unutuyorum monitörü çalıştırdığımda çalışıyor ama ekrana bişey gelmiyor ışıgı yanıp sönüyo reset attıgımda açılıyo kasayı çalıştırıp aynı anda açarsam monitörü açılıyor bu sorunu cevabını bilen varsa acilen söylesin sinirimi bozmaya başladı
    arkadaşlar bu sorunla karşılaşıpta çözebilen var mı aranızda? Çok sinir bozucu bir durum

SORUN MONİTÖRLE İLGİLİ DEĞİ LEKRAN KARTI İLE İLGİLİ. GÖRÜNTÜ BAĞLANTISININ YERİNİ DEĞİŞTİRİN EKRAN KARTINDAN.

aynı monitörden bende kullanıyorum. Gayette menunum. (tabi ayarları yaptıktan sonra. Özellikle ati ekran kartı kullanlar için güzel bir monitör. tavsie ederim.

Birde HDMI baglantısında kullanmayın dvi-d ile bağlayın. DVI da görüntü daha iyi.

Sitesinden win 7 driverını indirin. Birde yardımcı program var. kurun kurcalayın bence istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.