Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
138
Favori
998.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG smart tvlerde yetersiz bellek sorunu olmadan film izlemek için html sitelerde sorun olmadığını öğrendim.

Sinepol.org hizliizle film vb sitelerde film izlemeye çalıştığımda ise tam ekran olmadığı sorununu gördüm.

Yazılım güncellemesi yapayım bari dedim ve güncellemenin çözüm olmadığını ve bazı sorunlar getirdiğini öğrendim.

Ne olacak bizim halimiz, hiç yüzümüz gülmeyecek mi?

Mekvod gibi karmaşık olaylara girmeden online izleyemeyecek miyiz?

Tam ekran sıkıntısı olmayan, html film sitesi önerisi olan olursa sevinirim. Genel ya da pm yoluyla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisg

quote:

Orijinalden alıntı: ferrerox

arkadaşlar tam ekran sorunu çıkarmadan izleyebildiğiniz film-dizi siteleri varsa paylaşabilir misiniz?....

film ve dizileri TV'nin tarayıcısı üzerinden değil, MKVOD uygulaması ile izleyin. MKVOD'u 2012-2013 model LG Tv'lere nasıl kurulacağı ve uygulamanın indirme linki aşağıda;

http://www.mkvod.info/mkvod/showthread.php?tid=40

Lg lm serisi cihazımda mkiptv gibi birkaç uygulama var.

İlle flash belleğe mi uygulama kurmalıyız? Tv'nin kendi uygulamaları üzerinden mkvod çalışmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrerox

quote:

Orijinalden alıntı: ahmkara

quote:

Orijinalden alıntı: ahmkara

quote:

Orijinalden alıntı: itari

Ayni sekilde bizim 47LM670S de 04.61.06 dan sonra arada bir kapanip acilmaya basladi.
    Fabrika ayarlarina donmek de fayda etmedi. Sanki Conax da fazla isiniyor gibi.

Yukarida bahsedildigi sekilde internetden film izlerken memory buffer in dolma sorunu cozulmus durumda. Bugun 90 dakikalik bir filmi izleyebildik, Tek sorun sinema modunda veya tam ekrana getirmeye calisinca once goruntunun ekrani doldurup sonra 720p boyutuna dusmesi. 1080p denemedim ama bana filmin orjinal boyutuna donuyor gibi geldi, 1080p ekrani doldurur.
    Filmi izlerken ekran acilip kapanmiyor, sadece kablolu yayinda oluyor.

Bu kapanıp açılma artık rahatsız edici hale geldi. Yeni sürüm çıkar mı? Ya da eskisine dönebiliyor muyuz? Çözüm bilen var mı?

Servis çağırdım, anakartın arızalı olduğunu, değişim için 615tl gerektiğini söylediler.

Ben hala yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bir sonraki sürümü bekleyeceğim.

hocam dediğinizde haklısınız yazılım sorunu olabilir çünkü lg son güncellemeyi geri çekti ben tvyi güncellemek istediğimde yazılım bulamıyor lg nin sitesindede son versiyonu kaldırdılar bu arada tv 55lm760s...

Ne oldu bilmiyorum, bayram dönüşünde tv düzeldi. Yazılım sürümü aynı, güncelleme yok. Muhtemelen elektrik kesintisi vb ile düzeldi. Çok şükür...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

LG smart tvlerde yetersiz bellek sorunu olmadan film izlemek için html sitelerde sorun olmadığını öğrendim.

Sinepol.org hizliizle film vb sitelerde film izlemeye çalıştığımda ise tam ekran olmadığı sorununu gördüm.

Yazılım güncellemesi yapayım bari dedim ve güncellemenin çözüm olmadığını ve bazı sorunlar getirdiğini öğrendim.

Ne olacak bizim halimiz, hiç yüzümüz gülmeyecek mi?

Mekvod gibi karmaşık olaylara girmeden online izleyemeyecek miyiz?

Tam ekran sıkıntısı olmayan, html film sitesi önerisi olan olursa sevinirim. Genel ya da pm yoluyla.

MKVOD çalıştıramıyorsanız, size tavsiyem Samsung TV almanız. Bende hem LG hem de Samsung var. Samsung'un 2014 model TV'lerinin bile LG'den kat be kat iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

• Daha 3 yıllık tvyi değiştirme lüksüm yok. Değiştirsem dahi lgden yine caymam.

Sonunda mkvoda bende bulaştım.

Çok karmaşık birşey zannediyordum. Yok kanal ipsi bul ekle falan.

Yukarıda verilen linkteki bilgiler doğrultusunda...
    Mkvodinfodaki dosyayı Flash belleğe attım,tvye takıp ilgili yerden programı açtım.

Görünen mac adresini mail ile ulaştırdım, birkaç saat sonra program aktif oldu.

Hazır halde gelen program ile farklı kişilerin oluşturduğu yaklaşık 30tane portal(kütüphane diyelim) içinden beğendiğini seyrediyorsun.

Kurulumu kullanımı çok basit. Yukarıda verilen linktekileri yapmanız yeterli. Kanal ekleme,ip ekleme işlerine bulaşılmadığı sürece gayet basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 27 Eylül 2015; 22:44:03 >
  • bugun fark ettim yeni bir yazılım çıkmış lm serisi cihazlar bilginize versiyon bilgisi Version_04.62.10.
  • Dün akşam flash ile kurdum, kendi güncellemelerinde bulamamıştı. İlk açılışta biraz daha hızlanma var, menülerde bir değişiklik göremedim.
  • Son güncelleme ile.

Html ile kodlanmış film sitelerinde tam ekran problemi devam ediyor mu?

Örn. sinepol . org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Ekim 2015; 11:41:05 >
  • sizdede normal kumandada tuşların yarısı basıp yarısı basmayan gibi arıza veriyormu kumanda neden böyle bozulur bazen basıyor tuşlar bazen de başka tuşlar basmıyor delirtti kumanda tamir ederlermi yenisi kaç tl bunların ucuz değişik varmı alabilecek bir yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

sizdede normal kumandada tuşların yarısı basıp yarısı basmayan gibi arıza veriyormu kumanda neden böyle bozulur bazen basıyor tuşlar bazen de başka tuşlar basmıyor delirtti kumanda tamir ederlermi yenisi kaç tl bunların ucuz değişik varmı alabilecek bir yer

Bende de durum aynı. Internette satılan kumanları kullanmak için TV'ye USB girişinden ek adaptör takmanız gerekiyor.

http://www.aliexpress.com/item/free-ship-free-track-number-New-original-High-Quality-AN-MR300-ANMR300-Magic-Remote-Control-all/1775880023.html?spm=2114.01020208.3.79.Ydbxoz&ws_ab_test=201556_3,201527_4_71_72_73_74_75,0_0

Orjinal kumanda gibi kendini TV'ye tanıtıp çalışan yan sanayi kumadan bulamadım. Ankara'daki LG servisi orjinal kumanda için 150 TL istedi.

• http://urun.n11.com/uzaktan-kumanda/lg-tv-kumandasi-orjinalucretsiz-kargo-P67336427
    böyle bir şey buldum ama bilemiyorum. satıcı orjinal ve LG TÜRKİYE GARANTİLİ olduğunu iddia ediyor. yorumları da olumlu.
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Benim sıkıntım akıllı kumanda'da. TV'yi alalı 3 sene oldu, normal kumanda'yı hiç kullanmadım.
  • Arkadaşlar lm serisi(lm660s) akıllı kumandayı 2013 2014 veya 2015 serileriyle deneyen oldu mu çalışıyor mu

eve 32LF630V almayı düşünüyorum, tv sihirli kumanda uyumlu ama içinden çıkmıyor eskisininki uyarsa süper olur

tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim
  • Merhaba...

arkadaşlar smart tv'den tivibuyu açıyorum..üyelik bilgilerini girdikten sonra tivibuspor'u açıyorum ama açılmıyor sürekli bekletiyor..Anlamadım gitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankusa

Arkadaşlar lm serisi(lm660s) akıllı kumandayı 2013 2014 veya 2015 serileriyle deneyen oldu mu çalışıyor mu

eve 32LF630V almayı düşünüyorum, tv sihirli kumanda uyumlu ama içinden çıkmıyor eskisininki uyarsa süper olur

tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

merhaba,
    lf serisi için AN MR600 serisi kumanda almanız gerekli. n 11 de 83 tl'ye satılıyor. ben ordan aldım.
  • arkadaşlar,
    kullandığınız sihirli kumandayı nerden aldınız, modeli (varsa seri nosu), gibi bilgiler lazım. bende alacağım.
    ebay, aliexpres te 18 usd ye satılıyor. ama uyumluluk konusunda sıkıntı yaşarmıyım?

yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar ben TRT'nin HbbTV özelliğini kullanabilmek için bölgeyi Almanya yapmıştım 9-10 ay önce ama şu haliyle hem kanal geçişleri hem kumandaya tepki süresi çok yavaş.
    Bölgeyi tekrar Türkiye yapsam son güncellemelerde Türkiye için HbbTV özelliği eklendimi? Yoksa Almanya olarak devam mı edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

Arkadaşlar ben TRT'nin HbbTV özelliğini kullanabilmek için bölgeyi Almanya yapmıştım 9-10 ay önce ama şu haliyle hem kanal geçişleri hem kumandaya tepki süresi çok yavaş.
    Bölgeyi tekrar Türkiye yapsam son güncellemelerde Türkiye için HbbTV özelliği eklendimi? Yoksa Almanya olarak devam mı edeyim

Ben yaklaşık 1 ay önce bölgeyi Türkiye seçtim ama maalesef Hbb tv özelliği aktif değildi tekrar almaya yaptım,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrihak

quote:

Arkadaşlar ben TRT'nin HbbTV özelliğini kullanabilmek için bölgeyi Almanya yapmıştım 9-10 ay önce ama şu haliyle hem kanal geçişleri hem kumandaya tepki süresi çok yavaş.

Ben yaklaşık 1 ay önce bölgeyi Türkiye seçtim ama maalesef Hbb tv özelliği aktif değildi tekrar almaya yaptım,

trt hbbtv de eski yayınlar izlenebiliyormu ? yoksa teletext benzeri bilgileremi ulaşılabiliyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cetates

quote:

Orijinalden alıntı: emrihak

quote:

trt hbbtv de eski yayınlar izlenebiliyormu ? yoksa teletext benzeri bilgileremi ulaşılabiliyor ?

Baya içerik var teletex'ten çok daha gelişmiş bir olay aslında fırsat bulursam video çekip koymayı düşünüyorum yoğunluktan fırsat bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.