Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: O-G-U-Z-H-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Yalnız oyun konusunda TV'den Full HD performans beklersek o zaman sadece strateji oyunu oynayıp, TV üzerinden Reflexive game tarzı şeylerle uğraşmamız lazım. Hani ben bir FPS oyunda Full HD'den çok Lag Free olayını önemsiyorum. Para var huzur yok kısmına da katılıyorum tabii. Ben de isterim şöyle full'ün de full'ü bir görüntüde oyunları oynamayı ama şimdilk sadece full hd filmler ve videolar için kullanabiliyoruz maalesef.

benim demek istediğim full hd aman aman 1080p oyun vs olsun değilki

16:9 ile just scan arasında fark var just scan görüntüyü tam oturtuyor ekrana ama 16:9 yanlardan hafif kırpma yapar

hd görüntüyü tam kareye oturtur öteki 720p bile olsa fark eder bu

öyle diyorsunuzda bu aldıgımız tv nin yarısı kadar olan samsung c650 var mesela bunu görüntü vs vs olarak parçalıyor evimde hatta 2. el piyasası 4 te 1 i kadar olan 2008 de yapılmış sony w4000 bile oyunda silkeler atar

he diyeceksiniz işte bunun görüntü teknolojisi farklı soft görüntü vs vs vs

yok arkadaş öle bişi öle bir fark yok şu dediğim 3 tv arasında heleki samsung c650 sd yayında :D darma duman ediyor oraya hiç girmiyelim

inanınki şu tv eğer 3d özelliği olmıyan bir tv olarak almış olsaydım evimdeki diğer 3 tv arasında oyun oynıyıp filim seyredeceğim son tv olurdu .

neden mi evimdeki cihazlarla kıyaslıyorum biri 1 sene önce alınmış diğeri 3 senelik tv ye göre düşük performans he aldık bir kere

Lg ilk ve sondu bundan sonra :)

@techraven

e bu dediğin bire bir ne geliyorsa olayını game diye ayrı bir çıkışı oldugu halde ve game mode a aldıgımız halde neden verdiremiyorlar ?

demek tv nin işlemcisi kalitesiz yetersiz diye düşünüyorum ve game mode olayı lg de demekki işe yaramaz iyi değil

yani konsol tv olayına girmek istemiyorum bir arkadaş burada geçenlerde yazmıştı monitörde oynayın vsvs die

konsollar monitör için değil tv ler için yapılır .

Bizim kullandıgımız konsollarda öyle piyasada bilinmeyen çakma çin üretimi bir cihaz değilki hani cihazı varlıgından bi haberdarsındır

yani ps3 özellikle 3d desteği var oyuncular gidip alabilir vs vs die üretirken test edilmiyor galiba

amann neyse bu muhabbetin sonu yok uzar gider tek umudum bir fw ile düzeltebilmeleri oda düşük ihtimal :P

Oğuzhan bey geçenlerde arkadaşım samsung c650 aldı.Sd yayında inanılmaz kötüydü.Sizin yorumunuza göre lw serisi c650'den bile kötü demişsiniz????

• quote:

Orijinalden alıntı: exper2006

pixel kurulumu konusunda detaylı bilgi veren arkadaş olursa çok memnun olacağız.
    saygılar

İlk mesajda var ama ben buraya gene yazayım. Bu iki linkteki dosyalar aynı birini indirin ve içindeki resimleri bir usb flashdiske kaydedin.
    Daha sonra cihazın usb portuna takın ve tek tek resimleri açarak ekranda ölü pixel olup olmadığını kontrol edin.

http://www.2shared.com/file/RnCDRkJQ/lg_resim.html
    http://www.fileserve.com/file/rXKsMQp

• 2699 media markt da ankara kent park da fazladan vermeyin lg 42 lw 5500 e

birde bu lg 3d tv yi alsak ps3 den 3d film alıp sesi tv den alma sansımız varmı illa bu tv ye ps3 e 5.1 dts li

ses sistemi sartmı öyleyse samsung daha avantajlı gibi duruyor
  • Ha bir de Hoxley ses ayarlarını sormuştu. Ona da baktım az önce ben genel olarak TV'nin sesi 14 civarındayken ses ayarlama menüsünden ulaşılan oto ses: kapalı, net ses: açık şeklinde kullanıyorum TV'mi.

Şu plex olayını da denedim ama kuramadım LW4500'e. Kurulumu yapmış olan var mı acaba aramızda? Tavsiye bekliyorum kendilerinden.

Bu arada dün misafirlerimle izlediğim Inception 2D - 3D çevirisi şimdiye kadar izlediğim en başarılı film oldu bu çeviri olayında. Tabii 3D film performansında değildi elbette ama yine de derinlik algısı süperdi.
  • quote:

Ben şimdi game mode'da sadece TV üzerinde kullandığım ayarları yazayım o halde size. Direkt kendi yapmış olduğum ayarlar bunlar, bir yerden bakmadım hiçbirine. Burda bağlantı PC üzerinden yapıldıüı için performansta ekran kartı ayarlarının da etkisini göz ardı etmeyiniz lütfen.

OYUN MODU İÇİN

FPS oyun türünde, PC bağlantısıyla oynanmış CRYSIS 2 referansıyla

Resim Modu: Standart(Kullanıcı)
    Arka Işık: Full
    Kontrast: Full
    Parlaklık: 70
    Keskinlik: Full
    Renk: 60 – 80 arası
    Ton: 0
    TruMotion: Düşük olması tavsiyesiyle değiştirilebilir.
    Led Karartma (Local Dimming): Kapalı
    Gelişmiş Ayarlar:
    Gama: Düşük
    Siyah Seviyesi: Düşük

Oyun açıldığında var olan ekran bulanıklığını gidermek için; 3D mode ayarından “3D Görüntü Düzeltme" seçeneğini sağ/sol (veya tam tersi) yapıyoruz.
    Bir de oyun oynarken full performans sağlamak için mutlaka enerji tasarrufu modunu aktifleştirin.

Bunu ekliyorum ilk mesaja. Ben de akşam sinema ayarlarımı eklerim. Diğer arkadaşlar da kendi kullandıkları ayarları yazarlarsa çok iyi olur.

• yukarıda bahsedilmiş ben de yazayım dedim.
    650s altı tüm modeller 100hz. 400hz falan dedikleri motion clarity index mi ne. sanırım önceki nesil tvlerin 400hzinin başarabildiğini bu tv 100hz de başarabiliyor demek için kullanılan bir ibare. 4500 serisi için 400, 5500 serisi için 600, 570s için 600 bu değerler.
    eski tip klimalar ile spitleri tüketim bakımından kıyaslayıp G F E D C B A A+ A++ diyoruz ya bu nit cinsinden görüntü netliği/kalitesi açısından bir değerlendirme terimi.
    650s ise 200hz. nit olarak da 850 sanırım değeri.
    yurtdışı modellerde aynı model ismiyle başlayan ama sonu s yerine t veya c ile biten modellerin firmwarelerini bence indirimeyin.
    650s = satellite uydu alıcı
    650t= terratial (karasal yayın türkiyede hala deneme aşamasında)
    650c= kablolu yayın alıcısı
    bence değişik modelleri yüklerseniz uydu alıcınızın farklı tip donanımda olmasından dolayı tv çalışmayabilir.
    bir de 770s modeli nano led active shutterlı olarak gelecek diye biliyorum ben.
    türkiyede satan 3 tane site de var ama gözlükler pasif değil. en azından ilanlarda pasif gözlük demiyor fpr demiyor.
    lgnin de ilk duyurusu 770 ve üstü serinin active shutterlı olarak piyasaya süreleceği şeklinde idi.
    hatalarım varsa düzeltelim ama bir çok yerden okuduklarımdan sonra bu bilgilere ulaştım ben.

• Nano LED lere kadar olanlar doğru. Bu modeller önce SG gözlükler ile çıkacaktı ancak daha sonra FPR teknolojisi ile çıkarılmasına karar verildi.

LG Launches Ultra-thin Nano Full LED TVs
    LG trots out ultraslim Nano Full LED TVs, polarized Cinema 3D sets

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Airties modelleri ile çalıştıran arkadaşlar da var çalıştıramayanlar da. Denemeden almayın kesinlikle başka bir marka. LG nin kendi aparatı 150TL civarı satılıyor, LG AN-WF100 wifi dongle diye aratırsanız çıkar zaten.

techraven,dusty_ ikinize de tesekkurler.42lw5500 modelinde son kararımı verdim.ethernet ile bağlama şansım yok,ancak forumda aradığıma göre airties Air 2410 modeli çalışıyormuş.bakacağız.
  • Tek soru tek cevap

LG 42LW4500 mü yoksa Philips 40PFL8605 mi ? TV büyüklüğünü aynı farzedin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wedo

Tek soru tek cevap

Bu seri FPR gözlüklü değil, SG gözlüklü seri yalnız.
  • quote:

Tek soru tek cevap

En başa döndük yani wedo

O zaman iyice başa saralım. Kullanım amacı ne olacaktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_81

2699 media markt da ankara kent park da fazladan vermeyin lg 42 lw 5500 e

birde bu lg 3d tv yi alsak ps3 den 3d film alıp sesi tv den alma sansımız varmı illa bu tv ye ps3 e 5.1 dts li

ses sistemi sartmı öyleyse samsung daha avantajlı gibi duruyor

PS3'den oynattığın filmleri TV hoparlörlerinden DTS olarak alamazsın çünkü DTS desteği yok Cinema 3D TV serisinde. Ancak orjinal Blueray lerde diğer ses formatları da oluyor, Dobly Digital ya da normal stereo ya çevirip alırsın sesi.
  • Sonunda internetten LG W6500 için optimum ayarları buldum.Sonuçları buradan paylaşmanızı dilerim.Ayrıca full test için
    http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1301662476

Picture preset: Expert1
    Backlight 35
    Contrast 90
    Brightness: 50
    V/H Sharpness: 50
    Color: 50
    Tint 0
    Dynamic Contrast Off
    Noise Reduction Off
    Mpeg noise reduction Off
    Super resolution Off
    Black level Low
    Real Cinema Off
    Color gamut Standard
    Edge enhancer Off
    xvYCC Auto
    Color filter Off
    Color temperature Warm
    RGB Method 2 points
    R contrast 0
    G contrast -2
    B contrast 1
    R brightness -7
    G brightness 20
    B brightness 5
    TruMotion On/Off
    LED local dimming Off

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

Sonunda internetten LG W6500 için optimum ayarları buldum.Sonuçları buradan paylaşmanızı dilerim.Ayrıca full test için

Backlight 35
    Contrast 90
    Tint 0
    Dynamic Contrast Off
    Noise Reduction Off
    Mpeg noise reduction Off
    Super resolution Off
    Black level Low
    Real Cinema Off
    Color gamut Standard
    Edge enhancer Off
    xvYCC Auto
    Color filter Off
    Color temperature Warm
    RGB Method 2 points
    R contrast 0
    G contrast -2
    B contrast 1
    R brightness -7
    G brightness 20
    B brightness 5
    TruMotion On/Off
    LED local dimming Off

Bu ayarları kendi TV'niz olduğunda deneyip, tavsiye edip etmediğinizi yazarsanız çok memnun oluruz hep birlikte başlık ahalisi olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

Sonunda internetten LG W6500 için optimum ayarları buldum.Sonuçları buradan paylaşmanızı dilerim.Ayrıca full test için

Backlight 35
    Contrast 90
    Tint 0
    Dynamic Contrast Off
    Noise Reduction Off
    Mpeg noise reduction Off
    Super resolution Off
    Black level Low
    Real Cinema Off
    Color gamut Standard
    Edge enhancer Off
    xvYCC Auto
    Color filter Off
    Color temperature Warm
    RGB Method 2 points
    R contrast 0
    G contrast -2
    B contrast 1
    R brightness -7
    G brightness 20
    B brightness 5
    TruMotion On/Off
    LED local dimming Off

Ben akşam yazacaktım kendi ayarlarımı ben, eve gidince bunları deneyip bir bakayım. Bende de LW650S var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Temmuz 2011; 16:31:53 >

• Led local dimminge off denmesi kafamı karıştırdı.En guzelı akşam evde deneyip sonuçları gece paylaşın arkadaşlar:)))
  • quote:

quote:

Tek soru tek cevap

En başa döndük yani wedo

Sen beni güldürdün Rabbim'de seni güldürsün kardeşim yaa

Ya kampanya yakalayamıyorum uyuz oldum.Kampanya beklerken diğer 3D panellerede bakıyorum.Vatan'da 40PFL8605 2.199 TL.Karşılaştırmada yapamadımki.

%80 SD yayın , %10 USB'den film , %10 PS2 (İlerde de PS3)

• quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Airties modelleri ile çalıştıran arkadaşlar da var çalıştıramayanlar da. Denemeden almayın kesinlikle başka bir marka. LG nin kendi aparatı 150TL civarı satılıyor, LG AN-WF100 wifi dongle diye aratırsanız çıkar zaten.

techraven,dusty_ ikinize de tesekkurler.42lw5500 modelinde son kararımı verdim.ethernet ile bağlama şansım yok,ancak forumda aradığıma göre airties Air 2410 modeli çalışıyormuş.bakacağız.

aman dostum o usb wifi 650s lerde çalıştı. 5500serilerinde genelde çalışmadığı gözlemlendi sonra bizlere kızma çalışmıyor diye ben uyarimde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Aman diyim airties alma. 47lw5500 var bende çalışmıyor. 5500 sahibi kimsede çalıştıramadı.
    Sanıyorum 570S de çalıştıran olmuştu.
  • quote:

quote:

quote:

Tek soru tek cevap

En başa döndük yani wedo

Sen beni güldürdün Rabbim'de seni güldürsün kardeşim yaa

Ya kampanya yakalayamıyorum uyuz oldum.Kampanya beklerken diğer 3D panellerede bakıyorum.Vatan'da 40PFL8605 2.199 TL.Karşılaştırmada yapamadımki.

%80 SD yayın , %10 USB'den film , %10 PS2 (İlerde de PS3)

Ne güzel temenni oldu öyle

Artık sana diyeceğim gel bir kampanya olduğunda İstanbul'a, misafirim ol kap götür televizyonunu. Ben dertlendim yahu senin adına

Philips USB'den 3D film oynatmayı desteklemiyor yalnız, bilgin olsun. DTS olayı zaten 3D'de Samsung hariç hiçbirinde yok. Philips'in FPR paneller de LG'den zaten.

Başka bir arzunuz?

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.