Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: techraven

Tabii ki kullanabilirsin. Full HD zaten Cinema 3D TV serisi tamamen.
    Smart TV ve doğal olarak Wifi özelliği sadece LW4500 modelinde yok. Diğer modellerde mevcut. YouTube, Facebook kullanabiliyorsun hatta bu foruma mesaj bile atabiliyorsun.

Teşekkürler :) o zaman allah kısmet ederse Ağustos'ta 42lw5500 alıyorum.

Bir de WiFi dahili mi,yoksa bir dongle ile mi sağlanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zordion -- 18 Temmuz 2011; 18:41:54 >
  • Merhabalar arkadaşlar, öncelikle techraven'e ve diğer arkadaşlara bilgilendirmelerinden dolayı çok teşekkür ederim. İncelemelerim sonucu LG 42LW5500'e karar verdim. Şimdi 2. aşama: Nereden alacağım?www.birnumaram.com ürünü taksitli olarak kargo ve kurulum dahil 2.400 TL'ye PLATO ithalatçı firmayla anlaşmalı olarak satıyor. Ancak bu fiyatın piyasa fiyatından 600 lira gibi ucuz olması beni tedirgin ediyor. Bu fimadan ürün alan yada bu ürünü uygun fiyata bulan kimseler cevap yazarsa sevinirim. Teşekkürler...
  • Merhabalar arkadaşlar, öncelikle techraven'e ve diğer arkadaşlara bilgilendirmelerinden dolayı çok teşekkür ederim. İncelemelerim sonucu LG 42LW5500'e karar verdim. Şimdi 2. aşama: Nereden alacağım?www.birnumaram.com ürünü taksitli olarak kurulum ve kargo dahil 2.400 TL'ye PLATO ithalatçı firmayla anlaşmalı olarak satıyor. Ancak bu fiyatın piyasa fiyatından 600 lira gibi ucuz olması beni tedirgin ediyor. Bu fimadan ürün alan yada bu ürünü uygun fiyata bulan kimseler cevap yazarsa sevinirim. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

Dusty bey çok teşekkur ederim.1 ay içinde bu tv'yi alacağım.Bana linki yazarmısınız.Son bir test daha yapayım sizden alacağım şu meşhur balıklı filmin linkiyle

Ehem, dusty hanım diyelim ona biz linki özel mesaj yoluyla ulaştırdım size. Test sonuçlarını detaylı bir biçimde bize aktarır, karşılaştırmalarınızı yazarsınız artık.

Bugün Teknosa'da 42LW5500 ile 42LW570S aynı fiyatta satılıyordu(2999 TL). Hatta inanamadım, stok kayıtlarını bana da gösterdiler. 570S zaten on gündür bu fiyatta ama, 5500'ün de aynı fiyatta olması çok ilginç. En az 300 TL fark vardı aralarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: exper2006

Arkadaşlar teledünya conax modülünü nasıl ayarlamalıyım?
    bukadar olumlu eleştrilerden sonra bende cumartesi 47LW650s TV'yi aldım.
    Birde technisat marka conax modül alıp tv ye taktım. Teledünya kartını taktım ama kanallar gelmedi. Kuran bir arkadaş bilgi verebilirmi?
    saygılar
    exper2006

Aramıza hoş geldin. Bu cihazın receiver dan hiçbirşey bekleme. Bana burada LG savunan arkadaşlar çıktı yok uyducu bul sorunun sende çözülür diye bugun 5. uydu servisi ile görüştüm. Bugun görüştüğüm bizim binanın merkezi sistemini yapan arkadaş. Next ile de görüşeceğim dedi. Santral Next marka onlar ile de görüşmesi sonucunda bazı receiverların bunların genelde piyasa da dandik olanların merkezi sistem ile sorun çıkartığını söylemişler. Şuanki satış değeri 3700tl gibi olan bir cihazın üzerindeki receiver
    40tlik reciver çektiği kanalları açmıyor. Yan dairede markasını bile duymadığım receiver kanalları çeker iken. Bu aletin içindeki HD reciver kanalları çekmiyor. LG ile görüştüğünüzde merkezi sisteminiz arızalı yok topraklama kaynaklı vs. diyorlar. Benim evimde next reciver kanalları çekiyor mu evet. O zaman bu cihaz ile yayını almıyorsam cihazda bir sorun vardır. Bu kadar basit. Bunun reciveri için verdiğimiz paraya gerçek bir reciver alırdık. Yok sorun yazılımsal sa iletin gerekli yerlere çözülsün. Bunu da yapmıyorlar sizin merkezi sistemdedir diyip çekiliyorlar paran ile rezil oluyorsun. Next receiver kullanılırım yıllardır. Bir sorunu görmedim. Adamlar her sorun için sürekli yazılım çıkartırlardı. Bizde kurardık sorun varsa çözülürdü.
    Beni bugun LG den arayacakları güya bütün gün bekledim bakalım arayacakları mı diye aramadılar yarın ben arayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cline

quote:

Birde technisat marka conax modül alıp tv ye taktım. Teledünya kartını taktım ama kanallar gelmedi. Kuran bir arkadaş bilgi verebilirmi?
    saygılar
    exper2006

Aramıza hoş geldin. Bu cihazın receiver dan hiçbirşey bekleme. Bana burada LG savunan arkadaşlar çıktı yok uyducu bul sorunun sende çözülür diye bugun 5. uydu servisi ile görüştüm. Bugun görüştüğüm bizim binanın merkezi sistemini yapan arkadaş. Next ile de görüşeceğim dedi. Santral Next marka onlar ile de görüşmesi sonucunda bazı receiverların bunların genelde piyasa da dandik olanların merkezi sistem ile sorun çıkartığını söylemişler. Şuanki satış değeri 3700tl gibi olan bir cihazın üzerindeki receiver
    40tlik reciver çektiği kanalları açmıyor. Yan dairede markasını bile duymadığım receiver kanalları çeker iken. Bu aletin içindeki HD reciver kanalları çekmiyor. LG ile görüştüğünüzde merkezi sisteminiz arızalı yok topraklama kaynaklı vs. diyorlar. Benim evimde next reciver kanalları çekiyor mu evet. O zaman bu cihaz ile yayını almıyorsam cihazda bir sorun vardır. Bu kadar basit. Bunun reciveri için verdiğimiz paraya gerçek bir reciver alırdık. Yok sorun yazılımsal sa iletin gerekli yerlere çözülsün. Bunu da yapmıyorlar sizin merkezi sistemdedir diyip çekiliyorlar paran ile rezil oluyorsun. Next receiver kullanılırım yıllardır. Bir sorunu görmedim. Adamlar her sorun için sürekli yazılım çıkartırlardı. Bizde kurardık sorun varsa çözülürdü.
    Beni bugun LG den arayacakları güya bütün gün bekledim bakalım arayacakları mı diye aramadılar yarın ben arayacağım.

teşekkür ederim benim zaten uydu receivirını kullanmak gibi bir niyetim yok. Sadece kablo tunerini kullanacağım. 200 hz başka LG marka tv buamadığım için 650s serisini aldım.

Benim sorum conax modül ve teledünya ile yayınları nasıl düzgün bir şekilde alabilirim?
    saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: callaghan

lw 4500 almayı düşünüyorum. masaüstü bigisayarımı dsub olarak bağlayıp internet tv olayını bu şekilde halledicem extra 500 tl smart tv olayına veremem. dsub bağlantıyla görüntülerde problem çıkarmı? ayrıca bu tv sd yayınlarda nasıldır. geçen cumartesi mediamarktta showtv sd yayında denedim o anda tvde haberler vardı altta kayan yazılar beni pek tatmin etmedi açıkçası. ordaki arkadaşın dediğine göre çok fazla tvye aynı görüntüyü aktardığımız için şu anda izlenilen görüntünün sağlıklı yorumlanmaması gerektiğiydi o esnada yan taraftaki samsung 40d6000 modelinde görüntü daha netti. arkadaşı bozmak istemedim orda ama aklıma takıldı sd yayınlarla ilgili görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

kardeşim ben 4500 kullanıyorum.bu tvnin hd yayınından da sd yayınından da memnunum.show tvde neredeyse hd yayın kalitesine yakın bir gòrüntü var.
    Daha önce de yazdım yeri gelmişken tekrar edeyim:tvden tek başına mucize beklemesin kimse.yardımcı ekipmanlar çok önemli.receiverden tutunda,hdmı kabloya,çanakdan receivere gelen kabloya kadar ki enstrümanlar yayının kalitesi üzerinde etki ediyor.

• Arkadaşlar Edifier M3500 aldık ama bu cihazda optik çıkış yokmuş , doğal olarak da Dts sesleri gerçek kalitede alamayacağım ya da hiç alamayacağım.

önerileriniz nedir?

Dark Media Mania 2 adlı cihazı alacağım dahili HDD'si var.filmlerimi ondan izleyeceğim.bana ya ucuzundan optik çıkışlı bir 5.1 ya da 7.1 lazım.ya da sizin önerileriniz
  • Bende Lg nin Lw570s-Lw650s ile Samsung un D6500-D7000 serileri arasında bir türlü karar veremiyorum.Özellikle Samsung mu Lg mi konusunda halen kararsızım.İki çeşit ürünüde tam anlamıyla kıyasladım. Samsungun özellikle görüntü akıcılık ve 3d konusunda Lg ye göre daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.Dts olayına hiç girmek dahi istemiyorum. Özellikle kafa karıştıran 3d özelliği birbirine yakın olsada ben samsungun daha başarılı olduğundan yanayım. Ama aklımın sürekli kaymasını sağlayan Lg nin pasif gözlükleride gayet başarılı. Buradaki olay şu; bu tv yi izlerken 2d-3d çevirisi kullanıp kullanılmıyacağı yani 2d-3d çevirisinin aslında ne kadar başarılı olduğudur. Evet bu özellik her iki tv içinde oldukça başarılıysa ve bu özellik sürekli kullanılacaksa kesinlikle Lg tercih edilmeli çünkü gözlükleri rahatsız edici değil. Yok bu çeviri olayı başarısızsa yani yayında öyle ahım şahım yada nasıl diyeyim normal 3d bir filmin en azından yarısı kadar bir başarı sağlanamıyorsa o zaman Samsung derim .Çünkü takarsın filmini izler çıkartırsın gözlüklerini. Olay biter.
    Özetle bu tv yada tvleri kullanan arkadaşlar 2d-3d çevirisinden gerçektende memnunlarmı bunu öğrenmek lazım.Yani o pasif gözlükleri sürekli kullanıyormusunuz arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: purticle

Bende Lg nin Lw570s-Lw650s ile Samsung un D6500-D7000 serileri arasında bir türlü karar veremiyorum.Özellikle Samsung mu Lg mi konusunda halen kararsızım.İki çeşit ürünüde tam anlamıyla kıyasladım. Samsungun özellikle görüntü akıcılık ve 3d konusunda Lg ye göre daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.Dts olayına hiç girmek dahi istemiyorum. Özellikle kafa karıştıran 3d özelliği birbirine yakın olsada ben samsungun daha başarılı olduğundan yanayım. Ama aklımın sürekli kaymasını sağlayan Lg nin pasif gözlükleride gayet başarılı. Buradaki olay şu; bu tv yi izlerken 2d-3d çevirisi kullanıp kullanılmıyacağı yani 2d-3d çevirisinin aslında ne kadar başarılı olduğudur. Evet bu özellik her iki tv içinde oldukça başarılıysa ve bu özellik sürekli kullanılacaksa kesinlikle Lg tercih edilmeli çünkü gözlükleri rahatsız edici değil. Yok bu çeviri olayı başarısızsa yani yayında öyle ahım şahım yada nasıl diyeyim normal 3d bir filmin en azından yarısı kadar bir başarı sağlanamıyorsa o zaman Samsung derim .Çünkü takarsın filmini izler çıkartırsın gözlüklerini. Olay biter.
    Özetle bu tv yada tvleri kullanan arkadaşlar 2d-3d çevirisinden gerçektende memnunlarmı bunu öğrenmek lazım.Yani o pasif gözlükleri sürekli kullanıyormusunuz arkadaşlar.

Samsungun 3D'sinin daha iyi olduğunu söyleyen nadir kişilerdensiniz. Genelde kıyaslamalarda LG cinema tvlerin daha iyi 3D özelliği olduğu belirtiliyor.
    Sizin sorunuza cevap vermek gerekirse tüm 2D-3D çevirenler gibi genel olarak derinlik hissi veriyor. Kaliteli HD yayın veya FullHD film izlerken bu özellik daha iyi oluyor. 2D-3D çevirilerde nesnelerin yanınızda olması, size bir şey çarmıyormuş hissi olması gibi şeyleri beklememek lazım diye düşünüyorum. Oysa 3D film izlerken sıçrayan suyun üzerinize geldiğini hissetmeniz hiçte sürpriz değil. SD yayınlarda 3D çeviri o kadarda zevk vermiyor. Ben bu özelliği gözlük takmayı sevmediğimden çok kullanmıyorum. Gözlük kullanma alışkanlığı olanlar daha rahat kullanıyor olabilirler. Bir kaç arkadaş sürekli bu özelliği kullanarak tv seyrettiğini ifade etmişti diye hatırlıyorum. Ben güneş gözlüğünü bile uzun süre kullanamıyorum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

Realstory arkadaş merhaba.Sizde bu tv varmı tam 4 yıldır derınlemesıne araştırma ve test yapıyorum pasif gözlük olayını hep bekledım ve sonunda lg ile geldi.Bu tv'yi bana önerirmisiniz???Birde 3d'de derinlik dışında dışa çıkış varmı???Ben buna rastlamadım 4 fılmdede

Merhaba,
    Ben sinemada 3D film izlerken gözlük rahatsız ettiği için 5 dakikada bir gözümü silme gereği duyardım. Fakat haftasonu TV'de iki 3D film üstüste izledim. Güliver'in Gezileri ve Yeşil Yabanarısı En ufak bir rahatsızlık duymadım. Şu ana kadar televizyondan çok memnunum. Sadece uydu alıcılı olan modelini almıştım ama bizim uydu sistemiyle uyumlu değil, bir çok kanal çıkmıyor. Çok dandik bir uydu alıcısıyla deniyorum, hatta RF anten girişinden bağlı, ona rağmen görüntü kalitesi çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

• @Zordion, Wifi aparatı hariç satılıyor. İmkanın varsa ethernet girişiyle de bağlayabiliyorsun TV yi internete.

@drmustafagurbuz, hocam o tür sitelere pek bulaşmayın. Biraz daha koyun LG Türkiye garantili alın kafanız rahat etsin ya da en azından ismini duyurmuş bir yan ithalattan alın - İstanbul Bilişim mesela.

@purticle, denerken TV ayarlarını tam olarak yaptınız mı? Bu gerçekten çok önemli zira Cinema 3D TV serisi kutudan 50/100 renk ayarları ve LD kapalı olarak çıkıyor. Bunları tam olarak yapınca görecekseniz ki 3D konusunda LW serisi çok çok önde. Özellikle bakış açısı değiştiğinde görüntü kararmaması ve FPR gözlük teknolojisinin gözleri yormaması çok önemli bir artı. 3D çevirisine gelince, LG hariç bir 3D TV de bu özelliği kullanamazsınız zaten çünkü 2 saat civarı SG (aktif) gözlük kullanan hemen hiç kimse gözüm yorulmadı demez. Ama pasif gözlükler rahat olduğu için isterseniz tüm yayınları bu şekilde izleyebilirsiniz. Evet 3D bir film gibi olmuyor ama değişik bir hava katıyor bence, özellikle de oyunlara. Bir 2D film açıp normal bir şekilde izleyeceğime 3D ye çevirerek izlerim ben mesela, gayet farklı bir deneyim oluyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: gastser

quote:

Orijinalden alıntı: purticle

Bende Lg nin Lw570s-Lw650s ile Samsung un D6500-D7000 serileri arasında bir türlü karar veremiyorum.Özellikle Samsung mu Lg mi konusunda halen kararsızım.İki çeşit ürünüde tam anlamıyla kıyasladım. Samsungun özellikle görüntü akıcılık ve 3d konusunda Lg ye göre daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.Dts olayına hiç girmek dahi istemiyorum. Özellikle kafa karıştıran 3d özelliği birbirine yakın olsada ben samsungun daha başarılı olduğundan yanayım. Ama aklımın sürekli kaymasını sağlayan Lg nin pasif gözlükleride gayet başarılı. Buradaki olay şu; bu tv yi izlerken 2d-3d çevirisi kullanıp kullanılmıyacağı yani 2d-3d çevirisinin aslında ne kadar başarılı olduğudur. Evet bu özellik her iki tv içinde oldukça başarılıysa ve bu özellik sürekli kullanılacaksa kesinlikle Lg tercih edilmeli çünkü gözlükleri rahatsız edici değil. Yok bu çeviri olayı başarısızsa yani yayında öyle ahım şahım yada nasıl diyeyim normal 3d bir filmin en azından yarısı kadar bir başarı sağlanamıyorsa o zaman Samsung derim .Çünkü takarsın filmini izler çıkartırsın gözlüklerini. Olay biter.

Samsungun 3D'sinin daha iyi olduğunu söyleyen nadir kişilerdensiniz. Genelde kıyaslamalarda LG cinema tvlerin daha iyi 3D özelliği olduğu belirtiliyor.
    Sizin sorunuza cevap vermek gerekirse tüm 2D-3D çevirenler gibi genel olarak derinlik hissi veriyor. Kaliteli HD yayın veya FullHD film izlerken bu özellik daha iyi oluyor. 2D-3D çevirilerde nesnelerin yanınızda olması, size bir şey çarmıyormuş hissi olması gibi şeyleri beklememek lazım diye düşünüyorum. Oysa 3D film izlerken sıçrayan suyun üzerinize geldiğini hissetmeniz hiçte sürpriz değil. SD yayınlarda 3D çeviri o kadarda zevk vermiyor. Ben bu özelliği gözlük takmayı sevmediğimden çok kullanmıyorum. Gözlük kullanma alışkanlığı olanlar daha rahat kullanıyor olabilirler. Bir kaç arkadaş sürekli bu özelliği kullanarak tv seyrettiğini ifade etmişti diye hatırlıyorum. Ben güneş gözlüğünü bile uzun süre kullanamıyorum zaten.

lg de 2d 3d çevirme çok iyi 3d ayarından 15 e alıcan 1080 p mkv filmleri özellikle drıveangery ve residentevil ben 2d3d çeviri, ile izliyorum
    3d çıkışın tersine içeri derinlik veriyor netlik canlılık süper tv yayınlarındada hd kanallarda yani atv hd ahaberhd ve trthd izlerken 2d3d yapıyorum zaten süper olan görüntü
    dahada güzel oluyor ben normal kanallarıda gözlükle izliyorum hafif ve hiçbir rahatsızlığı yok 2d3d bence kullanışlı göz ardı edilemez

• quote:

@Zordion, Wifi aparatı hariç satılıyor. İmkanın varsa ethernet girişiyle de bağlayabiliyorsun TV yi internete.

@drmustafagurbuz, hocam o tür sitelere pek bulaşmayın. Biraz daha koyun LG Türkiye garantili alın kafanız rahat etsin ya da en azından ismini duyurmuş bir yan ithalattan alın - İstanbul Bilişim mesela.

@purticle, denerken TV ayarlarını tam olarak yaptınız mı? Bu gerçekten çok önemli zira Cinema 3D TV serisi kutudan 50/100 renk ayarları ve LD kapalı olarak çıkıyor. Bunları tam olarak yapınca görecekseniz ki 3D konusunda LW serisi çok çok önde. Özellikle bakış açısı değiştiğinde görüntü kararmaması ve FPR gözlük teknolojisinin gözleri yormaması çok önemli bir artı. 3D çevirisine gelince, LG hariç bir 3D TV de bu özelliği kullanamazsınız zaten çünkü 2 saat civarı SG (aktif) gözlük kullanan hemen hiç kimse gözüm yorulmadı demez. Ama pasif gözlükler rahat olduğu için isterseniz tüm yayınları bu şekilde izleyebilirsiniz. Evet 3D bir film gibi olmuyor ama değişik bir hava katıyor bence, özellikle de oyunlara. Bir 2D film açıp normal bir şekilde izleyeceğime 3D ye çevirerek izlerim ben mesela, gayet farklı bir deneyim oluyor çünkü.

techraven e bende katılıyorum ben tv yi açınca ne oynarsa gözlüğü takıp 2d3d yapıyorum biraz önce 127 hours 1080 p mkvfilmi 2d3d izledim mükemmel içe 3d yapıyor
    birazdan herafter 1080p mkv filmi yine 2d3d izleyecem

• quote:

saygılar
    exper2006

Ben de ilk başta teledünya modül ile kullanmıştım. modül takılı ikentv ayarlarından ülkeyi almanya seçin ondan sonra ise kanal arama kısmından kablo tipini seçip tüm ağı işaretleyip,sadece dijital yayınları tickleyip aramayı yapıyorduk. bu şekilde yaparsan çıkar. Eğer teledünyaya yeni üye olduysan ve 1 hafta geçmemişse kesinlikle iade etmeni tavsiye ederim ben hayatımda bu kadar berbat bir altyapı ve hizmet görmedim. ben moduülden 1 gün izledim ertesi gün sinyal yok uyarısı verdi brz araştırınca nette bu kesilmleri çoğu kişinin yaşadığını gördüm açıkçası zamansız kesilen tv yayınlarına tahammül edemiceğim için iade edip DT aldım. Umarım siz de bir sorun çıkmaz...

• alt yazılı filmleri izler iken karekter kod turkçeye çevirmezsem türkçe karakterler bozuk çıkıyor sorun. Her yeni film açtığımda o ayarı tekrardan yapmam gerekiyor bu sizde de böyle mi oluyor yoksa benim cihaz da mı problem.
  • quote:

@Zordion, Wifi aparatı hariç satılıyor. İmkanın varsa ethernet girişiyle de bağlayabiliyorsun TV yi internete.

Peki herhangi bir WiFi USB dongle olur mu?eğer kendi özel bir aparati varsa,bunun fiyatı nedir?

• 5li party paketini alamayıpta kutusundan çıkan 2 tane gözlük ile yetinmek zorunda olan arkadaşlar, Cinebonus sinemalarında 2tl'ye 3d gözlükleri satılıyor filmler beraber verdikleri. Bu gözlüklerden temin ederek kullanabilrisiniz. Gayet güzel 3d olarak gösteriyor.

Bu arada 42lw570s modelinde airtiesin modemini çalıştırabilen varmı ?
    Birde bu modelde son update sürümünüz kaç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabo -- 18 Temmuz 2011; 23:47:36 >
  • Airties modelleri ile çalıştıran arkadaşlar da var çalıştıramayanlar da. Denemeden almayın kesinlikle başka bir marka. LG nin kendi aparatı 150TL civarı satılıyor, LG AN-WF100 wifi dongle diye aratırsanız çıkar zaten.
  • Cumartesi günü aldığım 47LW 650s bugün kuruldu sonuç hayal kırıklığı oldu açıkçası sırf 3d performansı için almıştım bu ürünü rio 3d filmini izlemeye çalıştığımda 3d nin sadece derinlik artışı olarak gerçekleştiğini gördüm bir filmle sınamak yanlış olabilir ama açıkçası tv nin dışarısına taşmasını beklediğim görüntüden eser yoktu sanırım bu uğurda bu kadar para harcamak yersiz birde dts sıkıntıs var tabii...
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.