Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Zordion oyun için 42LW4500 tek geçerim. Gerçi LW650s'de denedim XBox'la ama PS3 için tavsiyem kesinlikle 4500.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabo

3D derinlik hissetmek isteyen arkadaşlar bu videoyu izlesin
    http://www.youtube.com/watch?v=RUsqwaeDekM buradaki görüntüyü smart tv'den izleyemeyenler içşn mkv'ye çevirdim aşşağıdan indirerek televizyonun usb'sinden izleyebilirsiniz.
    Şimdiye kadar izlediğim 3d ler içerisnden bundan daha fazla dışarı çıkan bir görüntü izlemedim.

http://---------.com/dl/124383921/70ad361/youtube_player_in_3d.mkv.html ( ----- yere hotfile yazınız.)

Bunu ekliyorum ilk mesaja yine. Gerçekten en iyi dışa çıkan video bu benim izlediğim. O kanaldaki diğer 3D videolar da gayet güzel.
  • YABO ARKADAS ben videoyu indirdim ama pc de kare kare goste3rıyor.Yanı hanı sansür uygulanırda goruntu buyuk karelere bolunur ya:))) Pc gosteremıyor...Tv mi gösterir diyorsunuz???
  • LG 47LX9500 3D LED TV ile 47LW5500 3D LED TV arasındaki farklar neler ,hangisi daha iyi ?
    ben formunuzu okuduktan sonra 47LW5500 almayı düşünüyorum ama tavsiyelere açığım.
    bütçem 3000 civarı
    Film seyredebileceğim ( 3d ,mkv,divx .. ) + PES oynayabileceğim + SD Tv yayınları seyredebileceğim üçünü bir arada rahatlıkla ve kaliteli kullanabileceğim önerilerinizi bekliyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

YABO ARKADAS ben videoyu indirdim ama pc de kare kare goste3rıyor.Yanı hanı sansür uygulanırda goruntu buyuk karelere bolunur ya:))) Pc gosteremıyor...Tv mi gösterir diyorsunuz???

Benim tv'de denedim gayet düzgün çıkıyor. bilgisayarrdada düzgün üst üste ikiye bölünmüş görüntü olarak gözüküyor. Eğer bir sorun varsa yeniden upload edeyim belki uploaddan kaynaklanan bir sıkıntı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark

Samsung D8000 ya da D7000 alacaktım ama burada yazılanlardan sonra biraz da FPR gözlük teknolojisi yüzünden gönlüm LW650S ye kaydı. Bir kaç kişi daha gaz verirse bir-iki güne kalmaz alırım ben bu aleti.
    Ama son olarak yine bir kaç şey sormak istiyorum. Lâkin her başlığı incelemekten gözlerim bozuldu.

Benim istediklerim şunlar:

Her türlü divx-mkv-mpeg-mp4 vs. açsın, DVB-S ve DVB-S2 yayınları alabilsin, 3D ve Wifi olsun, internete bağlanabilsin.

Bu istediklerimden Wifi desteğini LW650S sanırım ek aparatla yapabiliyor. Onun dışındakiler D8000 ya da D7000 ile aynı gibi. FPR gözlük meselesi de artısı gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

aynen öyle 55570s var
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Orijinalden alıntı: -hmF-

Ben de Cumartesi Teknosa'dan burada indirimi haber veren arkadaşlar sayesinde 600TL indirimle 42LW5500 aldım..Özellikle Dusty'ye teşekkürler :)
    Ama LW5500 ile LW570s'in aynı fiyat olması ve benim ayı paraya 5500 almış olmam bei çok üzdü..570s'te de 7 gözlük mü verdiler alan arkadaşlar?

bir de bu durumda yapabilecek bişey var mıdır acaba 570s ile değiştirmek için? :(

Rica ederim, neticede daha önce de dediğim gibi fiyatı maalesef Türkiye pazarına göre uygun olsa da kullanıcıya göre pahalı olan ürünler bu aletler. O yüzden nereden ne kadar ucuza alıp, kar edebilirsek o kadar iyi bence. Teknosa bu haftasonu iyi bir indirim yaptı, bana da sadece bunu size söylemek düştü

Sanırım bu tip bir durumda değiştirme hakkınız oluyor. Satış danışmanının sizi fiyat konusunda bilgilendirdiği sırada bir üst modelin fiyatını belirtmediğini ve bu sebeple karşılaştırma yapamadan bu TV'yi satın aldığınızı belirtirseniz tüketici kanununa göre ya size indirim şeklinde hediye çeki veya para iadesi yapılır ya da ürününüz değiştirilir. Vakit kaybetmeden görüşün bence bu konuyu.

quote:

Realstory arkadaş merhaba.Sizde bu tv varmı tam 4 yıldır derınlemesıne araştırma ve test yapıyorum pasif gözlük olayını hep bekledım ve sonunda lg ile geldi.Bu tv'yi bana önerirmisiniz???Birde 3d'de derinlik dışında dışa çıkış varmı???Ben buna rastlamadım 4 fılmdede

Realstory'ye sormuşsunuz ama ben söylemeden geçemeyeceğim. Pasif gözlük olayı migren hastası olduğum için benim de uzun zamandır beklediğim bir teknolojiydi ve FPR teknolojisi sayesinde aşağı yukarı 2 aydır 3D oyun ve film-video keyfi yaşıyorum evimde.

Dışa doğru çıkma olayı aslında TV ile ilgili olmaktan ziyade filmin çekimiyle alakalı bir hadise. Film çekilirken kurgulanan planlar ne kadar dışa çıkıyorsa TV size o performansı veriyor. Yani 3D algısı ve derinliği sadece TV bazlı kıyaslamayın. LG'nin demo linkini ulaştırabilirim size isterseniz. O filmlerle test edersiniz bir de.

arkadaşım filmde derinlik istiyorsan indirecen filmler
    drıve angery 3d 1080p half sbs mkv
    resident evil 3d 1080p half sbs mkv öyle her filmde 3d kalitesi iyi değil bu yazdıklarımı indireceğin yeri öğrenip indir seyret farkı gör
    nerden bulurum dersen pm at yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: sayano

arkadaşlar 55lw650s tvmin sol alt köşesinden beyaz ışık sızması var. normal midir bu?

bendede var ekranın hem sağında gem solunda 10 cm ayrıca bulutlanmada var şu anda bir sorun yaratmıyor 55 570s

Bende de 570s var ekranın sol üst sol alt ve sağ alt kısımlarında ışık sızması var akşamları karanlık sahneler çok belli olmuyor ama ekranı siyah yapınca şak diye orada. Değişim talep etsem ne sonuç alırım cihazı alalı 2 gün oldu.

tehraven bişey olmaz diyor zaten sızmayı ekran karanlıkta görüyorsun başka zaman yok ben pek dert etmiyorum
  • Düz siyah ekranda test yapıp bu hatalar yüzünden umutsuzluğa düşmeyin. Hareketli sahnelerde ve maçlarda sorun yaratmıyorsa algıda kurcalayamayın fazla. Bahsettiğiniz sorunlar genel LCD LED sorunları, en fazla engellenebiliyor olabileceği kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark

Samsung D8000 ya da D7000 alacaktım ama burada yazılanlardan sonra biraz da FPR gözlük teknolojisi yüzünden gönlüm LW650S ye kaydı. Bir kaç kişi daha gaz verirse bir-iki güne kalmaz alırım ben bu aleti.
    Ama son olarak yine bir kaç şey sormak istiyorum. Lâkin her başlığı incelemekten gözlerim bozuldu.

Benim istediklerim şunlar:

Her türlü divx-mkv-mpeg-mp4 vs. açsın, DVB-S ve DVB-S2 yayınları alabilsin, 3D ve Wifi olsun, internete bağlanabilsin.

Bu istediklerimden Wifi desteğini LW650S sanırım ek aparatla yapabiliyor. Onun dışındakiler D8000 ya da D7000 ile aynı gibi. FPR gözlük meselesi de artısı gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

aynen öyle 55570s var

LW650s'in oyun performansını da birebir denedikten ve lag sorunu olmadığını gördükten sonra ben de tavsiye ediyorum kesinlikle.
  • quote:

@Zordion oyun için 42LW4500 tek geçerim. Gerçi LW650s'de denedim XBox'la ama PS3 için tavsiyem kesinlikle 4500.

42lw5500 ü niye önermediniz?lag degerlerinde mı bir sıkıntı var?aralarındaki farklar HDMI giriş sayıları ve smart tv özelliği galiba.ikinsinde de 7 adet gözlük veriliyor.
  • Yabo Bey evdeki pc'dede deneyım ordada olmazsa sizden tekrar upload etmenizi rica edeceğim teşekkürler
  • LW5500 ile deneyen birkaç arkadaş önce olumsuz görüş bildirmişti ama ayarları doğru yapınca iyiymiş gayet felan dediler. Girişi "PC", resim modunu "Game", LD kapalı (eğer açık konumuna getirince lag hissetmiyorsanız açın mutlaka) ve firmware update i güncel şekilde kullanırsanız tüm Cinema 3D serisi iyi aslında bakarsanız. LW4500 daha basit bir TV olduğu için daha iyi oyun performansı verebilir. Doğal mantık bu çünkü, TV işlemcisi görüntüyü ne kadar az düzeltirse yani ne kadar düşük konfigrasyon ise görüntü o kadar çabuk kayar panelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

quote:

@Zordion oyun için 42LW4500 tek geçerim. Gerçi LW650s'de denedim XBox'la ama PS3 için tavsiyem kesinlikle 4500.

42lw5500 ü niye önermediniz?lag degerlerinde mı bir sıkıntı var?aralarındaki farklar HDMI giriş sayıları ve smart tv özelliği galiba.ikinsinde de 7 adet gözlük veriliyor.

Ben hiç yakından denemediğim için LW5500 hakkında yorumda bulunmadım. LW4500'ü kendim kullanıyorum ve oyun performansından aldığım ilk günden beri inanılmaz memnunum. Onun dışında bir arkadaşımda da LW650s'i XBox ile deneyebildiğim için onun hakkında yorum yaptım.

techraven'ın da dediği gibi aslında ilk başlarda lag sorunu vardı o modelde ama sonraki güncelleştirmelerle çözüldü onun da problemi. En önemlisi bağlantı noktasını PC alıp, Game mode'a getirip, LD ayarını kendine göre yapmak. Karar sizin, alın konsolunuzu ve gidin bir teknomarkete. Size alacağınız TV'yi denetmek zorundalar zaten. Satın almadan önce böyle yapmanızı tavsiye ederim kesinlikle.
  • quote:

Yabo Bey evdeki pc'dede deneyım ordada olmazsa sizden tekrar upload etmenizi rica edeceğim teşekkürler

Ben indirdim, üstüste 3D oluyor video sorun yok yani. Divx kodeklerinizi update etmeyi deneyin videoyu görüntüleyemiyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

LW5500 ile deneyen birkaç arkadaş önce olumsuz görüş bildirmişti ama ayarları doğru yapınca iyiymiş gayet felan dediler. Girişi "PC", resim modunu "Game", LD kapalı (eğer açık konumuna getirince lag hissetmiyorsanız açın mutlaka) ve firmware update i güncel şekilde kullanırsanız tüm Cinema 3D serisi iyi aslında bakarsanız. LW4500 daha basit bir TV olduğu için daha iyi oyun performansı verebilir. Doğal mantık bu çünkü, TV işlemcisi görüntüyü ne kadar az düzeltirse yani ne kadar düşük konfigrasyon ise görüntü o kadar çabuk kayar panelde.

Peki bu ayarları yapınca yine hd 3d kullanabilirim değil mi?ona göre bu iki modelden birisini alacağım.
    Bir de TV'de dahili WiFi var mı?ve direk Youtube izleyebiliyoruz?
  • Tabii ki kullanabilirsin. Full HD zaten Cinema 3D TV serisi tamamen.
    Smart TV ve doğal olarak Wifi özelliği sadece LW4500 modelinde yok. Diğer modellerde mevcut. YouTube, Facebook kullanabiliyorsun hatta bu foruma mesaj bile atabiliyorsun.
  • Tamam tecraven gerçi işyerimdeki pc de full hd film dahil tüm mkv uzantılarını rahat izliyorum.Lakın siz denedim diyorsanız ok.Muhtemelen arka planda başka bir codec ihtiyacı olabılır bılgısayarımın.Teknosda denerim bugun.Çok merak ettım bu görüntüyü.
  • lw 4500 almayı düşünüyorum. masaüstü bigisayarımı dsub olarak bağlayıp internet tv olayını bu şekilde halledicem extra 500 tl smart tv olayına veremem. dsub bağlantıyla görüntülerde problem çıkarmı? ayrıca bu tv sd yayınlarda nasıldır. geçen cumartesi mediamarktta showtv sd yayında denedim o anda tvde haberler vardı altta kayan yazılar beni pek tatmin etmedi açıkçası. ordaki arkadaşın dediğine göre çok fazla tvye aynı görüntüyü aktardığımız için şu anda izlenilen görüntünün sağlıklı yorumlanmaması gerektiğiydi o esnada yan taraftaki samsung 40d6000 modelinde görüntü daha netti. arkadaşı bozmak istemedim orda ama aklıma takıldı sd yayınlarla ilgili görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar teledünya conax modülünü nasıl ayarlamalıyım?
    bukadar olumlu eleştrilerden sonra bende cumartesi 47LW650s TV'yi aldım.
    Birde technisat marka conax modül alıp tv ye taktım. Teledünya kartını taktım ama kanallar gelmedi. Kuran bir arkadaş bilgi verebilirmi?
    saygılar
    exper2006
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.