Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.570
Cevap
139
Favori
2.034.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cline

Televizyonun kendi gömülü reciver da yayın bulamayan arkadaşlar konun ciddiyetini belirtmek için bu konu ile ilgili resmi bir döküm oluşması ve Kore bildirilmesi ve oradan bir çözüm gelmesi için info@lgetr@lge.com mail adresine yazılı olarak sorunlarını bildirmeleri gerekiyormuş. Ben şuan bunu hazırlıyorum sizde belirtirseniz sorunun ciddiyetinin farkına varılması ve çözüm oluşturulması sağlanabilir.

clıne ben mail gönderdim ve cevap ta geldi ayrıca tel edip sorun kaydıda aldılar

ama onlar mailde hala topraklama ve disguiçk uyumsuzluğu diyorlar
  • Arkadaşların değinmediği yerlere değineyim ben de. Ben SD yayın kullanmıyorum hiç ama 10 küsür sayfalarda SD yayın resimleri vardı ve gerçekten çok iyi. Burda yine alan arkadaşların belirttiği kadarıyla gayet başarılı SD yayınlar bir LCD / Plasma TV ye göre. Cinema 3D TV serisi Edge LED ama local dimming yapabiliyor. Ben 2D sinden gayet memnunum, sürekli 2D -> 3D çeviri ile izliyorum zaten filmleri çünkü FPR gözlük çok rahat kullanılıyor. 3D si zaten çok çok iyi. DTS evet biraz sıkıntılı ama parlementer anlatmış ne yapılacağını gayet ayrıntılı, o kadar büyük bir sorun değil.

Philips pasif serisinde local dimming yok ki hep söylüyorum çok büyük bir eksi. Ambilight iyi güzel ama sinema ortamında film izlemeyi sevenler bunu sevmez söyleyeyim, saçma bir ışık yayıyor duvara bence karanlıkta. Ambilight loş ortam TV si, lambarder tarzı ışıkları olan evlere güzel gider.

LW5500 - 8M kontrast, TruMotion 100Hz
    LW6500 - 9M kontrast, TruMotion 200Hz
    Sonu S ile biten modellerde de DVB-S çıkışı var yani dahili uydu alıcılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: flydini

quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: flydini

quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

SD ve 2D ağırlıklı kullanacağım. Tabiki HD ve 3D de kullanacağım ama malum ülkemizde kısıtlı içerik mevcut.
    İnternetten indirdiğim filmler ile destekleyerek izleyeceğim çoğunlukla. DTS çalıştırmıyor biliyorum fakat her Mkv. film DTS midir? Yahut 1-2 Tb'lık harici media playerlı harddiskler ile bu sorunu çözebilirmiyim? Mkv oynatan harici harddisk öneriniz var mı?

DTS çalışmıyor, ya bir programla ac3'e çevrilecek ya da Media player alınacak. Ama her filmle tek tek uğraşmaktansa bir kereye mahsus Media player almak daha pratik. Hazırda HDD varsa 1-2 TB lik media player'a gerek yok, direkt usb'den takın çalışsın. Ben Dark Media Mania 2 siparişi verdim bekliyorum, ne dts ne başka birşey problem olmayacak. Piyasadaki bütün Media playerlar mkv oynatır ama bazılarında dts desteği olmayabiliyor.Özelliklerine bakarak al.İçerik konusu da, şimdilik kısıtlı olabilir ama yeni nesil filmlerin, konserlerin, belgesellerin ve hatta maçların çoğu 3D çekilecek.Ama 40-50 TL orjinaline (tanesi) verene, 8-10 GB (tanesi)
    indirene kadar daha ucuz yollu ve pratik halledilebilir :)

med playerler 1080 p blureyleri oynatıp sesi de dts veriyor ama 3d indirdiğin blureymkv filmleri oynatmaz

Oynatır hocam, sadece BluRay iso ise (mkv gibi boyutu küçültülmemiş) 40-50 GB bir boyuttaysa oynatmayabilir ama bunları bile oynatan media playerlar var piyasada. Siparişini verdiğim media player gelince burada yazacağım ama forumunda okuduğum kadarıyla sorunsuz oynatıyormuş.

bak ben med player aldım ve denedim banada oynatır dediler bağladım ve denedim kesin oynatmıyor
    ama oynatan bir med player var wd.500 tl fiatı var bu oynatıyor bunu teknoloji marketlerde kullanıyorlar ben aldığımı götürüp iade ettim benim aldığım fiatı 200 tl
    idi 500 tl az değil ben plex ile tüm medyayı 3d blurey 1080p mkv hepsini oynatıyorum yani yazık fazlapara verip med playere gerek yok
    bizzat dededim

senin dark medya olan belki wd 500 tl lik med player gibi olabilir oynatabilir piyasada okadar çok varki insanlar yanılıp almasınlar yani 100-200 tl lik med playerler
    3d filmleri oynatmıyor bunu demek istedim

• Haklısınız. Ben özellikle dark ile ilgili forumlarda araştırıp 3D oynattığını söyledikleri için onu seçtim. Daha henüz gelmedi, sadece forumlarda yazılanlara göre aldım.
    Almadan önce ihtiyaca cevap veriyor mu diye araştırmak lazım.
    Sizinkinin marka/model nedir?
  • Mkv oynatan bir media playerların 3d filmide oynatması gerek diye düşünüyorum.

3D filmler fullsbs ve half sbs diye ikiye ayrılıyordu. mevcut MP'lar half sbs leri tıpkı mkv film gibi oynatır tv ye yanyana görüntü gider tv de bunu 3d ye çevirir.
    Haksızmıyım?

fullsbs dediklerini oynatmaz ama çünkü onda 2 tane 1920x1080 görüntü aktarılması gerek.
    Özel 3d media player vs değilse bunu mevcut media playerlar yapamaz.
  • Aslında şu player oolayını anlayamıyorum ben bir türlü. HDMI ile PC bağlantısında sorun yaşamadan izliyorum ben bir çok film ve videoyu. Laptoplar için de aynı durum söz konusu olur HDMI bağladıktan sonra. Hani DTS olayı da çözülemeyecek bir durum değil, ilk mesajda yazıyor zaten. Bana gereksiz geliyor bu playerlar.
  • Arkadaşlar internetten monsters and alliens 3d 1080 p half sbs indirmeye başladım.Lakın dosya uzantısı TS.Bir sorun olurmu?Boş yere indirmek istemiyorum.Uzantısı .ts filmleri oynatıyormu? LGW5500 ??
  • Ben mevcut sistemimde filmlerin olduğu hdd playstation3 e bağlıyorum ve optik kabloyla ses sistemine çıkıyorum.Dolayısıyla tv yi sadece görüntü olarak kullanıyorum.LW serisini almayı düşünüyorum.Bu DTS olayı beni etkiler mi acaba?
  • Kendim için açıklama yapayım,

Laptopum yok, dizi+film bolca indirip izliyorum. Bu durumda playerlar faydalı olabiliyor.
  • Not: bu arada sürekli gözüme kontrast 8.000.000:1 çarpıyor.Yabancı en az 10 sitede 5:000.000:1 yazıyor.Burada yeri gelmişken düzelteyim.Benim için hiçbir önemi yok lakin bilgi doğru olsun (lw5500)
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

Cline bey ben internetten halfsbs lg demo bır fılm ındırdım balıklı bır sahne yoktu ama dışa çıkışta yoktu.
    Laylay 1982 teşekkür ederimBimeksde internetten alınırsa 2400'e veriyorlar 42 lw 5500 modelini.Bimekse dedimki ben internetten alışveriş yapmam size nakit para vereyim.Yok olmaz o zaman fiyat 2.700 diyorlar:)))Arkadaşlar uygun kampanya duyarsanız bilgilendirin beni.Internette 2400 ise bu fiyata her an düşebilirler

Dusty, konuştum Teknosayla ama değiştirmiyorlar..kampanya fiyatı farklı falan diyolar...aslında suç bana bu TV2yi alırken daha iyisi aynı fiyata var demeyen tanıdığımın tanıdığı :) teknosa LG satıcısında!!!

Neyse ama çok takmıyorum forumdaki arkadaşların uydu alıcılarının yeterince iyi çalışmadığını görünce sonra zaten iyi bi hd uydu alıcısı almamız gerekiyormuş nasolsa diyorum :)

• Yani PC ve laptop olmayan durumlarda film, video vs. izlemek için player gerekiyor diyorsunuz. Anladım şu an
  • Arkadaşlar sorularımı toptan sorayım:))
    1)sonu .ts uzantılı dosyaları oynatabiliyormu?
    2)Application store dan oyun indirilebiliyormu???Üyelik ücretlimi?İndirilebiliyorsa oyunları hafızasında tutabılıyormu????
  • .ts uzantısı nedir? Bir link at torrente bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -hmF-

quote:

Cline bey ben internetten halfsbs lg demo bır fılm ındırdım balıklı bır sahne yoktu ama dışa çıkışta yoktu.
    Laylay 1982 teşekkür ederimBimeksde internetten alınırsa 2400'e veriyorlar 42 lw 5500 modelini.Bimekse dedimki ben internetten alışveriş yapmam size nakit para vereyim.Yok olmaz o zaman fiyat 2.700 diyorlar:)))Arkadaşlar uygun kampanya duyarsanız bilgilendirin beni.Internette 2400 ise bu fiyata her an düşebilirler

Dusty, konuştum Teknosayla ama değiştirmiyorlar..kampanya fiyatı farklı falan diyolar...aslında suç bana bu TV2yi alırken daha iyisi aynı fiyata var demeyen tanıdığımın tanıdığı :) teknosa LG satıcısında!!!

Neyse ama çok takmıyorum forumdaki arkadaşların uydu alıcılarının yeterince iyi çalışmadığını görünce sonra zaten iyi bi hd uydu alıcısı almamız gerekiyormuş nasolsa diyorum :)

Neyse hocam, sağlık olsun. Dediğiniz gibi ekstra bir sorun değil ama aslında Teknosa yetkililerine tüketici birliklerine başvuracağınızı söyleyebilirdiniz bence. Hani neticede bu fiyat bilgisinin size verilmesi gerekiyordu. Tanıdığım bir avukat var tüketici derneği başkan yardımcısı kendisi. İsterseniz bir görüştüreyim sizi onunla. Hiç olmadı bir para iadesi alabilirsiniz belki.

Neticede aldığınız üründen memnunsunuz ama burada sorun LG ile ilgili değil kesinlikle, Teknosa'nın satış politikasıyla ilgili.

• Techraven ben hiç hayatımda torent kullanmadım.Direkt http:\\ sitelerinden parçalı rar indirip onları birleştiriyorum.Dosyanın uzantısı .ts.Lg manuelını okudugumda ts uzantıyı oynatıyor dıyor ama ben yazıya guvenmıyorum.O yuzden burada deneyen bır arkadas varmı dıye merak etmıstım.Fılm 10 gb boşa ındırmeyeyım.K-lite codec pac info ile kontrol ettiğimizde video codec mpeg-ts olarak geçiyor.Pc'de sorunsuzca oynuyor ama önemli olan tv'de oynaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

quote:

Neyse hocam, sağlık olsun. Dediğiniz gibi ekstra bir sorun değil ama aslında Teknosa yetkililerine tüketici birliklerine başvuracağınızı söyleyebilirdiniz bence. Hani neticede bu fiyat bilgisinin size verilmesi gerekiyordu. Tanıdığım bir avukat var tüketici derneği başkan yardımcısı kendisi. İsterseniz bir görüştüreyim sizi onunla. Hiç olmadı bir para iadesi alabilirsiniz belki.

Neticede aldığınız üründen memnunsunuz ama burada sorun LG ile ilgili değil kesinlikle, Teknosa'nın satış politikasıyla ilgili.

Parayı geri almak istemiyorum nitekim TV'yi bugün kuracaklar, yani hala geri alabilrim kutusunu açmadığım için..ama artık TV izlemek istiyorum, bir sonraki indirimi bekleyemeyeceğim) ama sizin tanıdığınız üst modeli alabileceğini söylerse o zaman akşam 5'e kadar vaktim var..ama zahmete girmeyin, zaten modellerin sonundaki sondaki "s" pek kullanışlı değil galiba :)

Birde youtube harici 3d izlenebilecek başka bir yer daha var..ilgilenen arkadaşlar bakabilir...

http://vimeo.com/channels/stereoscopy

• İnternetten cevabı buldum arkadaşlar.Ts olan filmleri oynatıyor.Şu anda yeryüzünde oynatamadığı 2 uzantı var .M2TS or .MTS
    Bu tip filmleri boşa indirmeyin arkadaşlar.Zaten hafta sonuda M2TS olan filmi teknosada bizzat denedim görmemişti bile.Bunun dışında herşeyi oynatıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

quote:

Parayı geri almak istemiyorum nitekim TV'yi bugün kuracaklar, yani hala geri alabilrim kutusunu açmadığım için..ama artık TV izlemek istiyorum, bir sonraki indirimi bekleyemeyeceğim) ama sizin tanıdığınız üst modeli alabileceğini söylerse o zaman akşam 5'e kadar vaktim var..ama zahmete girmeyin, zaten modellerin sonundaki sondaki "s" pek kullanışlı değil galiba :)

Birde youtube harici 3d izlenebilecek başka bir yer daha var..ilgilenen arkadaşlar bakabilir...

http://vimeo.com/channels/stereoscopy

s herkeste sorunlu değil sende sorunsuz çalışabilir merkezi uydu sistemlerinde sorun yaratıyor tv gelince dene inşallah uydu alıcı çalışır

• quote:

İnternetten cevabı buldum arkadaşlar.Ts olan filmleri oynatıyor.Şu anda yeryüzünde oynatamadığı 2 uzantı var .M2TS or .MTS
    Bu tip filmleri boşa indirmeyin arkadaşlar.Zaten hafta sonuda M2TS olan filmi teknosada bizzat denedim görmemişti bile.Bunun dışında herşeyi oynatıyor

Onları de manuel olarak .mkv yapıyorsun uzantısını ve oynatıyor.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.