Şimdi Ara

LG BULAŞIK MAKİNESİ TAVSİYE EDER MİSİNİZ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
33.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu tekrar hortlatacam ama LG D1455CF  Modelini alan kullanan varmı bu günlerde birçok mağazada indirimde. Şu anki bulaşık makinasından hiç memnun değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msafe -- 30 Ekim 2013; 16:23:41 >
  • LG D1452LF 1300TL bimekste. Alınabilir mi? Alternetifi ne olabilir?
  • Lg beyaz esyada da gayet basarili . En son ve guncel teknolojiyi sunan urunler tasarlamasi alkislanacak bir durum. Samsunga gore servis anlayisi biraz daha oturdu gibi. Sadece en sinir edici sorun garanti suresi samsung ve aristondaki gibi 80-100verip uzatamamak.

Alan ve kullanan bir tuketci olarak lg bulasik makinesini 1455cf gayet guzel,tok,kalteli. 1454 olanda alinabilir buharli yikamada israr ediliyorsa. Buharli yikama istemiyorum deniyorsa 1452 ve 1453 ler de alinabilir. Kalite degismiyor ozellik su an en ust 1455 modeli ses yalitimli en sessiz mieleden bile.

Mieleninde en ust serisini alip kullanmis biri olarak mielenin Turkiye ulke mudurlugu berbattir. Hep islerimi almanyadan halletmistim. Miele saglam malzemedir fakat estetik gorutu ozellik hantaldir geriden gelir.

Bosch Turkiyede uretilir profilo fabrikasinda boschun almanya uretimi olanlari tercih edilmeli.

Lg beyaz esya rahatlikla alinip kullanilir gayet basarili.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • neos11 kullanıcısına yanıt
    En sessiz derken AEG'yi unutmuşsunuz. 37dB sessiz programa, normalde 39dB standart programa sahip AEG 99009 modeli kullanıcısı olarak hatırlatmak isterim. Piyasadaki en sessizi araştırıp almıştım AEG'yi. Ayrıca AEG F99009M0P ve AEG F99019M0P modelleri bence piyasadaki en iyi makinelerdir. Miele ve LG'nin üst modelleri de parasının hakkını vermektedir.
    http://www.aeg.com.tr/Products/Bula%c5%9f%c4%b1k_y%c4%b1kama/Bula%c5%9f%c4%b1k_makinesi/F99019M0P
    http://www.aeg.com.tr/Products/Bula%c5%9f%c4%b1k_y%c4%b1kama/Bula%c5%9f%c4%b1k_makinesi/F99009M0P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 4 Şubat 2014; 16:41:25 >

• erhan bey aeg nin marketlerde bahsettiğiniz üst seviye ürünlerini görmedim.

AEG eski AEG değil . Alman menşei olan marka şu an İtalyan elektrolüx markasının yan markası oldu. Bence malzeme estetik hoş değil. dışarıdan lg ve samsung ürünleri daha hoş.

AEG bulaşık ve çamaşır makinelerini hem satış temsilcileri hemde internet ortamında yurtiçi ve yurtdışı kullanıcılar memnuniyetlerini belirtiyorlar.

Ben beğenmiyorum dışardan cezbetmiyor. Alman üretimi bosch, miele ve son olarak lg nin üst segment ürünleri ni tek geçerim.

AEG de alınır kötü demiyorum fakat teknik performansını birazda dış görünüşe beyaz plastik üzerine geçirilmiş metalik bir fon büyük tuş takımları artık metal yüzey ve dokunmatik tuş takımları büyük LCD panele bırakmalı.

Bu arada 2014 modelleri biraz değişiklik gösteriyor ülkemize hangi modelleri gelir bilinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 5 Şubat 2014; 1:26:54 >

• LG D1455CF gönül rahatlığıyla alıp kullanabileceğiniz bir ürün . Hem dış görünüm ,malzeme kalitesi ve tok olması hem de yalıtımlı ve buharlı yıkaması üst segment bir model olduğunu kanıtlıyor.
  • neos11 kullanıcısına yanıt
    neos11, LG, Samsung, Vestel vb. firmalar daha 5-10 senedir beyaz eşya üreten firmalardır. Yani bu işi yeni öğrenmekteler. Benim size söylediğim Electrolux markası onlarca yıldır bu işi yapmaktadır hemde tüm dünyadaki üretim tesislerinde.
    Şimdi gelelim yanıtınıza;

'erhan bey aeg nin marketlerde bahsettiğiniz üst seviye ürünlerini görmedim'
    Bakan görür demekten başka diyeceğim yok. Büyük teknoloji marketlerinde mevcut, gidip görebilirsiniz. Bende AEG 99009 bulaşık makinemi MediaMarkt'tan aldım mesela. MediaMarkt, Electroworld, Teknosa Exxtra vb. yerlerde bulabilirsiniz.

'AEG eski AEG değil . Alman menşei olan marka şu an İtalyan elektrolüx markasının yan markası oldu. Bence malzeme estetik hoş değil. dışarıdan lg ve samsung ürünleri daha hoş.'
    AEG eski AEG değil doğru. Eskiden Alman firmasıydı,batınca İsveç firması olan Electrolux aldı. Ama hala fırınları Almanyadaki fabrikada üretilir. Electrolux ve AEG fırınların iç kısımlarında Made in Germany yazar.
    Electrolux markası ilk fabrikasını 1900 yılında İsveç-Stockholm'de açmıştır. Yani 100 yıldan fazla zamandır beyaz eşya üreticisidir. İtalyan firması değildir. İtalyada da fabrikası vardır.
    Örneğin Türkiye'de satılan çamaşır, bulaşık makinaları ve buzdolapları İtalya fabrikasında üretilir. Avusturalyada da buzdolabı fabrikası vardır ve bazı modeler Türkiye'ye buradan gelir.
    Bünyesindeki markalardan bazıları; Electrolux, AEG, Zanussi, Kelvinator, Frigidaire, WhiteWestinghouse, Philco, Elektra, ArthurMartin, ElectroHelios, Juno, Menalux vb. gibi onlarca marka adı altında üretim yapmaktadır.
    Özellikle AEG markasının estetiği Miele'nin klasik tasarımının modern versiyonu şeklinde olduğundan estetik harikasıdır. Malzeme plastik kalitesi LG ve Samsung'tan oldukça üst seviyedir. Sağlam ve kaliteli görünür, zaten öyledirde.
    Zevkler ve renkler tartışılmaz ama Volvo, Mercedes yerine Hyundai, Kia daha estetik, hoş ve kaliteli derseniz komik duruma düşersiniz. Size firma tarihinin linki;http://group.electrolux.com/en/category/about/history/history-time-line/

'AEG bulaşık ve çamaşır makinelerini hem satış temsilcileri hemde internet ortamında yurtiçi ve yurtdışı kullanıcılar memnuniyetlerini belirtiyorlar.'
    AEG bulaşık ve çamaşır makinelerinden kaliteli olan birtek Miele marka olanlardır. Eğer Electrolux veya AEG sizi kalite açısından tatmin etmiyorsa 3-5 kat fazla ödeyip Miele alabilirsiniz. Ama aynı parayı ödeyip 3-5 kat daha düşük kaliteli olan LG, Samsung, Arçelik, Beko, Vestel, Ariston almazsınız. Alırsanızda pişman olursunuz. Ben Ariston almıştım ve pişman olmuştum, oradan biliyorum:(

'Ben beğenmiyorum dışardan cezbetmiyor. Alman üretimi bosch, miele ve son olarak lg nin üst segment ürünleri ni tek geçerim.'
    Alman üretimi Bosch, AEG ile aynı kalitededir. Miele ise AEG'den daha üstündür. LG üst modelleriyse (Kore'de üretilenler) en fazla AEG ile aynı kalitede olabilir.

'AEG de alınır kötü demiyorum fakat teknik performansını birazda dış görünüşe beyaz plastik üzerine geçirilmiş metalik bir fon büyük tuş takımları artık metal yüzey ve dokunmatik tuş takımları büyük LCD panele bırakmalı.'
    Lütfen linkteki büyük dokunmatik panelli ve A+++ sınıfı çamaşır makinesine bakıp sonar tekrar yorum yapın. Model kodu: AEG L98699FL;http://www.aeg.com.tr/Products/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_bak%c4%b1m/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_makinesi/L98699FL
    Ayrıca AEG L87495XFL ve L85275XFL modelleri bence en çekici çamaşır makinası tasarımına sahip makinalardır.http://www.aeg.com.tr/Products/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_bak%c4%b1m/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_makinesi/L85275XFL

'Bu arada 2014 modelleri biraz değişiklik gösteriyor ülkemize hangi modelleri gelir bilinmez.'
    Müşteri hizmetlerini arayıp sorarsanız hangi modellerin gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Ne olursa olsun Electrolux firması rekabet için gerekli bir firmadır. Özellikle ülkemizde Vestel ve Arçelik firmalarının kalitesiz ürünlerine istedikleri fiyatları görünce böyle alternatiflere daha çok ihtiyacımız olacak.

Neticede size hiçbir konuda katılmıyorum. Herkes hata yapabilir ama açıp okuyun lütfen, doğrusu nedir öğrenin. Ayrıca bilmeden yazdığınız bu kadar söz için 'Özgüveninize hayran kaldım'.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 17 Şubat 2014; 10:57:21 >

• erhan s40 alman bosch aeg kalitesi aynı .

Evinizde kullandığınız beyaz eşyaları yazarmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

neos11, LG, Samsung, Vestel vb. firmalar daha 5-10 senedir beyaz eşya üreten firmalardır. Yani bu işi yeni öğrenmekteler. Benim size söylediğim Electrolux markası onlarca yıldır bu işi yapmaktadır hemde tüm dünyadaki üretim tesislerinde.

Bakan görür demekten başka diyeceğim yok. Büyük teknoloji marketlerinde mevcut, gidip görebilirsiniz. Bende AEG 99009 bulaşık makinemi MediaMarkt'tan aldım mesela. MediaMarkt, Electroworld, Teknosa Exxtra vb. yerlerde bulabilirsiniz.

'AEG eski AEG değil . Alman menşei olan marka şu an İtalyan elektrolüx markasının yan markası oldu. Bence malzeme estetik hoş değil. dışarıdan lg ve samsung ürünleri daha hoş.'
    AEG eski AEG değil doğru. Eskiden Alman firmasıydı,batınca İsveç firması olan Electrolux aldı. Ama hala fırınları Almanyadaki fabrikada üretilir. Electrolux ve AEG fırınların iç kısımlarında Made in Germany yazar.
    Electrolux markası ilk fabrikasını 1900 yılında İsveç-Stockholm'de açmıştır. Yani 100 yıldan fazla zamandır beyaz eşya üreticisidir. İtalyan firması değildir. İtalyada da fabrikası vardır.
    Örneğin Türkiye'de satılan çamaşır, bulaşık makinaları ve buzdolapları İtalya fabrikasında üretilir. Avusturalyada da buzdolabı fabrikası vardır ve bazı modeler Türkiye'ye buradan gelir.
    Bünyesindeki markalardan bazıları; Electrolux, AEG, Zanussi, Kelvinator, Frigidaire, WhiteWestinghouse, Philco, Elektra, ArthurMartin, ElectroHelios, Juno, Menalux vb. gibi onlarca marka adı altında üretim yapmaktadır.
    Özellikle AEG markasının estetiği Miele'nin klasik tasarımının modern versiyonu şeklinde olduğundan estetik harikasıdır. Malzeme plastik kalitesi LG ve Samsung'tan oldukça üst seviyedir. Sağlam ve kaliteli görünür, zaten öyledirde.
    Zevkler ve renkler tartışılmaz ama Volvo, Mercedes yerine Hyundai, Kia daha estetik, hoş ve kaliteli derseniz komik duruma düşersiniz. Size firma tarihinin linki;http://group.electrolux.com/en/category/about/history/history-time-line/

'AEG bulaşık ve çamaşır makinelerini hem satış temsilcileri hemde internet ortamında yurtiçi ve yurtdışı kullanıcılar memnuniyetlerini belirtiyorlar.'
    AEG bulaşık ve çamaşır makinelerinden kaliteli olan birtek Miele marka olanlardır. Eğer Electrolux veya AEG sizi kalite açısından tatmin etmiyorsa 3-5 kat fazla ödeyip Miele alabilirsiniz. Ama aynı parayı ödeyip 3-5 kat daha düşük kaliteli olan LG, Samsung, Arçelik, Beko, Vestel, Ariston almazsınız. Alırsanızda pişman olursunuz. Ben Ariston almıştım ve pişman olmuştum, oradan biliyorum:(

'Ben beğenmiyorum dışardan cezbetmiyor. Alman üretimi bosch, miele ve son olarak lg nin üst segment ürünleri ni tek geçerim.'
    Alman üretimi Bosch, AEG ile aynı kalitededir. Miele ise AEG'den daha üstündür. LG üst modelleriyse (Kore'de üretilenler) en fazla AEG ile aynı kalitede olabilir.

'AEG de alınır kötü demiyorum fakat teknik performansını birazda dış görünüşe beyaz plastik üzerine geçirilmiş metalik bir fon büyük tuş takımları artık metal yüzey ve dokunmatik tuş takımları büyük LCD panele bırakmalı.'
    Lütfen linkteki büyük dokunmatik panelli ve A+++ sınıfı çamaşır makinesine bakıp sonar tekrar yorum yapın. Model kodu: AEG L98699FL;http://www.aeg.com.tr/Products/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_bak%c4%b1m/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_makinesi/L98699FL
    Ayrıca AEG L87495XFL ve L85275XFL modelleri bence en çekici çamaşır makinası tasarımına sahip makinalardır.http://www.aeg.com.tr/Products/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_bak%c4%b1m/%c3%87ama%c5%9f%c4%b1r_makinesi/L85275XFL

'Bu arada 2014 modelleri biraz değişiklik gösteriyor ülkemize hangi modelleri gelir bilinmez.'
    Müşteri hizmetlerini arayıp sorarsanız hangi modellerin gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Ne olursa olsun Electrolux firması rekabet için gerekli bir firmadır. Özellikle ülkemizde Vestel ve Arçelik firmalarının kalitesiz ürünlerine istedikleri fiyatları görünce böyle alternatiflere daha çok ihtiyacımız olacak.

Neticede size hiçbir konuda katılmıyorum. Herkes hata yapabilir ama açıp okuyun lütfen, doğrusu nedir öğrenin. Ayrıca bilmeden yazdığınız bu kadar söz için 'Özgüveninize hayran kaldım'.

genelde alıntı yapmamaya özen gösteririm ama şu yazdığın yanlış bilgileri görünce alıntı yapma gereği duydum..uzun uzun ahlam kesmişsin ama vikipedia'dan kopyala yapıştır yapacağına daha sağlıklı araştırma yapabilirdin..belki ozaman lg gibi bir firmanın 5 -10yıldır beyaz eşya sektöründe olmadığını,aeg ile alman üretimi bosch marka ürünlerin kıyaslanamayacağını anlar ve görürdün..ayrıca aeg çamaşır makinesini tambur kasnağından,bilyalarına kadar dağıtmış biri olarak tecrübelirimi yazsam sanırım a-e-g harflerini aynı cümle içinde kullanmazdım..forumdaki bu konuyu açıpta okuyan insanları yanıltmayın tecrübeniz bilginiz yoksa suküt edin bari insanları yanıltmayın,bu forum kopyala yapıştır yeri değil.bilgi,tecrübe ve doğru paylaşım formu..candoğan bey gibi bilinçli yorum insanlara lafım yok ama bu kopyala yapıştırcılara insanları yanıltmamaları yönünde uyarmak istiyorum..bu arada lg bulaşık makinesin kullanıcısı olarak daha önce siemens,ariston,arçelik ve beko kullanmış biri olarak gayet memnun kaldığımı belirteyim..herkese iyi ve doğru forumlar dileğiyle...

• Forumda değil özel mesajlaşarak tartışmayı tercih ederim. Çünkü yaşınız küçük olsa gerek. Verdiğim alıntıları okumadığınıza göre okumayı değil, yeni nesil gençler gibi anlık tüketimi tercih ediyorsunuz.

Yazdığım bilgilerin hiçbiri yanlış değildir. İnsanları yanıltmaya hakkınız yok. Yanlışsa düzeltmesiyle birlikte belirtin. Yoksa lütfen ukalalık taslamayın. Herkes haddini bilmeli, özellikle sizin gibi sadece insanları suçlamayı bilenler.

Yukarıda yazılanları okuyup anlayabildiyseniz özelden tartışırız, yoksa çocuk gibi atışmak için başka bir yer bulun kendinize.
  • 3 yıldır lg bulaşık makesini kulanıyoruz.1550 tl ye almıştım...su tahliye motoru bozuldu..garantisi bittiği için servis 185 TL aldı..şu anda soğuduk makineden bu markayı tavsiye etmiyorumm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesido

3 yıldır lg bulaşık makesini kulanıyoruz.1550 tl ye almıştım...su tahliye motoru bozuldu..garantisi bittiği için servis 185 TL aldı..şu anda soğuduk makineden bu markayı tavsiye etmiyorumm...

1500 tl ver , 3 yılda bozulsun. al kafasına çal.
  • Takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalan Söylemeyen Adam

Tavsiye etmiyorum.

sebep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neos11

Lg beyaz esyada da gayet basarili . En son ve guncel teknolojiyi sunan urunler tasarlamasi alkislanacak bir durum. Samsunga gore servis anlayisi biraz daha oturdu gibi. Sadece en sinir edici sorun garanti suresi samsung ve aristondaki gibi 80-100verip uzatamamak.

Alan ve kullanan bir tuketci olarak lg bulasik makinesini 1455cf gayet guzel,tok,kalteli. 1454 olanda alinabilir buharli yikamada israr ediliyorsa. Buharli yikama istemiyorum deniyorsa 1452 ve 1453 ler de alinabilir. Kalite degismiyor ozellik su an en ust 1455 modeli ses yalitimli en sessiz mieleden bile.

Mieleninde en ust serisini alip kullanmis biri olarak mielenin Turkiye ulke mudurlugu berbattir. Hep islerimi almanyadan halletmistim. Miele saglam malzemedir fakat estetik gorutu ozellik hantaldir geriden gelir.

Bosch Turkiyede uretilir profilo fabrikasinda boschun almanya uretimi olanlari tercih edilmeli.

Lg beyaz esya rahatlikla alinip kullanilir gayet basarili.

Hocam LG 1455cf'den memnun musunuz?

• quote:

Forumda değil özel mesajlaşarak tartışmayı tercih ederim. Çünkü yaşınız küçük olsa gerek. Verdiğim alıntıları okumadığınıza göre okumayı değil, yeni nesil gençler gibi anlık tüketimi tercih ediyorsunuz.

Yazdığım bilgilerin hiçbiri yanlış değildir. İnsanları yanıltmaya hakkınız yok. Yanlışsa düzeltmesiyle birlikte belirtin. Yoksa lütfen ukalalık taslamayın. Herkes haddini bilmeli, özellikle sizin gibi sadece insanları suçlamayı bilenler.

Yukarıda yazılanları okuyup anlayabildiyseniz özelden tartışırız, yoksa çocuk gibi atışmak için başka bir yer bulun kendinize.

öncelikle yaşımı belirterek başlıyayım 1984 doğumluyum.sanırım bu yorum yapmak için müsait bir yaş aralığıdır.sn.erhan s40 küstah yada çocuk değilim,sadece arada sizin gibi kafa karıştıran yazı yazan arkadaşları görünce müdahale edesim geliyor.size iki sorum olacak samsung bugün sharp la beraber dünyanın en iyi buzdolaplarını üretirken nasıl tecrübesiz oluyor?öyleki şuan birçok firmaya kompresör vermektedir.ayrıca sizce lg ve samsung ülkemize yeni girdi diye 5 -10 senedirmi beyaz eşya sektörüne girmiş oluyor.bence iyi araştırın ve öyle yazın..ayrıca özelden yazışmaya gerek yok bu herkese açık bir forum ve herkes okusun doğru bilgiyi alsın diye yazıyoruz.google da yapacağınız ufak bir araştırma size doğru ve yanlışlarınızı bulmanızda yardımcı olacaktır,belki böylece insanlarda daha sağlıklı önerilerde bulunabilirsiniz.....

• Merhaba,
    Geç kalınmış bir cevap ama en azından bundan sonra almayı düşünenlere fikir olması adına yazıyorum.
    3 yıl önce LG D1454WF Bulaşık Makinesini aldım memnun değilim.
    Güzel yönleri yok değil oldukça sessiz bazen çalıştığını bile unutuyorum mutfakta iş yaparken.
    Ama orta katta ki pervanesi sürekli çıkıyor yerinden onu takmaktan bıktım diyebilirim. En kötüsü de sepetlerin telleri paslandı garanti sepet başına 130 tl istedi. Zaten makinayı 3 yıl önce 1750 tl ye alarak en büyük hatayı yapmışım bu süre zarfında tahliye motoru bozuldu garantiden hiç memnun kalmadım işin bir kısmını bize yıkıp gittiler. Yer değiştirme sonucu kapak yerinden oynadı şimdi saçma sapan bir kapanışı var garanti görmesine rağmen bununla ilgilenmediler hoş bende söylemedim ama apaçık dengesinde sorun olduğu. kaşık koyma bölmesi var en üstte bir tarafı çökmüş durumda.
    LG bulaşık makinası serüvenim hüsranla sonuçlandı . Tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orzek -- 23 Şubat 2016; 11:54:53 >

• quote:

1958 Founded as GoldStar
    1940'lar
    1947 yılında kurulan ve günümüzde LG Chemistry olarak bilinen Lak Hui Kimyasal Sanayi Şirketi, o tarihten bu yana Kore’nin kurumsal tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Goldstar şirketi 11 yıl sonra, Kore savaşı sonrasında yurdunu yeniden inşa etmeye koyulan Kore halkına yerli tüketici elektroniği ve beyaz eşya tedarik etmek üzere kurulmuştur.
    1959 Korea first radios
    1960'lar
    1960’lı yıllar birçok ilki barındıran bir inovasyon dönemi oldu. Bu on yıllık dönemde LG ‘Made in Korea’ etiketini taşıyan ilk radyo, buzdolabı, televizyon, klima ve çamaşır makinesini üretti.
    1970-80'ler
    1970’li ve 1980’li yıllar, hızlı bir büyüme ile birlikte LG’nin globalleşmesinin başlatıldığı dönem oldu. Lucky ve Goldstar, Kore’nin yeniden inşasının lokomotifi oldular.
    1990'lar
    1995 yılında şirket, global pazar mücadelesine hazırlık olmak üzere, resmi olarak, LG Electronics adını aldı ve kurumsal kimliğini değiştirdi. 1998 yılında dünyanın ilk 60 inç plazma TV'sini geliştirdi. 1999 yılında Philips ile ortak bir girişim olan LG Philips LCD'yi kurdu.
    2003 Enters UK GSM handset market
    2000'ler
    Kuzey Avrupa ve Orta Doğu GSM telefon pazarına girdi. 2.5 milyonun üzerinde aylık ihracat hacmine ulaştı (Haziran). En büyük global CDMA ureticisi oldu. Dünyanın ilk Internet buzdolabını piyasaya surdu. İtalya Marconi Wireless'a senkronize IMT-2000'i ihraç etti. ABD'de Verizon Wireless'a önemli miktarlarda ihracat yaptı.

• Arkadaşlar cvp yazmak için üye olmuş trollerin görmediği makinaları övenlerin yazılarını dikkate almayın.evimde lg tv ve çamaşır makinası kullanan biri olarak ürünlerden gayet memnunum.bulaşık makinası ve buzdolabı alırken alırken samsung'ta karar kıldım.nette herkes samsung bulaşık makinasını kötülüyordu,hatta ç.makinasını kuran lg serviside samsung beyaz eşyada sorunlu dedi.yani herkes bişeyleri kötülemekte uzman,ama mantıklı tavsiye yok,neden sorusunun cvbı yok.markası ne olursa olsun temiz kullanılan,özen gösterilen her eşya uzun ömürlü olur.yukarıda yazıldığı gibi orası çöktü bırası yamuldu bu bulaşık makinesi tank değil.belkide markaları değilde önce alışkanlıklarımızı ön görülerimizi değiştirmemiz gereklidir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.