Şimdi Ara

LG 55LA970V TÜRKSAT 4K SES VAR GÖRÜNTÜ YOK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2014'ün haziranında Teknosadan 4999 TL'ye LG 55LA970V 4K destekleyen bir televiyon aldım. Alma sebebimin en büyük nedeni 4K yı destekliyor olmasından kaynaklaniyor. Fakat bugün Türksat ın 4K yayını yapan kanalını açtığım zaman ekranda "Yalnızca Ses" yazısı çıkıyor. Ses var fakat görüntü yok. Biraz araştırma yaptığımda TV nin yazılım güncellemesini yapmam gerektiğini öğrendim. Son sürümü yükledim fakat malesef yine değişen birsey olmadı. Dile kolay 5000 tl verdim fakat karşılığında bu olması beni çok üzdü. Ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mehmetsalihok M kullanıcısına yanıt
    60 fps açmıyor o tv hocam 30 fps de yayın alabilirsin lg ile bir konuş bence yinede onlardan daha sağlıklı bilgi alabilirsin youtube da 30 fps 4k diye aratıp onları dene bide açacakmı diye sonrada 60 fps diye arat açmazsa anlaki 60 fps açmıyor.
    .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackbauer J kullanıcısına yanıt
    Hocam tv'nin özelliklerine baktım şu dört özellik yok tv'de;

H.264/AVC (4K/30p)
    H.265/HEVC (4K/60p) HDMI
    H.265/HEVC (4K/60p) USB
    H.265/HEVC (4K/60p) Uydu

bunlarla alakalı mı anlamadım.
  • Hocam tv nin üzerindeki yazılım güncelmi.Lg bazı bazı modellerde bu sorunu yazılımla düzeltmişti.

http://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-55LA970V
  • Son sürüme yükselttim bugün hocam. Fakat bir degişiklik olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetsalihok M kullanıcısına yanıt
    Desteklemiyor donanımsal olarak yazılımla düzelir gibi durmuyor en sağlıklısını lg den öğrenirsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir haber okudum...

4K’YI İZLEYEN VAR MI?
    Kablo değişmesi gerekti, eve şirketten eleman geldi. TRT 4K’yı sordum. Bizde sesi geliyor kendisi yok. “Sizin bir tane daha çanak almanız lazım” dediler. Televizyon teknolojiye uyumlu ama platformun bu hali yeterli değilmiş! Televizyon ‘göstereceğim’ diye çırpınıyor, yukarıdaki çanak “Tek başına olmaz, yanıma bir tane daha koyun” diyor. Sordum, mümkün değil, çünkü merkezi sistem. Ben çatıya çıkıp uğraşsam, milletin yayını bozulurmuş!

LİNK
  • Aynı TV yi aldım ve çakma 4K olduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla iade edip paramı aldım.
    Bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Aynı TV yi aldım ve çakma 4K olduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla iade edip paramı aldım.
    Bilginiz olsun.

kardeş selam bu makkeme kararının örneğini temin edebilirmiyiz acaba ..saygılar
  • petrolium kullanıcısına yanıt
    Davayı açmadan önce satıcı firmaya ihtarname çekin ve konuyu anlatarak bedeli talep edin.Kabul etmezlerse mahkemeye yapacağınız başvuru dosyasına eklemek üzere Satıcı ve üretici firmayla yaptığınız mailleri, ihtarnameyi, ürünün 4K tanımlı satıldığını gösteren faturanızı ve 4k yayınlarda "ses var görüntü yok" kaydını çekip bir cd ye yazın ve dava dosyasına ekleyerek mahkemeye başvurun.Kazanırsak ücreti karşıdan alınacak şekilde bu işi bir avukata da yaptırabilirsiniz.
    Dava dosyasının sonuç bölümleri aşağıda.
    Benden bu kadar daha fazla detaya girmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 16 Ağustos 2017; 16:43:5 >

• turoktr kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 16 Ağustos 2017; 17:13:8 >
  • quote:

kardeş cevap için teşekkür ama ben satın alırken 4 k özelliği ile satıldığını ispatlayamıyorumki.. faturada 4 k özelliği de yazmıyor maalesef ben teknosadan 18.08.2014 de aldım senin alış tarihin benden sonramı birde nerden aldın teknosa dan aldıysan senin faturanı delil olarak gösterebilirim..cevap verirsen sewvinirim...saygılar

• Teknosadan almadım. Fatura Haziran 2014 tarihli. Faturada 4K yazması çok önemli ama 4K özelliğini destekleyen ifade ve diğer delilleri de bulmalısınız. Aşağıdaki gibi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 19 Ağustos 2017; 22:58:34 >
  • quote:

Teknosadan almadım. Fatura Haziran 2014 tarihli. Faturada 4K yazması çok önemli ama 4K özelliğini destekleyen ifade ve diğer delilleri de bulmalısınız. Aşağıdaki gibi:

peki kardeş bu dava kararı kesin kararsa bana dava kararno vs. gerekli bilgileri verebilirmisin emsal olması açısından gerekirse mahkemeye sunacam
  • Elbette kesin karar ödediğim bedeli de geri aldım.
    Yanlız siz çok geç kalmışsınız.TV yi Ağustos 2014 tarihinde almışsınız.TRT 4K yayına 2015 Şubat ayında geçti.4K yayını alamadığınızı anladığınız anda LG ve satıcı nezdinde hemen itirazda bulunacak ve bu itirazları yazılı sözlü delillendirecektiniz. İhtarname, eposta, ses kaydı vs. gibi.

Ayrıca davayı en geç 18.8.2016 da mesai saati bitimine kadar açmanız lazımdı.
    Süre aşımı itirazıyla dava reddedilir.Kaldı ki faturanızda 4K diye açıkça belirtilmemiş.
    Sanırım sonradan farkına varıp 4K ifadesini kaldırarak düzenlemişler.
    Yani bu saatten sonra yapacak bir şey yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.