Şimdi Ara

LG 55LA640S - İyi bir tercih mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Başlıktan da anlaşılacağı üzere LG'nin 55 inç 640S modelini, teknosadan 2999 TL'ye satın aldım. Yanında HDMI kablo, Magic Remote kumanda ve 4 adet gözlük verdiler.

Aslında çok fazla araştırmadım, ama genel olarak iyi bir alet olduğu söyleniyor.

--640S ile 660S modeli arasındaki fark nedir? Biri 200 Hz MCI, öbürü 400 Hz MCI hızında. Ama ikisinin de paneli 100 Hz deniyor ama kesin bir bilgi bulamadım. Bu MCI Hz değeri ne kadar farkeder?

--Aklıma takılan, acaba 55 inç fazla mı büyük? 47 daha mı uygun olurdu?

--Ve LG iyi bir seçim mi? 3D ve HD yayın kullanımı olacak.

Hala iptal edip değiştirme imkanım olduğu için sorma gereği duydum, cevaplarını için şimdiden teşekkürler

• hocam selam,

aynı televizyonu atlantis-teknosa mağazasından ben de dün aldım. benzer fiyatta philipsin bir televizyonu vatan bilgisayarda vardı. ikisi arasında kaldım. satıcılar çok fazla teknik detay geçtikleri için kafa karışıklığı oldukça normal. ancak benim bu iki televizyon arasında kalıp lg i tercih etme sebebim yine doğru satıcıya denk gelmem oldu. çünkü daha önce başka bir ürünü gayet alabilme ihtimalimi görmesine rağmen aldırmadı. bir şekilde güvenimi aldı yani. neyse en fazla takıldığım konu MCI 800 HZ,400 HZ, 200 HZ bunlar arasındaki farkın önemi vs.. idi. satıcı arkadaşın şu izahına tav oldum. der ki: tüm yayınlar aslında 70 HZ kaliteye göre fixlenmiştir. aslında bu Hz leri yaratarak örneğin hiçbir detaydan anlamayan müşteri gelip bu niye bundan 500 tl fazla dediğinde işte bakın bu 200 HZ diğeri 400 HZ demek için. yani bir şekilde daha kolay anlatabilmek için kalite farkını. ikinci mevzu yakın zamanda karasal yayına geçileceği için aktarılacak kalite farkının yine fixlenmesi. yani çok uzun zamandır kovalıyordum. ben bir şekilde dün bu tv ye ikna oldum ve aldım. tecrübe ettikten sonra da yazarım. : )

• Hayirli olsun, benim urun sali gunu gelecek, o zaman yorum yapacagim

Standart yayinda tvlerin bir cogu ayni kaliteyi verecektir cunku standart yayin 50 Hz olarak biliyorum. 50 Hzden asagi da pek televizyon yok

Ama onemli olan 3D modundaki frekans, ki 2 goruntu ust uste getirildiginden frekans yariya dusuyor. Ama 660S ve 640S'in panel hizi 100 oldugundan 400 TL fazla verip 660S almak mantiksiz geldi. Dediginiz gibi bu MCI olayi biraz satis taktigi. Illaki vardir bi farki ama normal kullanicinin farkedecegini sanmiyorum.

Ben aslinda yine LG'nin 60 inch plazmasi ile bunun arasinda kaldim, ayrica plazma 200 TL ucuzdu, 5 inch daha buyuk olmasina ragmen. Ama yanyana bakinca LED daha parlak ve canli geldi, gozume daha cok hitap etti. Ayrica yeni bir teknoloji.

Sali gunu gorecegiz

• hocam muhtelemen dün alışveriş sırasında aynı psikolojik savaşı vermişiz. benim de tek gözüm plazma da kaldı. ancak daha önce uzun süre plazma tv de maç izlemiş biri olarak kesinlikle önermiyorum. hele hdmı kablosuyla vs. bir aktarma yaptığında durum felaket.. kalite inanılmaz düşüyor. bir arkadaşım plazma tv nin 106 ekrandan daha üst modeller icin zarar-ziyan olduğunu vurgulamıştı. çok doğru gibi geliyor bana da. hakkımızda hayırlısı olsun diyelim :)
  • 3-5 ay sonra "gücüm olsaydı da keşke 65inch alsaydım" diyeceksin. Büyük kaçar mı düşüncesini unutun. DH de çok lafı dönüyor bu lafın. 1.5-2 metreden izlemiyorsanız 55-65" hiç düşünmeden alın pişman olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 20 Ekim 2013; 13:20:57 >
  • bir iç mekan tasarımcısı olarak şunu vurgulamak isterim, doğru tv kadar doğru uzaklıkta oldukça kritik bir konu. mesefeler icin aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25025039/
  • son durum: üründen genel olarak memnunum. kanallar arası yavaş geçmesi can sıkıcı. bir de denemek icin blu ray bir film indirdim. alt yazı eklediğimde türkçe karakterleri görmüyor. forumda araştıracağım. konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Ben de bir son durum yazayim;

Servis geldi kurdu, olu piksel testi yapildi, 1 tane bile ciksa degistiriyoruz dediler. Urun kuruldugunda cikan demo ekran ile hic acilmadigini belirttiler.

Urunden gayet memnunum, gecen gun bluray iron man 3 izledim, goruntu muazzam. Ayrica digiturk'un hd belgesel kanallari cok kaliteli goruntu veriyor. Keza lig tv de oyle. Izlemeye doyamiyor insan

3D olayi kaliteli, 2D'den 3D'ye gecis yeterli bir 3D efekti veriyor. Pasif gozlukler bas agritmiyor.

Altyazi olayini denemedim cunku orijinal izliyorum

Ayrica su kanal gecis olayi beni hic rahatsiz etmedi. Gayet normal gibi geldi, belki alistigimdandir bilmiyorum ama 1 kez bile yavas geciyormus yav demedim.

Bu arada bu yorumlari yazilim guncellemesi yuklendikten sonra yapiyorum. 1 GB'lik bir guncelleme indirdim, oyle kullanmaya basladim.

Ozet: Memnunum!

• güzel Tv dir. iyi tercihtir. aynı şartlarda aynısından bende aldım 1 ay kadar önce. şimdiye kadar sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiSan

güzel Tv dir. iyi tercihtir. aynı şartlarda aynısından bende aldım 1 ay kadar önce. şimdiye kadar sıkıntı yok.

maçlarda sıkıntı yaşadın mı? biraz bilgi verir misin.
  • ultio_23 U kullanıcısına yanıt
    ilk önceleri maçlarda görüntü kalitesinden memnun değildim. ama şimdi özellikle maçlardaki sıkıntıların görüntü ayarları ile giderilebileceğini düşünmekteyim.

eskiden tv lerde görüntü ayarına dair sadece kontrast/ışık/renk ayarları vardı. herbirşey bu 3 ayar ile yapılırdı.

ama bu gibi tvlerde ayar oğlu ayar var.

arka ışık / kontrast / parlaklık / keskinlik / renk / ton / renk sıcaklığı / dinamik kontrast / dinamik renk / süper çözünürlük / gama / gürültü filtresi / mpeg parazit azaltması / motion eye care / tru motion / enerji tasarrufu ve daha ulaşamadığım bir çok ayar seçeneği..
  • OkiSan O kullanıcısına yanıt
    dostum tşklr ilgin için bende artık 55la640s alacam. forumda okuya okuya çok karar değiştim. tüplü tvler kralmış onu anladım babam gider alır gelirdi yaw bide bizim halimize bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

3-5 ay sonra "gücüm olsaydı da keşke 65inch alsaydım" diyeceksin. Büyük kaçar mı düşüncesini unutun. DH de çok lafı dönüyor bu lafın. 1.5-2 metreden izlemiyorsanız 55-65" hiç düşünmeden alın pişman olmazsınız.

aynen katılıyorum..internette dolaşan mesafe bilgilerine takılıp kalamayın..bende evimde 55lm640s tv kullanıyorum..mesafe en fazla 3 m falandır..listelere bakarsan benim bu tv yi izleyememem gerek..oysa mükemmel.hatta 65 inç alsaymışım diye düşünmedim değil:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _u_Ğ_u_R_

quote:

3-5 ay sonra "gücüm olsaydı da keşke 65inch alsaydım" diyeceksin. Büyük kaçar mı düşüncesini unutun. DH de çok lafı dönüyor bu lafın. 1.5-2 metreden izlemiyorsanız 55-65" hiç düşünmeden alın pişman olmazsınız.

aynen katılıyorum..internette dolaşan mesafe bilgilerine takılıp kalamayın..bende evimde 55lm640s tv kullanıyorum..mesafe en fazla 3 m falandır..listelere bakarsan benim bu tv yi izleyememem gerek..oysa mükemmel.hatta 65 inç alsaymışım diye düşünmedim değil:)

80" ler ucuzlasa da alsak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiSan

quote:

Orijinalden alıntı: _u_Ğ_u_R_

quote:

80" ler ucuzlasa da alsak :)

:))) 65 den sonrası artık projeksiyona giriyor:))) .....şaka bi yanada gücünüz yetiyorsa mümkün olduğunca büyük almalı..55 inç alt sınır bence..

• Bende 3 ay önce aldım. HD yanınlarda gayet iyi ama sd yayınlarda HD den geçince belkide normal olarak kötü geliyor bana...

SD yayınlarda büyükl kanallar Show Star Kanal D Atv gayet iyi diğerleri ben yakından izlediğim için ve HD kalitesinde izlediğim için çok iyi gelmiyor ama izleniyor alışıyorsun bir süre sonra onada. Plazma alsaydım demicem çünkü 3 katı enerji sarfiyatı ısınmaz yok bulutlanma vs vs bir sürü sorunu var yeni nesil bu kalite bir plazma istiyorsanda 10.000 tl yi gözden çıkar çok güzel makinalar var:) Sonuç olarak bu fiyata bu alet parayı yolda bulmamışssanız gayet iyi ;)
  • Aşağıdaki modeller arasında gittim gittim geldim, 660S çok pahalı geldi. 620S ve 640S'in aralığında bir de Samsung UE-55F6470 var. Sanırım 640S'i alacağım :/
    55LA620S
    55LA640S
    55LA660S

Bu rada 620S modelinde akıllı kumanda var ama 640S modelinde yok, saçmalık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semantik41 -- 9 Mart 2014; 11:18:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semantik41

Aşağıdaki modeller arasında gittim gittim geldim, 660S çok pahalı geldi. 620S ve 640S'in aralığında bir de Samsung UE-55F6470 var. Sanırım 640S'i alacağım :/
    55LA620S
    55LA640S
    55LA660S

Bu rada 620S modelinde akıllı kumanda var ama 640S modelinde yok, saçmalık!

Hocam tercih listenizdeki her model o paraya alınabilecek iyi modellerden.Kısacası aşağı yukarı hepsi benzer özelliklere sahip. Birkaç gün önce LG 55LA660s almış bulunmaktayım. Akıllı kumandası var ama. bence kullanımı ve menülere erişimi açısından normal kumanda daha pratik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıldır kullanıyorum 6 tane yazılım aldı :) tam olarak neler iyilesti derseniz ben anlamadim ama yazilim destegi LG de var yani. Birde ben o zaman 2999 a almistim 1 yilda lig tv ucretsizdi. Simdi keske ince cercevelisini alsaydim diyorum ama o zaman 2400 tl bütceden 2999 a çıkmıştık ince cerceveli olanda 3799 du yani 800 tl daha pahalı… :( olsun mutluyum ama yinde : ))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.