Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (162. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.665
Cevap
70
Favori
368.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben ayın 15 inde hızlıaldan almıştım tv yi yanında gözlük hediyeli.
    daha gözlüğü göndermediler...
    hızlı aldan alıp gözlüğü gelen yada gelmeyen kimler var ?
  • arayanbulur kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben de hızlıal.com'dan aldım. Hediye gözlük gelmedi daha. Zaten Tv'yi binbir zorlukla yolladılar, gözlüğü hiç düşünemiyorum. 1 hafta içinde yollarız demişlerdi geçen hafta.
  • ismail_3234 İ kullanıcısına yanıt
    zaten bu klavye smart tvler için özel üretim. takar takmaz algıladı. klavye iyi, mouse da iyi, tasarım güzel, ergonomik bir ürün. smartda gezecekseniz, youtube vs. girecekseniz. yani magic kumanda veya normal kumandayla kıyasla çok iyi. tabi smart tv'de pek aynı ekranda kalmamak lazım. rodaj süresi boyunca yanık ihtimaline karşı. tv iyice bilgisayar havasına büründü klavyeden sonra. kısacası tavsiye ederim. fiyat olarak da şuan en uygun kliksa'da mediamarkt 89 tl yapmış fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah_Emre

Ya bir TRTHD de bir saat standart modda Matrix izliyorum.
    Beyaz sayfa açtım direk sağ üstte trthd logosu ve altta matrix yazısı kalmış ekranda.
    Şimdi yıkama yapıyorum. Bu HD kanallarda keskin beyaz renklerde olacakmı böyle sürekli.
    Kablolu yayında renkler daha soluk ve flu olduğundan hiçbir sorun yaşamadım daha önce.
    şimdiye kadar 2 kere oldu biri smart tv ekranında youtubada arama yaparken böyle keskin bir beyaz bant üzrrinde harfler kalmıştı, şimdide yine keskin ve parlak beyazlar kaldı ekranda.

Parlaklığı Kontrastı falan 100 de kullanmak yasak galiba bize.

Ben 100'de kullanıyorum böyle bir sorunum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Replikans

Rodaj yapmasam olmaz mı? sıkıntı olur mu yapmazsam

Hocam ben rodaj falan yapmadım hiç bir sıkıntıda yaşamadım.
  • Sah_Emre kullanıcısına yanıt
    Kardeş lnb ye ücret almamaları lazımdı. Digitürk müşteri hizmetleri bana bastıra bastıra sadece 30 tl aktivasyon ücreti var kesinlikle başka ücret vermeyin demişti. Zaten gelen servisteki arkadaşlarda öyle bir talepte bulunmadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaY_X1906

quote:

Orijinalden alıntı: Replikans

Rodaj yapmasam olmaz mı? sıkıntı olur mu yapmazsam

Hocam ben rodaj falan yapmadım hiç bir sıkıntıda yaşamadım.

Bende yapmaktan vazgeçtim. Evdekiler yepyeni tv aldık karanlıkmı izliycez falan diip duruyolar bende aldım normal ayarlarına. 4-5 gün oyun modunda tuttum enerjiyide orta olarak ayarlamıstım ne kadar açıldıysa artık

Şuan standart modda kullanıyorum. En iyi ayar şudur diyen var mı? Birde Tru.. (ismini hatırlayamadım ) Pürüzsüz olarak ayarladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Replikans -- 7 Ocak 2014; 11:00:24 >
  • Benim Digiturk komedisi tam bir faciaya dönüştü :)
    bugün 45 dakika digiturkte 12-13 farklı yetkili kişiye yönlendirildim hikayeyi başından itibaren o kadar insana sabırla anlattım.
    En sonunda bir arkadaş ekranından baktı ve benim şifremin 3 aylık deneme paketiyle alakası olmadığını söyledi.
    Şifremin bu kampanyayı kapsamadığını belirtti. Başka kampanyaların çıktığı söyledi bu şifreyle.
    Bu arad şifre ve aktivasyon işlemlerine Avrupa bilişim diye bir firma montajı ve bu süreci takip eden bir firma bakıyormuş.
    Benim dünden beri görüştüğüm bayanda bu firmanın yetkilisiymiş.
    Bugün yeniden o bayanı aradım ne oldu bizim iş dedim ben dışarıdaydım dedi ilgilenip dönüş yapıcam dedi.
    Az önce bayanı tekrar aradım açmadı yine. Direk cep numarası tabi.
    Bunun üzerine LG yi arayıp olayı baştan tekrar anlattım, kız 3 dakika bekletti.
    Daha sonra Digiturke benimle ilgili mail attıklarını belirtti. Beni Digiturk arayacakmış.
    Bende bekliyorum, bu sorunu halletmek için daha kaç gün bekleyecez bilmiyorum.
    Eşim şikayet var sitesine yazmış durumu.
    Çok komik ya 3 kuruşluk bedava digiturk izleyecez diye resmen rezillik yaşıyoruz.
    Sanki ben bedava birşey peşinde koşuyormuşum gibi hissediyorum :)

Bir de eğer sorununuzla ilgili uzunca bir hikayeniz varsa bunu her arayıınızda farklı çağrı merkezi elemanlarına dakikalarca anlatmak ve onların sizi yönlendirdiği diğer bir milyon tane elemana sürekli anlamak zorunda kalmak öldürdü beni. Karşımdakine de hak veriyorum bir yandan.
    Ama olay tamamen LG nin hatasındna kaynaklanıyor.

Verecekleri yeni ve uygun bir şifre başka birşey değil. Bunun için neyi ve kimi bekliyoruz gerçekten hiç bir fikrim yok.
    Hocam valla durum vahimmiş hem digitürk hem lg çok amatörce davranıyor bu nasıl iş anlayamadım. Sözde ikiside kurumsal kocaman firmalar.
  • Arkadaşlar tamamen sizin yorumlarınıza güvenerek bu televizyonun siparişini verdim az önce. 3d gözlük siparişi vermedim ama o konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcamplus

quote:

Orijinalden alıntı: xirst

Ben bu tv'nin 60'' 'lik modelini almıştım. İlk denemeyi full hd avatar filmini seyrederek yaptım ama anladım ki projeksiyon perdesi kadar büyük tvde ses sistemi yoksa pek havaya girilmiyormuş. :)) Yaklaşık 2 haftadır sinema ses sistemi araştırıyordum, 500-600 tl civarı bütçemi fazla zorlamayacak bir ürün; ayaklı mı ayaksız mı, o marka mı, şu marka mı, sistem mi, soundbar mı, dvd, bluray yada hiç biri olmadan amfili ilerde geliştirmeye açık bir sistem mi falan derken geçtiğimiz cumartesi günü sistemlere bakmaya dj'lik yapan bir arkadaşımla mediamarkta gittik. Pioneer HTP - 071 diye bir sinema sisteminde kampanya vardır 600 tl idi. Arkadaş inceledi, senin işini fazlasıyla görür dedi. Aldım geldim. :) Akşam kurdum. Tüm takım taklavatı hazırladım. :D Ayrıca daha önceden Çinden getirttiğim Android tv dongle cihazını da amfiye bağladım. (Android cihaz için air mouse kumandası da almıştım.) 60 inç bir android tabletim oldu. :D Hatta tv'nin smart uygulamarını (çok özel değilse) kullanmaya bile çok fazla ihtiyacım kalmadı. Android'in ES explorer programıyla da wifi'den yerel ağıma bağlandım. Pc deki bütün dosyalarımı filmlerimi tvden yerimden kalmadan görüp seyredebiliyorum. Ayrıca android'ten uzaktan pc kontrolü yapabilen programla da (desktop remote muydu neydi tam hatırlayamadım) direk pc masaüstüne bağlanıp torrentleri vb. şeyleri kontrol edebiliyorum. O bağlantı sayesinde pc'nin bütün fonksiyonlarını diğer odadan tv'den gerçekleştirebiliyorum.

Eğer siz de ses sistemi arıyorsanız aynı sistemi öneririm. İlerde kolonlarını yada subboofer'ı upgrade etme imkanınız da mevcut, her türlü sisteme adapte etme imkanınız da... Özelliklerini araştırırsanız zaten sistemde yok yok.

İşte özellik bilgileri

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/HTP-071/page.html

bu sisteme AV receiver dahilmi? Bu fiyata
    gerçi AV receiverin detayını bilmiyorum ama genelde pahalı ürünlerdir.
    Bi zamanlar çok almak istedim ama bütçe sorunlarından dolayı hiç bi zaman sahip olamadım.
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

Yine şu tablet işi ve tabletten direk masaüstü erişimi çok kullanışlı gözüküyor.
    Konuyu biraz daha açabilirmisiniz.
    Teşekkür ederim.

AV receiver, 4 küçük hoparlor, 1 merkez ve 1 subwoofer hepsi dahil. Zaten ben de görünce direk atladım aldım. Receiver iyi mi kötü mü pek anlamam da dün akşam 1080p DTS sesli blueray Passific Rim filmini seyrettim. Sesi yanlış hatırlamıyorsam 80'e kadar falan çıkıyor, ben en fazla 60 a kadar açabildim. Resmen sinema keyfini yani ses ve görüntü keyfini doyasıya yaşadım. Bizim ev müstakil, ailem 1. katta oturuyor benim dairem 3. katta. 1. kattan babam geldi, sesten rahatsız olduklarını kısmamı söyledi, 40'lara falan indirdim. :D Hatta bu hdd'den okutulan filmlerin ses seviyeleri sanırım kısık oluyor. Android tv zımbırtısından youtube videoları seyrediyorum, ses ciddi derecede daha fazla çıkıyor. Tv - uydu bağlantım henüz olmadığı için yayın kanallarının seslerini henüz test edemedim.

Androit tv dongle bir flash disk gibi birşey içinde android yazılımı var. Tv ye takıp hdmi bağlantısı seciyorsunuz, ekranda açılıyor. tv tablet gibi birşeye dönüşüyor. Yani bilgisayar kasasını tv ye bağlayınca nasıl oluyorsa, bu da onun android versiyonu ama flash disk kadar olanı, büyük pc kasası değil. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah_Emre

Benim Digiturk komedisi tam bir faciaya dönüştü :)
    bugün 45 dakika digiturkte 12-13 farklı yetkili kişiye yönlendirildim hikayeyi başından itibaren o kadar insana sabırla anlattım.
    En sonunda bir arkadaş ekranından baktı ve benim şifremin 3 aylık deneme paketiyle alakası olmadığını söyledi.
    Şifremin bu kampanyayı kapsamadığını belirtti. Başka kampanyaların çıktığı söyledi bu şifreyle.
    Bu arad şifre ve aktivasyon işlemlerine Avrupa bilişim diye bir firma montajı ve bu süreci takip eden bir firma bakıyormuş.
    Benim dünden beri görüştüğüm bayanda bu firmanın yetkilisiymiş.
    Bugün yeniden o bayanı aradım ne oldu bizim iş dedim ben dışarıdaydım dedi ilgilenip dönüş yapıcam dedi.
    Az önce bayanı tekrar aradım açmadı yine. Direk cep numarası tabi.
    Bunun üzerine LG yi arayıp olayı baştan tekrar anlattım, kız 3 dakika bekletti.
    Daha sonra Digiturke benimle ilgili mail attıklarını belirtti. Beni Digiturk arayacakmış.
    Bende bekliyorum, bu sorunu halletmek için daha kaç gün bekleyecez bilmiyorum.
    Eşim şikayet var sitesine yazmış durumu.
    Çok komik ya 3 kuruşluk bedava digiturk izleyecez diye resmen rezillik yaşıyoruz.
    Sanki ben bedava birşey peşinde koşuyormuşum gibi hissediyorum :)

Bir de eğer sorununuzla ilgili uzunca bir hikayeniz varsa bunu her arayıınızda farklı çağrı merkezi elemanlarına dakikalarca anlatmak ve onların sizi yönlendirdiği diğer bir milyon tane elemana sürekli anlamak zorunda kalmak öldürdü beni. Karşımdakine de hak veriyorum bir yandan.
    Ama olay tamamen LG nin hatasındna kaynaklanıyor.

Verecekleri yeni ve uygun bir şifre başka birşey değil. Bunun için neyi ve kimi bekliyoruz gerçekten hiç bir fikrim yok.

Tamamiyle LG'nin hatası. Banada şifreyi zamanında vermediler Lig tv'den 1 ay hakkım gitti. Çok mu önemli? Belki hayır ama ortada bir HAK var ve ben buna hak kazanmışım fakat sürekli kem küm kem küm arayacağız sizi diyip durdular. Bedava birşeyin değil hocam hakkınızın peşinde koşuyorsunuz buda en mantıklı davranış.
    Yarın banada gelicekler bakalım ne gibi sıkıntılarla karşılaşacağım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xcamplus

quote:

Ben bu tv'nin 60'' 'lik modelini almıştım. İlk denemeyi full hd avatar filmini seyrederek yaptım ama anladım ki projeksiyon perdesi kadar büyük tvde ses sistemi yoksa pek havaya girilmiyormuş. :)) Yaklaşık 2 haftadır sinema ses sistemi araştırıyordum, 500-600 tl civarı bütçemi fazla zorlamayacak bir ürün; ayaklı mı ayaksız mı, o marka mı, şu marka mı, sistem mi, soundbar mı, dvd, bluray yada hiç biri olmadan amfili ilerde geliştirmeye açık bir sistem mi falan derken geçtiğimiz cumartesi günü sistemlere bakmaya dj'lik yapan bir arkadaşımla mediamarkta gittik. Pioneer HTP - 071 diye bir sinema sisteminde kampanya vardır 600 tl idi. Arkadaş inceledi, senin işini fazlasıyla görür dedi. Aldım geldim. :) Akşam kurdum. Tüm takım taklavatı hazırladım. :D Ayrıca daha önceden Çinden getirttiğim Android tv dongle cihazını da amfiye bağladım. (Android cihaz için air mouse kumandası da almıştım.) 60 inç bir android tabletim oldu. :D Hatta tv'nin smart uygulamarını (çok özel değilse) kullanmaya bile çok fazla ihtiyacım kalmadı. Android'in ES explorer programıyla da wifi'den yerel ağıma bağlandım. Pc deki bütün dosyalarımı filmlerimi tvden yerimden kalmadan görüp seyredebiliyorum. Ayrıca android'ten uzaktan pc kontrolü yapabilen programla da (desktop remote muydu neydi tam hatırlayamadım) direk pc masaüstüne bağlanıp torrentleri vb. şeyleri kontrol edebiliyorum. O bağlantı sayesinde pc'nin bütün fonksiyonlarını diğer odadan tv'den gerçekleştirebiliyorum.

Eğer siz de ses sistemi arıyorsanız aynı sistemi öneririm. İlerde kolonlarını yada subboofer'ı upgrade etme imkanınız da mevcut, her türlü sisteme adapte etme imkanınız da... Özelliklerini araştırırsanız zaten sistemde yok yok.

İşte özellik bilgileri

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/HTP-071/page.html

bu sisteme AV receiver dahilmi? Bu fiyata
    gerçi AV receiverin detayını bilmiyorum ama genelde pahalı ürünlerdir.
    Bi zamanlar çok almak istedim ama bütçe sorunlarından dolayı hiç bi zaman sahip olamadım.
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

Yine şu tablet işi ve tabletten direk masaüstü erişimi çok kullanışlı gözüküyor.
    Konuyu biraz daha açabilirmisiniz.
    Teşekkür ederim.

AV receiver, 4 küçük hoparlor, 1 merkez ve 1 subwoofer hepsi dahil. Zaten ben de görünce direk atladım aldım. Receiver iyi mi kötü mü pek anlamam da dün akşam 1080p DTS sesli blueray Passific Rim filmini seyrettim. Sesi yanlış hatırlamıyorsam 80'e kadar falan çıkıyor, ben en fazla 60 a kadar açabildim. Resmen sinema keyfini yani ses ve görüntü keyfini doyasıya yaşadım. Bizim ev müstakil, ailem 1. katta oturuyor benim dairem 3. katta. 1. kattan babam geldi, sesten rahatsız olduklarını kısmamı söyledi, 40'lara falan indirdim. :D Hatta bu hdd'den okutulan filmlerin ses seviyeleri sanırım kısık oluyor. Android tv zımbırtısından youtube videoları seyrediyorum, ses ciddi derecede daha fazla çıkıyor. Tv - uydu bağlantım henüz olmadığı için yayın kanallarının seslerini henüz test edemedim.

Androit tv dongle bir flash disk gibi birşey içinde android yazılımı var. Tv ye takıp hdmi bağlantısı seciyorsunuz, ekranda açılıyor. tv tablet gibi birşeye dönüşüyor. Yani bilgisayar kasasını tv ye bağlayınca nasıl oluyorsa, bu da onun android versiyonu ama flash disk kadar olanı, büyük pc kasası değil. :)

670s model tv yi 10 gün kadar önce aldım kullanıyorum.
    Ses hiç tatmin edici değil.
    Daha önceki TV mde Home cinema sistemi vardı. Çok eski model olmasına rağmen
    çok tatminkar ses alıyordum.
    O sese alıştıktan sonra Tv nin sesi inanın çok ama çok vasat geliyor.
    O ses sistemi çok eskidiği için evdekiler odada eski hoparlörü ve receiveri istemiyorlar.
    o nedenle yeni bir sistem almak şart oldu. Ama yeterli bütçe yok.
    bi süre mecburen idare edecez.
    İyi akşamlar . Tv'yi ilk aldığınızda rodaj yapmışmıydınız ve ekrandaki logo izleri silindimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaY_X1906

Hocam valla durum vahimmiş hem digitürk hem lg çok amatörce davranıyor bu nasıl iş anlayamadım. Sözde ikiside kurumsal kocaman firmalar.

Evet kocaman firmalar ama çalışanlarının çoğu o kocaman firmaların içini dolduracak kadar donanımlı ve bilgi değiller.
    Olayı halen çözemedim, eşime devrettim o uğraşıyor ama o da yarım saatte pes etti :)

Aslında işin komik bir tarafı daha var.
    Bu aktivasyon işiyle Digiturkun teknik kolu olan Avrupa Bilişim işimli firmanın ilgilendiği söylenildi.
    O firmadan bir bayan beni cep telefonundan arıyordu sorunu halledicez diye.
    Bugün aramalarıma cevap alamadım.
    Daha sonra Avrupa bilişimin sabit telefon hattını aradım orada çıkan bayana durumu izah ettim.
    O da benimle ilgilenen bayanın izinli olduğunu ve yarın geldiğinde aramam gerektiğini söyledi.
    Bende artık süreç boyunca o kadar sinirlenmiştim ki, o bayan vefat etse bu iş ortada mı kalacak.
    İzine çıkan biri yerine birini bilgilendirmez mi, gibi suurşuzca bir sürü cümle sayma durumunda kaldım...
    Tam rezalet yani tamamen biglisayar sistemleri üzerinde olacak olan bir işin hallini bayanın izinden dönmesini beklemek olayına gelip bağladılar :)
    Olay artık benim için bir gurur mücadelesi haline geldi. Yoksa bedavası falan umrumda değil.

Ha bu arada eşim LGden şifreyi sormuş yine bana verilen aynı şifreyi onada söylemişler. Ve yine başka bir şifre türü olmadığını söylemişler.
    En son tekrar Dıgıturku aradım yeniden..
    Çıkan arkadaş şifreyi girdi ekrana ve 3 aylık deneme kampnaysını gördüğünü söyledi.
    Oh be dedim.
    Ben kanallarınızı aktif ediyorum şimdi dedi. Tamam dedim.
    2 dakika bekletti.
    Sonra dönerek ben aktivasyon işlemini yapıyorum ancak sistem onay vermiyor dedi.
    Bunun için yine bir kayıt oluşturucam dedi.
    Bizim çağrı merkezi olarak yapamadığımız işlemleri yapmaya yetkili olan üst birime ilettim dedi.
    Onalar aktivasyon işleminizi yapacaklar dedi.

Daha sonra tekrar arayıp kontrol edip çağrı merkezinden dedi.
    Bugün olur mu acaba diye bütün ısrarlı sorularıma rağmen bir kaç saat içerisinde arayın olmazsa yarın dedi.

Yani işin ilginç yönü bu sorunu kavrayabilip gerekli hamleyi gerekli doğrulamayı yapacak olan muhatabı 2 gündür LG Digiturk ve Avrupa Bilişim üçgeninde bulup görüşebilmiş değilim.

Şayet Digiturk yeniden bana bu şifre yanlış LG den doğru şifreyi alın derse ne yapacağımı bilemiyorum.
    Çnükü LG kesinlikle ellerinde başka tür bir şifre olmadığını söylüyor.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah_Emre -- 7 Ocak 2014; 18:30:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svsvsv

İyi akşamlar . Tv'yi ilk aldığınızda rodaj yapmışmıydınız ve ekrandaki logo izleri silindimi ?

Ben tvyi yeni aldım zaten henüz 10 gün kadar oldu.
    İlk gündne beri 50 li ayarlarda rodaj amaçlı kullanıyorum.
    Ara sıra oyun modunda veya film izlerken daha yüksek ayarlarda kullandım ama sonrasında yeniden düşük ayarlara dönüş yaptım.
    TRT1 HD ekranında ve dün gece NTVSPOR ekranında çok hafif logo izleri kaldı.
    Akabinde 10 dakikalık renk yıkama başlattım.
    Renk yıkamanın ilk 1. dakikasında izler silindi ve kayboldu.
  • Bugün digitürk'ü aradım. Akşam üstü aradılar ve kurdular. Getirdikleri receiverın üzerinde hd filan yazıyor. Kampanya koşullarının 4. maddesi "Kampanya ile hediye edilen Digiturk Paketi aşağıdaki servisleri belirtilen süre ile sağlar.

3 aylık “Digiturk HD”

3 aylık “Digiturk Plus”

(İsteyen “Digiturk Plus” yerine 3 ay süre ile “Dilediğin Zaman” (Digiturk IQ) servisinden faydalanmayı tercih edebilir, Digiturk kurulumu sırasında bu tercihin belirtilmesi ve IQ kutusunun evdeki mevcut internete bağlanması ve daha sonra üyeliğininwww.digiturk.com.tr’den aktif hale getirilmesi gerekmektedir.)"

Şimdi bende “Digiturk HD” mi var bilmiyorum. Niye “Digiturk Plus ” vermediler onu da bilmiyorum. Fikri olan varsa açıklayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropik17

Bugün digitürk'ü aradım. Akşam üstü aradılar ve kurdular. Getirdikleri receiverın üzerinde hd filan yazıyor. Kampanya koşullarının 4. maddesi "Kampanya ile hediye edilen Digiturk Paketi aşağıdaki servisleri belirtilen süre ile sağlar.

3 aylık “Digiturk HD”

3 aylık “Digiturk Plus”

(İsteyen “Digiturk Plus” yerine 3 ay süre ile “Dilediğin Zaman” (Digiturk IQ) servisinden faydalanmayı tercih edebilir, Digiturk kurulumu sırasında bu tercihin belirtilmesi ve IQ kutusunun evdeki mevcut internete bağlanması ve daha sonra üyeliğininwww.digiturk.com.tr’den aktif hale getirilmesi gerekmektedir.)"

Şimdi bende “Digiturk HD” mi var bilmiyorum. Niye “Digiturk Plus ” vermediler onu da bilmiyorum. Fikri olan varsa açıklayabilir mi?

Digiturk plus istiyorsan söylüyorsun ona göre kutu getiriyorlar.
    Bana internetiniz varmı demişlerdi telefonda bende var demiştim, bana getirdikleri kutunun sağ alt kısmında "dilediğin zaman" yazıyor.
    Sizinknde bu ibare var mı ?

Ayrıca paketleriniz aktif hale geldi mi yani yayın başladı mı ?

Ben kurdukları 2 gün oldu halen bir şey izleyemiyorum yukarıları okursanız yaşadıklarımı anlarsınız.
  • Arkadaşlar sadece önceki sayfada (54.) kolayca cevaplayabileceğinizi düşündüğüm birçok soru sormuş arkadaşlar, cevaplayanınız yok, bu nasıl klüptür Önemsiz veya çözümsüz dertlerinizi kahvehanede dertleşir havası var, bugün Tv siparişini geçtim n11'den, yarın gelecek ama klübe katılsam mı soru sorsam mı bilemedim. :) Tr'de çoğu forum böyle nedense onlarca sayfa var okumaya değecek pek bişey yok. Donanımhaber ortalamanın üzerinde belki ama gördüğüm kadarıyla yine dünya ortalamasının çok altında kalır:) Gülüyoruz ağlanacak halimize.
    En azından birileri takip edip toparlamış olsa bazı önerileri liste halinde.. Rodaj süresi-ayarı, Tv firmware update/güncellemeleri, smart, mkvod vb yazılımların kurulum ve kullanımı, çevre donanımları (uyumlu) model önerileri, genel pratik/gerekli bilgileri vesaire..

Bu kim nereden çıktı demenize kalmadan sorularımı sorayım, gripten halim yok, güçten düşmeye başladım hemen... acıyın, yardım :)

1.) Rodaj için ayarları kısacağız orası tamam ama.. orbiter vb şeylerden bahsedilmiş, birileri toparlayıp anlatırsa, tavsiye verirse sevinirim.

2.) Tv'nin güncel son yazılım sürücü nedir? Nereden indirebiliriz? Flash diskte LG_DTV klasörü açıp buraya atıyoruz anlaşılan ama...

3.) Mkvod vb yazılımları harici yükleme yöntemi, güncel linkleri falan en azından? Flash diskte "lgappsinstalled" klasörüne atıyoruz anladığım ama...o kadar..

4.) Kanal yedekleme, geri yükleme? Bilgisayarda düzenleme? Hatta belli uydular için kanal listesi paylaşım iyi olur uzuun uzun uğraşmayız taramakla.. Akıllı kumanda yetmiyor sanırım kanal yedekleme vs için?

5.) Kumanda demişken hem ailenin diğer üyeleri, hem bazı işlemler için klasik kumanda şart sanırım? Orj. ve muadil (huayu) yan sanayi kumanda önerilerini paylaşalım fiyat, özellikler vb... özellikle kullananlardan öneriler.. Bazı tuşlar eksikmiş muadillerde, önemli midir vs...?

6.) Tv için genel kullanım ipuçları, modlar ayarlayıp aralarında hızlı geçiş vs.. menü trickleri vs..

Valla kendim için sormadım ben yatkınım hemen hepsini çabucak çözer veya araştırır bulurum gerekirse eng. forumlardan vesaire ama olmuyor böyle klüp mlüp, yedek klübesinde oturanlar var, seyirciler var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 7 Ocak 2014; 20:18:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Arkadaşlar sadece önceki sayfada (54.) kolayca cevaplayabileceğinizi düşündüğüm birçok soru sormuş arkadaşlar, cevaplayanınız yok, bu nasıl klüptür Önemsiz veya çözümsüz dertlerinizi kahvehanede dertleşir havası var, bugün Tv siparişini geçtim n11'den, yarın gelecek ama klübe katılsam mı soru sorsam mı bilemedim. :) Tr'de çoğu forum böyle nedense onlarca sayfa var okumaya değecek pek bişey yok. Donanımhaber ortalamanın üzerinde belki ama gördüğüm kadarıyla yine dünya ortalamasının çok altında kalır:) Gülüyoruz ağlanacak halimize.
    En azından birileri takip edip toparlamış olsa bazı önerileri liste halinde.. Rodaj süresi-ayarı, Tv firmware update/güncellemeleri, smart, mkvod vb yazılımların kurulum ve kullanımı, çevre donanımları (uyumlu) model önerileri, genel pratik/gerekli bilgileri vesaire..

Bu kim nereden çıktı demenize kalmadan sorularımı sorayım, gripten halim yok, güçten düşmeye başladım hemen... acıyın, yardım :)

1.) Rodaj için ayarları kısacağız orası tamam ama.. orbiter vb şeylerden bahsedilmiş, birileri toparlayıp anlatırsa, tavsiye verirse sevinirim.

2.) Tv'nin güncel son yazılım sürücü nedir? Nereden indirebiliriz? Flash diskte LG_DTV klasörü açıp buraya atıyoruz anlaşılan ama...

3.) Mkvod vb yazılımları harici yükleme yöntemi, güncel linkleri falan en azından? Flash diskte "lgappsinstalled" klasörüne atıyoruz anladığım ama...o kadar..

4.) Kanal yedekleme, geri yükleme? Bilgisayarda düzenleme? Hatta belli uydular için kanal listesi paylaşım iyi olur uzuun uzun uğraşmayız taramakla.. Akıllı kumanda yetmiyor sanırım kanal yedekleme vs için?

5.) Kumanda demişken hem ailenin diğer üyeleri, hem bazı işlemler için klasik kumanda şart sanırım? Orj. ve muadil (huayu) yan sanayi kumanda önerilerini paylaşalım fiyat, özellikler vb... özellikle kullananlardan öneriler.. Bazı tuşlar eksikmiş muadillerde, önemli midir vs...?

6.) Tv için genel kullanım ipuçları, modlar ayarlayıp aralarında hızlı geçiş vs.. menü trickleri vs..

Valla kendim için sormadım ben yatkınım hemen hepsini çabucak çözer veya araştırır bulurum gerekirse eng. forumlardan vesaire ama olmuyor böyle klüp mlüp, yedek klübesinde oturanlar var, seyirciler var....

Rodajın yapılıp yapılmaması resmi olarak tavsiye edilen bir şey değil. Ama insanlar eski tecrübelerine de dayanarak bunu bir süre uyguluyorlar. Ben de 10 gündür uygulamaya çalışıyorum. Hemen hemen 100 lük olan kontrast ışık parlaklık gibi ayarları 50 -55 seviyelerinde kullanmaya çalışıyorum. Koyu oluyor tabi. Ayrıca Ayarlar menüsünde Orbiter seçeneği var, bu seçeneği seçtiğimiz takdirde Tv görüntüyü otomatikman izleyicinin gözünün pek algılayamayacağı şekilde sağa sola kaydırıyor. Bu şekilde belli renklerin hep aynı pikselde kalmasının bir miktar önüne geçilmiş oluyor. Ama bence çok güvenilecek bir sistem değil çok yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ben şimdiye kadar ufak tefek geçici yanıklar oluşturdum ve renk yıkamayı aktif ederek bunları sildim.

Tvnin ayarlar menüsünde yazılım güncelleme bölümü mevcut. TV Smart Tv olduğu için wireless veya kablolu bağlantı kurduğumuz takdirde kendiliğinden güncelleme ekrana düşüyor ve Tv kendisi kendi güncellemesini indirip yapıyor.

MKVOD programını FlashDisce LGapss ve bununda altına installed klasörü açarak uygulamayı bu klasörün içine atarak tvye tanıtabiliyorsunuz. Bilgisayarınızda bu bazı text dosyalarının içeriğindeki kanal ve ip listelerini düzenleyebiliyorsunuz güncel çıkan yeni ip adreslerini buraya kopyalayarak bu listeleri ve kanalları güncelleyebiliyorsunuz.
    Güncel linkle bu Vod için yada iptv için açılmış site yada forumlardan elde edebilirsiniz.

Şimdilik uydu bağlayamadım tvye onun için bilgim yok.

Ben Akıllı kumandaya alıştım diyebilirim. alışmak biraz zaman alabiliyor. Orjinal kumandayla daha kolay erişilebilecek bazı fonskiyonlara akıllı kulanda ile 3-4 aşamada erişebiliyoruz doğrudur. Akıllı kumanda daha çok mouse gibi ve tv üzerinde çıkacak menülere tıklayarak bir şeylere ulaşma mantığııyla çalışıyor. Muadil ve orjinal kumandaları kullanmadım ama mutlaka daha kolaydır kullanımları akıllı kumandaya göre.
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.