Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.665
Cevap
70
Favori
368.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şuanda evde 42"lg lcd tv kullanıyorum ancak bırkac ay sonra yenı bır tv ye daha ıhtıyacım olacak. şimdiden araştırmaya basladım ve lgnın 60" lik bu plazması uygun fıyatıyla dıkkatımı cektı...daha onceden de plazma ve lcd arasında arastırma yaparken lcd yı detaylarda daha belırgın goruntu vermesı nedenıyle seçmiştim.
    yaklaşık 5 yıldır lg tık demedı maşallahı varmış. cok memnunum ve yıne lg düşünüyorum. ancak teknolojı cok degıstıgı ıcın fıkrınızı rıca edıyorum. pek cok kişi plazma tavsıye edıyordu merak ettım yerınde gormek ıcınteknosaya gıttım.

60ph670 plazma ile hemen yanında yıne lg nın bır led tv sı yanyana duruyordu. uzaktan baktıgımda plazma sankı hafıf grımsi bir ekranın arkasından gorunuyormus gıbıydı. ed cok daha parlak cok daha canlıydı. evet beyazlar falan aşırı parlak goruntuler oldugundan daha canlıydı ama plazmanın goruntusu oyle bır bugulu gıbı kaldıkı ledın yanında kafam ıyıce karıstı... gorevlıye sordum plazmanın ayarları en düşük konumda mı dıye... hepsının en ust sevıyede acık oldugunu soyledı... (60" plazmanın hemen altında 50"olanda vardı. her ıkısınınde goruntusu aynıydı)... goruntulerde kontrast falan degıldı baska bıseydı nasıl anlatsam tam bılemedım.....acıkcası baska bır magazaya daha gıdıp kıyaslamak ıstıyorum ıcım rahat etmedı...

onlıne fılm ve bluray 3d film izlemek, zaman zaman ps3 baglayıp oyun oynamak için buyuk ekran bır tv ıhtıyacım var. Önemli olan detayların belırgın olması... ama gercekten uzak bır goruntude ıstemıyorum

sizlerde televızyonunuzu alırken yanyana led ile kıyaslama yapmışmıydınız? yaptıysanız bu farkları gordunuzmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp2er

arkadaşlar herkese merhaba öncelıkle,

Şuanda evde 42"lg lcd tv kullanıyorum ancak bırkac ay sonra yenı bır tv ye daha ıhtıyacım olacak. şimdiden araştırmaya basladım ve lgnın 60" lik bu plazması uygun fıyatıyla dıkkatımı cektı...daha onceden de plazma ve lcd arasında arastırma yaparken lcd yı detaylarda daha belırgın goruntu vermesı nedenıyle seçmiştim.
    yaklaşık 5 yıldır lg tık demedı maşallahı varmış. cok memnunum ve yıne lg düşünüyorum. ancak teknolojı cok degıstıgı ıcın fıkrınızı rıca edıyorum. pek cok kişi plazma tavsıye edıyordu merak ettım yerınde gormek ıcınteknosaya gıttım.

60ph670 plazma ile hemen yanında yıne lg nın bır led tv sı yanyana duruyordu. uzaktan baktıgımda plazma sankı hafıf grımsi bir ekranın arkasından gorunuyormus gıbıydı. ed cok daha parlak cok daha canlıydı. evet beyazlar falan aşırı parlak goruntuler oldugundan daha canlıydı ama plazmanın goruntusu oyle bır bugulu gıbı kaldıkı ledın yanında kafam ıyıce karıstı... gorevlıye sordum plazmanın ayarları en düşük konumda mı dıye... hepsının en ust sevıyede acık oldugunu soyledı... (60" plazmanın hemen altında 50"olanda vardı. her ıkısınınde goruntusu aynıydı)... goruntulerde kontrast falan degıldı baska bıseydı nasıl anlatsam tam bılemedım.....acıkcası baska bır magazaya daha gıdıp kıyaslamak ıstıyorum ıcım rahat etmedı...

onlıne fılm ve bluray 3d film izlemek, zaman zaman ps3 baglayıp oyun oynamak için buyuk ekran bır tv ıhtıyacım var. Önemli olan detayların belırgın olması... ama gercekten uzak bır goruntude ıstemıyorum

sizlerde televızyonunuzu alırken yanyana led ile kıyaslama yapmışmıydınız? yaptıysanız bu farkları gordunuzmu?

aslında her ikiside çok saglıklı görüntü vermiyor
    led 55-60 inç alırsan evinde o ışıkta o parlaklıkta ancak 3 gün izlersin, ev ahalı özellikle karanlık ortamda rahatsız olmaya başlar sonra gider ayarları kısarsın yanda duran plasma moduna gelir panelin..

görüntün de 7/24 1080p bluray olmayacağı için o 55 lik panelde 3-4 metreden paneldeki pixelleri kare kare sayarsın
    özellikle hareketli sahnelerde tüm renkler birbirine girer çıkar (örnek : insan yüzleri mağzada hareket ederken dikkatlıca izle),ışık sızması faktorü eğer şansın yanında olmazsa film keyfini siyah sahnelerde vasat hale getirir, yanlız 55 ve üstü led panellerde ışık sızmasından yana şanslı kişiler pek azdır özellikle giriş ve orta segment modellerde 10/9 bu vaka rastlanır

plasma ise genelde doğala yakın en iyi renkleri verdiği söylenir
    filmlerde hızlı sahnelerde üstte saydıgım sıkıntıları yaratmaz ancak onlarında falsolarıda yok değildir.
    örneğin hızlı sahneli bir görüntüde ön planda kameranın sabit gösteriği görüntüyü çok net
    arka pland akan görüntü ise flu olur..
    panelden panele bir kaç ayarlama ile bu flu bulanıklaşma bir yere kadar düzeltilebilir..
    beyaz sunumu çok parlak değildir ancak siyah perf. çok üst düzey olduğundan filmciler için beyaz sorunu göz ardı edilebilir..
    gündüz cam karşısanda ise yansıma yapar, magzada spotların ışıltısının altında yansıma yapmasından size renkler vahim gelir.

ancaaakk sıfır karanlık ortamda bu güne kadar plasma izleyipte LED model daha iyi diyen pek duyulmamıştır forumda..
    tabi 60 inç 2500 - 55 inc 3500 lira faktorunude koyarsak hesaba arada kesinlikle -5 inç + 1000 TL lik fark YOKTUR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 6 Ocak 2014; 17:10:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukhtb

logitech k400 klavye sipariş vermiştim. 79 TL + 4.90 TL(kargo) bugün geldi. bakalım nasıl izlenimlerimi yazarım.

Hayırlı olsun hocam sonuçları bizle paylaşırsan güzel olur bende klavye almayı düşünüyorum bakalım uyumluluğu nasıl olcacak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganvolkan

1699 TL . Ancak son ben aldım . bugün 1799 tL oldu diye biliyorum. gözlük hediyesi yoktu .kampanya varmış 98 tl ye 2 adet samsung gözlük aldım

Hangi mağazada kampanya var hocam bende gözlük arayışındayım .
  • Digiturk benden LG Çağrı merkezinin telefon numarasını istedi..

Resmen komedi oynuyorlar şu an.
    Bugün halledeceklermiş güya arayacaklarmış beni.
    Bense sinir ve cinnet sürecini atlatıp sakinleşme sürecine girmeye çalışıyorum.
    Bir kaç sorun daha çıkarsa gelin sökün taktığınız şeyleri gidin diyecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah_Emre

Digiturk benden LG Çağrı merkezinin telefon numarasını istedi..

iki ay bedava digi kullanacan diye sıkma kendini bilader
    rahat ol az
    relaxxx..
    :)
    bunlar neyi doğru yapmışlarki sendeki durumu doğru yapsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Digiturk benden LG Çağrı merkezinin telefon numarasını istedi..

iki ay bedava digi kullanacan diye sıkma kendini bilader
    rahat ol az
    relaxxx..
    :)
    bunlar neyi doğru yapmışlarki sendeki durumu doğru yapsınlar

Tabi ki digiturkunde bedavasında değilim.
    Önemsediğim yok ta.. Başka şeyler de ters gidince insanın hayatında, bir yerde isyan edesi geliyor.
    Yoksa olsa ne olur olmasa ne olur, hiç te önemli değil..
  • akanarya2 kullanıcısına yanıt
    TV nin scart konnektöründen analog ses çıkışı (stereo) olarak alabilirsiniz. Scart konnektörünün üzerinde giriş çıkış bağlantıları hazır gelenleri yada kablolu olanlarını kullanabilirsiniz ama ya üzerinde in/out şeklinde giriş/çıkış şeklinde ayarları değiştiren bir switch olanını alacaksınız yada kablolu olursa in ve out için ayrı ayrı kabloları olanları alacaksınız. Bazı scart kabloları uydu alıcılardan ses/video sinyalini TV ye vermek için bazıları da tv den ses ve video sinyalini harici kaynaklara vermek için kullanılırlar. Bu nedenle her scart kablosu tv den sesi çıkışa aktarmayabilir.
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sozuak -- 6 Ocak 2014; 18:00:12 >
  • quote:

led 55-60 inç alırsan evinde o ışıkta o parlaklıkta ancak 3 gün izlersin, ev ahalı özellikle karanlık ortamda rahatsız olmaya başlar sonra gider ayarları kısarsın yanda duran plasma moduna gelir panelin..

görüntün de 7/24 1080p bluray olmayacağı için o 55 lik panelde 3-4 metreden paneldeki pixelleri kare kare sayarsın
    özellikle hareketli sahnelerde tüm renkler birbirine girer çıkar (örnek : insan yüzleri mağzada hareket ederken dikkatlıca izle),ışık sızması faktorü eğer şansın yanında olmazsa film keyfini siyah sahnelerde vasat hale getirir, yanlız 55 ve üstü led panellerde ışık sızmasından yana şanslı kişiler pek azdır özellikle giriş ve orta segment modellerde 10/9 bu vaka rastlanır

filmlerde hızlı sahnelerde üstte saydıgım sıkıntıları yaratmaz ancak onlarında falsolarıda yok değildir.
    örneğin hızlı sahneli bir görüntüde ön planda kameranın sabit gösteriği görüntüyü çok net
    panelden panele bir kaç ayarlama ile bu flu bulanıklaşma bir yere kadar düzeltilebilir..
    beyaz sunumu çok parlak değildir ancak siyah perf. çok üst düzey olduğundan filmciler için beyaz sorunu göz ardı edilebilir..
    gündüz cam karşısanda ise yansıma yapar, magzada spotların ışıltısının altında yansıma yapmasından size renkler vahim gelir.

ancaaakk sıfır karanlık ortamda bu güne kadar plasma izleyipte LED model daha iyi diyen pek duyulmamıştır forumda..
    tabi 60 inç 2500 - 55 inc 3500 lira faktorunude koyarsak hesaba arada kesinlikle -5 inç + 1000 TL lik fark YOKTUR!

cevap ıcın tesekkur ederım. aslında aklımdan gecenlerı okumussunuz.

- kesinlikle led ile cok fazla izleyemem, ışık düzeyi çok fazla, hele karanlıkta çok rahatsız edici olacaktır eminim... ki bu durumda ekran parlaklık ayarını kıstıgımızda goruntu plazmadakı konuma gelecektır.

-magazalarda buyuk ekran led tv'lerin hiçbirinde normal sd yayın yok! hepsi hd tabıkı super bır goruntu kalıtesı var...

- ışık sızması sanırım yenimodellerde arka aydınlatma ile çözülmüş?

- fiyat çok önemli tabiki... 60"plazma 2700, 47"led 2500 civarı...ekran boyutları arasında devasa fark var... yukseklıkte 20cm , genişlikte 30cm civarı farklar var.

-elektriktüketiminde ise saatlik 120w fark var. plazma 180 , led 60watt cıvarı... günde 5saat izlesem ayda 150saatten toplamda 18000watt=18kw yapar. elektrıgın kw ı ise yaklaşık 30kuruş desek aylık 4,5 - 5tl fark yapar... teknosadaki satış danışmanı aylık 30tl demişti ki kendisine soru sormakla hata yaptıgımın kanıtıdır :))

-aktif gözlüklerde ekranda hafif kararma oldugu dogrumu ve gozu rahatsız edıcı boyuttamı? ( sureklı kapanıp acılmadan dolayı )
  • Sozuak S kullanıcısına yanıt
    bu adaptörle çıkış alabilmek için tv nin çıkış vermesi lazım,
    yoksa adaptör kendi başına tv scartını çıkış haline getirmez
    mesela bu adaptörü dvd scartına taktığınızda anahtarı out a
    tv girişine bağladığınızda input a getireceksiniz
    bu tv nin scartı giriş, çıkış değil
  • Az önce Digiturk aradı. LG servis işi halledememiş iş yarına kalmış.
    Arkadaş bunlar nasıl büyük firma anlamış değilim.
    Ne şifreymiş arkadaş saat 3ten beri bir şeyi beceremediler.
    Bu insanlar birde maaş alıyor, işe alınıyor süreçlerden geçiyor vs.
    Allahım sen sabır ver.
  • quote:

quote:

- kesinlikle led ile cok fazla izleyemem, ışık düzeyi çok fazla, hele karanlıkta çok rahatsız edici olacaktır eminim... ki bu durumda ekran parlaklık ayarını kıstıgımızda goruntu plazmadakı konuma gelecektır.

-magazalarda buyuk ekran led tv'lerin hiçbirinde normal sd yayın yok! hepsi hd tabıkı super bır goruntu kalıtesı var...

- fiyat çok önemli tabiki... 60"plazma 2700, 47"led 2500 civarı...ekran boyutları arasında devasa fark var... yukseklıkte 20cm , genişlikte 30cm civarı farklar var.

-elektriktüketiminde ise saatlik 120w fark var. plazma 180 , led 60watt cıvarı... günde 5saat izlesem ayda 150saatten toplamda 18000watt=18kw yapar. elektrıgın kw ı ise yaklaşık 30kuruş desek aylık 4,5 - 5tl fark yapar... teknosadaki satış danışmanı aylık 30tl demişti ki kendisine soru sormakla hata yaptıgımın kanıtıdır :))

-aktif gözlüklerde ekranda hafif kararma oldugu dogrumu ve gozu rahatsız edıcı boyuttamı? ( sureklı kapanıp acılmadan dolayı )

Gözlük 3d yayını algılayıp Aktif hale geldiği anda bir miktar kararma oluyor.
    Ancak bu kararma ekranda değil gözlüğün camında oluyor.
    Ancak alıştıktan sonra izlemesi çok zevkli.
    Tabi izlediğiniz 3D yi 45er dakikalık yada 1 er saatlik dilimlerde 5 dakika dinlenerek izlerseniz iyi olur.
    Zaten hemen hepimiz filmlere mutfak molası tuvalet molası gibi aralar veriyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akanarya2

bu adaptörle çıkış alabilmek için tv nin çıkış vermesi lazım,
    yoksa adaptör kendi başına tv scartını çıkış haline getirmez
    mesela bu adaptörü dvd scartına taktığınızda anahtarı out a
    tv girişine bağladığınızda input a getireceksiniz
    bu tv nin scartı giriş, çıkış değil

TV nin arkasına bakın scart konnektöründe in/out yazdığını göreceksiniz. SCART çift taraflı bağlantı sağlayan bir konnektördür. Hem harici video sinyallerinin ve ses sinyallerinin tv ye aktarılmasında kullanılır hem de tv ses ve görüntüsünün harici kaynaklara aktarılmasında kullanılır. Örneğin bir video kaydedici bağlarsanız hem video yu gösterir hem de gerektiğinde tv de seyredilen yayının video kasede kaydedilmesinde kullanılır.
  • sws1 S kullanıcısına yanıt
    bende sırf bu gözlükleri almak için 30 Aralık 2013'te dediğin mağazaya gittim.Neredeyse sorumu bitirmeden bana verilen cevap şu oldu; Beyfendi evet elimizde 6 tane var ama arızalı.Nasıl yani ben sizde altı adet olduğunu zaten biliyorum next level mağazanızdan yönlendirdiler beni stoğunuzda 6 tane olduğunu da onlar söyledi zaten dedim.Bana onlar bizim stoğumuzu nasıl görebilirlerki ama 6 sıda arızalı satmıyoruz biz onları dediler.
    Açıkçası ben bu fiyata satmak istemediklerini, isteyen eşimiz dostumuz olursa onlara satacağız yada fiyatının yükselmesini belşedikleri için satmadıklarını düşündüm.
    Sizin yıl sonu dediğiniz gün hangisi acaba söyleyebilirmisiniz.
  • quote:

quote:

önce 30 liradan başlayayım ..
    ışık sızması her ne kadar düzeltilmeye çalışılsada kronik bir problem gibi tüm led panellerde azlı veya çoklu olarak kendini saklıyor.. arka aydınlatma ile düzeltilse bile bu sefer panelde farklı bir yerin görüntü ayarı bozulur diye düşünüyorum

3d ye gelince
    hafif bir karartma var evet bunu önce yadırgıyorsun ancak içeriği biraz izlediğinde farketmiyorsun bile
    ayrıca göz yorması bünyemsel bir sorun diye düşünüyorum
    aktif/pasif fark etmez insan etkileniyor
    kuzenin led tv.sinde pasif
    pendi panelimde aktif gözlükle bir çok film izledim
    her ikisindede filmden sonra veya molalarda ufak çaplı affalamalar yaşanıyor :)
    akfif panel masrafsız sarj - pil derdi yok, +hafif ancak orj 1080p yayın alınamadı söylenmekte
    izlediğim içeriklerde çok bir fark oluşmadı bende, belki filmler 1080p değildi bilemiyorum..
  • angara33 A kullanıcısına yanıt
    28/12/2013 saat:16:20 fotoğrafı çıkınca hemen arabanın koltuğunda çekip foruma ekledim almak isteyen olursa diye . Kimseye sormadan direk 3D gözlüklerin olduğu raftan aldım ve ödemeye geçtim.Hatta raf fiyatı 79.90 TL iken kasada 49.90TL oldu ve gidip ikincisini aldım.Rafta başka kalmamıştı yani son 2 yi aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angara33

kardeş hangi mediamarket orası, hangi ilde acaba yardımcı olurmusun

samsun piazza avmdeki mediamarkt ama dediğim gibi 30 aralıkta aldım. belki bi yılbaşı kampanyasıydı şuanki fiyat hakkında bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar34jac80

Arladaşlar iyi günler forumdaki paylaşımlarınız sayesinde bu televizyonu almaya karar verdimve gecen hafta aldım.

Teknosa dan aldım lg ile yarına randevu aldım gelip kuracaklar inşallah temiz bir cihaz çıkar

Samsung un gözlüklerinden de sipariş ettim

hepinize paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Sayenizde bizde bir şeyler hakkında bilgi sahibi olup bilinçli kullanıcı olabiliyoruz.

Sağlıcakla kalın..

hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

Digiturkçüler az önce gitti.
    Bu büyük firmalar servis elemanı seçerken hiç elemiyorlar mı, yada herhangi bir eğitim vermiyorlar mı ..
    Adamlar koşa koşa geldi koşa koşa gittiler. Daha receiver aktif bile olmadı. Yazılım yüklenmemiş güya herşeyi kurdular.
    Yazılım yüklemeye bastı eleman bir saat sürecek abi dedi. Daha hiçbir tane tv kanalını göremeden sırada müşteri var diye gittiler.
    Şimdi yazılım yükleniyor allah sonumuzu hayretsin.

Ayrıca arkadaşlar seyyar satıcı gibi geldiler.
    Abi Digiturk IQ istermisin, kativasyon bedeli extra 25 tl dediler.
    Akım korumalı priz ister misin 90 TL dediler.
    Altın uçlu Kablo ister misin 70 TL dediler.
    Adamlar geldi bir anda neye uğradığımı şaşırdım.
    Alt kattakinin digiturku varmış onun kablosunu kesip araya bir lnb koydular bana da çıkış verdiler.
    Direk herşeyin kurulup takılıp bitmesi adamların gitmesi 10 dk sürdü..
    30 lira Aktivasyon ücreti 15 lira da lnb ücreti 45 lira verdim kurulum için.
    Şu yazılım kurulumu bitsin bakalım neyle karşılaşıcaz.

Gözünüz aydın :)
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.