Şimdi Ara

LG 50NANO796 - 4818 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.820
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Forum1th

Aynen öyle. Ben zaten konsol kullanmıyorum. Herkes ihtiyacına göre bakar.

RTX 2070 laptop var o da bağlayıp 4K'da oynasam 50'yi geçmez zaten. Uydu yayını da 25 FPS diye biliyorum. YouTube'da maks. 50 FPS var. 120 Hz televizyon alsam ne olacak ki?

Alıntıları Göster

TV yayınlarında kayan yazılarda vs. çok fark oluşturur. 2005 sonrasında panel tipi ve Hz belirtilirdi.

Mevcut piyasada panellerin geneli 50Hz olduğundan 100hz olanları ayrıca belirtiyorlar.

TV yayınının 25fps olması çok önemli değil. Zaten tv işlemcisi görüntüyü uygun şekilde tekrarlayarak veriyor.

Aynı şey 4K içinde geçerli. 4K yayın yapan kanal yok ama TV sizin FHD görüntüyü upscale ile 4K olarak izlemenizi sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

TV yayınlarında kayan yazılarda vs. çok fark oluşturur. 2005 sonrasında panel tipi ve Hz belirtilirdi.

Mevcut piyasada panellerin geneli 50Hz olduğundan 100hz olanları ayrıca belirtiyorlar.

TV yayınının 25fps olması çok önemli değil. Zaten tv işlemcisi görüntüyü uygun şekilde tekrarlayarak veriyor.

Aynı şey 4K içinde geçerli. 4K yayın yapan kanal yok ama TV sizin FHD görüntüyü upscale ile 4K olarak izlemenizi sağlıyor.

Alıntıları Göster

Sırf kayan yazılar daha iyi gözüksün diye 2000 TL fazlasını kim verir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Forum1th

Sırf kayan yazılar daha iyi gözüksün diye 2000 TL fazlasını kim verir?

Alıntıları Göster

olay sadece kayan yazılarda değil, işte görmeden yorum yapıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

olay sadece kayan yazılarda değil, işte görmeden yorum yapıyorsunuz

Alıntıları Göster

Hocam neyi görmeden, karşınızdaki kim bilmeden konuşmasanız keşke.

Telefonum ve laptopum 144 Hz. 60 ile 144 arasında ben fark göremiyorum gibi bir şey. Millet görüyor ama bence fark yok.

Onu geçtim, 4800 nerede 6800 nerede. Ben vermem. İsteyen versin.

• Kullanım amacı önemli. Bizim gibi standart tv arada youtube vs ise fazlası ile yeterli. Ps5 xbox vs bağlarım 30 gb kayıpsız film izlerim diyenlere gelmez.

Tv yada elektronik eşyadan beklenti önemli. Beklentilerinize göre alınır yada alınmaz.

Ben olsam philips alırdım. Amblight ayırt edici iyi bir özellik daha tv için olanı sonradan yapılamadı. Tvbox için olanı bir nebze yapıldı ama aynı tadı veremiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar TV alırken sadece 50-100hz e değilde .Panel ıps mi Va mı kaç bit panel kullanılıyor.Direk ledmi köşelerden aydınlatmamı.Konsol bağlanacak mı bunlarda çok önemli
    Âşağıdaki tvleri kullandım
    Samsung nu8000
    Samsung Q60ra
    Samsung Q80ra(şuan kullanıyorum)
    Sony xf9005
    Panasonic 37"(ıps panel şuan kullanıyorum)

TV ye konsol bağlayacak ve ışıkları kapatıp TV izleyecekler için direk Va panel tavsiye ederim Va paneller kontras olarak ıps panellerden çok daha iyi aynı zamanda Va paneller ıps e göre daha iyi siyah verir ışık sızması daha az olur.
    Fakat her Va ıps den iyi olacak deyil kalite kalite değişiyor.
    Birde TV nin renk sunumu vardır kimisi mat renk sever kimisi canlı ve parlak renk ister.
    Samsung canlı
    LG mat
    Sony doğal renk üretimine sahip .Alacağınız tvyi mağazada inceleyin derim.
    Tv'de kalite isteyenler 10bit direk LED 100hz Va panellere baksın derim .
    Ara model almayın derim.Ya işinizi görecek bir TV alın Vestel vs yada çıkın biraz daha iyi birşey alın sonuçta birkere alınıyor.
    İşinizi görecek bir TV 4-5k iken 6-7 verip 8bit 50hz almaktansa 1-2k daha çıkın iyi birşeyler alın.

Konsol,düşük ışık kullanımı ,direk karşıdan bakılacaksa -Va panel(üst segmentlerde yan açı problemini çözmüş Samsung)

Yan açılardan da izlerim konsol kullanmayacağım genelde ışıklı ortamlarda kullanaçagım derseniz ıps derim

Son olarak TV koyduğunuz yer ışık alıyorsa cama yakınsa alacağınız TV'nin parlaklığının iyi olması gerek
    Samsung Q60ra Qled olmasına karşın gündüz ışık alan evde hiç iyi değildi parlaklığı düşük olduğundan mat bir görüntü vardı fakat kalitesini akşam gösteriyordu.
    Biraz detaylıca yazdım ki Tv'de kalite isteyenlerin başı ağrımasın iade vs zor oluyor bir kez alınıyor sonra tekrar uğraşmayasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 12 Mayıs 2021; 23:37:57 >

• Bu modelin fiyatının düşük olması VA panel olmasından sanırım ?

• elkasmirza E kullanıcısına yanıt
    Hadi git al.
  • ekranda hz olayında bende en az 100hz derim

daha yeni 50 hz cihaz aldım

cihazda sorun yok haliyle iade etme gibi durumumda yok

etsem ederim biraz ugrastırır belki ama degmez

bilgisayarda da 144hz kullanıyorum

tv ekranı ağır geldi şahsen bana

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.