Şimdi Ara

LG 49UH850V vs 49KS8500 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
2
Favori
22.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki üstad samsungun bu görüntüyü veren curved ekran olmayan modeli yok mu?
  • Bende kararsız kaldım.
    Biraz daha üzerine ekleyip ömürlük Sony mi alsam SONY KD-55XD8505 55
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr37tr

peki üstad samsungun bu görüntüyü veren curved ekran olmayan modeli yok mu?

Bende aynisini saticiya sormustum. Mediamarket
    Bu sene curved var. 7000 serisi düz panel miş
  • quote:

Orijinalden alıntı: stainless steel

1 haftadır tv bakıyorum ve dönüp dolaşıp geldiğim nokta bu iki model, ikisinin de birbirine üstünlükleri var, şahsen lg'nin sesi ve 3D avantajı cazip, samsung'un curved ekranı tedirgin ediyor, fakat görüntü kalitesinde samsung biraz daha önde iken lg'nin sızmaları da kafama takılıyor, iş biraz yazı turaya doğru gidiyor diyebilirim.

Bende de aynı dert var iki konununda yorumlarını okuyorum sürekli kararım değişiyor. Sonynin 8505 modelinin 49 luğu olmadığı için ve android olduğu için onu eledim lg ve samsungun işletim sistemi daha iyi ama bu iki model arasında karar veremiyorum. Kavisli olması için benim için sorun değil ama lg daha sorunlu gözüküyor. Sanırım samsung alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gençler ne yaptınız tv işini ?
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Ben dondurdum tv olayını

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bende bu ıkı tv arasında kaldım flashımı elıme aldım lg ve samsungu denemek ıcın teknosaya gıttım lg 5200tl samsung 6999tl arasındakı fıyat farkınıda belırtelım(55inch).farklı fılmler spor vıdeoları 4k vıdeolar vardı flashımda.

Lg ; de once denedım 4k 120fps vıdeolarda kasıyordu fılm moduna aldım trumotıonu degıstırdım hızlı sahnelerde tıtremeler vardı,1080p fılm actım kotu degıl cok mukemmelde degıldı benım ıcın yeterlı dıyebılırım sonra spor vıdeolarına bakmak ıstedım spor moduna aldım tv cok parladı sanırım onu kullanıcı ayarlarında duzeltebılırız dıye dusunuyorum spor macında basket futbolda herhangı bır tıtreme bulanık gorme falan gormedım oturup gayet guzel ızlenebılır bence.internetten de fılm actım ızledım 720p 1080p altı alt yazı gosterdı bır sorun gormedım.

Samsung ; Gelelım samsunga ks8500serısı olmadıgı ıcın ks8000 serısını denedım once 4k 120fps vıdeoyu actım aynı lg dekı gıbı tıtreme vardı lg ıle bu vıdeoda fazla fark goremedım.spor moduna aldım mac actım lgden cok bır fark goremedım acıkcası bunda da cok bır tıtreme bulanık gorme topun hareketınde sorun gormedım lg gıbı dıye bılırım 1080p fılm actım bluray fılm actım gayet guzeldı goruntusu benı tatmın ettı ancak flashdan ızledıgım ıcın mı bılmıyorum bazı hareketlı sahnelerde 4k vıdeonun takıldıgını gordum samsungda.

Gelelım sonuca; bence parası olan samsung alabılır ama fıyat performans olarak aradakı fıyat farkına deyecegını dusunmuyorum 1500tl nın uzerıdne bır fıyat farkı var ve performans olarak ben 1500tl lık bır performans gormedım,samsungu ve lg alıp kullanan arkadasların goruslerını de merak edıyorum,dusuncelerını paylasırlarsa sevınırım,iyi seyirler

• Kavis varsa ben yokum. Nedense kavisli ekranlara bir türlü alışamadım.

Her iki cihazı Teknosada gördüm fakat samsung'un görüntüsü daha iyi bence.
  • Sansung kavisli işine girmese daha kolay karar verirdim. Şeytan dio git ucuz yollu 49ku al. Yeni evlendim bu iki seçenek yüzünden tv alamıyorum. Eksilerini bile bile tv almak hiç philips veya sony de bakmadım.

• En iyisi 49ks8000 i beklemek. Ne zaman geleceğinden haberi olan varmı. Samsungu anlamakda zor 60ks8000 satışta 55 ve 49 luğu yok. Saçma bir strateji

• 49-55ks8000 den hala haber yok mu yahu. tav oluyom şu samsunga
  • Samsung s8500 paneli 10 bit ekranda inanilmaz bir parlaklik var panel kalitesinden olsa gerek bu tv yi es gecmeyin arkadaslar.ps4 baglayacaksaniz kesinlikle samsung alin va paneli ile oyunda kontras parlaklik cok iyi

• Arkadaşlar bende bu kervana katıldım. Yeni evlendim, bir eksik tv kaldı ama hakikaten karar vermek zor. 850V'yi bende ciddi düşünüyordum ama sıkıntılarından bahseden çok. Ve birçok arkadaşın dediği gibi samsung curved olması düşündürüyor. Buradaki arkadaşlardan karar veren tercihini netleştiren oldu mu acaba? 2017 mi beklesem diyorum ama bu seferde fiyatlar "yeni" olduğu için artacak diyorum. Nasıl karar vereceğiz???
  • bende 55uh850v var ama pişmanım 3D için alacaksanız uzak durun.. 3D sahneleri çok berbat tv çözemiyor görüntüyü ve tek görüntü değil gözlüklerde taşma oluyor gör
    üntü göz yoruyor yani değmez siyahlar gri verdiğiniz paraya değmiyor... samsung LG yi hoplatır görüntü kalitesiyle..
  • Katılıyorum bende de var uh850v 3D çok vasat eski hd tvlerden bile kat kat kötü 770v de 3d yok 500 lira daha ucuz o tercih edilebilir.4k ve hdr başarılı ama akşam alttan yanan ışıklar karanlık sahneleri aydınlığa çevirir..bunlari bilerek alın.

• Konuya şöyle bir göz attım.

Hala ve hala bu iki model arasında kalanlar için söylüyorum.

Bu iki model arasında seçim yapmak aslında çok ama çok basittir.
    Zor olan kullanıcının tam olarak ne istediğiyle/kriteriyle alakalıdır.

Yani Örneğin bir arkadaşımız için özellikle pasif 3D ve daha zengin ve doğal görüntü olmazsa olmazıysa,
    Zaten bu iki model açısından tek seçim şansı LG uh850'dir.

Yok eğerki oyun, siyah performansı ve daha stabil bir panel isteniyorsa
    Bu konuda hernekadar curved konusundan yakınılsada,
    Lg Uh850 Samsung KS8500'ün eline su dökemez.

Çünkü herşey biryana bu konuya yazanların belki %80'inin oyunla alakası
    Vardır ve bu yüzden zaten bu iki model arasınsa kalınamaz,
    Çünkü samsung özellikle oyun konusunda çok iyidir,
    inputlag değerleri oldukça düşük,
    Artı VA panel kullandığı için siyah performansıda çok çok başarılıdır,

VA panellerin oyun konusunda neden daha üstün olduğu konusunda
    Daha önce bir çok kez dile getirdim ama yine ele alayım,

İps panele sahip bir tvde özellikle karanlık sahneli bir oyun oynanıyorsa,
    Oyuncu burnunun ucunu dahi göremez
    Ekranı zifiri karanlıktır ve
    düşman unsurlarının yemi olur.

VA panelli bir tvde oyun oynarken ise
    O zifiri karanlık sahne dolunaylı bir gecede tavşan avı yapmaya benzer,
    Yani siz o parlak ayışığının altında o düşman unsurları görür ve çok basit şekilde bertaraf edersiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 6 Ekim 2016; 19:14:35 >

• Bu TV'lerin asıl amacı 4K olduğu için yazıyorum...

Samsung'da 4K film, spor ya da herhangi bir 4K içerikleri sadece uydu ve hdmi bağlantılı bluray oynatıcılarda izleyebilirsiniz. ( İnternet 4K özelliği yok, usb 2.0 olduğundan 4K içerik izleyemezsiniz )

Oysa ki LG'de bunların yanı sıra usb flash diskler, usb bağlantılı harici hard diskler ve internet üzerinden de ( youtube, smart uygulamaları gibi ) 4K içerik izleyebilirsiniz.
  • bu iki tv yi karsilastirmak ks8500e hakaret olur... goz var izan var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitra

Bu TV'lerin asıl amacı 4K olduğu için yazıyorum...

Samsung'da 4K film, spor ya da herhangi bir 4K içerikleri sadece uydu ve hdmi bağlantılı bluray oynatıcılarda izleyebilirsiniz. ( İnternet 4K özelliği yok, usb 2.0 olduğundan 4K içerik izleyemezsiniz )

Oysa ki LG'de bunların yanı sıra usb flash diskler, usb bağlantılı harici hard diskler ve internet üzerinden de ( youtube, smart uygulamaları gibi ) 4K içerik izleyebilirsiniz.

Şuan 49ks8500 de webbrovserden internetten yani 4k film izliyorum. Fikir sahibi olmadiginiz konularda yorum yapip insanlari yanlis yonlendirmeyin lutfen.

• peki bunların arasına xd8505'i koysak ezilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.