Şimdi Ara

LG 49UH850V 4K Nasıldır ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.558
Cevap
40
Favori
149.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BRuTe35

quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

Sürekli aklımda samsung almak vardı. (ama hangi modeli hiç bir fikrim yoktu)
    Açıkcası pek bir araştırmada yapma fırsatım olmadı, internette dolaşırken tv ürünlerinin bilgi kirliliği hiç yardımcı olmamıştı. Dönüp dolaşıp nereye gitsem şansıma 2 yerde de bu 49uf8507 ürününü tavsiye ettiler. Özellikle futbol izlemek için aldığımı belirttim. Ona rağmen mağara adamını kandırırcasına komik teknolojik terimlerden bahsedip , ürünü tarzanca satmaya çalıştılar.
    Sonuç olarak ailemİNde yanımda olmasıyla üstümde bir baskı vardı (hadi al da gidelim) ürünü almış bulundum.
    SONUÇ pişmanım :) görüntüler baya bulanık sürekli bir delay var gibi.

http://www.teknosa.com/urunler/110015736/lg-49uh850v-dvb-s2-t2c-4k-super-ultra-hd-webos-smart-led-tv
    bu ürün de almaya değer mi ? (truemotion 240 hz ) miş

Hocam iade süresi 14 gün diye biliyorum . Bende maç izlemek için aldım 49uf8507 yi ama hareketli sahnelerde okadar kötüydü ki 3. Gün geri iade ettim. O TV de truemotion olmadığı için hareketli sahnelerde böyle kötü . Simdi yeni çıkan bu 49uh850v de Trumotion var. Panel 200 Hz gorunuyor yani LG geçen seneki tvlerdeki hatasını bu şekilde gidermiş. Sizde hemen gidin iade etmeye çalışın üstüne para verip bu tvyi almaya çalışın. Ama acele edin çünkü 12 gün geçmiş 2 gün kalmış iade suresi

Merhaba bir sorum olacak. yukarıda bahsettiğim gibi iki gündür tv yi kurcalıyorum. bu konunun başlarındaki diyaloglarda LG nin eski modellerinde truemotion olmamasında dem vurulmuş, özellikle hareketli sahnelerdeki sorunlardan bahsedilmişti. 850v de ise truemotion olmasının ne büyük önem taşıdığını okumuştum başlıktaki arkadaşların yazısından.

Fakat ben bugün iki tane 1080p film yükledim tv ye. bunlardan biri Gravity diğeri apollo 13. çok hareketli sahneleride var bu filmlerin. bu anlık hızlı görüntülerde sanki motion özelliği geçici menüden kapatıyormuşçasına takılmalar yaşıyorum. ve bu üzdü beni. sakinken yağ gibi akan görüntü, aksiyonlu ani kamera hareketlerinin oldğu sahnelerde iken sanki HZ si 30-40 düşüyor gibi takılıyor.

bu tv almamdaki en önemli etken truemotion hakkında öyleninenlerdi. ama şu durum canımı sıkıyor.

sizce neyi atlıyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxiabit -- 20 Nisan 2016; 2:00:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bgulum

quote:

Orijinalden alıntı: catayy

quote:

Orijinalden alıntı: bgulum

Merhaba;

Aldığım 49UH850V'deki ışık sızması/back bleeding ile ilgili 2 resim ekliyorum. Karanlık ortamda çekildiler, tabii fotoğraflar biraz abartılı belki ama, karanlıkta siyah arka fonda kenarlarda beyazlıklar görünüyor. Bir de akıllı kumanda imleçi hareket ederken çevresinde bir ışık halesi rahatsız edici.
    Bu normal midir, tecrübelerinizi öğrenebilir miyim?
    Teşekkürler..

Bu mesaja eklenen görseller:

LG 49UH850V 4K Nasıldır ? LG 49UH850V 4K Nasıldır ?

Merhaba,
    Menü / Resim / Resim Seçenekleri kısmından Local Dimming (Led Yerel Karartma) menüsü kapatarak dener misiniz ?
    Üründen görsel alacak olduğunuz zaman yatayına değil dikine yani karşısından alır mısınız?
    Teşekkürler.

Merhaba;

Sırasıyla local dimming/led yerel karartma özelliğinin değişik kademelerinin resimlerini ekledim.

Off-Kapalı/Low-Düşük/Medium-Orta/High-Yüksek şeklinde.

Teşekkürler..
    Bu mesaja eklenen görseller:

LG 49UH850V 4K Nasıldır ? LG 49UH850V 4K Nasıldır ? LG 49UH850V 4K Nasıldır ? LG 49UH850V 4K Nasıldır ?

Selam,
    Uygulamanız için teşekkürler. Biliyorsunuz blok aydınlatma ayrı ayrı kontrol mekanizmasıdır. İlk gönderdiğiniz resimde menü kapalı iken görsel almıştınız ikincisinde menü açıkken aldınız. Kapalı konumunda kalsın MR650 imleç halinde iken siyah ekranda sizi rahatsız eden bir ışık görmeyeceksiniz. Zaten ilk gönderdiğinizde panel olması gerektiği gibi kendi rengini belli etmiş.

• YAKUT Y kullanıcısına yanıt
    UF serisi olmasın o eminmisin UH olduğuna. ben iki gündür takip etmiyorum , uh serisinde 850v vardı sadece, 8507 yoktu. 8507 zati hız sorunlu bir model, hele ki plazmadan buna geçmek arabadan inip ata binmek gibi bir şey. eğer tahminim doğruysa sen onu acil geri ver ya UH850v al ya da Samsung JU 7500 al.
  • evet ben bir kaç arkadaştan da duydum mediamark ta böyle bir olay var, ordan alıcak olursanız bence deneyin zorlayın.
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    ben torrrentten önüme geldiği gibi indirdim en az 6 gb lik vardır oda bir kaç tane, bende de 1tb yakın 3d film var. bluray ler akıcılıkta çok farkediyomu sence. bir de ben pc den seyrediyorum en iyi görüntüyü power dvd ile aldım. aslında yakınsak filmleri paslaşabiliriz. ben istanbuldayım. şimdi bende uh850 alma aşamasındayım belki bluraylerle daha güzel sonuç elde ederim.
  • 43 inchi gelirmi bu televizyonun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CANBABA34 C kullanıcısına yanıt
    evet eminim UH850v olduğuna. şuan bildiğiniz canım sıkkın.

tv nin jelatinlerini sökmedim. sizce mediamarkt iade alırmı ?
  • oxiabit O kullanıcısına yanıt
    valla iade değişim bu mevzuları hiç bilmem. forumda EUA rumuzluydu galiba bir üye okuduğum kadarıyla uzman ona mesaj atabilirsin.

şimdi benimde içime kurt düşürdün bende uh850v almayı planlıyordum.

rtings sitesindeki test sonuçlarına göre fena değildi. ben hatta o sitedeki testlerde çok hızlı görünen ju 7500 e kafayı takmıştım baktım uh850v makul fiyatlarda girdi birde hızda yakındı ju7500 e. LG daha sıkıntısız sağlam bir marka olduğu için gene ona yöneldim. samsungtada avrupa amerika da paneller farklı oluyor falan diyorlardı içimde tereddüttü. hıza bu kadar takıksın madem değiştirmeye çalış.

bide şu var güncellemeyle düzelebilir belki yazılımsal bişeydir. birde filmi aktardığın kaynak ne usb 2,0 sa felan belki diyorum vs vs. gerçi düşük ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxiabit

quote:

quote:

Açıkcası pek bir araştırmada yapma fırsatım olmadı, internette dolaşırken tv ürünlerinin bilgi kirliliği hiç yardımcı olmamıştı. Dönüp dolaşıp nereye gitsem şansıma 2 yerde de bu 49uf8507 ürününü tavsiye ettiler. Özellikle futbol izlemek için aldığımı belirttim. Ona rağmen mağara adamını kandırırcasına komik teknolojik terimlerden bahsedip , ürünü tarzanca satmaya çalıştılar.
    Sonuç olarak ailemİNde yanımda olmasıyla üstümde bir baskı vardı (hadi al da gidelim) ürünü almış bulundum.

http://www.teknosa.com/urunler/110015736/lg-49uh850v-dvb-s2-t2c-4k-super-ultra-hd-webos-smart-led-tv

Hocam iade süresi 14 gün diye biliyorum . Bende maç izlemek için aldım 49uf8507 yi ama hareketli sahnelerde okadar kötüydü ki 3. Gün geri iade ettim. O TV de truemotion olmadığı için hareketli sahnelerde böyle kötü . Simdi yeni çıkan bu 49uh850v de Trumotion var. Panel 200 Hz gorunuyor yani LG geçen seneki tvlerdeki hatasını bu şekilde gidermiş. Sizde hemen gidin iade etmeye çalışın üstüne para verip bu tvyi almaya çalışın. Ama acele edin çünkü 12 gün geçmiş 2 gün kalmış iade suresi

Merhaba bir sorum olacak. yukarıda bahsettiğim gibi iki gündür tv yi kurcalıyorum. bu konunun başlarındaki diyaloglarda LG nin eski modellerinde truemotion olmamasında dem vurulmuş, özellikle hareketli sahnelerdeki sorunlardan bahsedilmişti. 850v de ise truemotion olmasının ne büyük önem taşıdığını okumuştum başlıktaki arkadaşların yazısından.

Fakat ben bugün iki tane 1080p film yükledim tv ye. bunlardan biri Gravity diğeri apollo 13. çok hareketli sahneleride var bu filmlerin. bu anlık hızlı görüntülerde sanki motion özelliği geçici menüden kapatıyormuşçasına takılmalar yaşıyorum. ve bu üzdü beni. sakinken yağ gibi akan görüntü, aksiyonlu ani kamera hareketlerinin oldğu sahnelerde iken sanki HZ si 30-40 düşüyor gibi takılıyor.

bu tv almamdaki en önemli etken truemotion hakkında öyleninenlerdi. ama şu durum canımı sıkıyor.

sizce neyi atlıyorum ?

Hocam yapmıyor olması lazım . Sizin TV demi bir sorun var acaba ? Diğer TV si eline ulaşan arkadaşlara bir Danış denesinler . ama bbu özelliklerde bir TV kesinlikle yapmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA34

valla iade değişim bu mevzuları hiç bilmem. forumda EUA rumuzluydu galiba bir üye okuduğum kadarıyla uzman ona mesaj atabilirsin.

şimdi benimde içime kurt düşürdün bende uh850v almayı planlıyordum.

rtings sitesindeki test sonuçlarına göre fena değildi. ben hatta o sitedeki testlerde çok hızlı görünen ju 7500 e kafayı takmıştım baktım uh850v makul fiyatlarda girdi birde hızda yakındı ju7500 e. LG daha sıkıntısız sağlam bir marka olduğu için gene ona yöneldim. samsungtada avrupa amerika da paneller farklı oluyor falan diyorlardı içimde tereddüttü. hıza bu kadar takıksın madem değiştirmeye çalış.

bide şu var güncellemeyle düzelebilir belki yazılımsal bişeydir. birde filmi aktardığın kaynak ne usb 2,0 sa felan belki diyorum vs vs. gerçi düşük ihtimal.

49uf8507 dede vardı tv8 izlerken kasıyor takılıyordu sonra bir güncelleme geldi o sıkıntı ortadan kalktı onun gibi bir şey olabilir .

• Safaky10 kardesim bu televizyonun 43 inç
    Modeli yok 49 inçten başlyor bu modelde

• Merhaba,

filmi usb 3.0 portuna takılmış 32gb kingston datatravler 3.0 flash bellekten açtım.

açıkcası ayarlarıda kurcaladım. değişik trumotion ayarlar var. berrak, pürüzsüz gibi. bunların ne farkı var bilmiyorum. Samsung'da benim çok sevdiğim bir ayar vardı. standart motion dan hariç "netleştir" diye bir özellik vardı. görüntüyü hem akıcı yapıyordu ama bununla beraber benim pek sevmediğim hızlı çekimdeymiş etkisini vermiyordu. LG de böyle bir ayar bulamadım.

takılma olayını çözebilmek için özelleştiriliebilir trumotion kullanıcı ayarlarınıda kurcaladım. iki ayar var içinde birincisi motion. bu akıcılığı ayarlyor. 0-10 arası. 0 tamamen motion kapalı, 10 en akıcı. ben 5 ayarladım. üstü çok hızlı. birde "de-blur" diye birşey var o nun neyi değiştirdiğini tam anlamadım görüntüde. 0 da da 10 dada bi fark hissedemiyorum.

mediamarkt ın iade bölümünde "fikrinizi değiştirir veya memnun kalmazsanız" diyor ama devamındada "kullanılmamışsa" diyor. nasıl bir çelişki bilemedim.

bu arada eğer becerebilirsem sizin için bu takılmanın vidosunu çekip paylaşacağım.

• oxiabit O kullanıcısına yanıt
    videonun kendisindende olabilir. ben bi kere süpermeni indirmiştim büyük umutlarla 3D 30 gb lik film. çünkü o zamana kadar 30 gb lik film hiç seyretmemiştim çok farklı olur diyordum. bi açtımki harekli sahnelerde berbat. tv den açtım olmadı pc den açtım olmadı. çeşit çeşit programlarla denedim olmadı. hem tv nin ayarlarını kurcalıyom hem programın. senin anlıyacağın filmi bir 30 kere seyretmiş gibi oldum. çook sonraları tv de trt de oynadı galiba film bi baktım ordada öyle. filmin çekilme şekliylede alakası var yani mesela mad max te çok kötüydü. ben dikkat ediyorum sony pictures in çektikleri filmler genelde akıcılık yönünden en iyisi oluyo. tabi bu ips ekranların akıcılık sorunu nun cevabı değil. velakin ben bu UH850v serisinden çok umutluydum. gerçi senden başka alan görmedim. bu panelin ak mı karamı olduğunu anca uf8507 kullanan birisi denerse anlarız. birde sen sadece kaynaktan izlediğin videolar içinmi diyorsun yoksa kanallardan izlediklerindede böylemi.

• oziyurtvermez O kullanıcısına yanıt
    770v de 2 hoparlör ve 20 w ses var. 850v de ise 2 hoparlör 2 subwoofer 40 w ses var. 770v de kontrast optimizasyonu yok 850v de var. 770v 2500 pmi 850v ise 2700 pmi. Ayrica tasarimda da fark var. 770v de klasik çerçeve kullanılmış 850v de ise cok farkli ve şık bir cerceve kullanılmış.

Sonuc olarak tavsiyem, 850v dururken 770v pek mantikli degil. Çünkü iki tv arasinda 400 TL gibi fark var ve bu farki sadece subwoofer varlığı kapatir. 3D ve digerleri ise cabasi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sizce neyi atlıyorum ?

Hocam yapmıyor olması lazım . Sizin TV demi bir sorun var acaba ? Diğer TV si eline ulaşan arkadaşlara bir Danış denesinler . ama bbu özelliklerde bir TV kesinlikle yapmaz

Bence de yapmamasi lazim. TV 850v ise ve siz tru motion nu kapatsaniz bile takilmamasi lazim. Cunki bu TV nin panel hizi gercek 200 hz. Bence sorun başka yerde hocam usb nin okuma hizi vs gibi. Yada o film sahneleri 50 hz in cok altinda.

• quote:

quote:

quote:

sizce neyi atlıyorum ?

Selamlar hocam.İki tane lg led , iki tane lg plazma kullandım.Tvlerden biri uf8507'ydi.Trumotion yoktu.Hareketli görüntüler bildiğin titriyordu.Trumotion olan led ub830v.Plazmalar 670s 2014 model.Biri 50" diğeri 60".Bu trumotion olayında benim anladığım ve yaşadığım kadarıyla tvlerin işlemcileri bu trumotion olayını kesintisiz olarak sürdürebilmek için yetersiz.Üç tvde de trumotion açıkken görüntü bi an çok akıcıyken bi an tekliyor ve eski haline geri geliyor.Bu da görüntüde bi yavaşlama , takılma hissi yaşatıyor.Bu takılma olayını yaşamamak için trumotion ayarını ya kapatacaksınız ya da en düşük ayarda tutacaksınız.Çok üst modellerde durum nedir , işlemcileri daha güçlü olup trumotion keyfini kesintisiz olarak yaşatabiliyor mu bilmiyorum fakat benim kullandığım tvlerde de durum bu şekildeydi.Aslolan tvnin trumotion kapalıykenki hareketli görüntülerdeki başarısı.Uf8507 ile ub830v'yi trumotion kapalı şekilde kıyasladığımda ub830v bariz çok daha iyi bu konuda.Titreme yok.Görüntü akıcı.Buna dikkat etmek ve ona göre yorumlamak lazım.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    ya bu UH850v de sıkıntılıysa bu akıcılık konusunda işimiz var. abicim o zaman bu aynen üstadların dedikleri gibi rtings sitesinin test sonuçlarına güvenmemek lazım yani amerika avrupa panelleri farklı diyolar ya ondan. bak orda şöyle bir karşılaştırma varhttp://www.rtings.com/tv/tests/sports/motion-blur-and-response-time ben burdan bakıyorum uh8500 fena değil ju7500 alcadım çünkü hız süper gözüküyor eee uh850v çıkınca e baktım performans uf serisine göre iyileştirilmiş hdr si var vs vs buna yönelelim dedim ama dakka bir gol bir işte alan arkadaş yazmış hareketli sahnelerde tutukluk yapıyo diye. gerçi inşallah güncellemeyle düzelir. zati ben bu testten birşey anlamadım responce time mı önemli overshot dediğimi önemli. ju6400 hepsinden hızlı çıkıyo bunlara göre.
    valla kardeşim anca sen çözersin bu işi gidip bakıcan ne kadar kötü belkide videodan

• Bence bu titreme olayına çok fazla takılıyoruz sonra üründen soğuyoruz moralimiz bozuluyor. Valla ben hala UF8507'yi severek kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA34

ya bu UH850v de sıkıntılıysa bu akıcılık konusunda işimiz var. abicim o zaman bu aynen üstadların dedikleri gibi rtings sitesinin test sonuçlarına güvenmemek lazım yani amerika avrupa panelleri farklı diyolar ya ondan. bak orda şöyle bir karşılaştırma varhttp://www.rtings.com/tv/tests/sports/motion-blur-and-response-time ben burdan bakıyorum uh8500 fena değil ju7500 alcadım çünkü hız süper gözüküyor eee uh850v çıkınca e baktım performans uf serisine göre iyileştirilmiş hdr si var vs vs buna yönelelim dedim ama dakka bir gol bir işte alan arkadaş yazmış hareketli sahnelerde tutukluk yapıyo diye. gerçi inşallah güncellemeyle düzelir. zati ben bu testten birşey anlamadım responce time mı önemli overshot dediğimi önemli. ju6400 hepsinden hızlı çıkıyo bunlara göre.
    valla kardeşim anca sen çözersin bu işi gidip bakıcan ne kadar kötü belkide videodan

Hocam oyun oynamayacak ya da pcyi tvye baglayıp monitor olarak kullanmayacaksan tepki süresinin senin icin hicbir onemi yok.Tepki süresi tvnin dısardan baglanan bır cıhaza sınyal olarak verdıgı yanıt suresıdır.Mesela ben tvye pcyı bagladım.Mouse u hareket ettırdım.Eger mouse aynen monıtorlerde oldugu gıbı anında hareket edıyorsa tepkı suresı hızlıdır.Yok mouse hareketı ekrana bıraz gecıkmelı yansıyorsa tepkı suresı yuksektır.

• Bir alt modeli 49UH770V nin maç performansı

quote:

Nihayet 2016 modeller geldi ve 49UH770V'yi teknosa.com'dan satın aldım. Servis dün kurulumunu yaptı.
    Televizyonu oldukça beğendiğimi söyleyebilirim.
    Hem futbol performansını, hem de altyazıların görünümünü paylaşmak için aşağıdaki kısa videoyu çektim.
    TVnin resim modlarını da göstermeye çalıştım.

Şunu net olarak söyleyeyim TV'nin performansı video görünenden daha iyi.
    Herhangi bir atlama-titreme vb yok. Beğenerek kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 21 Nisan 2016; 16:43:48 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.